Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436404 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2175 Dátum: 2019. Május 18. - 14:36:41 »

Én eleve nem szeretem a bicskát zsigerelőkésnek a nehéz tisztítás miatt. És mennél több kütyü van rajta, annál több helyre jut be a vér, zsír stb.
Ettől függetlenül persze van egy a kocsiban, a hülyebogár megvetette velem...  Ördög
Amíg nem igazán lehetett hozzáférni a "nyugati" cuccokhoz, egy egész generáció használta a mikov vadászbicskákat. Agancs utánzat nyéllel, a szar éltartósság miatt rommá élezett pengével...ez és a "csehcsizma" jelentették nekünk a pumát meg a "lösamut".


Azert a victorinox hunter azért egy eltalált darab.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2176 Dátum: 2019. Május 18. - 14:59:00 »

Ilyen Puma Jagdnicker nekem is volt,  vagy 30 éve kaptam talán szülinapra a haveroktól, fene sem tudja, de nem volt olyan jó éltartó, állandóan húzni kellett. Szép, meg drága, asztán ugyanúgy mint sok másik, ott maradt valahol a fűben egy zsigerelés után.....
Remélem vmi gomba vagy agancsvadász rálelt és valaki örömét leli benne.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2177 Dátum: 2019. Május 18. - 16:06:35 »

Hát igen, ha a józan észre hallgatnék, akkor nekem se kéne Ördög
De sajnos nem vagyok abban a helyzetben!
De mindig eszembe jut, ahogy Imre bácsi kivette a pc-s mikádója zsebéből, és nekem annyi...
Mellesleg közel kilenc éve egy SOG Tech Boweit használok zsigerelésre, és disznóvágásra is és nagyon elégedett vagyok vele (házi disznóval együtt, majd 60 állatfeldolgozásában vett részt). Éltartó, könnyen élezhető a maga 57 Rockwell körüli AUS8-as 16 centis pengéjével. Inkább taktikai, mint vadászkés, de a kraton markolatán, sem véresen, vagy vizesen, sárosan sem csúszkál a kezem. Mosószeres vízzel könnyen tisztítható, de a "hülyebogár" megveteti majd velem mellé valamelyig agancsnyelű bicskát!
Nem biztos, hogy a Pumát.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2178 Dátum: 2019. Május 18. - 16:38:16 »

Hát igen, ha a józan észre hallgatnék, akkor nekem se kéne Ördög
De sajnos nem vagyok abban a helyzetben!
De mindig eszembe jut, ahogy Imre bácsi kivette a pc-s mikádója zsebéből, és nekem annyi...
Mellesleg közel kilenc éve egy SOG Tech Boweit használok zsigerelésre, és disznóvágásra is és nagyon elégedett vagyok vele (házi disznóval együtt, majd 60 állatfeldolgozásában vett részt). Éltartó, könnyen élezhető a maga 57 Rockwell körüli AUS8-as 16 centis pengéjével. Inkább taktikai, mint vadászkés, de a kraton markolatán, sem véresen, vagy vizesen, sárosan sem csúszkál a kezem. Mosószeres vízzel könnyen tisztítható, de a "hülyebogár" megveteti majd velem mellé valamelyig agancsnyelű bicskát!
Nem biztos, hogy a Pumát.

Nekem azok tetszenek amin csak egy penge egy fűrész és egy dugóhúzó van. Keskeny, lapos legyen, hogy tényleg zsebre lehessen vágni.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2179 Dátum: 2019. Május 18. - 18:09:03 »

A Dixon bicskák nagyon tetszenek pl.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2180 Dátum: 2019. Május 18. - 18:33:43 »


Azert a victorinox hunter azért egy eltalált darab.

Csak az a baj hogy a Svájci bicskákat MÁR nem gyártják abban a változatban amin csak egy kés és egy fűrész van .  Rííí Rííí Rííí Rííí Rííí Rííí Rííí

A többi kütyü a vadászat és az eltakarítás szempontjából teljesen felesleges. ( esetleg még egy dugóhúzó ........  Ördög )  Hozzáteszem hogy nem túl híres anyagból van a penge ezekbe  úgy 55 - 57 HRC  de a fűrész az zseniális .  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2181 Dátum: 2019. Május 18. - 18:50:44 »





Na ezt vettem a fehován. Már kajálni használom csak, ha vendégségbe megyek vadászni valahova. Amúgy jól néz ki és viszonylag jól is tartja az élét.  Ez egy puma utánzat.

Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2182 Dátum: 2019. Május 18. - 18:56:18 »

A victorinox megvette a Wengert. Sikerűlt még vennem egy olyan wengert amin már Victorinox logo van. Szeretem. Igénytelen. Azonkívűl egy szénacél Mora a kedvencem, ezek mindig nálam vannak a zsákba. meg egy  Fiskars fűrész. Meg van nálam egy gyéméntos toll élező.
Naplózva

Jó szelet!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2183 Dátum: 2019. Június 09. - 09:58:43 »

Vannak akiknek elgurult a gyógyszere: 
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #2184 Dátum: 2019. Június 09. - 20:01:37 »

Vannak akiknek elgurult a gyógyszere: 

Max csak hentesbárdként venném hasznát. Nem tudom, hogy a .csába lehet ezzel bármit kizsigerelni tisztességesen. Még egy AK47 bajonettel is jobban boldogulnék ...  Vigyorog
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2185 Dátum: 2019. Június 09. - 20:31:59 »

Nem tudom, hogy a .csába lehet ezzel bármit kizsigerelni tisztességesen.


 Emelem
Leginkább sehogy...
Drótot vágni, csizmáról a sarat levakarni viszont kiváló lehet... Ördög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2186 Dátum: 2019. Augusztus 23. - 12:01:20 »


 Emelem
Leginkább sehogy...
Drótot vágni, csizmáról a sarat levakarni viszont kiváló lehet... Ördög
 Emelem

 Emelem


Böker Kormoran.
Hegyes Sándor által tervezett "bushcraft" kés, ami szerintem vadász célra is tökéletesen alkalmas.
A koncepció lényege az egyszerűségében rejlik. Igen
Néhány napja kaptam meg, de máris nagyon megkedveltem.  Táncol Mérete, fomája számomra tökéletes, kényelmes használni, nagyon jól vág.  Taps  a tervezőnek.  Vigyorog







 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2187 Dátum: 2019. Október 03. - 17:11:31 »





Grószi maskara by Csigi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2188 Dátum: 2019. Október 03. - 19:14:53 »

Jól néz ki. Teccik!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2189 Dátum: 2019. Október 04. - 07:35:00 »


Grószi maskara by Csigi


Jó és szép csak nem "vadászkés" !  Ördög   Jó hogy nem a birkakörmölőt tetted fel .  Ördög Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: