Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559319 alkalommal)
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2055 Dátum: 2013. Március 09. - 23:25:26 »

Feri, egy este alatt a madarak leküzdötték azt a 20 kilométert, és ideértek! Apám a monitoringos helyen állt, mint általában minden este, én pedig tőle jóval messzebb, csak megfigyelő pozícióban egyik barátommal! Már az idő is olyan volt, mint általában márciusban szokott, és bíztunk is a madarak megjelenésében. Én azért a barátomtól kb 40 méterre álltam egy gerincen, ugyanis itt úgy gondoltam, hogy ha kicsit messzebb jön a madár, akkor ha nem is látom, talán meghallom. Ez be is igazolódott. tőlem kb 100 méterre lévő hagyásfák hosszú során hallottam meg az idei első cippogó madarat. Ez is egy gerincen van, majd a tetején visszafordult az én oldalamra, de eltünt. Ez után a másik oldalról jött ismét egy cippogva, mivel én magasabban helyezkedtem el mint a haverom, így ezt ő látta, én nem. Majd ahol a magányos ment, veszekedő, civitelő madarak hangjára lettem figyelmes, majd azt is hallottam, ahogy a vágásba egy vagy le szállt, vagy fel, de a többi csak közeledett. Mivel nekem ismét az erdő volt a háttér, nem láttam őket, pedig kb 10 métertől nem mentek el messzebb, Peti barátom megtudta őket számolni, 4es cvikk volt. KB 18:11-18:14 között még hallottam messzebb egyes és civitelő madarakat is. 18:23 körül már Petivel a kocsi felé indultunk, és akkor is hallottunk pisszegő madarat. Apáméknak egész este kettő darab ment, korrogva. Holnap ismét megyünk!
 Emelem
Naplózva
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #2056 Dátum: 2013. Március 10. - 15:51:05 »

Kama!
Reggel itt keleten 5:20 körül volt húzásidő (borús időben).
Tegnap este pedig Vele futottam össze!  Kacsint





 Wave

 Emelem
Gratulálok Feri, esetleg lehet tudni az elejtés helyét? Csak kíváncsiságból... Stoel
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2057 Dátum: 2013. Március 10. - 19:57:44 »

Az idei első szépen korrogva,cippantva jött rám 25 m-re ,úgy nyomtam a kamera felvétel gombját mint a Benelli elsütő billentyűjét a szemét természetesen nem rögzített semmit (sok pára),de szép volt. Mosolyog
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #2058 Dátum: 2013. Március 10. - 22:12:11 »

Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2059 Dátum: 2013. Március 10. - 22:20:09 »


Ha az a retek felvette volna olyan korrogást hallottatok volna (a szemét) még próbálkozok .
Remek felvételek. Igen
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2060 Dátum: 2013. Március 10. - 22:56:24 »

Este három puska, egyik standon semmi, ott tegnap láttak kettőt, másik stand egy látott, egy hallott/cippogott/, ott tegnap 5 látott és kb 3 hallott, majd a harmadik egy új hely volt. Én ezt tegnap néztem ki, ugyan is nagyon szépen forogtak itt tegnap este! Egyik taggal álltam. 4 darabot láttunk, az egyik szerintem a sípolásom miatt leszállt tőlünk kb 5 méterre az útra. Egy jött lövésre, de hiba! Ezen felül még hallottunk egy cvikket és egy egyes madarat cippogni! Most már szinte biztos hogy itt vannak! Helyszín: Csernely
 Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2061 Dátum: 2013. Március 11. - 09:47:40 »



Rögtön sírva fakadok. Képernyőn kell nézni a szalonkázást.
Gyönyörű felvételek.  Igen Gratulálok a film készítőjének.   Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2062 Dátum: 2013. Március 11. - 10:42:01 »

Eb  Emelem ! Egy görög vadászoldalt nézegetek mostanában "" szalonka hegyek " !  Igen
A teríték fotókat elnézve és a festményeket , igencsak megbecsült vad náluk is .  Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2063 Dátum: 2013. Március 11. - 11:30:37 »

Tegnap 6:05 perckor egy hangtalan egyes madár, majd azonnal jött egy cvikk hangosan cippogva. Az első madárra kitekeredve elment egy cső, majd a cvikkre a másik. hiba-hiba. Szomorú
Heves-megye, Mátraalja
Naplózva

Üdv: Bence
Horak.Andras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Új üzenet #2064 Dátum: 2013. Március 11. - 11:48:00 »

Eb  Emelem ! Egy görög vadászoldalt nézegetek mostanában "" szalonka hegyek " !  Igen
A teríték fotókat elnézve és a festményeket , igencsak megbecsült vad náluk is .  Igen Emelem

 N. Nozdroviczky Lajos Vadászemlékeim című könyvében írt egy-kettő dolgot erről a mediterrán szalonkázás ügyről, meg úgy általában a madarászásról az általa a Balkánon látogatott/bérelt területeken. Horribilis számokat ír, bár szem előtt kell tartani, hogy ott a mai napig dívik a szalonka bokrászó vadászata, amely ugyebár - némi hely- és etológiai ismeretet feltételezve - jelentős mértékben eltérő eredményeket produkálhat, mint a mi jelenlegi (nem is olyan régen nálunk is vadászták még ősszel) szalonkavadászati gyakorlatunk. Érdemes elolvasni, ha másért nem, hát azért, hogy hogyan szökött meg otthonról és lőtte meg élete első sneff-jét kisgyermekként.
Érdekességként leírja továbbá, hogy megfigyelt egyszer a mai Szlovákia területén egy húzáson több mint 40 madarat is tavaszi vonulásban (ha jól emlékszem, bár elég régen olvastam eme könyvet), mert természetesen nem csak ősszel vadászták e gyönyörűséget. Egy erdész barátja hívta fel a figyelmét a folyamként hömpölygő szalonkák által keltett természeti jelenségre, amelyet egy hegytetőről volt alkalma észlelni.  :Mosolyog
Én azt hiszem szívizombénulást kapnék ilyen látványtól, hiszen még a péntek esti egy-egy cippanás is kivette az erőt a lábamból...  Angyal
Naplózva

"Vannak a "normális" vadászok és vannak, akik még azoknál is rosszabbak: Ők minden márciusi estét és hajnalt az erdőn töltenek azért az összesen talán egy-kettő percnyi élményért, amelyből azután az egész további évet ki kell böjtöljék..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2065 Dátum: 2013. Március 11. - 13:40:44 »

Emelem
Gratulálok Feri, esetleg lehet tudni az elejtés helyét? Csak kíváncsiságból... Stoel

 Emelem Köszönöm!

Tőled - légvonalban - 120km-re É-ÉK irányban!  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2066 Dátum: 2013. Március 11. - 19:20:28 »

Ma este háromnegyed hatkor láttam végre egy párt amint tőlem jó hatvan méterre cippogva kergetőztek (Tiszabecstől kb. 2-3 km-re, feljebb a Tisza mentén). Sajnos nagyon megjött a Tisza az ártérre nem lehet bemenni mert a régi holtágakban már mindenhol méteres-másfél méteres víz áll. Úgy látszik szegény embert az ág is húzza, mert ez a mostani áradás se nekem se a disznóknak se az őzeknek nem hiányzott. Ugyanakkor a magasabb fekvésű réteken-tisztásokon lesz, most jövés-menés. Ja hazafelé kocsikázva az utunkba került Karak mester idegenbe szakadt unokatestvére és bizony elnökünk jóvoltából otthagyta azt a híres fogát. Tehát szalonkázni nemcsak jó, hanem hasznos is.
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2067 Dátum: 2013. Március 11. - 23:10:18 »

Este ismét gyönyörű húzás. A tegnapi helyen voltunk egyik taggal. Tegnap ugye itt láttunk 4et, meg kb. hallottunk is ennyit. Ma 18:05 körül nagy veszekedés az égen. Fordulok rá, egy-kettő-három-négy, az anyját Fejvakarás , megint egy négyes cvikk. Sípot megfújtam(nem hiszem, hogy e miatt), de szépen kifordultak felénk, durr egy lövés, esik a szalonka. Szaladok már gyorsan, majd örömmel emeltem fel és mutattam a lövőnek. Természetesen ő is örült neki, annyira elvoltunk foglalva vele, hogy egy hangtalanul elrepült felettünk  :Mosolyog Majd jött egy kettes cvikk, de lő távolon kívül. Kb 18:12-3 körül egyes szalonka pisszegésére lettem figyelmes. Gyorsan válaszolok síppal, majd megint a szalonka, megint én, majd csend. Na mondom, tegnap ugyan így volt, csak akkor lerepült mellénk 5 méterre, mondom így lesz lehet megint. Hát így is volt, csak nem szállt le hanem előttünk fordult ki, egy lövés, ismét esik a szalonka. Szaladok, mint a bolond, de beesett a szeder közé, meg már sötét is volt, lámpa nélkül nem ment. Megvártuk a húzás végét, nem jött már semmi, majd lámpával sikeresen megtaláltam a tündér madarat. Nagy volt az öröm, 2 lövés 2 madár. Másik 2 helyen valószínűleg egy látott, de ugyan az a szalonka, meg 1 hallott. Úgy tűnik, hogy ez a hely, amit szombaton figyeltem meg, nagyon jó  Kacsint
Íme az este eredménye:

Vadászüdv. : Nimród  Emelem
Naplózva
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #2068 Dátum: 2013. Március 12. - 05:57:48 »

Emelem Köszönöm!

Tőled - légvonalban - 120km-re É-ÉK irányban!  Kacsint

Köszi Emelem

Te titokzatos Stoel Mindegy a MADÁR szép, gratulálok mégegyszer Taps
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2069 Dátum: 2013. Március 12. - 09:30:54 »

Köszi Emelem

Te titokzatos Stoel Mindegy a MADÁR szép, gratulálok mégegyszer Taps

 :Mosolyog Sajóvelezd.  S.Peti



Nimród!
Gratula a "tag"-nak! Itt nem tudom mi a lekvár van, de az elmúlt 10 húzás alkalmával se kép, se hang...

Más! Már többször írtad, hogy "hármas cvikk, négyes cvikk..."
A cvikk (zwick) kizárólag két szalonkára vonatkozik, a német zwei (kettő) szóból ered. Ha több szalonkára használod olyan, mintha egy drillingre mondanád, hogy duplapuska. A hármas meg a négyes "szalonkabandának" is megvan a maga szakneve, de azt nem nagyon használjuk!

Üdv!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: