Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559295 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #285 Dátum: 2008. Október 21. - 15:55:18 »


Viktor, "Fehovában" nem gondolkodtatok még?


Tényleeeeeg!!!! Igen Igen Igen

Az is akkor van! Táncol


Majd bérünk 20 hostesst  Ördög Ördög Ördög  , hogy írassák alá a papírt, míg mi sörözünk... Piál Angyal Ördög


Meg + egyet aki a sört csapolja... az idei sörcsapoló sajna szörnyen ronda volt... :ALC
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #286 Dátum: 2008. Október 21. - 15:56:24 »


Viktor, "Fehovában" nem gondolkodtatok még?


Tényleeeeeg!!!! Igen Igen Igen

Az is akkor van! Táncol


Majd bérünk 20 hostesst  Ördög Ördög Ördög  , hogy írassák alá a papírt, míg mi sörözünk... Piál Angyal Ördög


Meg + egyet aki a sört csapolja... az idei sörcspoló sajna szörnyen ronda volt... :ALC



 Fa testápoló Woest Nyelv
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2008. Október 21. - 19:49:09 »

Nos jól megmozdult az álló víz, de ez jó, nagyon jó.
Véleményem szerint amíg nincs valami "nagyobb" rendezvény a beírókönyvnél is ki lehetne tenni és ott a vadászok tudnák, hogy éppen aláírták-e vagy sem, ergo kisebb a veszély, hogy mondjuk rendezvényen, vagy egyéb más helyen esetleg többször aláírnák.

Ha lesz végleges nyomtatvány, jó lenne ha letölthető formátumban belinkelné az "illetékes", márcsak azért mert olyan jó lenne látni szépen, egészben, hogy végre van olyan kérdés amiben összehozta a vadászokat a KÖZÖS akaratuk.
Aztán hitelesítés után hajrá lehet gyűjteni az aláírásokat.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #288 Dátum: 2008. Október 21. - 20:20:44 »


Viktor, "Fehovában" nem gondolkodtatok még?


Tényleeeeeg!!!! Igen Igen Igen

Az is akkor van! Táncol


Majd bérünk 20 hostesst  Ördög Ördög Ördög  , hogy írassák alá a papírt, míg mi sörözünk... Piál Angyal Ördög


Meg + egyet aki a sört csapolja... az idei sörcspoló sajna szörnyen ronda volt... :ALC



 Fa testápoló Woest Nyelv

Azt a ronda, szőrös macát én is láttam....Brrrr.....
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #289 Dátum: 2008. Október 21. - 20:27:35 »


a beírókönyvnél is ki lehetne tenni


Ott IS!

Ha lesz végleges nyomtatvány, jó lenne ha letölthető formátumban belinkelné az "illetékes", márcsak azért mert olyan jó lenne látni szépen, egészben, hogy végre van olyan kérdés amiben összehozta a vadászokat a KÖZÖS akaratuk.
Aztán hitelesítés után hajrá lehet gyűjteni az aláírásokat.


Amint meglesz a cucc, minden hozzáférhető lesz!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #290 Dátum: 2008. Október 22. - 08:10:34 »

Kamara/ vadászjegy váltás kilőve ha novembertől számítva két hónap van az aláírás gyűjtésre.
Akkor maradnak a társaságok, és a "bérkilövők" miatt a vadászboltok. Fejvakarás

Épp hogy nem Testvér!

Szerintem ugyanis a február elején kint levő ív az elejére csap be a vadászjegy-érvényesítésnek, majd a vadásztársak elviszik a hírét, esetleg pár ívet, amikor pedig mindannyiónknak a legfájóbb lesz a szalonkázás hiánya, azaz márciusban, akkor lehet még egy aláírásdömping.

Szerintem kb. február 5.-től április 5.-ig igen hatásos lehet egy népi kezdeményezés.

Én így gondolom...

Valamit akkor félreértettem.... Fejvakarás
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #291 Dátum: 2008. Október 22. - 08:59:17 »

Kamara/ vadászjegy váltás kilőve ha novembertől számítva két hónap van az aláírás gyűjtésre.
Akkor maradnak a társaságok, és a "bérkilövők" miatt a vadászboltok. Fejvakarás

Épp hogy nem Testvér!

Szerintem ugyanis a február elején kint levő ív az elejére csap be a vadászjegy-érvényesítésnek, majd a vadásztársak elviszik a hírét, esetleg pár ívet, amikor pedig mindannyiónknak a legfájóbb lesz a szalonkázás hiánya, azaz márciusban, akkor lehet még egy aláírásdömping.

Szerintem kb. február 5.-től április 5.-ig igen hatásos lehet egy népi kezdeményezés.

Én így gondolom...

Viktor!

Hogy van ennek az ügymenete?
Tehát ha ezt beadjuk hitelesítésre, akkor az automatice megtörténik 30 (vagy mittudoménhány) napos határidővel, vagy belefinghatnak a nulláslisztbe esetleg itt is úgy - mint a népszavazásnál is volt erre bőven példa - hogy megtámadják bíróságon, stb.-stb.
Mert leszenk ellenérdekelt felek, akik erőfitogtatásból, vagy ki tudja milyen szándékkal meg fogják próbálni ezt megfúrni.

Tehát a kérdésem az, hogy mennyire tervezhető előre az aláírásgyűjtés időpontja?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2008. Október 22. - 10:30:06 »

Kamara/ vadászjegy váltás kilőve ha novembertől számítva két hónap van az aláírás gyűjtésre.
Akkor maradnak a társaságok, és a "bérkilövők" miatt a vadászboltok. Fejvakarás

Épp hogy nem Testvér!

Szerintem ugyanis a február elején kint levő ív az elejére csap be a vadászjegy-érvényesítésnek, majd a vadásztársak elviszik a hírét, esetleg pár ívet, amikor pedig mindannyiónknak a legfájóbb lesz a szalonkázás hiánya, azaz márciusban, akkor lehet még egy aláírásdömping.

Szerintem kb. február 5.-től április 5.-ig igen hatásos lehet egy népi kezdeményezés.

Én így gondolom...

Viktor!

Hogy van ennek az ügymenete?
Tehát ha ezt beadjuk hitelesítésre, akkor az automatice megtörténik 30 (vagy mittudoménhány) napos határidővel, vagy belef.nghatnak a nulláslisztbe esetleg itt is úgy - mint a népszavazásnál is volt erre bőven példa - hogy megtámadják bíróságon, stb.-stb.
Mert leszenk ellenérdekelt felek, akik erőfitogtatásból, vagy ki tudja milyen szándékkal meg fogják próbálni ezt megfúrni.

Tehát a kérdésem az, hogy mennyire tervezhető előre az aláírásgyűjtés időpontja?

Nehezen, de ha megtámadják - amit nem hiszek, mert ez nem olyan horderejű ügy - akkor ez van.

Akkor is elindul az aláírásgyűjtés, legfeljebb az ütősebb hónapokban csak a tájékoztatót adjuk ki.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #293 Dátum: 2008. Október 22. - 11:22:32 »


Természetesen én is segítek, amiben tudok!

Viktor!
Pár hete vadásztam egy dél-dunántúli társaságnál és láttam, hogy ott volt egy ív a szalonkavadászat újbóli engedélyezése céljából. Páran alá is írták. Gondolom, máshol is vannak már ilyen ívek. Én nem írtam alá, mert tudtam, hogy hivatalos eljárás szerint itt is meg fog indulni a dolog.
Csak annyi lenne az észrevételem, hogy ezek az ívek akár be is keverhetnek, mert (gondolom) többen fogják azt mondani, hogy ők már aláírtak egyet és ezért nem írják alá a hitelesítettet.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2008. Október 22. - 11:30:40 »


Természetesen én is segítek, amiben tudok!

Viktor!
Pár hete vadásztam egy dél-dunántúli társaságnál és láttam, hogy ott volt egy ív a szalonkavadászat újbóli engedélyezése céljából. Páran alá is írták. Gondolom, máshol is vannak már ilyen ívek. Én nem írtam alá, mert tudtam, hogy hivatalos eljárás szerint itt is meg fog indulni a dolog.
Csak annyi lenne az észrevételem, hogy ezek az ívek akár be is keverhetnek, mert (gondolom) többen fogják azt mondani, hogy ők már aláírtak egyet és ezért nem írják alá a hitelesítettet.

Szia Csaba!

Pedig nyugodtan aláírhattad volna az ívet, semmiben nem befolyásolja az itteni kezdeményezést. Ezek az ívek semmit nem kavarnak be, én örülök is nekik, mert legalább ébren tartják a figyelmet.

Aki erre hivatozással nem írja alá, az szerintem nem adta őszintén az aláírását egyszer sem. És EZ számít, nem pedig az hogy hányan írják alá, még ha sikertelen is lenne a kezdeményezés emiatt!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #295 Dátum: 2008. Október 24. - 09:45:52 »

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #296 Dátum: 2008. Október 24. - 09:52:05 »

Majd kiment a fejemből,de most le is írom,ha már az eszembe jutott. Múlt hét szombaton, mikor Ifjzolinál vendégeskedtem, kimentünk kacsázni egy halastó mellé. Kacsát ugyan nem láttunk, de mikor már az autónál pakoltuk el a puskákat, ismerős csippanást hallottunk, és ahogy a szürkülő égre néztünk két szalonkát láttunk elcikázni egész közel hozzánk. Váltottunk pár szót még e madarakról, aztán újabb csippanás, de ennek gazdáját már nem láttuk.
Szép élmény volt a tavasz hírnökeivel ott, a Bakonyban találkozni. Remélem még sokszor összefutok ott (is) ezekkel a kis Hubertus-angyalkákkal!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2008. Október 27. - 19:32:55 »

Tovább pofozgattam az ívet:

A honi vadászati kultúra védelmében!


Tisztelt Hölgyeim, Uraim!

Az erdei szalonka (Scolopax rusticola) tavaszi, húzáson való vadászata a magyar vadászati hagyományok szerves – több évszázados - részét képezi, olyan vadászati forma, amely nem kecsegtet nagy és látványos eredménnyel, sokkal inkább hangulata ami pótolhatatlan.
A szalonkahúzás sok, kevésbé tehetős vadász igen fontos, vagy akár egyetlen vadászati lehetősége.

Jelenleg úgy tűnik, a 2008. évi tavasz volt az utolsó, amikor az „erdők királynőjére” vadászhattunk, ugyanis az Európai Unió madárvédelmi irányelvének megfelelően a jövő évtől Magyarországon nincs vadászati idénye.

Az erdei szalonka magyarországi vadászata eddig sem veszélyeztette, és ezután sem veszélyeztetné az európai állományt, hiszen hazánkban tavasszal elejtett szalonkák száma nem érte el a 10.000 darabot, ezzel szemben a teljes európai terítéket közel 4 millióra becsülik évente!

A tavaszi vadászat – vizsgálatokkal bizonyítottan – a faj szempontjából szintén kedvezőbb, mint asz őszi „válogatás nélküli” hajtáson való vadászata, azonban említett madárvédelmi irányelvek jelen állás szerint „megkötik” a magyar vadászok kezét.

Fogjunk össze és próbáljuk meg elérni, hogy e nemes, évszázados vadászhagyomány maradhasson vadászati kultúránk része, így ápolva mindazon tradíciókat, melyet eleink ránk hagytak!

Az Alkotmány 28/D. § szerint országos népi kezdeményezést legalább 50 000 választópolgár nyújthat be. Az országos népi kezdeményezés arra irányulhat, hogy az Országgyűlés hatáskörébe tartozó kérdést az Országgyűlés tűzze a napirendjére. Az országos népi kezdeményezésben megfogalmazott kérdést az Országgyűlés köteles megtárgyalni.

Kezdeményezésünk tehát nem egyszerű aláírásgyűjtés, hanem a Magyar Köztársaság Országgyűlése számára kötelező jogi aktus, megmutathatja azt, hogy az 53.000 hazai vadász igenis számít, aktívan befolyásolhatja a döntéshozatalt.

Tisztelettel kérjük, hogy a mellékelt ív aláírásával mondjon igent, védjük meg azt, ami a „miénk”!

Köszönettel:

                  A magyar vadásztársadalom.



Kérjük, hogy az aláírást gyűjtők a népi kezdeményezés eredményességének, tisztasága  megőrzésének érdekében tartsák be az alábbi egyszerű szabályokat!


Az Alkotmány 28/E. § szerint országos népi kezdeményezés esetén két hónapig lehet aláírást gyűjteni.

A választási eljárásról szóló 1997. évi C. törvény (a továbbiakban Ve.) 48. § (1) bekezdése alapján aláírást az állampolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni, a (2) bekezdésben meghatározott kivételekkel, azaz nem gyűjthető aláírás:
a) munkahelyen munkaidőben vagy munkaviszonyból, illetőleg munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettség teljesítése közben,
b) a Magyar Honvédségnél és a rendvédelmi szerveknél szolgálati viszonyban levő személytől a szolgálati helyen vagy szolgálati feladat teljesítése közben,
c) tömegközlekedési eszközön,
d) állami és helyi önkormányzati szervek hivatali helyiségében.

A Ve. 48. § (3) bekezdése szerint az aláírásért az aláírónak vagy rá tekintettel másnak előnyt adni vagy ígérni, valamint az ajánlásért előnyt kérni, illetőleg előnyt vagy annak ígéretét elfogadni tilos.

A Ve. 50. § (1) bekezdésének c) pontja értelmében érvénytelen az az aláírás, amelyet a szabályok megsértésével gyűjtöttek, valamint a (2) bekezdés szerint annak, aki az ívet többször írta alá, annak valamennyi aláírása érvénytelen.

A Ve. 59. § (1) bekezdése kimondja, hogy az aláírt ívekről másolatot készíteni tilos. Nem tekinthető másolatnak az aláírás érvényességének megállapítása céljából vezetett technikai nyilvántartás. A (2) bekezdés szerint az ívnek az aláíró személyre vonatkozó adatai nem nyilvánosak.

A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény 211. § szerint aki a választási eljárásról szóló törvény hatálya alá tartozó népi kezdeményezés során
(...)
b) népi kezdeményezés indítványozása érdekében erőszakkal, fenyegetéssel, megtévesztéssel vagy anyagi juttatással szerez aláírást,
(...)
d) jogosulatlanul aláír, hamis adatokat tüntet fel,
(...)
g) meghamisítja a népi kezdeményezés eredményét,
bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #298 Dátum: 2008. Október 27. - 20:53:37 »

Újból csak azt kérdezem, hogy a "miénk"-et miért kell idézőjelbe tenni?

Az első mondat utolsó részéből az ami-t kihagynám, tehát szerintem így jobban, érthetőbben hangzana: "sokkal inkább hangulata pótolhatatlan". De ez már csak nyelvészkedés.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #299 Dátum: 2008. Október 29. - 12:56:10 »

Tisztelt Hölgyeim, Uraim!

Az erdei szalonka (Scolopax rusticola) tavaszi, húzáson való vadászata a magyar vadászati hagyományok szerves – több évszázados - részét képezi, olyan vadászati forma, amely nem kecsegtet nagy és látványos eredménnyel, sokkal inkább hangulata ami pótolhatatlan. A szalonkahúzás sok, kevésbé tehetős vadász igen fontos, vagy akár egyetlen vadászati lehetősége.

Jelenleg úgy tűnik, a 2008. évi tavasz volt az utolsó, amikor az „erdők királynőjére” vadászhattunk, ugyanis az Európai Unió madárvédelmi irányelvének megfelelően a jövő évtől Magyarországon nincs vadászati idénye.

Az erdei szalonka magyarországi vadászata eddig sem veszélyeztette, és ezután sem veszélyeztetné az európai állományt, hiszen hazánkban tavasszal elejtett szalonkák száma nem érte el a 10.000 darabot, ezzel szemben a teljes európai terítéket közel 4 millióra becsülik évente!

A tavaszi vadászat – vizsgálatokkal bizonyítottan – a faj szempontjából szintén kedvezőbb, mint asz őszi „válogatás nélküli” hajtáson való vadászata, azonban említett madárvédelmi irányelvek jelen állás szerint „megkötik” a magyar vadászok kezét.

Fogjunk össze és próbáljuk meg elérni, hogy e nemes, évszázados vadászhagyomány maradhasson vadászati kultúránk része, így ápolva mindazon tradíciókat, melyet eleink ránk hagytak!

Az Alkotmány 28/D. § szerint országos népi kezdeményezést legalább 50 000 választópolgár nyújthat be. Az országos népi kezdeményezés arra irányulhat, hogy az Országgyűlés hatáskörébe tartozó kérdést az Országgyűlés tűzze a napirendjére. Az országos népi kezdeményezésben megfogalmazott kérdést az Országgyűlés köteles megtárgyalni.

Kezdeményezésünk tehát nem egyszerű aláírásgyűjtés, hanem a Magyar Köztársaság Országgyűlése számára kötelező jogi aktus, megmutathatja azt, hogy az 53.000 hazai vadász igenis számít, aktívan befolyásolhatja a döntéshozatalt.

Tisztelettel kérjük, hogy a mellékelt ív aláírásával mondjon igent, védjük meg azt, ami a miénk!

Köszönettel:

      A magyar vadásztársadalom


Az Alkotmány 28/E. § szerint országos népi kezdeményezés esetén két hónapig lehet aláírást gyűjteni.

A választási eljárásról szóló 1997. évi C. törvény (a továbbiakban Ve.) 48. § (1) bekezdése alapján aláírást az állampolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni, a (2) bekezdésben meghatározott kivételekkel, azaz nem gyűjthető aláírás:
a) munkahelyen munkaidőben vagy munkaviszonyból, illetőleg munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettség teljesítése közben,
b) a Magyar Honvédségnél és a rendvédelmi szerveknél szolgálati viszonyban levő személytől a szolgálati helyen vagy szolgálati feladat teljesítése közben,
c) tömegközlekedési eszközön,
d) állami és helyi önkormányzati szervek hivatali helyiségében.

A Ve. 48. § (3) bekezdése szerint az aláírásért az aláírónak vagy rá tekintettel másnak előnyt adni vagy ígérni, valamint az ajánlásért előnyt kérni, illetőleg előnyt vagy annak ígéretét elfogadni tilos.

A Ve. 50. § (1) bekezdésének c) pontja értelmében érvénytelen az az aláírás, amelyet a szabályok megsértésével gyűjtöttek, valamint a (2) bekezdés szerint annak, aki az ívet többször írta alá, annak valamennyi aláírása érvénytelen.

A Ve. 59. § (1) bekezdése kimondja, hogy az aláírt ívekről másolatot készíteni tilos. Nem tekinthető másolatnak az aláírás érvényességének megállapítása céljából vezetett technikai nyilvántartás. A (2) bekezdés szerint az ívnek az aláíró személyre vonatkozó adatai nem nyilvánosak.

A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény 211. § szerint aki a választási eljárásról szóló törvény hatálya alá tartozó népi kezdeményezés során
(...)
b) népi kezdeményezés indítványozása érdekében erőszakkal, fenyegetéssel, megtévesztéssel vagy anyagi juttatással szerez aláírást,
(...)
d) jogosulatlanul aláír, hamis adatokat tüntet fel,
(...)
g) meghamisítja a népi kezdeményezés eredményét,
bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: