Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559320 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #495 Dátum: 2009. Március 13. - 08:37:06 »

Asszem erre mondják hogy "euroszkeptikus"  Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #496 Dátum: 2009. Március 13. - 08:37:48 »

No csak Viktor...,hát veled meg mi lett??? Mosolyog

Egy pillanatra elfeledkeztem arról, hogy realista vagyok.... Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #497 Dátum: 2009. Március 13. - 08:57:21 »

Kapja be az EU!
Igen
Sajnos, ez előre tudható dolog volt, hogy mi az EU-val is megszívjuk.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #498 Dátum: 2009. Március 13. - 09:27:55 »

Hát tudod mit Hansi? Kapja be az EU!

 Emelem Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #499 Dátum: 2009. Március 13. - 09:29:48 »

Igen
Sajnos, ez előre tudható dolog volt, hogy mi az EU-val is megszívjuk.

Szerintem meg nem Zoli!
Ezt már csak akkor vettük észre, mikor az EU szépen csendben becsempészte a brokit a szánkba.... Meglepődött
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #500 Dátum: 2009. Március 13. - 09:32:01 »

Egy pillanatra elfeledkeztem arról, hogy realista vagyok.... Vigyorog

Viktor,  Igen

De azt sem szabad elfelejteni, hogy ezért nem csak az EU, hanem az ő talpnyaló bandája, azaz a mi kis országunk vezetősége a felelős......Mert ők mind csak az előnyöket (???) hangoztatták, a hátrányokat nem annyira.......
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 13. - 10:10:48 írta Viktor » Naplózva

Dávid
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #501 Dátum: 2009. Március 13. - 09:33:51 »

Esedezem (én, aki még élő szalonkát nem is láttam...), ne legyetek már ilyen negatívak...
Már a monarchia, sőt, már előtte is a magyarok mindíg megkapták a "rebellis" melléknevet, a mindíg zsörtölődő, a Nyugat szabványaiból-zablájából kitörni akaró nemzet jelzőjét.
Nagyon szomorú lenne, ha a tudatos elkorcsosítás olyan eredménnyel járna, hogy még pofázni is fáradtak legyünk!

Igen, tessék megírni azt az ívet, tessék aláíratni és benyújtani, mert ha minden szarba beletörődünk, akkor a jövő héten már a vaddisznót is csak monitoringozni lehet!


AZ ISTEN FOSSA LE!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #502 Dátum: 2009. Március 13. - 09:34:50 »

Szerintem meg nem Zoli!
Ezt már csak akkor vettük észre, mikor az EU szépen csendben becsempészte a brokit a szánkba.... Meglepődött
Pisti, ebben a topicban nem akarok ebbe belemenni, de egy-két sör mellett, személyesen szívesen beszélgetnék erről veled.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #503 Dátum: 2009. Március 13. - 10:22:35 »

Viktor,  Igen

De azt sem szabad elfelejteni, hogy ezért nem csak az EU, hanem az ő talpnyaló bandája, azaz a mi kis országunk vezetősége a felelős......Mert ők mind csak az előnyöket (???) hangoztatták, a hátrányokat nem annyira.......

Ez nem igaz. Őket is becsapták, Antalltól Hornon át Orbánon keresztül Gyurcsányig. Mindnyájunkat.

Jó magyar szokás szerint megint egymással ellenségeskedünk, holott valamennyiünket becsaptak. Egymást öljük ebben az országban, aztán meg azt mondják nyugaton: nahát, ezek a kis balkáni martalócok megint egymást ölik....

Annak idején Rákóczi, Kossuth, vagy Deák soha nem a határokon belül kereste a bűnbakot. Hanem megnézte hogy ki a felelős úgy igazán.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #504 Dátum: 2009. Március 13. - 10:47:33 »

Ez nem igaz. Őket is becsapták, Antalltól Hornon át Orbánon keresztül Gyurcsányig. Mindnyájunkat.

Jó magyar szokás szerint megint egymással ellenségeskedünk, holott valamennyiünket becsaptak. Egymást öljük ebben az országban, aztán meg azt mondják nyugaton: nahát, ezek a kis balkáni martalócok megint egymást ölik....

Annak idején Rákóczi, Kossuth, vagy Deák soha nem a határokon belül kereste a bűnbakot. Hanem megnézte hogy ki a felelős úgy igazán.

Viktor,

Rákóczi-t, Kossuth-ot, vagy Deák-ot ne emlegessük a maiakkal egy lapon, ez sértő rájuk nézve.....
Nekem viszont meggyőződésem, hogy legalább ugyanannyira hibás ebben a jelenlegi teljes banda, mint maga az EU.
Mindíg is egy nyalóka csapat volt, holott a történelem már annyiszor bebizonyította, hogy minket csak kihasználnak nyugaton. Nem kellett volna belépni sem, nem tudom, akkor mi lenne ma velünk, ha nem vagyunk tagok? Egyáltalán miért volt muszály belépni? Ledőlt volna a templomtorony, ha nem lépünk be? Az euro miatt? Most sincs eurónk, meg attól tartok egy darabig nem is lesz.
Attól még, hogy nem lennénk tagok, ugyanúgy lehetne egy egészen szépen élhető országunk. Ha akarnánk mi is, meg ott fennt is ezt akarnák. De nem akarják. Soha, ismétlem soha nem lesz itt nálunk olyan világ, mint nyugaton. Ezért az illúzióért kár volt kinyalni az EU-nak. Piacnak kellünk nekik.

Naplózva

Dávid
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #505 Dátum: 2009. Március 13. - 10:48:47 »

JA, most nézem a szalonkás topik.
Kérem a moderátor urakat, helyezzék át az előbbit oda, ahová való, vagy törölni szíveskedjenek. Köszönöm!
Naplózva

Dávid
Viktor
Vendég
« Új üzenet #506 Dátum: 2009. Március 13. - 10:54:25 »

Viktor,

Rákóczi-t, Kossuth-ot, vagy Deák-ot ne emlegessük a maiakkal egy lapon, ez sértő rájuk nézve.....
Nekem viszont meggyőződésem, hogy legalább ugyanannyira hibás ebben a jelenlegi teljes banda, mint maga az EU.
Mindíg is egy nyalóka csapat volt, holott a történelem már annyiszor bebizonyította, hogy minket csak kihasználnak nyugaton. Nem kellett volna belépni sem, nem tudom, akkor mi lenne ma velünk, ha nem vagyunk tagok? Egyáltalán miért volt muszály belépni? Ledőlt volna a templomtorony, ha nem lépünk be? Az euro miatt? Most sincs eurónk, meg attól tartok egy darabig nem is lesz.
Attól még, hogy nem lennénk tagok, ugyanúgy lehetne egy egészen szépen élhető országunk. Ha akarnánk mi is, meg ott fennt is ezt akarnák. De nem akarják. Soha, ismétlem soha nem lesz itt nálunk olyan világ, mint nyugaton. Ezért az illúzióért kár volt kinyalni az EU-nak. Piacnak kellünk nekik.



Ez egy kicsit bonyolultabb. Nem volt más választásunk mint a belépés. De ez valóban a szalonkás topic.

OffTopic
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #507 Dátum: 2009. Március 13. - 16:02:08 »

Ez egy kicsit bonyolultabb. Nem volt más választásunk mint a belépés. De ez valóban a szalonkás topic.

OffTopic

 Igen  OffTopic
Naplózva

Dávid
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #508 Dátum: 2009. Március 13. - 17:51:20 »

Szevasztok!

Nem mintha túl nagy jelentőséggel bírna, de újra elmondom a  véleményemet. Teszem ezt azért, hogy óvjalak benneteket a felesleges energia kidobástól és az aláírásos akció kudarca esetén a  csalódásoktól és bosszúságoktól. Azt is mondhatom, hogy részletesen osztom Horrido nézetét miszerint – „nem érdemes ebbe energiát fektetni. Mi történik ha összejön? Kiléptek az EU-ból??
Kollégák higgyétek el, hogy nem az a járható út, amire ti készültök. Viktor az Istenért jogász ember vagy nem hiszem el, hogy legalább Te nem látod ebben a kérdésben az alagút végét …. Bármifajta nagyhangú, felesleges csindadrattával járó kezdeményezés csak kárára lehet a szalonka kérdés MO-i megoldásának. Nem véletlenül írtam már egyszer le, hogy bárminemű ide vonatkozó felhívás egy tömeges megmozdulásra vagy polgári engedetlenségre való buzdítás Brüsszelt nem hatja meg. Nem hatja meg, mert a szalonka tavaszi vadászati tilalma alól törvényesen is van lehetőség felmentést kapni.
Srácok, rendelkezzen egy csoport vagy egyén akár több 100 ezer aláírással is a szalonkakérdésben Brüsszelnek nem partner. Ugyanis a diplomácia szabályai szerint pontosan le van osztva a kártya, hogy ki kielőtt szarjon be és kit szarhat le. Úgy ahogy nektek megvan a vadászatban az érdekképviseleti szervetek, aki partner a MO-i államhatalom vadászati hivatalával a EU parlamentnek is van EU szintű vadászati képviselete, melyet magyarul valahogy úgy hívnak, hogy  Európa Unió Vadászati Szervezeteinek az Asszociációja  (Viktor ha rosszul írtam javítsd ki)  röviden FACE. A FACE szerintem már egyenes partner az uniós szakbizottságokkal. A MO-i Vadászati Védegylet pedig FACE-val. Az ügy pikantériája csak az, hogy a FACE már régen postázta a megoldást a tavaszi szalonkavadászat fenntartásához csak háááát nem mindenki hitt benne. De erre nem akarok kitérni, mert erről majd írok a jövő héten megjelenő áprilisi NIMRÓDBAN.

Visszatérve Horrido hozzászóláshoz – amivel viszont nem értek egyet:
„Akikre per pillanat irigykedünk, mert vadásszák a szalonkát tavasszal, mindannyian a monitoring keretén belüli mintavétellel argumentálnak. Ez indult el (bizony késve) és történik nálunk is a kamara és a vadászati felsőoktatás szervezésében. 
Nincs más (hivatalos) út....”


Nincsen róla tudomásom, hogy bárhol is bármely országba lett volna ú.n. szalonka-monitoring. Mikor és minek… ?
Igen, a kivételt az erdei szalonka tavaszi vadászata alól meg kell indokolni és az indoklást meg is kell védeni. Hogy mivel és hogyan arra az EU-s madárvédelmi törvény pontos leírást ad. A kivétel magyarázatában felhasznált adatoknak olyanoknak kell lenni, amit konfrontáció esetén meg tudok védeni. Mi újat ad nekem a szalonka-monitoring, amit eddig nem tudok a szalonkáról?! Ott vannak a mezőgazdasági felsőoktatás vadászati tanszékei, az ebből élő vadászati szaktekintélyek és még sorolhatnám….  Milyen újat tud nekik mondani a szalonkáról és annak tavaszi és őszi vonulásáról egy mai monitoring? Ha csak az elejtési adatok frissességét nézzük minden év januárjában – legalábbis nálunk Szlovákiában – egy mindenre kiterjedő vadászati statisztikai jelentés megy minden vadászatra jogosulttól a minisztériumba, ahol sok más adat mellett ott szerepel az elmúlt évben elejtett bárminemű és fajtájú vad. Köztük a szalonka is! Itt jegyzem meg, hogy nemrég találkoztam egy olyan kijelentéssel, hogy MO-n évente 8000 szalonkát ejtenek el. Én ezt erősen túlzónak tartom, mert nálunk Szlovákiában kuriózum számba megy ha az elejtett szalonkák éves száma meghaladja a 3 jegyű számot. (ezret) De én ezt nem vitatom ….  De azt viszont igen, hogy egy olyan monitoring ahol előre ismert a megfigyelés célja és az ebből eredő megfigyelt adatok kívánatos voltja, hogy annak vajmi köze is legyen az objektivitáshoz. És ezt tudja Brüsszel is ….  De ha Ők ezt beveszik? Arról nem is beszélve, hogy az 5 éves EU tagságunk alatt évente mennek a jelentések azokból az országokból, akik „külön engedéllyel” vadásszák az erdei szalonkát. Magyarország területe nem olyan nagy és nincsen olyan különleges geográfiája, hogy az EU ne tudna pl. a mi és az osztrákok jelentéseiből következtetni a MO-n tavasszal átvonult szalonka mennyiségről. Ami pedig a nemek összetételét illeti - a vadászat és elejtett szalonka minták vizsgálata nélkül csak a pisszegésből vagy korrogásból - különleges tudomány lehet megállapítani a vonuló szalonkák nemét. Mivel én nem nagyon látom az értelmét félek tőle, hogy MO-n ez a monitoring csak egy eszköz valamihez …..
Tisztánlátás végett Szlovákiában még 2004-ben az év elején egy kérdőívet kapott minden vadászatra jogosult társaság és a nélkül, hogy tudtuk volna, hogy mire ment ki a játék annak az adataival lett beindítva a FACE ajánlotta szalonka procedúra.     

Kollégák, még egyszer javaslom, ne menjetek bele olyan dolgokba, ami több káros mint hasznos következménnyel járna. És én ezt a tervezett aláírásgyűjtést olyannak látom …  Azzal, hogy részt vesztek a monitoringon (az én nézetem ellenére is) nem árthattok senkinek legkevésbé magatoknak. Szeleltek egyet alul és felül és újabb titkot leshettek el az ébredő tavaszi természet tárházából. Mivel senki se lehet Krőzus, elfogadom hogy a MO-i vadászati vezetés tud valami olyat, amit más nem és pont ez a monitoring segít majd hozzá benneteket a vadászszenvedélyetek jövőbeli kiéléséhez. Ebben az esetben én leszek az első, aki majd megkövetem magam…. 

Üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2009. Március 13. - 18:01:32 »

Szia Taki!

Sok mindenben igazad van, de több ponton mégsincs.

1) A népi kezdeményezésnek nem Brüsszelt, hanem a magyar Országgyűlést kellene meghatnia, Brüsszelt megdolgoznia a magyar szerveknek kell. Ha elolvasod a szalonkaív-tervezet szövegét, akkor látod, hogy azért csináljuk, hogy ezek a szervek megtegyék az EU felé a szükséges lépéseket. Ez lehetne akár a monitoring eredményének birtokában a derogáció képviselete is. Ez nem valami szuronyos felvonulás Belgiumba, hanem egy - a körülményekhez képest - higgadt megoldáskeresés.

2) Sajnos a magyar vadászati vezetés - akár a kamaráról, akár a szakigazgatásról van szó - folyamatosan leszerepel. És ismered a mondást: "Magad uram...." Hidd el nekem: Te már legalább kétszer annyit írtál ebben a kérdésben mint azok, akiknek kötelessége lett volna...  Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: