Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559319 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #630 Dátum: 2009. Július 07. - 23:32:01 »

"a sportvadászat teljes betiltása/megszüntetése,"
Szeretném tudni, melyik volt, hogy ne szavazzak rá!  Elver


"Azt tudtam, hogy egy parlamenti párt programjában szerepelt a sportvadászat teljes betiltása/megszüntetése, de gondolom a kettő nincs összefüggésben egymással?"

Igen, ez még a '90-es években volt, azért gondolom hogy ezzel a mostani dologgal már nincs összefüggésben... A legutóbbi két (2002 és 2006) programjukban ez így leírva már nem szerepelt.
Abban csak az elért eredmények felsorolásánál volt ennyi:  " A környzetkárosítók, állatkínzók büntetését megszigorítottuk"

Egyébként nem szeretném politizálásba fordítani a dolgot, mindenki nyugodtan szavazzon arra, akire akar.
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #631 Dátum: 2009. Július 08. - 09:46:57 »

Szevasztok!

Selmecbányán voltam vendége az Országos Erdészeti Egyesület vándorgyűlésének és ott a MO egész területéről összesereglett erdészek (vadászok) nyíltan beszéltek  „az EU felszólította Mo.-t a madárvédelmi irányelv betartására...”  hátteréről és arról a bizonyos feljelentésről. Nem hiszem el, hogy ehhez a bővebb információk tőlem kell, hogy származzanak. A jövőt érintő reményteljes előkészületekről pedig személyesen a Pintér Pistával beszélgettem.

„Milyen virtuskodásról?”

Srácok vadászok vagyunk és tegyük a kezünket a szívünkre, hogy bizony mi se vagyunk mindig liliom fehér angyalkák …..
Idén is volt pár MO-i kolléga nálam szalonkára vadászni és egy kivétellel mindenki azzal kezdte, hogy azt az egy szalonkát ugye nem kell nagyon komolyan venni. Mert ha ráhúz egy  „cvikk” Ő bizony nem hagyja ki ….. Ezek után nem engedtem nekik csak az egyik csövet betölteni. Csak néztek rám, mint a kiszántott egér és volt olyan is aki elkezdett fújtatni, hogy kiskorúsítom Őt.
Szép, szép volt az a dublé díj is, csak rendkívül rosszul volt hozzá megválasztva az időpont. Miközben minden környező ország húz egyet a nadrágszíjon – egyesek önként mondanak le a szalonkázásról, mások nagy csendben, csaknem titokban szigorú megszorítások mellet engedik, hogy a vadászaik tavasszal is szalonkázhassanak,  addig a dublé díjjal olyan csindadrattát csinál a magyar, hogy általa messze külföldre elhangzik annak a híre, hogy MO-n madárvédelmi irányelv ide - madárvédelmi irányelv oda, szó sincsen  semmiféle korlátozásról.

Ennyit a virtuskodásról …
 
Üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #632 Dátum: 2009. Július 08. - 12:08:02 »


„Milyen virtuskodásról?”

Srácok vadászok vagyunk és tegyük a kezünket a szívünkre, hogy bizony mi se vagyunk mindig liliom fehér angyalkák …..
Idén is volt pár MO-i kolléga nálam szalonkára vadászni és egy kivétellel mindenki azzal kezdte, hogy azt az egy szalonkát ugye nem kell nagyon komolyan venni. Mert ha ráhúz egy  „cvikk” Ő bizony nem hagyja ki ….. Ezek után nem engedtem nekik csak az egyik csövet betölteni. Csak néztek rám, mint a kiszántott egér és volt olyan is aki elkezdett fújtatni, hogy kiskorúsítom Őt.
Szép, szép volt az a dublé díj is, csak rendkívül rosszul volt hozzá megválasztva az időpont. Miközben minden környező ország húz egyet a nadrágszíjon – egyesek önként mondanak le a szalonkázásról, mások nagy csendben, csaknem titokban szigorú megszorítások mellet engedik, hogy a vadászaik tavasszal is szalonkázhassanak,  addig a dublé díjjal olyan csindadrattát csinál a magyar, hogy általa messze külföldre elhangzik annak a híre, hogy MO-n madárvédelmi irányelv ide - madárvédelmi irányelv oda, szó sincsen  semmiféle korlátozásról.

Ennyit a virtuskodásról …
 
Üdv.
Taki


Szia Taki!

Sokáig gondolkodtam, hogy megírjam-e a véleményem a témáról, mire rászántam magam.

Azzal kezdeném, hogy megértem én a junijót is, hogy védi a madarakat, meg a környező népeket is, hogy fogukat összeszorítva, de a törvényt betartva, szigorú keretek között űzik tovább a tavaszi szalonkavadászat nemes hagyományát. Megértem azokat is, akik ilyen-olyan indokkal foggal-körömmel kapaszkodnak a régi hagyományokba. Megértem, megpróbálom megérteni, vagy ha egyik sem sikerül, hát elfogadom a véleményüket, ahogy a szabályozást is elfogadtam(szerintem a törvénytelenül elejtett szalonka után keserű szájízzel távoznék a területről, tehát inkább köszönöm, de nem kérek belőle. Amíg nem szalonkázhatok,addig inkább messze elkerülöm az erre alkalmas területeket és megyek rókalesre.)
Nekem csak az böki a csőröm -de nagyon-. hogy az Európai Unió minden országára egységesen ráhúzott egy törvényt, de az egyes területek nem mind illeszkednek ebbe. Nagyjából olyan ez, mintha egy kétszemélyes ágyra egy kisebb lepedőt húzunk: van lepedő a fekhelyen, de akárhogy igazítom, vagy itt, vagy ott, de valahol mindig kilóg alóla. Az EU területe túl nagy, széttagolt és túl sok különböző kultúra lakja, hogy egy egységes, természetet, tájat, kultúrát érintő törvény alkalmas legyen a szabályozásra.(Ráadásul ugye az Unió alapelve az, hogy gazdasági együttműködés jöjjön létre egységes piacon, de a különböző kultúrák értékeit tiszteletben tartja, sőt mi több támogatja a fennmaradásukat.)
Lényeg a lényeg: a tavaszi szalonkavadászaton az összes, EU-ban elejtett egyede lényegesen kevesebb, mint mondjuk csak a franciaországi összes elejtett egyed (puskával, hálóval, stb.). Akkor most mi is lenne az ésszerűbb? Gazdaságilag az, ha mindent engednek. A nemzetek szempontjából lehetne kompromisszum (ötlet szinten: mi korlátozzuk az elejtett példányok számát, de tiltsák be a hálózást). A madár szempontjából az, ha egyáltalán nem vadászhatnának rá.  De mivel mi vadászok vagyunk, így a mi szempontunkból az lenne a legcélravezetőbb, ha a egységesen, mindenhol a húzáson történő vadászatot vezetnék be. Gí több madár maradna életben, ergo fenntartható lenne az állomány(ami most sem veszélyeztetett) és mindenki vadászhatna is rá vagy tavasszal, vagy ősszel vagy nyáron szürkületben attól függően, hogy milyenek a területi adottságai(átvonuló madár-e ott, vagy ott él egész évben, esetleg ott költ, ott tartózkodik költésidőnk kívül, stb.).


Tudom, ez utópia, de az én meglátásom az, hogy az EU pont az egyik alapelvét tiporja sárba az ilyen egységes és nem gazdasági vonatkozású szabályozásaival. Nem szeretek az USÁval példálózni, de ebben az esetben helytálló (náluk jóval nagyobb az unióban történő együttműködésben szerzett tapasztalatuk és vadászati szempontból sokszor ésszerűbbnek és működőképesnek is mutatkoznak): ott minden állam külön szabályozza sok más minden mellett a vadászatot is. Egyszerűen azért, mert területileg túl nagy ahhoz, hogy mindenben egységesen szabályozzák.

Természetesen bármi lesz az itthoni helyzet, én tiszteletben fogom tartani a törvényeket és mások véleményét is. Maximum fogoly és üregi nyúl mellett szalonkát is megpróbálok tenyészteni csak azért, hogy legalább az udvaromon láthassak   Bion

Vadászüdvözlettel

Gergő
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 08. - 12:17:19 írta Pyrus » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #633 Dátum: 2009. Július 08. - 12:15:14 »

Tegyük szívünkre a kezünket,és be kell látnunk,hogy Takinak igaza van.Ha később talán szalonkázhatunk is,a legtöbbnek nem lesz elég az az egy MADÁR,és lehet hogy ezek miatt kell lemondanunk örökre a szalonkavarázsról.Nem elég a kisujj,az egész kar kell,sőt,még több,még több...még több. :'(
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #634 Dátum: 2009. Július 08. - 12:21:45 »

Tegyük szívünkre a kezünket,és be kell látnunk,hogy Takinak igaza van.Ha később talán szalonkázhatunk is,a legtöbbnek nem lesz elég az az egy MADÁR,és lehet hogy ezek miatt kell lemondanunk örökre a szalonkavarázsról.Nem elég a kisujj,az egész kar kell,sőt,még több,még több...még több. :'(

Akinek nem inge... én szeretek úgy hazamenni a vadászatról, hogy nyugodt vagyok, letisztult és emelkedett hangulatú(akár esett vad, akár nem). És ha csak egy madár engedélyezett, akkor egy madarat ejtek el. (Mondanom sem kell, hogy eddig összesen egyet sikerült felvennem, pedig vadásztam rá három évet-persze lehet, hogy ha a szabadna vadászni rá, akkor előbb-utóbb összejöhetne a dublé is, de én a varázsáért járok ki és nem a húsért.

Wave
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 08. - 14:19:48 írta Pyrus » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #635 Dátum: 2009. Július 08. - 12:44:17 »

Nem nagyképűségből mondom,de mi akik ilyen,és hasonló fórumokat látogatunk,könyveket olvasunk,van némi kis fogalmunk az un. vadászati,és egyéb kultúráról be tudunk tartani törvényeket.De azok akik libáért vették a vadászvizsgát,azt képzelik magukról,hogy mindenki felett állnak,az eredményes vadászat után úgy nyilatkoznak:Kijött,leb.sztam,vazze.,azoktól ne várjunk túl sokat.Na ezektől kellene valahogy megszabadulni!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #636 Dátum: 2009. Július 08. - 12:46:40 »

Nem nagyképűségből mondom,de mi akik ilyen,és hasonló fórumokat látogatunk,könyveket olvasunk,van némi kis fogalmunk az un. vadászati,és egyéb kultúráról be tudunk tartani törvényeket.De azok akik libáért vették a vadászvizsgát,azt képzelik magukról,hogy mindenki felett állnak,az eredményes vadászat után úgy nyilatkoznak:Kijött,leb.sztam,vazze.,azoktól ne várjunk túl sokat.Na ezektől kellene valahogy megszabadulni!
Csevegő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #637 Dátum: 2009. Július 08. - 13:45:04 »

"Nem elég a kisujj,az egész kar kell,sőt,még több,még több...még több."

"a dublé díjjal olyan csindadrattát csinál a magyar, hogy általa messze külföldre elhangzik annak a híre, hogy MO-n madárvédelmi irányelv ide - madárvédelmi irányelv oda, szó sincsen  semmiféle korlátozásról.

Ennyit a virtuskodásról …"

Taki, kisvador!

Ne haragudjatok, de nem tudok veletek egyetérteni.
Zömmel azért, amit a Gergő is leírt.
Hogy azért mert az únijó zömét kitevő országokban nem szokás tavasszal szalonkázni, azért nálunk se lehessen???
Hol van itt a sokszínűség, a kultúrák sokféleségének védelme?

Vagy egyszerűen csak az erősebb kutya b@szik elv érvényesül??? Nekem most úgy tűnik....

Szóval én a dublé díjat egy nagyon jó dolognak tartottam/tartom. Egy-egy vadász életében talán egyszer-kétszer-háromszor fordul elő a dublé? Épp ezért igenis megérdemel egy láda pezsgőt!
Igenis én, mint uniós állampolgár ugyanúgy jogot formálok arra, hogy az évi akárhány szalonkámat elejthessem (akárhány alatt eddig 1-2 értődött, de értsünk rajta 20-at - akkor mi van?).
Igenis szeretnék tavasszal szalonkázni, akárhogy tiltakozik ellene akárki, mert úgy gondolom, hogy ez a vadászati kultúrám része, és mert TUDOM, hogy ezzel a szalonkaállománynak nem ártok. És - nem utolsó sorban - igenis szeretnék dublét lőni szalonkából!

Hogy fafejű lennék emiatt - nem hiszem.
Talán csak egyszerűen nehezen fogadok el olyan dolgokat, amit nem tudnak az arra hivatottak észérvekkel alátámasztani. Nem szeretem a "CSAK"-ot magyarázatként.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #638 Dátum: 2009. Július 08. - 14:21:49 »

A csevegőben írtam én is néhány dolgot, hogy ne offoljuk szét ezt a témát
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Steve
Vendég
« Új üzenet #639 Dátum: 2009. Július 08. - 14:30:21 »

"Nem elég a kisujj,az egész kar kell,sőt,még több,még több...még több."

"a dublé díjjal olyan csindadrattát csinál a magyar, hogy általa messze külföldre elhangzik annak a híre, hogy MO-n madárvédelmi irányelv ide - madárvédelmi irányelv oda, szó sincsen  semmiféle korlátozásról.

Ennyit a virtuskodásról …"

Taki, kisvador!

Ne haragudjatok, de nem tudok veletek egyetérteni.
Zömmel azért, amit a Gergő is leírt.
Hogy azért mert az únijó zömét kitevő országokban nem szokás tavasszal szalonkázni, azért nálunk se lehessen???
Hol van itt a sokszínűség, a kultúrák sokféleségének védelme?

Vagy egyszerűen csak az erősebb kutya b@szik elv érvényesül??? Nekem most úgy tűnik....

Szóval én a dublé díjat egy nagyon jó dolognak tartottam/tartom. Egy-egy vadász életében talán egyszer-kétszer-háromszor fordul elő a dublé? Épp ezért igenis megérdemel egy láda pezsgőt!
Igenis én, mint uniós állampolgár ugyanúgy jogot formálok arra, hogy az évi akárhány szalonkámat elejthessem (akárhány alatt eddig 1-2 értődött, de értsünk rajta 20-at - akkor mi van?).
Igenis szeretnék tavasszal szalonkázni, akárhogy tiltakozik ellene akárki, mert úgy gondolom, hogy ez a vadászati kultúrám része, és mert TUDOM, hogy ezzel a szalonkaállománynak nem ártok. És - nem utolsó sorban - igenis szeretnék dublét lőni szalonkából!

Hogy fafejű lennék emiatt - nem hiszem.
Talán csak egyszerűen nehezen fogadok el olyan dolgokat, amit nem tudnak az arra hivatottak észérvekkel alátámasztani. Nem szeretem a "CSAK"-ot magyarázatként.  Vállat von

Hát Kama a szívemből szóltál! Igen Emelem
A uniót a tények sem szokták különösebben zavarni ha az az ő általuk kitalált "irányelveivelvekkel" szembe megy.... Szomorú
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #640 Dátum: 2009. Július 08. - 16:11:14 »

Szevasztok!

Hááát igen! A törvények általában korlátozásokat tartalmaznak, amik által gátolva van a mozgásod. Ez így van akkor is ha ez az álmaid, vágyaid elérését vagy az érdekeid végrehajtását gátolja. Ezen lehet füstölögni, nem tetszést nyilvánítani vagy egyenesen tiltakozni – de mindezt csak az mellett, hogy a törvényt közben betartod...... Ellenkező esetben elég hamar az orrvadászok nem éppen köztiszteletnek örvendő táborában találod magad.
Nem tudom, hogy eljutott-e hozzátok, hogy Szlovákiának szeptembertől új vadászati törvénye van. Az új törvénytervezet csakúgy mint az azt kivitelező jogszabályok halmaza mielőtt a parlament jóváhagyta hónapokig volt közzé téve véleménynyilvánításra, javaslatok kinyilvánítására. Az új törvény nem tartalmazhat semmilyen megfogalmazást, ami ellentétes a nemzetközi normákkal. Így kapott védelmet tavasszal a szarka a holló a szalonka és még sorolhatnám. A szalonka tavaszi vadászatát illetően én voltam az első és messzemenően a legvehemensebb aki harcoltam a szarka és szalonka vadászat tavaszi törvényesítése mellett – vagy legalább azért, hogy a kivételt az EU madárvédelmi törvény alól valamilyen formában kezelje a törvény. A nyílt fórumon a vadászok közt is alul maradtam és alulmaradt minden olyan kezdeményező, aki a szalonkakérdést feszegette. Miért? Mert a vadászokat a szalonka NEM ÉRDEKLI! A Tátrában meg nincs is szarka – vagy csak nagyon kevés és ott semmilyen károkat nem okoz.  A farkas a medve az igen! Mert az atraktív és szarvast, muflont és őzet eszik......
Finoman de érthetően állítottak bennünket félre, hogy „ugyanmár  veszteni is tudni kell...”
Én még mindig hiszek benne, hogy az alacsony érdeklődés esetében is jövőre is tudunk majd szalonkázni tavasszal, de ha ez az egész vadásztársadalmon múlik majd akkor máris lehúzhatjuk a rolót mi is. Az 55000 vadászjeggyel rendelkező polgárból csak egy maroknyian állnak majd mellénk. Gondoljátok, hogy nálatok jobb a helyzet? Egy frázt!

Üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #641 Dátum: 2009. Július 08. - 20:14:26 »

Szevasztok!

Selmecbányán voltam vendége az Országos Erdészeti Egyesület vándorgyűlésének és ott a MO egész területéről összesereglett erdészek (vadászok) nyíltan beszéltek  „az EU felszólította Mo.-t a madárvédelmi irányelv betartására...”  hátteréről és arról a bizonyos feljelentésről. Nem hiszem el, hogy ehhez a bővebb információk tőlem kell, hogy származzanak. A jövőt érintő reményteljes előkészületekről pedig személyesen a Pintér Pistával beszélgettem.
...
Üdv.
Taki


A kollégák akik ott voltak, azt mondják hogy nagyon jó hangulatú találkozó volt. Külön megemlitették, hogy igen jó a kapcsolat a szlovák erdészekkel.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #642 Dátum: 2009. Július 09. - 07:43:41 »

de ha ez az egész vadásztársadalmon múlik majd akkor máris lehúzhatjuk a rolót mi is. Az 55000 vadászjeggyel rendelkező polgárból csak egy maroknyian állnak majd mellénk. Gondoljátok, hogy nálatok jobb a helyzet?

Nem jobb a helyzet nálunk sem. Sajnos...

Nagyon kevés embert érdekel a szalonkázás különféle okokból (pici, nehéz eltalálni, kevés hús van rajta, stb.).
De aki szalonkázik az - meggyőződésem szerint - a vadásztársadalom elitjét képviseli. Az tényleg szenvedélyből vadászik.

Csak sajnos ez egy szinte elenyésző kisebbség...  Akit - ahogy Te is írtad - könnyen félre lehet söpörni.  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #643 Dátum: 2009. Július 09. - 07:52:48 »

Szevasz Jan!

Példásan megrendezett, igazán magas színvonalú rendezvény volt. Meghajolva emelek kalapot a szervezők előtt! Szerintem is megértik egymást a két nemzet erdészei .... Látod még is voltak olyanok (sajnos), akik úgy a főtéri ünnepségen, mint az esti egyesületi gyűlésen a Bp-i Kossuth téren képzelték magukat.

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #644 Dátum: 2009. Július 09. - 08:20:28 »

Szevasz Jan!

Példásan megrendezett, igazán magas színvonalú rendezvény volt. Meghajolva emelek kalapot a szervezők előtt! Szerintem is megértik egymást a két nemzet erdészei .... Látod még is voltak olyanok (sajnos), akik úgy a főtéri ünnepségen, mint az esti egyesületi gyűlésen a Bp-i Kossuth téren képzelték magukat.

üdv.
Taki

Üdv!

Erről az utóbbiról nem hallottam, volt valami atrocitás vagy ilyesmi?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: