Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559247 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #195 Dátum: 2008. Október 09. - 21:38:25 »

Szia Kama!

A népi kezdeményezéshez 50.000 aláírás kell ahhoz, hogy sikeres legyen. Ebben a topicban láthatod milyen kevesen aktívak a témában. Márpedig ahhoz, hogy sikeres legyen a kezdeményezés, ahhoz megyénként legalább egy aktivista kellene, de inkább vagy húsz, akik meg tudják oldani azt, hogy a vadászjegyek érvényesítésekor odamennek a vadásztársakhoz.

Érdemes abba is belegondolni, hogy az ívek hitelesítése után összesen két hónap áll rendelkezésre az aláírásgyűjtésre.

A postázás nem rossz ötlet, de egyelőre a minimális érdeklődést sem látom.
Igazad van,nem szóltunk.
Most szólok.Sok aláirást fogok szerezni.Szerintem sokan vagyunk igy,hogy bennevagyunk csak nem szólnak hozzá.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #196 Dátum: 2008. Október 10. - 08:57:20 »

Szia Kama!

A népi kezdeményezéshez 50.000 aláírás kell ahhoz, hogy sikeres legyen. Ebben a topicban láthatod milyen kevesen aktívak a témában. Márpedig ahhoz, hogy sikeres legyen a kezdeményezés, ahhoz megyénként legalább egy aktivista kellene, de inkább vagy húsz, akik meg tudják oldani azt, hogy a vadászjegyek érvényesítésekor odamennek a vadásztársakhoz.

Érdemes abba is belegondolni, hogy az ívek hitelesítése után összesen két hónap áll rendelkezésre az aláírásgyűjtésre.

A postázás nem rossz ötlet, de egyelőre a minimális érdeklődést sem látom.

Szerintem el kéne kezdeni.
Meg kellene keresni ezzel kapcsolatban a kamarákat (országos és megyeiek egyaránt), az összes megjelenő vadászati újság szerkesztőségét, védegyletet, vadászati kultúrális egyesületet, diana hölgyklubot, egyetemeket, szalonkaklubokat meg aki csak eszünkbe jut. Akár levélben, de inkább személyesen vagy telefonon. Biztos vannak/vagyunk itt jópáran akiknek a felsoroltak közül valamelyik szervezettel van kapcsolata.
Előzetesen meg kellene szondázni az ő hozzáálásukat, így már gondolat ébredne egy csomó emberben.
A visszajelzések ismeretében aztán el lehetne dönteni, hogy érdemes-e útjára indítani ezt a dolgot. Mikor ílymódon már bekerülne a köztudatba, és a megfelelő emberek már eléggé hegyeznék a golyóstollat, akkor kéne elindítani az aláírásgyűjtést.

Én váltig azt mondom, hogy 50000 aláírást össze kell tudni gyűjteni, hisz nem csak a vadászoké, hanem a családtagoké, ismerősöké, barátoké is jó.

Én ebben nagyon nagy fantáziát látok, nagyon sajnálnám, ha itt - még félúton se - elakadna.

Tudom, hogy ebben az irományban egy kicsit sok lett a kéne meg a kellene, de én amit tudok meg fogok tenni a sikere érdekében, és szerintem ezzel még vannak itt így jópáran.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #197 Dátum: 2008. Október 10. - 09:24:51 »

Szerintem el kell kezdeni.
Meg kell keresni ezzel kapcsolatban a kamarákat (országos és megyeiek egyaránt), az összes megjelenő vadászati újság szerkesztőségét, védegyletet, vadászati kultúrális egyesületet, diana hölgyklubot, egyetemeket, szalonkaklubokat meg aki csak eszünkbe jut. Akár levélben, de inkább személyesen vagy telefonon.
Vannak/vagyunk itt jópáran akiknek a felsoroltak közül valamelyik szervezettel van kapcsolata.
Előzetesen meg kell szondázni az ő hozzáálásukat, így már gondolat ébred egy csomó emberben.
A visszajelzések ismeretében aztán el kell dönteni, hogy mi módon fogjuk útjára indítani ezt a dolgot.
Mikor ílymódon már bekerül a köztudatba, és a megfelelő emberek már eléggé hegyezik a golyóstollat, akkor kell elindítani az aláírásgyűjtést.

Én váltig azt mondom, hogy azt az 50000 aláírást össze fogjuk gyűjteni, hisz nem csak a vadászoké, hanem a családtagoké, ismerősöké, barátoké is jó.


Mennyivel másképp hangzik így...
(Mert ha a nagynénémnek farka lenne, ő lenne a nagybátyám.)
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #198 Dátum: 2008. Október 10. - 09:25:49 »

Az a baj, hogy a vadásznapoknak már vége mert akkor erre nagyon jó lehetőség adódott volna.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #199 Dátum: 2008. Október 10. - 09:26:03 »

Ja, és mégegy:
hozzáállásukat
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #200 Dátum: 2008. Október 10. - 09:29:33 »


Tudom, hogy ebben az irományban egy kicsit sok lett a kéne meg a kellene, de én amit tudok meg fogok tenni a sikere érdekében, és szerintem ezzel még vannak itt így jópáran.

Én továbbra is azt mondom, hogy garantálni nem garantálok a saját aláírásom kívül többet, de megteszem,amit lehet. Nem szeretném kihagyni a tavaszi napfelkeltét egy aktatologató irodakukac miatt... szóval elviszem oda, ahova csak tudom. És szerintem ezzel sokan így vannak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #201 Dátum: 2008. Október 10. - 09:31:28 »

És ne felejtsük el a vadászboltokat sem, mert lehet, hogy ott több vadász megfordul, mint a kamaránál -adott időszak alatt.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #202 Dátum: 2008. Október 10. - 12:47:44 »

És ne felejtsük el a vadászboltokat sem, mert lehet, hogy ott több vadász megfordul, mint a kamaránál -adott időszak alatt.

Tényleg, de jó ötlet!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2008. Október 10. - 21:05:09 »

A jövő héten egy kicsit több időm lesz nekem is és megpróbálom hozzátenni a magamét.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #204 Dátum: 2008. Október 11. - 10:23:45 »

És ne felejtsük el a vadászboltokat sem, mert lehet, hogy ott több vadász megfordul, mint a kamaránál -adott időszak alatt.


Tényleg, de jó ötlet!

Annál is inkább, mert a kamaráknál általában egy ember megy be a megadott időpontban, és kiváltja az egész társaság vadászjegyét!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 14. - 16:19:31 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2008. Október 14. - 15:47:19 »

Üdv mindenkinek!

Elnézést, hogy belekontárkodtam ebbe-abba, de azt hiszem ha túlragozzuk, akkor "belehalunk" a szépségbe.
Ez csak egy ötlet és csak hirtelen jött, lehet(ne) rajta grafikával, betűtípussal szépíteni...stb.

Szóval alul csatoltam egy word formátumot...hátha...

Természetesen az aláírás gyűjtő ívet mellé kell majd csatolni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2008. Október 14. - 15:56:41 »

Üdv mindenkinek!

Elnézést, hogy belekontárkodtam ebbe-abba, de azt hiszem ha túlragozzuk, akkor "belehalunk" a szépségbe.
Ez csak egy ötlet és csak hirtelen jött, lehet(ne) rajta grafikával, betűtípussal szépíteni...stb.

Szóval alul csatoltam egy word formátumot...hátha...

Természetesen az aláírás gyűjtő ívet mellé kell majd csatolni.

Roli!

Nagyon jó!  Igen Igen Igen

Én egy-két változtatást javasolnék:

- rövidebbenek kéne lennie egy picivel, mert arra a lapra rá kéne férnie még a jogszabályi figyelmeztetésnek, ami a népi kezdeményezés szabályaira figyelmeztet,

- sajnos derogációra jelen esetben nincs lehetőség, ezt korábban jeleztem,

- a "hithű magyar" kifejezést én kivenném, mert esetleg a nem hívők akkor nem írják alá. Nekünk meg ugye kéne az 50.000.

Ezeket leszámítva kiváló kiindulási alapnak tartom!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2008. Október 14. - 16:03:08 »

Viktor!

A "hithű" kifejezéssel nem a vallásosságra utaltam, hanem "aki magyarnak érzi magát" verzióra, de ha félre érthető akkor OK mehet ki belőle.
Azt, hogy a bevezető sok-e vagy kevés nem tudom, egy vadásznak lehetséges, hogy sok, de egy átlagos magyar embernek azért ezt-azt jó lenne tudni a dologról, elkerülve azt, hogy "olyat írjon alá amiről nem is tudja a lényeget".
Szerintem akkor lehetne kisebb betűmérettel és akkor a jogszabályi hivatkozás is befér.

Csak egy formapélda volt amit feltettem, ügyes kezű "számítógép guru" tud egy pofás kis "röpiratot" készíteni belőle.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2008. Október 14. - 16:20:18 »

Viktor!

A "hithű" kifejezéssel nem a vallásosságra utaltam, hanem "aki magyarnak érzi magát" verzióra, de ha félre érthető akkor OK mehet ki belőle.


Pont ez a gond vele szerintem, mert - tetszik, nem tetszik - ez egy megosztott ország, a lakosság jó felében az ilyesfajta fordulatok visszatetszést keltenek, míg a másik része a magáénak érzi azokat. Ezt mutatja ez az egész rohadt politikai helyzet...

Nekünk meg az a célunk, hogy MINDENKI aláírja. De ez az én véleményem.

Azt, hogy a bevezető sok-e vagy kevés nem tudom, egy vadásznak lehetséges, hogy sok, de egy átlagos magyar embernek azért ezt-azt jó lenne tudni a dologról, elkerülve azt, hogy "olyat írjon alá amiről nem is tudja a lényeget".
Szerintem akkor lehetne kisebb betűmérettel és akkor a jogszabályi hivatkozás is befér.


Az a lényeg, hogy minél rövidebb legyen. A legtöbb embernek nem lesz ideje elolvasni, kutyafuttában fogja aláírni. Ebből következően szerintem egy rövid, tömör oldal kéne.

Mit gondolsz?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2008. Október 14. - 17:27:34 »

Este átnézem és rövidebbre fogalmazom...most megyek kifelé.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: