Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559246 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2008. Október 21. - 11:17:27 »

Hol kell aláírnom? Igen Igen Wave

ÖrömNeked Előbb hitelesíttetni kell.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2008. Október 21. - 11:27:46 »

Kérdések a shoutboxról:

Voldemort> A táblázat tartalma:sorszám, név, cím, ... ... még mi?
S.Peti> szerintem fölösleges mindegyik hátuljára...
Voldemort> Vagy minden aláírásgyûjtõ ív hátuljára rá kellene nyomni ezt?
Viktor-teljesen jó!Ez lenne egy lapon és utána egy táblázat az aláírásoknak?

Külön ívet képzeltem el.

Az ívekhez csatlakozik a tájékoztató. Az ívek a kérdéssel kezdődnek ("Kívánja-e, hogy az erdei szalonka (scolopax rusticola) a magyar nemzeti vadászhagyományoknak megfelelően a Magyar Köztársaság területén ismét tavaszi idényben, húzáskor legyen vadászható és ennek érdekében a magyar Országgyűlés és a Kormány megtegye a szükséges intézkedéseket az Európai Unió szerveinél?"), ezt követik a sorszámok, velük egy vizszintes sorban a nevek, címek és aláírások.

Az íveket kétoldalasnak gondolom.
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #242 Dátum: 2008. Október 21. - 12:17:31 »

Viktor!
"A választási eljárásról szóló 1997. évi C. törvény (a továbbiakban Ve.) 48. § (1) bekezdése alapján aláírást az állampolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni, a (2) bekezdésben meghatározott kivételekkel, azaz nem gyűjthető aláírás:
a) munkahelyen munkaidőben vagy munkaviszonyból, illetőleg munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettség teljesítése közben,"


Tudom nehéz felfogású vagyok, de akkor nálam az üzletbe nem lehet kirakni a pultra az aláírás gyűjtő ívet?
Naplózva

Üdv:Kapszli
Viktor
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2008. Október 21. - 12:20:13 »

Viktor!
"A választási eljárásról szóló 1997. évi C. törvény (a továbbiakban Ve.) 48. § (1) bekezdése alapján aláírást az állampolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni, a (2) bekezdésben meghatározott kivételekkel, azaz nem gyűjthető aláírás:
a) munkahelyen munkaidőben vagy munkaviszonyból, illetőleg munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettség teljesítése közben,"


Tudom nehéz felfogású vagyok, de akkor nálam az üzletbe nem lehet kirakni a pultra az aláírás gyűjtő ívet?


De. Oda ki lehet rakni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2008. Október 21. - 13:05:06 »

Voldi elkészítette az aláírásgyűjtő ív tervezetét. Egyszerűen tökéletes.

Voldi!

Csak annyit tegyünk meg, hogy a legfelső egy mondatot kivesszük az ív tetejéről, hogy csak a kérdés legyen ott a szalonkáktól közrefogva!

Ezért: Ve. 118. § (3) bekezdés: "Valamennyi aláírásgyűjtő ívet a népszavazásra javasolt kérdéssel kell kezdeni. Egy aláírásgyűjtő íven egy kérdés szerepelhet. Az aláírásoknak a kérdéssel azonos oldalon kell szerepelniük."
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2008. Október 21. - 13:08:58 »

Elkészült a tájékoztató és az aláírásgyűjtő ív.

Hajrá!

Nem oda Buda Testvér!

Először is le kell tisztázni. A népi kezdeményezés lényegét szerintem sokan nem értik, holott ez alapjaiban különbözik az egyszerű aláírásgyűjtéstől. Most jöttem rá, hogy ki kellene épp ezért egészíteni a tájékoztatót.

Az aláírásokat most még nem szabad gyűjteni erre! Az egész cuccot be kell nyújtani ugyanis az ív hitelesítésére az Országos Választási Bizottsághoz! Csak a hitelesítés után szabad gyűjteni!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #246 Dátum: 2008. Október 21. - 13:11:29 »

OK. Elküldöm Neked a *.pdf-eket, aztán ....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #247 Dátum: 2008. Október 21. - 13:12:05 »

Elkészült a tájékoztató és az aláírásgyűjtő ív.

Hajrá!

Nem oda Buda Testvér!

Először is le kell tisztázni. A népi kezdeményezés lényegét szerintem sokan nem értik, holott ez alapjaiban különbözik az egyszerű aláírásgyűjtéstől. Most jöttem rá, hogy ki kellene épp ezért egészíteni a tájékoztatót.

Az aláírásokat most még nem szabad gyűjteni erre! Az egész cuccot be kell nyújtani ugyanis az ív hitelesítésére az Országos Választási Bizottsághoz! Csak a hitelesítés után szabad gyűjteni!

Buhhh!! Minden egyes oldalt hitelesítenek? Az 1250 oldal minimum.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #248 Dátum: 2008. Október 21. - 13:16:46 »

OK. Elküldöm Neked a *.pdf-eket, aztán ....

Vagyis nem. Ott van Nálad a 2 doc, javítsd ki légyszi, ami még kell bele, aztán abból csinálunk pdf-et.
Ezeket leszedtem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2008. Október 21. - 13:19:12 »

Elkészült a tájékoztató és az aláírásgyűjtő ív.

Hajrá!

Nem oda Buda Testvér!

Először is le kell tisztázni. A népi kezdeményezés lényegét szerintem sokan nem értik, holott ez alapjaiban különbözik az egyszerű aláírásgyűjtéstől. Most jöttem rá, hogy ki kellene épp ezért egészíteni a tájékoztatót.

Az aláírásokat most még nem szabad gyűjteni erre! Az egész cuccot be kell nyújtani ugyanis az ív hitelesítésére az Országos Választási Bizottsághoz! Csak a hitelesítés után szabad gyűjteni!

Buhhh!! Minden egyes oldalt hitelesítenek? Az 1250 oldal minimum.

Szerintem nem. Csak a formátumot. De így sem lesz egyszerű, igaz ezt senki nem is állította. De utánanézek pontosan a legrövidebb időn belül.

Ilyet még nem csináltam, de tudtommal igen kevesen csináltak 18 év alatt egyáltalán... az a lényeg, hogy hatékony legyen.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2008. Október 21. - 13:21:13 »

OK. Elküldöm Neked a *.pdf-eket, aztán ....

Vagyis nem. Ott van Nálad a 2 doc, javítsd ki légyszi, ami még kell bele, aztán abból csinálunk pdf-et.
Ezeket leszedtem.

Okaj! Igen Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2008. Október 21. - 13:24:25 »

Elkészült a tájékoztató és az aláírásgyűjtő ív.

Hajrá!

Nem oda Buda Testvér!

Először is le kell tisztázni. A népi kezdeményezés lényegét szerintem sokan nem értik, holott ez alapjaiban különbözik az egyszerű aláírásgyűjtéstől. Most jöttem rá, hogy ki kellene épp ezért egészíteni a tájékoztatót.

Az aláírásokat most még nem szabad gyűjteni erre! Az egész cuccot be kell nyújtani ugyanis az ív hitelesítésére az Országos Választási Bizottsághoz! Csak a hitelesítés után szabad gyűjteni!

Buhhh!! Minden egyes oldalt hitelesítenek? Az 1250 oldal minimum.

Megvan a válasz:

Ve. 118. § (1) A 130. § (1) bekezdése szerinti jogorvoslati határidő eredménytelen elteltét követő napon, jogorvoslat esetén az Alkotmánybíróság hitelesítő határozatot helybenhagyó döntésének a Magyar Közlönyben való közzététele napján az Országos Választási Iroda vezetője hitelesítési záradékkal látja el az aláírásgyűjtő ív mintapéldányát. Az aláírásgyűjtést a hitelesítési záradékkal ellátott aláírásgyűjtő ív másolatával lehet megkezdeni.   
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #252 Dátum: 2008. Október 21. - 13:28:01 »

Elkészült a tájékoztató és az aláírásgyűjtő ív.

Hajrá!

Nem oda Buda Testvér!

Először is le kell tisztázni. A népi kezdeményezés lényegét szerintem sokan nem értik, holott ez alapjaiban különbözik az egyszerű aláírásgyűjtéstől. Most jöttem rá, hogy ki kellene épp ezért egészíteni a tájékoztatót.

Az aláírásokat most még nem szabad gyűjteni erre! Az egész cuccot be kell nyújtani ugyanis az ív hitelesítésére az Országos Választási Bizottsághoz! Csak a hitelesítés után szabad gyűjteni!

Buhhh!! Minden egyes oldalt hitelesítenek? Az 1250 oldal minimum.

Megvan a válasz:

Ve. 118. § (1) A 130. § (1) bekezdése szerinti jogorvoslati határidő eredménytelen elteltét követő napon, jogorvoslat esetén az Alkotmánybíróság hitelesítő határozatot helybenhagyó döntésének a Magyar Közlönyben való közzététele napján az Országos Választási Iroda vezetője hitelesítési záradékkal látja el az aláírásgyűjtő ív mintapéldányát. Az aláírásgyűjtést a hitelesítési záradékkal ellátott aláírásgyűjtő ív másolatával lehet megkezdeni.   


Akkor mégis megy a 2 pdf, ha jó lesz így ahogy van.  Fejvakarás
Küldjem?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2008. Október 21. - 13:35:43 »

Még ne, mert mégsem lesz jó.... kicsit átpofozom őket és küldöm. De mindent háromszor át kell gondolni.

Talán furcsa, de ez az egész sok agyalást igényel a részünkről. Ha nagyot akarunk ütni, előtte rá kell készülni!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #254 Dátum: 2008. Október 21. - 13:37:52 »

Még ne, mert mégsem lesz jó.... kicsit átpofozom őket és küldöm. De mindent háromszor át kell gondolni.

Talán furcsa, de ez az egész sok agyalást igényel a részünkről. Ha nagyot akarunk ütni, előtte rá kell készülni!

Ok, ezeket dobd ki, várom a javítottat.

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: