Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559295 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #990 Dátum: 2010. Március 24. - 15:09:14 »

Köszönöm a gratulációkat! Emelem

Este megint megkísérelem! Mosolyog Kacsint
Csak ne kellene megcsonkítani őket! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #991 Dátum: 2010. Március 24. - 15:37:36 »

Gratulálok a sikeres szalonkavadászoknak! Igen Igen

Kama!

Alighanem jól gondolod, régebben nekem is volt 2-3 ilyen elveszett szalonkám. Szitálást és emelkedést ugyan soha nem tapasztaltam, de a megváltozott, sokkal kisebb intenzitású szárnycsapások számomra is egyértelműen mutatták a sebzést. Volt, hogy a húzás többi részét is feláldoztam a keresés miatt és másnap is végignéztem több száz méterre a területet a repülése irányában (természetesen kutyával), de soha nem találtam meg egyiket sem. Nagyon elkeserítő, tudom.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #992 Dátum: 2010. Március 24. - 19:04:11 »

Gratulálok az elejtőknek! Kama,nekem is volt az idén egy ilyen lövésem,és szerintem a tolla szála sem görbült meg annak a szalonkának. Az én esetem úgy történt,hogy elsőre sima hiba,második lövésemre megállt a levegőben szitálva,kicsit emelkedve,aztán szép lassan elindult előre. Nem esett le,mert elég sokáig láttam a szállni a sarjas felett.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #993 Dátum: 2010. Március 24. - 19:37:25 »

Nem tudom mi a nyavaja van bár az öregek szerint ha hold van szalonka nincs.... áll ez a tény idáig. Egy-egy esik de senki az elejtőkön kívül nem lát nem hall a héten. Fácánok is meglepően viselkednek az énekes madarakkal együtt.
Ma se láttam semmit. Hozzátenném nem panaszkodás a részemről. Az idei idény csodálatos idáig számomra. Csak furcsa.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #994 Dátum: 2010. Március 24. - 20:16:55 »

Nálunk nagyon szegényes a helyzet. Szinte nem lát senki szalonkát!
Ma este öten voltunk kint, de csak ez az egy jött! Kacsint

Rá fér még az arcodra az a napszemüveg ? ÖrömNeked
Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #995 Dátum: 2010. Március 24. - 20:37:52 »

Rá fér még az arcodra az a napszemüveg ? ÖrömNeked
Gratulálok!  Emelem

Napszemüveg? Még a kalap sem a fejemre! Kacsint :
Köszönöm! ÖrömNeked

Ma öten voltunk kint. Se kép, se hang! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #996 Dátum: 2010. Március 24. - 20:39:39 »

Sakac!

Kérdezd meg Beriket mit mondtam ezelőtt 1 héttel, már ami a holdvilágot és a szalonkavonulást illeti.
Egyébként nem meglepő, hogy MA SEM LÁTTUNK SEMMIT!
Ez nálunk a javahúzás időszaka és mégcsak madarat sem láttunk, nem is hallottunk.

Erik!

Hajnalban nálunk nem volt senki kint.
Én vagyok az az elvetemült aki néha kimegy, de tegnap reggel 6-tól délután 5-ig tüzifát szállítottam/rakodtam, fáradt voltam mint a kutya.
Este ugyan kimentem, de hajnalban úgy nyomtam ki a telefont mint a szél, amikor ébresztett. Ördög
Ma este egyetlen dupla volt az egész környéken. (nem nálunk)
Ilyenkor javahúzás idején nem ritka, hogy 20-30 lövést is hallani innen-onnan.
Mostanság meg 1-2, vagy semmi.

Holnap hajnalban megint megpróbálom, de ha semmi, akkor este kiülök a lesre, mert minden nap kitúrják a disznók a kosztot.
Adok időt a szalonkáknak, hogy mostmár valami történjen. Szomorú
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #997 Dátum: 2010. Március 24. - 22:59:05 »

Ma este ketten mentünk oda, ahol tegnap a viszonylag jó húzás volt.

Semmi. Nem is láttunk, nem is hallottunk. Nyilván éjszaka továbbálltak.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #998 Dátum: 2010. Március 25. - 07:59:32 »


Nálunk (Mátra) eddig nagyon gyenge a húzás! Vagy nem látunk-hallunk semmit, vagy legfeljebb 1-2-őt! Eddig még rálövésig sem jutottam, de tegnap este megtört a jég!
 



Naplózva

Üdv: Bence
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #999 Dátum: 2010. Március 25. - 08:06:47 »

Tegnap este a megfigyelőpontomtól kissé lejjebb álltam egy gödörben,először egy egyes madár jött,ezt csúnyán elhibáztam,aztán egy cvikk jött,ezek is tovább mentek,végül egy magasan jövő egyes madarat tudtam meglőni.
Ma hajnalban átmentem a Husztinai megfigyelő helyhez,itt sikerült egy magasan a fák fölött korrogva húzó madarat meglőnöm.Ez az egy madár jött.
Egyébként innen nem messze állt Nadler Herbert vadászkunyhója,amit a Vadásznapok,vadászévek című könyvében is említ,Ő is szeretett itt szalonkázni.A kép a valamikori kunyhónál készült.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1000 Dátum: 2010. Március 25. - 08:09:25 »

Amikor ilyen fotókat látok,még kevesebb kedvem van rókát tartani. Egy ilyen kuyapofát nem lehet nem szeretni!!!  Igazi jó barát,  hűséges és hálás  segítőtárs Taps Taps Taps  Gratulálok!
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1001 Dátum: 2010. Március 25. - 13:36:23 »

Kalcsob!
 Emelem
A kutyának is!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1002 Dátum: 2010. Március 25. - 13:52:21 »

Nálunk (Mátra) eddig nagyon gyenge a húzás! Vagy nem látunk-hallunk semmit, vagy legfeljebb 1-2-őt! Eddig még rálövésig sem jutottam, de tegnap este megtört a jég!
 

 Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1003 Dátum: 2010. Március 25. - 13:56:11 »

Tegnap este a megfigyelőpontomtól kissé lejjebb álltam egy gödörben,először egy egyes madár jött,ezt csúnyán elhibáztam,aztán egy cvikk jött,ezek is tovább mentek,végül egy magasan jövő egyes madarat tudtam meglőni.
Ma hajnalban átmentem a Husztinai megfigyelő helyhez,itt sikerült egy magasan a fák fölött korrogva húzó madarat meglőnöm.Ez az egy madár jött.
Egyébként innen nem messze állt Nadler Herbert vadászkunyhója,amit a Vadásznapok,vadászévek című könyvében is említ,Ő is szeretett itt szalonkázni.A kép a valamikori kunyhónál készült.
De jó!  Igen
Előttem van a kép, a derék 12-es agancsról és a mellette lógó szalonkákról. "A Husztinai öreg bika hullajtott agancsa és a hajnali zsákmányom." - valami efféle állt alatta.

Nyilván az akkori husztinai vágás, ma egy öreg szálas már.  Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #1004 Dátum: 2010. Március 25. - 14:43:03 »

De jó!  Igen
Előttem van a kép, a derék 12-es agancsról és a mellette lógó szalonkákról. "A Husztinai öreg bika hullajtott agancsa és a hajnali zsákmányom." - valami efféle állt alatta.

Nyilván az akkori husztinai vágás, ma egy öreg szálas már.  Wave
Áll ott pár darab öreg fa,akik még láthatták nagy elődjeinket. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: