Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559246 alkalommal)
Gristi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Új üzenet #2010 Dátum: 2013. Március 05. - 10:28:35 »

Üdvözlet!

András!

Sokat próbálkozom vadhívással,köztük a szalonka síppal is...
Tapasztaltam érdekességeket,de szalonka sípra "ugró" bagollyal még nem találkoztam.Húzáson mindig lehet látni baglyokat,de nem gondoltam soha arra,hogy esetleg a síp miatt bukkannak fel.Ez egy érdekes kérdés, idén figyelni fogok erre.
Sokat gondoltam arra,hogy teljesen buta vagyok a síphoz, és jobban teszem, ha nem használom.Aztán az idő múlásával sok megerősítést kaptam,hogy igenis nagy élményeket ad a használata.(visszafordított szalonkák,a semmiből a lábam mellé szálló szalonkák)
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2011 Dátum: 2013. Március 05. - 10:33:56 »

Üdvözlet!

András!

Sokat próbálkozom vadhívással,köztük a szalonka síppal is...
Tapasztaltam érdekességeket,de szalonka sípra "ugró" bagollyal még nem találkoztam.Húzáson mindig lehet látni baglyokat,de nem gondoltam soha arra,hogy esetleg a síp miatt bukkannak fel.Ez egy érdekes kérdés, idén figyelni fogok erre.
Sokat gondoltam arra,hogy teljesen buta vagyok a síphoz, és jobban teszem, ha nem használom.Aztán az idő múlásával sok megerősítést kaptam,hogy igenis nagy élményeket ad a használata.(visszafordított szalonkák,a semmiből a lábam mellé szálló szalonkák)


Milyen hangot fújsz a sípon?
Egy rövid cippantás, vagy páros "pszi-vitt"?
Melyik vált be?

 Stoel Próbálgattam már sípolgatni, de nem igazán volt még eredménye...  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horak.Andras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Új üzenet #2012 Dátum: 2013. Március 05. - 10:38:18 »

A szalonkasíp eddig nekem jó szolgálatot tett, bár én csak akkor használom, ha meglátom a madarat messze, avagy csak hallom valahol az erdő felett. Eddig csak "egyes" madarat sikerült vele "irányításom alá vonni", a zwick általában nem reagált észrevehetően, vagy egyértelműen.  Vállat von

Ezek után a bagoly dologra én is jobban oda fogok figyelni, mert nagyon felkeltette a kíváncsiságom!

Lehet, majd egyszer alkalmazni fogjuk ezt a szalonkasípos módszert a gyöngybagoly állományának felmérésére is, sosem lehet tudni, mit kíván meg az EU...  Röhög
Naplózva

"Vannak a "normális" vadászok és vannak, akik még azoknál is rosszabbak: Ők minden márciusi estét és hajnalt az erdőn töltenek azért az összesen talán egy-kettő percnyi élményért, amelyből azután az egész további évet ki kell böjtöljék..."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2013 Dátum: 2013. Március 05. - 11:06:15 »

Milyen hangot fújsz a sípon?
Egy rövid cippantás, vagy páros "pszi-vitt"?
Melyik vált be?

 Stoel Próbálgattam már sípolgatni, de nem igazán volt még eredménye...  Stoel

Elég sokat sípolgattam én is. Szerintem mind a két hang jó. A rövid "pszi"-nél fordult elő, hogy beszállt mellém szalonka. Talán ez lehet a tojó hang.  Fejvakarás
De a dupla hanggal is sikerült több madarat behívni, visszafordítani. Vagy éppen csak arra jártak.   Vállat von
Naplózva
Gristi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Új üzenet #2014 Dátum: 2013. Március 05. - 11:20:04 »

..Igen. Ezt tapasztaltam én is, hogy kizárólag csak az "egyes" madarak reagálnak.
-Ha tőlem távol repül,
-Ha hallom a hangját,
-De sokszor a tétlenség pillanataiban is próbálkozom.
A tőlem távol repülő egyes madarat sokszor sikerül visszafordítani. (Az esetek 70-80%-ában.)
A hangot adó madarak "jelentkezése" ritkább. (Az észrevételeink szerint ezt betudhatjuk annak, hogy nem egyedül repül a Tündérmadár.)
A tétlenség pillanataiban a sok semmi közben fel-fel bukkannak néma madarak a fejem fölött. Ezt nem magyaráznám a szerencsével.
Én a sípot egyféleképpen használom:gyors belefújás után, gyors szívás. Ez a páros "pszi-vitt".
Nagyon sokszor lelombozódtam,de nem szabad feladni!
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #2015 Dátum: 2013. Március 05. - 16:33:43 »

András,én is tapasztaltam már,hogy a bagoly jól megnézett magának. Igaz,az én sípom csak a rövid cippantás utánzására alkalmas (házi gyártmány),esetleg,ha nagyon nagy a csend,megpróbálom a kergetőző,verekedő szalonkákat utánozva,gyors egymásutánban megszólaltatni,mintha egymásnak felelgetnének. Ez néha bevált. De legtöbbször csak a húzás időtartama alatt folyamatosan ismételt cippogásra meg szokott jönni az érdeklődő. Arra kell figyelni,ha válaszol a madár akkor fel kell venni vele a kapcsolatot és az ő ritmusára felelgetni neki.
Nekem eddig,jött már hívásra egyes madár, némán és válaszolva is,de volt,hogy kergetőző cvikk is (olykor 3-4es cvikk) is bejött,ha eltaláltam a hangszínt,lövés után visszafordítani eddig csak pár esetben sikerült,de nem lehetetlen dolog.
Szóval csak próbálkozni kell,meg várni a pozitív megerősítést a szalonkák részéről.

Naplózva
Gristi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Új üzenet #2016 Dátum: 2013. Március 05. - 17:35:16 »

 Mosolyog Nagyon jó a téma!
Eddig gyakorlatilag fújtam a sípot, közben elméleteket raktam össze a fejemben.Megvitatni senkivel nem tudtam, maximum okoskodni egy sort.
Az általam összerakott elméletek most megdőlnek vagy alátámasztást nyernek egy szempillantás alatt.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #2017 Dátum: 2013. Március 05. - 17:40:48 »

Egy kicsit irigy vagyok rátok szalonka ügyben. Sajna felénk igen igen ritka vendég. Rííí Rííí
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2018 Dátum: 2013. Március 05. - 18:14:57 »

Én síp helyett a lányom kinőtt játékai között találtam meg a legjobb hangot adót.Történetesen a szeleppel ellátott 10 centis gumiállatok.Jó volt a gumimaci,guminyuszi,de legélethűbb a gumizsiráf volt.Az a lényeg,hogy ne csak fújjon,hanem szívjon is.Összenyomom-elengedem.Úgyhogy 2 éve a zsiráffal a zsebemben járok szalonka-mintavételezésre!
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2019 Dátum: 2013. Március 05. - 18:18:08 »

A baglyok piszok kíváncsiak az Uráli,Macska, Réti füles még hatványozottan .
Nyúl sirámra rendszeresen bejönnek. Szalonka sípra csak ritkán.
Nálunk még nincs madár . sz-sz-b
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2020 Dátum: 2013. Március 05. - 19:50:59 »

Egy kicsit irigy vagyok rátok szalonka ügyben. Sajna felénk igen igen ritka vendég. Rííí Rííí
Nem pontosan a földrajzi helyre vagyok kiváncsi (internet inkognitó),csak arról irj valamit ,hogy mik azok a környezeti ,tájjellegű gondok ami miatt nincs
.
Szerintem minden hol van csak meg kell találni ,persze ez mennyiség függő.
 Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #2021 Dátum: 2013. Március 05. - 19:59:37 »

Nem pontosan a földrajzi helyre vagyok kiváncsi (internet inkognitó),csak arról irj valamit ,hogy mik azok a környezeti ,tájjellegű gondok ami miatt nincs
.
Szerintem minden hol van csak meg kell találni ,persze ez mennyiség függő.
 Emelem
Tőlünk délre 9 km-re hét éve lőttek utoljára szalonkát. A mi VT-nél még soha, gondolom mivel még nem dicsekedett senki vele. Én a mi VT-nél 17 éve vadászom.
Bár lehet, hogy van.  Vállat von
Üdv Gyula Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2022 Dátum: 2013. Március 05. - 20:11:37 »

Dama  Emelem ! A száraz ér mellett ahol van fasor is, érdemes kimenni lesre.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2023 Dátum: 2013. Március 05. - 20:15:45 »


Ha bagoly van a környéken, nekem 100%-osan jön a szalonkasípra, már meg sem lepődök rajta...
De rókát is hívtam már be vele!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Horak.Andras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Új üzenet #2024 Dátum: 2013. Március 06. - 09:00:35 »

András,én is tapasztaltam már,hogy a bagoly jól megnézett magának. Igaz,az én sípom csak a rövid cippantás utánzására alkalmas (házi gyártmány),esetleg,ha nagyon nagy a csend,megpróbálom a kergetőző,verekedő szalonkákat utánozva,gyors egymásutánban megszólaltatni,mintha egymásnak felelgetnének. Ez néha bevált. De legtöbbször csak a húzás időtartama alatt folyamatosan ismételt cippogásra meg szokott jönni az érdeklődő. Arra kell figyelni,ha válaszol a madár akkor fel kell venni vele a kapcsolatot és az ő ritmusára felelgetni neki.
Nekem eddig,jött már hívásra egyes madár, némán és válaszolva is,de volt,hogy kergetőző cvikk is (olykor 3-4es cvikk) is bejött,ha eltaláltam a hangszínt,lövés után visszafordítani eddig csak pár esetben sikerült,de nem lehetetlen dolog.
Szóval csak próbálkozni kell,meg várni a pozitív megerősítést a szalonkák részéről.



Hála Istennek nincs baj a megerősítéssel, egyszerűen csak felmerült bennem a kérdés, hogy a bagoly "mifenét" akart velem kezdeni.  Fejvakarás
A síp használatához visszatérve: én csak a rövid cippanást használom, bár régen sokat használtam a duplát ("pszi-vitt") is. Eddig úgy tűnt számomra, hogy előbbivel sikeresebben fordítok a madáron. --> egyszer valóban odaszálltak mellém is, szerintem nagyobb élmény volt, mintha lőttem volna!  Kacsint
Idén viszem magammal a kamerát is, állványon szépen nézi majd a vágást, aztán majd meglátjuk az eredményt. Ha "csak" hangot veszünk fel, én már akkor is elégedett leszek...  Angyal
Naplózva

"Vannak a "normális" vadászok és vannak, akik még azoknál is rosszabbak: Ők minden márciusi estét és hajnalt az erdőn töltenek azért az összesen talán egy-kettő percnyi élményért, amelyből azután az egész további évet ki kell böjtöljék..."
Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: