Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559295 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #420 Dátum: 2009. Február 17. - 08:34:42 »

Tudjátok erről mi jut az eszembe? A horgászoknál  is hasonló a helyzet mostanában, mint nálunk: ott is töketlen, és élősködő semmittevőkkel van tele az érdekképviselet(MOHOSZ),.Miután erre rájöttek, hogy ez a szervezet nem látja el tökéletesen a funkcióit, alakult pár másik szerv, amik elkezdték szépen lassan átvenni a MOHOSZtól a feladatokat. Önként, készakarva és sikeresen. A vége még nem látszik a dolognak, de ha így folytatódik, akkor a MOHOSZ elsüllyed a maga ásta pöcegödörben és lesz helyette egy (vagy több) hatékonyabb testület.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #421 Dátum: 2009. Február 17. - 08:41:52 »

Tudjátok erről mi jut az eszembe? A horgászoknál  is hasonló a helyzet mostanában, mint nálunk: ott is töketlen, és élősködő semmittevőkkel van tele az érdekképviselet(MOHOSZ),.Miután erre rájöttek, hogy ez a szervezet nem látja el tökéletesen a funkcióit, alakult pár másik szerv, amik elkezdték szépen lassan átvenni a MOHOSZtól a feladatokat. Önként, készakarva és sikeresen. A vége még nem látszik a dolognak, de ha így folytatódik, akkor a MOHOSZ elsüllyed a maga ásta pöcegödörben és lesz helyette egy (vagy több) hatékonyabb testület.

Talán valami ilyesmivel próbálkozik a VKE is (Profi Klub, stb.), csak az utóbbi időben arról is nagy a csönd.
Mindenesetre jó lenne valami alternatíva, és lehet, hogy a vadászkamara is hamar "elsüllyedne a maga ásta pöcegödörben".
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #422 Dátum: 2009. Február 17. - 08:55:29 »

Talán valami ilyesmivel próbálkozik a VKE is (Profi Klub, stb.), csak az utóbbi időben arról is nagy a csönd.
Mindenesetre jó lenne valami alternatíva, és lehet, hogy a vadászkamara is hamar "elsüllyedne a maga ásta pöcegödörben".
Ez a baj a Magyarországgal-hogy mindig csak EGY szervezet képviseli a jogainkat. Így nincs verseny, nem kell küzdeniük a pénzükért, a védelemre szorultakért,a támogatottságért. Így aztán ellustulnak, ha tesznek valamit, ha nem, akkor is megkapják a jussuk. És mivel űzik is az általuk képviselt sportot, könnyen meg is vezethetők egy kis meghívással, ezzel-azzal... Külföldön miért működik a rendszer, hogy tartományonként/megyénként van érdekképviselet, viszont amit elérnek, az sok esetben országos érvényű???
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2009. Február 17. - 09:47:07 »

Ez a baj a Magyarországgal-hogy mindig csak EGY szervezet képviseli a jogainkat.

NA be is b.na ha két kamara lenne... még ez az egy is sok... Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #424 Dátum: 2009. Február 17. - 10:43:00 »

"Egy MO-on rendezett tavaly őszi vadásztalálkozón az én asztalomnál (a segítségemmel) kötött megegyezést A MO-i érdekképviselet első embere Pechtol János és ennek a fórumnak az egyik köztiszteletben álló globális moderátora. Úgy köszöntek el egymástól, hogy bármikor bármely kérdésben az egymás rendelkezésre állnak…. Tessék felemelni a telefont  és tárcsázni! Én amúgy is állandó kapcsolatban állok a MO-i vadászok csúcsképviseletével és jelen esetben is ha kérik minden számomra elérhető dokumentumot  készségesen a rendelkezésükre bocsátok."

Kedves Taki Barátom!

Engedd meg, hogy fenti idézetet egy két mondattal kiegészítsem.
Valóban, az említett rendezvényen elmondtad, hogy egy új fórumot nyitottunk. és bemutattál minket (többünket is a fórumról) Pechtol Úrnak.
Én nagyon röviden - mivel már várták valahol, s nagyon sietett-tájékoztattam a fórum működéséről, céljáról, és kértem, regisztráljanak.Többek között elmondtam, hogy több olyan, a vadászati vezetőknek feltett kérdés van a portálon, melyre soha senki nem ad választ.   Kihangsúlyozottan kértem, hogy jó lenne, ha egy prominens vezető figyelemmel kísérné a fórum témáit, és néha elmondaná véleményét, és választ adna a kérdésekre is.
Pechtol Úr megígérte, hogy megnézi a fórumot, és ha Ő nem is ér rá, de valamelyik kollégája rendszeresen választ fog adni. EBBEN maradtunk!
A beszélgetéstől függetlenül, a Kamarának, és a Védegyletnek is írtam emailt, valamint több -általam ismert - vezetővel személyesen is beszéltem, adtam tájékoztatást működésünkről, és ugyan ezeket kértem Tőlük is.
 Egyetlen egy válasz, még a megkereséseimre sem érkezett!!!!
Bár a többi vadászfórumon már egy éve nem vagyok fent, nem hiszem, hogy ott más lenne a helyzet. Merem ezt azért  feltételezni, mivel ott is évek óta ez a probléma állt fenn!
Azt, hogy ez számunkra mit jelent, nem akarom részletezni, de a döngölt kis agyammal úgy gondolom, egy ilyen nyilvános fórum Nekik is lehetőséget ad, a tájékoztatásra, a tájékozódásra, segítség kérésre, és egyáltalán a két fél közötti távolságok közelítésére! Az sem lenne baj, ha közvetlen kapcsolattal maguk mögött éreznék egy vadásztársadalom támogatását. Mert nem hinném, hogy van olyan fórumlakó, aki az itt megszerzett ismereteit, értesüléseit ne osztaná meg más, a fórumot nem ismerő, vadásztársaival, vagy egy összefogást igénylő kérésre ne mozdulna!

Igen! Talán én is felemelhetném a telefont, és "rághatnám a fülüket", de nem hinném, hogy könyörögni kellene, hogy több száz, (más fórumokkal együtt több ezer) vadászt tiszteljenek már meg annyira, hogy méltóztatnak élni a felkínált közvetlen kapcsolati lehetőséggel.
Azt sem gondolom, akár ilyen horderejű kérdésekben mint a szaonkázás lehetősége, az egyszerű "mezitlábas" vadászoknak kell egyenként kezdeményezni, (főleg ismeretek hiányában) és felhívni a Vezetők figyelmét, hogy ha már maguktól nem tudnak dolgokat elérni, ugyan kérjenek már segítséget akár azoktól a vadászoktól akik szakmailag is tudnak, és akarnak is segíteni, vagy Uram bocsá kérjenek tanácsot akár más országok vadászszövetségeitől!?  Mert ahogyan Te is leírtad, ott voltak a megelőző tárgyalásokon, lett volna idő felkészülni mindenre! És, azt sem gondolom, a Ti megoldásotokról sem itt értesültek volna. Ismerlek annyira, ezeket a lehetőségeket már réges régen elmondtad a magyar illetékeseknek.
Vagy én tévedek mindenben ekkorát??????? Fejvakarás



Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #425 Dátum: 2009. Február 17. - 11:20:51 »

Nem érnek Ők rá Fórumozni.Akkor mikor vadásznának?Sz...ják le,hogy mi van a mezei vadászokkal.
Bebetonozott nyugdijas állásuk van.Ki váltaná le Őket.A küldöttek?Te is voltál már ilyen küldött gyülésen.Ott minden automatikusan meg van szavazva.Ha valamelyik "közülük" valónak nincs státusza,akkor kreálnak egyet.Gittegylet az egész. :'(
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #426 Dátum: 2009. Február 17. - 15:36:47 »

Szevasz Attila!

Ismételten csalódnom kellett .... Erre már én se tudok SEMMIT se mondani. Viszont tudom, hogy mit tegyek ...

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #427 Dátum: 2009. Február 17. - 16:27:05 »

Szevasz Attila!

Ismételten csalódnom kellett .... Erre már én se tudok SEMMIT se mondani. Viszont tudom, hogy mit tegyek ...

üdv.

Taki

Kedves Taki!

Miben csalódtál?

Vadászüdvözlettel sanyooo
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #428 Dátum: 2009. Február 17. - 19:59:07 »

Taki!

Kiben, miben csalódtál, és mit kell tenned???
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #429 Dátum: 2009. Február 17. - 22:23:27 »

Veszprém megyében 20.-án pénteken szalonkamonitornig megbeszélés/értekezlet.
Ami furcsa: Ma (17.-én) érkezett róla az értesítés, és 21.-e szombat már monitoring időpont - tehát ennél később nem is lehetne.

Aztán hogy ezt komolyan gondolják-e az "illetékesek" vagy csak pénzlenyúlásról van szó megint - én nem tudom...

Mindenesetre érdeklődéssel várom a pénteken elhangzandókat...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #430 Dátum: 2009. Február 25. - 11:24:17 »

Sziasztok! Ma láttam az első barázdabillegetőt!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2009. Február 25. - 13:57:15 »

Sziasztok! Ma láttam az első barázdabillegetőt!

Szia Gábor!

Egyik horgásztársam szintén jelezte, hogy vízparti séta közben látott már b. billegetőt.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #432 Dátum: 2009. Február 25. - 15:58:31 »

Veszprém megyében 20.-án pénteken szalonkamonitornig megbeszélés/értekezlet.
Ami furcsa: Ma (17.-én) érkezett róla az értesítés, és 21.-e szombat már monitoring időpont - tehát ennél később nem is lehetne.

Aztán hogy ezt komolyan gondolják-e az "illetékesek" vagy csak pénzlenyúlásról van szó megint - én nem tudom...

Mindenesetre érdeklődéssel várom a pénteken elhangzandókat...

Szia Kama!

Engem érdekelne hogy mi hangzott el azon a megbeszélésen.
Mi is jelentkeztünk monitoringra, de eddig még semmilyen válasz nem érkezett!
Az hogy kijárunk majd páran, és följegyezzük az észrevételeinket evidens, de ez nálunk ismét csak "önszorgalom" lesz, és nem egy szervezett, egységes monitoring.   Zavarodott
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #433 Dátum: 2009. Február 25. - 17:49:07 »

Nálunk már rendeződött, 28-a az első megfigyelési nap.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #434 Dátum: 2009. Február 25. - 19:16:59 »

Nálunk is rendeződött.
Az egész társaságból velem együtt 3(!) embert sikerült rávenni a részvételre.  Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: