Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559321 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #615 Dátum: 2009. április 06. - 18:34:38 »

Sziasztok!
Igaz itt vannak a fecskék,én pesti vagyok de nálunk is van már fecske.Egy pár minden évben itt költ.
Szombat este kb 20h +10C  a területünkön Bakonyalja (Veszprémvarsány) 2db egyes madár jött hangtalanul.Üdv HSanyi
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #616 Dátum: 2009. Július 05. - 22:12:37 »

Szevasztok!

A hét végén együtt voltam a MO-i vadászat állami (szakminisztériumi) képviselőivel. A jelek szerint talán újra lesz  tavaszi szalonka vadászat. Az általam már itt is ismertetett módszert gyúrják Ők is és ami fontos – időben. Az már biztos, hogy egyről már most meg lehet feledkezni – a virtuskodásról és a dublé díjakról. Maradnak a szigorúan megszabott feltételek stb… Általánosan ismert a neve annak a gyászvitéznek, aki felnyomta MO-t  (a saját honfitársait) Brüsszelben és élvezte a részben ebből kialakult helyzetet. 

Üdv.
Taki 
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #617 Dátum: 2009. Július 05. - 22:22:15 »

Szevasztok!

A hét végén együtt voltam a MO-i vadászat állami (szakminisztériumi) képviselőivel. A jelek szerint talán újra lesz  tavaszi szalonka vadászat. Az általam már itt is ismertetett módszert gyúrják Ők is és ami fontos – időben. Az már biztos, hogy egyről már most meg lehet feledkezni – a virtuskodásról és a dublé díjakról. Maradnak a szigorúan megszabott feltételek stb… Általánosan ismert a neve annak a gyászvitéznek, aki felnyomta MO-t  (a saját honfitársait) Brüsszelben és élvezte a részben ebből kialakult helyzetet. 

Üdv.
Taki 


Szia Taki!
Kérlek tedd közé a nevét, ha honfitársunk, had legyünk büszkék rá! Ehhez jogunk van!  Wave
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #618 Dátum: 2009. Július 05. - 22:23:45 »

Idézet
Az már biztos, hogy egyről már most meg lehet feledkezni – a virtuskodásról

Milyen virtuskodásról ???
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #619 Dátum: 2009. Július 06. - 22:41:48 »

Milyen virtuskodásról ???

Arról, hogy a mi érdekképviseletünk nem tett semmit - holott tehetett volna - amire ez az ország meg azt hitte majd jól nekimegy az EU-nak...holott a drága érdekképviseletnek kellene a vadásztársadalom szőnyegének szélére állni és szemlesütve bocsánatot kérni.
Most lehet rám köpködni, de nekem ez a szalonka dublé díj egy kicsit furcsa volt...mondhatnám azt is, hogy szalonka dublé díjat az "csinál" magának aki akar.

...és ahogyan a régiek szokták volt mondani, nem a mennyiség számít, hanem a minőség.
Ez szerintem fokozottan igaz a szalonkavadászatra.

Gondolom Taki nem fogja a nyílt fórumon közzé tenni az ember nevét, nem akar jogi következményeket..de magánban azért megírhatná. Ördög
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #620 Dátum: 2009. Július 06. - 22:52:35 »

És magánban körbefuthatna a név  >Nevet
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #621 Dátum: 2009. Július 07. - 08:05:23 »

nekem ez a szalonka dublé díj egy kicsit furcsa volt...mondhatnám azt is, hogy szalonka dublé díjat az "csinál" magának aki akar.

Igen, ebben igazad van.
De talán a szalonkavadászok között nem nagyon van olyan, aki "csinálna" magának. Én úgy gondolom, hogy a szalonkavadászok az "elit kaszt" a vadászok között, és ezért mindenkiben van annyi tartás, hogy nem "csinál" magának dublé díjat.

Talán ezért is tudott ez működni.
És szerintem jó dolog volt, nem kivagyiság vagy virtuskodás - kár érte.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #622 Dátum: 2009. Július 07. - 09:14:14 »

Nem is tudtam, hogy egy konkrét személynek köszönhetjük ezt a helyzetet. Nocsak, mik derülnek ki.
Ilyenformán engem is érdekelne a kiléte.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #623 Dátum: 2009. Július 07. - 09:21:58 »

Nem is tudtam, hogy egy konkrét személynek köszönhetjük ezt a helyzetet. Nocsak, mik derülnek ki.
Ilyenformán engem is érdekelne a kiléte.

Pedig ez többször is elhangzott már itt is és egyéb fórumokon is. Azért elbeszélgetnék azzal az emberrel. Kíváncsi lennék az indítékaira....  NoComment
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #624 Dátum: 2009. Július 07. - 09:39:12 »

Pedig ez többször is elhangzott már itt is és egyéb fórumokon is. Azért elbeszélgetnék azzal az emberrel. Kíváncsi lennék az indítékaira....  NoComment

Én mindig csak a hivatalos verziót hallottam: "az EU felszólította Mo.-t a madárvédelmi irányelv betartására..." stb... Hogy ezt konkrétan egy honfitársunk intézte, arról nem tudtam.

Azt tudtam, hogy egy parlamenti párt programjában szerepelt a sportvadászat teljes betiltása/megszüntetése, de gondolom a kettő nincs összefüggésben egymással?
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #625 Dátum: 2009. Július 07. - 11:04:06 »

"a sportvadászat teljes betiltása/megszüntetése,"
Szeretném tudni, melyik volt, hogy ne szavazzak rá!  Elver
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #626 Dátum: 2009. Július 07. - 11:09:14 »


Azt tudtam, hogy egy parlamenti párt programjában szerepelt a sportvadászat teljes betiltása/megszüntetése, de gondolom a kettő nincs összefüggésben egymással?


Sziasztok.

Hogyne lenne. Bármennyire is hihetetlen, a pártprogramot végre kell hajtani. Minden programpontnak van felelőse akinek be kell számolnia időnként, hogy mit tett az adott programpont végrehajtása érdekében. Az már a párt vezetésen múlik, hogy egyes programok mellé milyen "szakértőt" választ. Az mennyire kap önállóságot a program megvalósításához, mennyire fogadják el a tett lépéseit, illetve mennyire vonják felelősségre ha nem tett semmit vagy hibázott ( na ez nem nagyon szokott bekövetkezni)
Amennyi  vadászati szakértő rohangál  pártok háza táján el tudom képzelni, hogy az adott program felelőse mekkora széles látókörrel tette meg az általa "szükségesnek itélt " lépéseket.
 Kb két szempontot szoktak figyelembe venni. A változtatás ne sértse a főnököm és barátai/ kliensei érdekeit, 2 ne sértse az én és a barátaim /klienseim érdekeit. Ha ez a kettő megvalósul akkor bármekkora marhaságot el lehet adni mint a pártprogram megvalósításához elengedhetetlenül szükséges lépést.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #627 Dátum: 2009. Július 07. - 13:08:47 »

"a sportvadászat teljes betiltása/megszüntetése,"
Szeretném tudni, melyik volt, hogy ne szavazzak rá!  Elver

Ez engem is érdekelne.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #628 Dátum: 2009. Július 07. - 13:42:30 »

Nehogy a hollandokról vegyenek példát a tisztelt képviselő "urak"!Bár ilyen uraktól kaptam én már bolhát is.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #629 Dátum: 2009. Július 07. - 13:44:38 »

A bolhát azért ki lehet irtani, de amit "Hazánk nagyjaitól" évtizedek óta kapunk, azt nem tesszük zsebre! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: