Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559247 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #330 Dátum: 2008. December 16. - 15:55:04 »

A kutatást a programba bekapcsolódó vadászatra jogosultak finanszírozzák, melynek összege előreláthatóan 20-40 ezer Ft/jogosult/év – a programban részt vevők számától függően. A költségtérítést az OMVV erre elkülönített számláján kezeli.



 Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #331 Dátum: 2008. December 16. - 16:06:25 »

Mosolyog

Hát, miért vagy meglepődve! Kacsint
Bérvadászat! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
De legalább valami!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #332 Dátum: 2008. December 16. - 16:08:48 »

Komolyra fordítva!
Ez szerintem nem sok, egy vadásztársaságra vetítve!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2008. December 16. - 16:12:59 »

Komolyra fordítva!
Ez szerintem nem sok, egy vadásztársaságra vetítve!

Az elv... mindegy...
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #334 Dátum: 2008. December 21. - 18:02:17 »

Mit értünk vadászatra jogosulton, személy???
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #335 Dátum: 2008. December 21. - 18:10:12 »

Mit értünk vadászatra jogosulton, személy???

Gondolom, ezt nem komolyan kérdezted.
A vadászatra jogosult soha nem személy.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2008. December 22. - 07:18:01 »

Mit értünk vadászatra jogosulton, személy???

Szia Norbi!

Ezt a Vtv. határozza meg ekként:
A vadászatra jogosult

6. § (1) Önálló vadászati jog esetén vadászatra jogosultnak a vadászterület tulajdonosát kell tekinteni.
(2) Társult vadászati jog esetén vadászatra jogosultnak a vadászterület tulajdonosainak közösségét kell tekinteni. A vadászterület határát megállapító határozat alapján az érintett földtulajdonosok vadászati közösséget alkotnak.
(3) A vadászati jog haszonbérbeadása esetén vadászatra jogosultnak a haszonbérlőt kell tekinteni.
(4) A vadászatra jogosultat (a továbbiakban: jogosult) a vadászati hatóság nyilvántartásba veszi.
7. § (1) A vadászati jog gyakorlásával, hasznosításával kapcsolatos kötelezettségek és jogok e törvényben foglaltak szerinti teljesítéséért a jogosult felel.
(2) A jogosult az őt megillető vadászati jogot az e törvényben foglaltak alapján köteles gyakorolni vagy hasznosítani.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #337 Dátum: 2008. December 23. - 00:20:22 »

Szasz !
Köszi ennyire nem ástam bele magamat azért kérdeztem. De úgy látom lehet akár egy személy is, bár általában nem jellemző.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #338 Dátum: 2008. December 23. - 00:22:22 »

Gondolom, ezt nem komolyan kérdezted.
A vadászatra jogosult soha nem személy.
Nekem sincsen energiám mindent kiböngészni, ezért kérdeztem attól aki pontosan tudja. Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Viktor
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2008. December 23. - 07:47:33 »

Szasz !
Köszi ennyire nem ástam bele magamat azért kérdeztem. De úgy látom lehet akár egy személy is, bár általában nem jellemző.

Lehet, persze. Én is tudok olyan emberről, aki tízenezer saját hektárján vadászik.

De nem ez a jellemző, hanem az, hogy JOGI SZEMÉLY (egyesületnek minősülő vadásztársaság, Kft., stb.) gyakorolja a vadászati jogot.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #340 Dátum: 2009. Január 07. - 13:12:33 »

A Nimród honlapjáról másoslom ezt:

SZALONKA SOS!

A tavaszi szalonkázás megmentése érdekében az összmagyar vadászdiplomácia eddigi sikertelensége miatt tisztelettel kérjük, hogy küldjék el a mellékelt észrevételezést, annak átiratát, illetve saját véleményüket interneten az Európai Parlamentnek.
Ez a kezdeményezés a PISZ82 Szalonka Klubtól indult el.

Scolopax rusticola (Woodcock) vadászata

Az erdei szalonka klasszikus értelemben nem kontinensek között vonuló madár, hanem többségében az EU tagországainak területén szezonálisan mozgó állat, ezért a vonuló madarak vadászatát tiltó rendelkezések reá másképp értelmezendők. Jonathan Elphick főszerkesztő az ATLAS OF BIRD MIGRATION című könyvében sem veszi a vonuló madarak közé. Nagy-Magyarországon vadászó elődeink sem vonuló, hanem HÚZÓ MADÁRKÉNT tisztelték.
A Magyarországon lelőtt néhány ezer erdei szalonka (főleg kakas) nem befolyásolja az állomány nagyságát, és a kifogásoló országok több milliós zsákmányát sem, sőt az utóbbi években egyre több szalonka figyelhető meg.
A szalonka rejtett életének megfigyelésére mintavételre van szükség, az eddigi gyűrűzések és egyéb telemetriai észlelések matematikai gyakorisága oly csekély, hogy a feltételezett vonulás megbízhatóságának valószínűségi szintje igen kicsi.
Magyarországon a szalonka korlátozott mértékben áttelel és költ.
A tavaszi szalonkavarázs az egyik legnagyobb vadászati élvezet.
Magyarországon tavasszal húzáson a szalonkavadászatnak több száz éves hagyománya van, ezért az EU-ban igazi "Hungaricum", derogációval célszerű tovább folytatni.
A magyarság a történelem során többször bebizonyította, hogy nem tűri nemzeti szokásainak korlátozását, ezért a tavaszi húzások alkalmával a szalonkavadászat betiltása előre meg nem határozható láncreakciót elindító polgári engedetlenséghez vezethet a jelenlegi kritikus gazdasági helyzetben.
http://www.europarl.europa.eu/parliament.do?language=HU
(Az oldal átmenetileg nem elérhető)
Vasi Szalonka Klub
Bán István – Varga István
2009. január 7.
istvanvarga@chello.hu



Mit tudtok, mit hallottatok erről?
Illetve mit tudtok, mit hallottatok arról, hogy a parlament nem fogadott el valami törvényt/határozatot/nemtudommit - mert nem fért bele az idejébe és tavasszal se fog - ezért nem lesz lehetséges a mintagyűjtéssel "takart" tavaszi vadászat sem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #341 Dátum: 2009. Január 18. - 19:20:54 »

Állítólag valami cirkusz van a monitoring vadászat lehetősége körül is.
Tud valaki konkrétumot?
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #342 Dátum: 2009. Február 01. - 08:46:12 »

A mi társaságunk is jelentkezett a monitoringra,de nem tudom,hogy egyáltalán kimehetünk-e"monitoringozni"?!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #343 Dátum: 2009. Február 01. - 15:26:57 »

Állítólag valami cirkusz van a monitoring vadászat lehetősége körül is.
Tud valaki konkrétumot?

Én azt hallottam, hogy elbalfarkoskodták a dolgokat és idén már nem tudják beindítani.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #344 Dátum: 2009. Február 01. - 15:30:24 »

Én azt hallottam, hogy elbalfarkoskodták a dolgokat és idén már nem tudják beindítani.
Sajnos, mint itt nálunk mindent! Szomorú Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: