Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559247 alkalommal)
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #675 Dátum: 2010. Február 10. - 19:46:59 »

Én is monitoringozó vagyok, de nekem se szólt eddig senki hogy mikor, és milyen formában fog zajlani az idei monitoring!  Fejvakarás

Szia,
melyik megyéből vagy?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #676 Dátum: 2010. Február 10. - 20:44:27 »

Nálunk is holnap lesz megbeszélés.
Valami történik. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #677 Dátum: 2010. Február 10. - 20:46:18 »

aha

beszereztem egy vakut...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #678 Dátum: 2010. Február 10. - 21:39:21 »

Hilf dir selbst, dann wird Gott dir helfen! Ördög Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #679 Dátum: 2010. Február 11. - 03:57:40 »

Szia,
melyik megyéből vagy?

 Szia!

J-Nk-Szolnok megye.

Ma rákérdezek majd a vmesterre, mert elképzelhető hogy ő már többet tud.

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #680 Dátum: 2010. Február 11. - 09:27:08 »

Hilf dir selbst, dann wird Gott dir helfen! Ördög Emelem

Egy ismerősöm szerint : "Uralkodj magadon, Isten is uralkodik!"
 Kacsint
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #681 Dátum: 2010. Február 11. - 10:53:47 »

Szia!

J-Nk-Szolnok megye.

Ma rákérdezek majd a vmesterre, mert elképzelhető hogy ő már többet tud.



Szia,
február 17-én 14 órától lesz a Szolnok megyei tájékoztató.
Ettől függetlenül a monitoring most szombaton kezdődik, erről pedig a megyei koordinátorodnak tudnia kell.
Üdv!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #682 Dátum: 2010. Február 12. - 15:04:44 »

Nos uraim, kezemben a szükséges papírok. (térkép, jkv., naptár, szalonka ismertető, ami egy kiváló, színes fotókkal megspékelt vízhatlan "füzetke".)
Holnap indul a monitoring, nálunk már minden klappol, ha minden igaz márc. 1-jére meglesz a vadászati engedély is.
Talán az első olyan dolog a vadászatban, ahol örömmel tapasztalom a tenni akarást és az ebből adódó eredményt is.
Megnéztem a statisztikát.
A megye 100 társaságából mindösszesen 27 vett részt a monitoringban. Szomorú

Nekem ráadásul az évek óta használt helyemet adták a Vt.-nél, itt lehetek megfigyelő.
Mondjuk az utolsó idényben amikor vadászhattunk, nem volt éppen erős, de csapadék sem volt és azóta van 2-3 jó sarjas is a közelben.
Ellenben az azt megelőző idényben egy vendégem egy doboz töltényt lőtt el 1 hét alatt...a levegőbe!  Ördög
...és idén várható, hogy jó vizes lesz az avar!  Kacsint
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #683 Dátum: 2010. Február 12. - 16:59:06 »


Ellenben az azt megelőző idényben egy vendégem egy doboz töltényt lőtt el 1 hét alatt...a levegőbe!  Ördög
...és idén várható, hogy jó vizes lesz az avar!  Kacsint

Jó denevérjárta részre állítottad!  Bion
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #684 Dátum: 2010. Február 13. - 11:42:07 »

Nálunk is megvolt a megyei tájékoztató, nagyjából sínen van a dolog.
Két dolgot fontos kiemelni: mintagyűjtéshez a szakhatóság engedélye szükséges (ezzel úgy néz ki nem lesz gond), ha a stand védett területen van, akkor viszont a zöldhatóság engedélye is kell, ami szinte biztos hogy nem jön meg 30 napon belül. Tehát reálisan nézve: mire ezekre a helyekre megjön az engedély, valszeg rég vége a húzásnak. Szomorú

A másik, amit kihangsúlyoztak: ez nem klasszikus értelemben vett vadászat, hanem tudományos célra történő mintagyűjtés! Ne is nevezzük másként, kerülendő mindenféle provokációt. Mintagyűjtés!

Ugyanis -ha jól vettem ki- amennyiben teljesítjük az Unió elvárásait, akkor ők nem fognak további akadályokat gördíteni elénk, viszont ennél jóval nagyobb a dolog "belső" ellenzéke, azaz Mo.-n van egy kör, amely kifejezetten szalonkázás- vagy inkább összességében vadászat-ellenes.

Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #685 Dátum: 2010. Február 13. - 13:42:43 »

Szia,
február 17-én 14 órától lesz a Szolnok megyei tájékoztató.
Ettől függetlenül a monitoring most szombaton kezdődik, erről pedig a megyei koordinátorodnak tudnia kell.
Üdv!

Kösz az infót!
Ezt nekem is sikerült "kinyomoznom" néhány telefonálás árán. ( Talán nem így kellene működnie az információ áramlásnak!)
17-én ott leszek a tájékoztatón.

Nem egészen értem azt sem, hogy míg pl. Wetzlar-éknál időben meg volt a tájékoztató, és kezében vannak a szükséges dokumentumok, addig nálunk teljes csönd volt eddig mindenről, és késnek a tájékoztatással is!
A monitoringnak nem egységesen kellene működnie országszerte???
Vagy csak a mi megyénkben nincsenek a helyzet magaslatán már megint az illetékesek??!
Én ugyan kimegyek este monitoringozni, (ha már vállaltam, és most kezdődik) de maximum a beírókönyvbe tudom leírni mettől-meddig voltam, milyen időjárási körülmények között stb...
Elszomorít hogy a megye ennyi figyelmet szentel csupán erre az egészre!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #686 Dátum: 2010. Február 13. - 14:12:30 »

Kösz az infót!
Ezt nekem is sikerült "kinyomoznom" néhány telefonálás árán. ( Talán nem így kellene működnie az információ áramlásnak!)
17-én ott leszek a tájékoztatón.

Nem egészen értem azt sem, hogy míg pl. Wetzlar-éknál időben meg volt a tájékoztató, és kezében vannak a szükséges dokumentumok, addig nálunk teljes csönd volt eddig mindenről, és késnek a tájékoztatással is!
A monitoringnak nem egységesen kellene működnie országszerte???
Vagy csak a mi megyénkben nincsenek a helyzet magaslatán már megint az illetékesek??!
Én ugyan kimegyek este monitoringozni, (ha már vállaltam, és most kezdődik) de maximum a beírókönyvbe tudom leírni mettől-meddig voltam, milyen időjárási körülmények között stb...
Elszomorít hogy a megye ennyi figyelmet szentel csupán erre az egészre!

A beírókönyvnek ehhez semmi köze, jegyezd fel az időjárást, az időpontot tól-ig, a figyelés helyét - gondolom megvan a tavalyi monitoring helyed GPS koordinátája - és a hallott/látott madarak számát.
Utóbbival gondolom ma még nem lesz sok gondja senkinek.
Azt nem tudom, hogy megyénként ez hogy megy, de nálunk frappánsan és gyorsan ment a dolog.

Jani!

Igen ez mintagyűjtés, de ahogyan azt te is írod -  Mosolyog - aki akarja az úgy fogja félremagyarázni ahogyan csak tudja.
Szerencsére a mintavételezés a sokszor hivatkozott EU engedéllyel, jóváhagyással kerül lefolytatásra, így aki tiltakozik, vagy cirkuszol miatta, az valószínűleg az önös kis szerepelni vágyó céljai miatt teszi.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #687 Dátum: 2010. Február 13. - 15:05:09 »

A beírókönyvnek ehhez semmi köze,

Ezzel magam is tisztában vagyok, és csupán a fennálló hiányosságokra, és a késedelmes ügyintézésre akartam ezzel rávilágítani.

No meg tavaly is használtam ezt is:



Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #688 Dátum: 2010. Február 13. - 17:54:10 »

Kösz az infót!
Ezt nekem is sikerült "kinyomoznom" néhány telefonálás árán. ( Talán nem így kellene működnie az információ áramlásnak!)
17-én ott leszek a tájékoztatón.

Nem egészen értem azt sem, hogy míg pl. Wetzlar-éknál időben meg volt a tájékoztató, és kezében vannak a szükséges dokumentumok, addig nálunk teljes csönd volt eddig mindenről, és késnek a tájékoztatással is!
A monitoringnak nem egységesen kellene működnie országszerte???
Vagy csak a mi megyénkben nincsenek a helyzet magaslatán már megint az illetékesek??!
Én ugyan kimegyek este monitoringozni, (ha már vállaltam, és most kezdődik) de maximum a beírókönyvbe tudom leírni mettől-meddig voltam, milyen időjárási körülmények között stb...
Elszomorít hogy a megye ennyi figyelmet szentel csupán erre az egészre!

A 2010-es adatlap nem pont ugyanolyan mint a tavalyi. Innen letölthető:

http://www.vvt.gau.hu/index.php?mod=94&mod2=12

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #689 Dátum: 2010. Február 13. - 18:15:11 »

Mit is mondjak..."kiváló" húzásidő volt!  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: