Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559300 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Július 15. - 10:50:20 »

Szervusztok!

Az egész osztrák szalonka vadászati idénylehetőségekkel az .urva nagy baj, hogy ott a vadászati elképzeléseket, már tartományi szinteken is lehetett érvényesíteni. Sok tartomány továbbra is  a tavaszi húzásban vadászhatja  a szalonkát. Ugyanakkor egy  több mint 6 esztendeje EU taggá vált ország (Magyarország) képtelen az ezen a területen egyetemes vadászati kultúránká vált vadászati hagyományainkat megtartani. És azt mondják, hogy Magyarország vadászati nagyhatalom? Csak néhány eszement vezetőnk fejében. Mikor ezt a gyakorlatban aprópénzre kell váltani rögtön kiderül, hogy mi is vagyunk mi tulajdonképpen és mennyiben tartozunk mi az európai vadászat élvonalába. Ott vagyunk mi a sort hátulról kezdve a megtűrtek kategóriájában.
Üdv. forsterh

Szia Zoli!

Az a nagy baj, hogy az osztrákokra és ezen belül a tartományaikra ugyanúgy vonatkozik a Madárvédelmi Irányelv, mint miránk.

Teljességgel egyetértek Veled, a hazai szakmai érdekérvényesítő képesség a békának a hidegebbik fele alatt van, úgy tűnik ezt gerincesebb és a hazai érdekeiket jobban szem előtt tartó országok sokkal konzekvensebben verték végig.

De majd meglátjuk...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Július 15. - 16:48:14 »

Egy biztos, ha van lehetőség akkor én is szívesen megyek szalonkázni...és ha bármit tudok segíteni az ügy előre mozdításában azt megteszem.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Július 15. - 19:32:19 »


Hiszem, és vallom:
-A tavaszi szalonkázásnak egyedi, pótolhatatlan hangulata, "zamata" van!
-A tavaszonkénti egy-két "királynőt" nem pótolhatja megannyi őszi szalonka sem!
-A szalonkázás szerves része, velejárója az ébredő erdő illata, "zenekarának" napról-napra bővülő hangjai, az az utánnozhatatlan, semmivel sem pótolható egyveleg amely elvarázsol, lenyűgöz, és megbabonáz minden tavasszal!
-Most megfosztottak bennünket valamitől...
-NEM! Nem egy-két elejtett szalonkától!
-Egy évről-évre visszatérő szertartást, a vadászok tavaszköszöntő ünnepnapjait lopták el tőlünk...

És? Te is orvvadászni fogsz a sneff-ekre tavasszal? Mint egy-két topicoló itt világgá kürtölte?  Fejvakarás

Kedves Sanyooo!

A kérdésed provokatív, és jelen állás szerint még nem aktuális. Jövő tavaszig még (remélem) sokminden változhat.
Akkor visszatérhetünk a témára...

Én már csak ilyen született provokátor vagyok, de tudod a hököm tele van avval, hogy mindenki síránkozik, de senki nem hajlandó megmozdulni a cél érdekében sem! Most arra gondolsz, hogy én is csak pofázok és b...gatok másokat, de jelentem én összefogtam, felléptem, harcoltam, pereltem, erről papírom is van, bíróságtól! Azóta bosszant a tehetetlen hüppögés! Februárban volt egy vitám a vadászkamaránál, ott sem állt mellém egy vadász sem, inkább úgy néztek rám, mint most Te! Nyugodjál meg, nem fogunk mi soha szalonkára vadászni, ha mint a bírkák befizetjük a tagdíjat, de nem követeljük meg a fizetett alkalmazottaktól, a Mi beosztottjainktól, hogy dolgozzanak meg a fizetésükért! Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 15. - 21:19:44 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Július 15. - 21:20:48 »

Egy biztos, ha van lehetőség akkor én is szívesen megyek szalonkázni...és ha bármit tudok segíteni az ügy előre mozdításában azt megteszem.

No, akkor még egy pár hét és örülnék, ha megnéznél valamit... mint jogban járatos ember...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Július 15. - 21:35:54 »

Egy biztos, ha van lehetőség akkor én is szívesen megyek szalonkázni...és ha bármit tudok segíteni az ügy előre mozdításában azt megteszem.

No, akkor még egy pár hét és örülnék, ha megnéznél valamit... mint jogban járatos ember...

OK!  Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Július 15. - 21:37:18 »


Hiszem, és vallom:
-A tavaszi szalonkázásnak egyedi, pótolhatatlan hangulata, "zamata" van!
-A tavaszonkénti egy-két "királynőt" nem pótolhatja megannyi őszi szalonka sem!
-A szalonkázás szerves része, velejárója az ébredő erdő illata, "zenekarának" napról-napra bővülő hangjai, az az utánnozhatatlan, semmivel sem pótolható egyveleg amely elvarázsol, lenyűgöz, és megbabonáz minden tavasszal!
-Most megfosztottak bennünket valamitől...
-NEM! Nem egy-két elejtett szalonkától!
-Egy évről-évre visszatérő szertartást, a vadászok tavaszköszöntő ünnepnapjait lopták el tőlünk...

És? Te is orvvadászni fogsz a sneff-ekre tavasszal? Mint egy-két topicoló itt világgá kürtölte?  Fejvakarás

Kedves Sanyooo!

A kérdésed provokatív, és jelen állás szerint még nem aktuális. Jövő tavaszig még (remélem) sokminden változhat.
Akkor visszatérhetünk a témára...

Én már csak ilyen született provokátor vagyok, de tudod a hököm tele van avval, hogy mindenki síránkozik, de senki nem hajlandó megmozdulni a cél érdekében sem! Most arra gondolsz, hogy én is csak pofázok és b...gatok másokat, de jelentem én összefogtam, felléptem, harcoltam, pereltem, erről papírom is van, bíróságtól! Azóta bosszant a tehetetlen hüppögés! Februárban volt egy vitám a vadászkamaránál, ott sem állt mellém egy vadász sem, inkább úgy néztek rám, mint most Te! Nyugodjál meg, nem fogunk mi soha szalonkára vadászni, ha mint a bírkák befizetjük a tagdíjat, de nem követeljük meg a fizetett alkalmazottaktól, a Mi beosztottjainktól, hogy dolgozzanak meg a fizetésükért! Szomorú

Nyugi Sanyoo!

Vannak olyan szituációk, amikor nem szabad fejjel rohanni a falnak...ez is ilyen. Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Július 15. - 22:24:56 »

Én nyugodt vagyok. De kíváncsian várom, hogy harc esetén ott leszel-e mellettem?  Fejvakarás
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Július 15. - 22:31:20 »

Én nyugodt vagyok. De kíváncsian várom, hogy harc esetén ott leszel-e mellettem?  Fejvakarás

Milyen harc? :-\
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Július 15. - 22:41:23 »

Én nyugodt vagyok. De kíváncsian várom, hogy harc esetén ott leszel-e mellettem?  Fejvakarás

Milyen harc? :-\

Tudod Te azt! A törvényhozók ellen! Nem arról beszélünk már egy ideje???  Vagy nem ezt akartad hallani? Sajnálom.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Július 15. - 22:42:46 »


Hiszem, és vallom:
-A tavaszi szalonkázásnak egyedi, pótolhatatlan hangulata, "zamata" van!
-A tavaszonkénti egy-két "királynőt" nem pótolhatja megannyi őszi szalonka sem!
-A szalonkázás szerves része, velejárója az ébredő erdő illata, "zenekarának" napról-napra bővülő hangjai, az az utánnozhatatlan, semmivel sem pótolható egyveleg amely elvarázsol, lenyűgöz, és megbabonáz minden tavasszal!
-Most megfosztottak bennünket valamitől...
-NEM! Nem egy-két elejtett szalonkától!
-Egy évről-évre visszatérő szertartást, a vadászok tavaszköszöntő ünnepnapjait lopták el tőlünk...

És? Te is orvvadászni fogsz a sneff-ekre tavasszal? Mint egy-két topicoló itt világgá kürtölte?  Fejvakarás

Kedves Sanyooo!

A kérdésed provokatív, és jelen állás szerint még nem aktuális. Jövő tavaszig még (remélem) sokminden változhat.
Akkor visszatérhetünk a témára...

Én már csak ilyen született provokátor vagyok, de tudod a hököm tele van avval, hogy mindenki síránkozik, de senki nem hajlandó megmozdulni a cél érdekében sem! Most arra gondolsz, hogy én is csak pofázok és b...gatok másokat, de jelentem én összefogtam, felléptem, harcoltam, pereltem, erről papírom is van, bíróságtól! Azóta bosszant a tehetetlen hüppögés! Februárban volt egy vitám a vadászkamaránál, ott sem állt mellém egy vadász sem, inkább úgy néztek rám, mint most Te! Nyugodjál meg, nem fogunk mi soha szalonkára vadászni, ha mint a bírkák befizetjük a tagdíjat, de nem követeljük meg a fizetett alkalmazottaktól, a Mi beosztottjainktól, hogy dolgozzanak meg a fizetésükért! Szomorú

Nyugi Sanyoo!

Vannak olyan szituációk, amikor nem szabad fejjel rohanni a falnak...ez is ilyen. Kacsint

Igen, gondoltam, hogy nem leszel ott! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Július 15. - 22:45:48 »

Én nyugodt vagyok. De kíváncsian várom, hogy harc esetén ott leszel-e mellettem?  Fejvakarás

Milyen harc? :-\

Tudod Te azt! A törvényhozók ellen! Nem arról beszélünk már egy ideje???  Vagy nem ezt akartad hallani? Sajnálom.

Borogasd.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Július 15. - 22:53:42 »

Én nyugodt vagyok. De kíváncsian várom, hogy harc esetén ott leszel-e mellettem?  Fejvakarás

Milyen harc? :-\

Tudod Te azt! A törvényhozók ellen! Nem arról beszélünk már egy ideje???  Vagy nem ezt akartad hallani? Sajnálom.

Borogasd.

Hm! Nem tudom mi lett volna jobb? Ha törlöd a hozzászólásomat, vagy ez?  Fejvakarás De kérlek tanulmányozd az amerikai alkotmányt! Sok igaz, emberi paragrafus van benne, ha minden Magyar ismerné, nem állnánk így! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Július 15. - 23:09:43 »

Én nyugodt vagyok. De kíváncsian várom, hogy harc esetén ott leszel-e mellettem?  Fejvakarás

Milyen harc? :-\

Tudod Te azt! A törvényhozók ellen! Nem arról beszélünk már egy ideje???  Vagy nem ezt akartad hallani? Sajnálom.

Borogasd.

Hm! Nem tudom mi lett volna jobb? Ha törlöd a hozzászólásomat, vagy ez?  Fejvakarás De kérlek tanulmányozd az amerikai alkotmányt! Sok igaz, emberi paragrafus van benne, ha minden Magyar ismerné, nem állnánk így! Szomorú



Nézd Sanyooo!

Ha a hozzászólásod a fórumszabályba ütközik, akkor törlöm. Ha nem, akkor legfeljebb korrigálom, Te például mind a mai napig nem tanultad meg hogyan kell használni az "idézet" funkciót, de nem baj, ezért vagyok itt.

Az amerikai alkotmányt nem kenyerem tanulmányozni, az egyetemes jogtörténeti szigorlatot szerencsére ötössel letudtam, így soha többé nem kell elmélyednem benne. Egy biztos: az még egy magyaron sem segített idehaza, nekünk legfeljebb küzdeni lehet a marhaságok ellen.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Július 15. - 23:17:52 »

"Te például mind a mai napig nem tanultad meg hogyan kell használni az "idézet" funkciót, de nem baj, ezért vagyok itt."

Ezért szeretném, ha tanítanál! Tudod én nem utálom a fiatalokat, elismerem, hogy többet tudnak nálam, sőt, biztosan szélesebb a látókörük! Egy dolgot nem értenek a fiatalok, azt, hogy vannak emberek, akik nem szégyellik lehazudni a csillagot az égről, ha érdekük úgy kívánja. Szomorú
Sajnos, ez van! Szomorú
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Július 16. - 09:21:15 »

Én nyugodt vagyok. De kíváncsian várom, hogy harc esetén ott leszel-e mellettem?  Fejvakarás

Milyen harc? :-\

Tudod Te azt! A törvényhozók ellen! Nem arról beszélünk már egy ideje???  Vagy nem ezt akartad hallani? Sajnálom.

Én azt hiszem -ha már harcnak nevezzük- nem valaki ellen, hanem valami mellett akarunk kiállni. Nem biztos hogy pont a törvényhozók azok, akiket meg/le kell győzni. Amikor ekkora pénzek forgnak az országban mint mostanság, akkor a törvényhozókat szvsz az erdei szalonka érdekli legkevésbé... ha érted mire gondolok.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: