Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559295 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Július 09. - 11:14:27 »

Tetszenek ezek az új szavak...szakpolitikus...finalista...
Nézzél már rá a "szakpolitikusainkra".
Az egyik eü szakpolitikusunk kórboncnok képzettségű. Képzeld el a vadász-szakikat...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Július 09. - 11:17:56 »

Tetszenek ezek az új szavak...szakpolitikus...finalista...
Nézzél már rá a "szakpolitikusainkra".
Az egyik eü szakpolitikusunk kórboncnok képzettségű. Képzeld el a vadász-szakikat...

Nagy igazságod van Saba. De ez annyira elkeserítő, lehangoló.... Zavarodott
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Július 09. - 11:27:27 »

Tetszenek ezek az új szavak...szakpolitikus...finalista...
Nézzél már rá a "szakpolitikusainkra".
Az egyik eü szakpolitikusunk kórboncnok képzettségű. Képzeld el a vadász-szakikat...

Mindamellett, hogy mélyen elszomorít a téma és sok tekintetben egyetértek Veletek azt kell mondanom: EBBEN a helyzetben legjobb tudomásom szerint a magyar szakpolitikusok megtették amit lehetett, ennek az eredménye a kvótarendszer.

Az, hogy nekünk ez mennyire tetszik, az egy másik kérdés, de tudomásom szerint 2004-ben az igenek voltak elsöprő többségben a népszavazáson. Ezt főztük, ezt kell megennünk. Mindamellett az EU-ból nem lehet kilépni, meg ha lehetne, akkor lennénk csak igazi nagy bajban. Ezt hívják kényszerpályának...

Mindenesetre én azt gondolom, hogy a vak gyűlölködés és az átkok szórása helyett - erre vannak érdemesebb fórumok is - inkább a megoldáson törjük a fejünket, higgadtan, nyugodtan.

Ismételten arra kérnék mindenkit, hogy akinek vannak kapcsolatai a jogalkotóval, vagy a magasabb szintű jogalkalmazóval (tudom, hogy vannak itt ilyenek), az kérdezze meg a hivatalos álláspontot, ha lehet minél rövidebb időn belül, hogy legyen elegendő időm a fellépésre.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Július 09. - 11:39:36 »

Viktor!

Ha ez a maximum amire a szakpolitikusaink képesek, akkor ennek az országnak nincs túl nagy önálló jövője! Szégyen és gyalázat...

 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 09. - 14:53:53 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Július 09. - 11:54:15 »

Viktor!

Ha ez a maximum amire a szakpolitikusaink képesek, akkor ennek az országnak nincs túl nagy önálló jövője! Szégyen és gyalázat...

 


Te Pista!

Szerintem az EU arról a felismerésről szól, hogy EGYETLEN európai országnak sincs túl nagy önálló jövője, kivéve talán a speciális helyzetű Svájcot és Norvégiát. Velünk szemben ugyanis ott van a jóval egységesebb és épp ezért jobban működő piacú USA és akkor Kínáról - amire még tíz éve senki nem gondolt - nem is beszéltünk.

Ez van. De itt már ez is kezd OFF lenni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 09. - 14:54:38 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Július 09. - 18:28:40 »

Most kaptam az információt: a Minisztérium valóban az EU Madárvédelmi Irányelv szellemében hozott dörgedelme miatt módosította a Vhr.-t. Állítlag ez alapján ŐSZI kvótákat fognak meghatározni a szalonka vadászatára.

(Itt is) kérem azokat, akik bármilyen információval rendelkeznek a külföldi vadászati idényekről jelezzék itt, vagy mailben, privátban nekem: az EU tagállamaiban hol vadásznak párzási időszakban madárra jelenleg!

Köszönöm!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Július 09. - 20:17:49 »

Most kaptam az információt: a Minisztérium valóban az EU Madárvédelmi Irányelv szellemében hozott dörgedelme miatt módosította a Vhr.-t. Állítlag ez alapján ŐSZI kvótákat fognak meghatározni a szalonka vadászatára.

(Itt is) kérem azokat, akik bármilyen információval rendelkeznek a külföldi vadászati idényekről jelezzék itt, vagy mailben, privátban nekem: az EU tagállamaiban hol vadásznak párzási időszakban madárra jelenleg!

Köszönöm!


 Meglepődött Meglepődött

Ősszel mikor van szalonka? Bőgéskor, barcogáskor vagy még később? A nagyvadszezon közepén? Na nehogymá... És akkor milyen módszerrel vadászható, csak húzáson?

A külföldi szezonoknak rögvest utánanézek!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Július 09. - 20:43:21 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Július 09. - 20:43:40 »

Tetszenek ezek az új szavak...szakpolitikus...finalista...
Nézzél már rá a "szakpolitikusainkra".
Az egyik eü szakpolitikusunk kórboncnok képzettségű. Képzeld el a vadász-szakikat...

Mindamellett, hogy mélyen elszomorít a téma és sok tekintetben egyetértek Veletek azt kell mondanom: EBBEN a helyzetben legjobb tudomásom szerint a magyar szakpolitikusok megtették amit lehetett, ennek az eredménye a kvótarendszer.

Az, hogy nekünk ez mennyire tetszik, az egy másik kérdés, de tudomásom szerint 2004-ben az igenek voltak elsöprő többségben a népszavazáson. Ezt főztük, ezt kell megennünk. Mindamellett az EU-ból nem lehet kilépni, meg ha lehetne, akkor lennénk csak igazi nagy bajban. Ezt hívják kényszerpályának...

Mindenesetre én azt gondolom, hogy a vak gyűlölködés és az átkok szórása helyett - erre vannak érdemesebb fórumok is - inkább a megoldáson törjük a fejünket, higgadtan, nyugodtan.

Ismételten arra kérnék mindenkit, hogy akinek vannak kapcsolatai a jogalkotóval, vagy a magasabb szintű jogalkalmazóval (tudom, hogy vannak itt ilyenek), az kérdezze meg a hivatalos álláspontot, ha lehet minél rövidebb időn belül, hogy legyen elegendő időm a fellépésre.

"Ezt főztük, ezt kell megennünk."  ---Nem hiszem! Érdekes, mikor a francia paraszt rosszul érzi magát és kimegy az utcára törni-zúzni, akkor a kormánya rögtön csepegtet neki egy kis jót! És kérlek ne érvelj avval, hogy ők sok milliós ország, mert nem ez a lényeg, hanem a kormány hozzáállása! Finoman és nőiesen mondtam! Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Július 09. - 20:45:54 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám

Kormányunk túl sokszor játszotta már ki az eu-jogharmonizáció-s kártyát, és legtöbbször saját inpotenciáját takargatta vele! Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Július 09. - 20:47:44 »

Tegnap beszélgettem egy barátommal, erről "hisztiztem" Mosolyog neki, azt mondta Ő eddig se szalonkázott, nem érdekli! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Július 09. - 20:56:40 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám

Így van. Inkább a megoldáson törjük a fejünket, mert a Kamarára nem számíthatunk.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Július 09. - 21:00:06 »

Kis magyar valóság...
Én, mint törvény tisztelő állampolgár és jogalkalmazó, vadász, természetkedvelő, horgász és mint mezőgazdaságból élő országrész lakója - sokadszorra - jelzem, aki anno "beikszelte" azt a bizonyos rubrikát egy szót ne szóljon most, hanem hallgasson, neki kellett az EU.
Akkor kellett volna tovább gondolkodni, nemcsak ész nélkül tollat ragadni.
Én már akkor is - tanulmányaim révén - ismertem a ramsari egyezményt és minden egyéb nyalánkságot, úgyhogy cseppet sem csodálkozom ezen...sőt 2 legutóbbi szalonkám nem véletlenül került a fagyóba kitömetés céljából.
Tisztában voltam azzal, hogy nekünk a szalonkához kuss lesz...legalábbis egy jódarabig biztos.
Itt van, együk meg amit főztünk.  Nem szól szám

Így van. Inkább a megoldáson törjük a fejünket, mert a Kamarára nem számíthatunk.

Akkor ki kell lépni, nem kell eltartani őket a tagdíjunkkal! Erről beszélhetünk, benne vagyok!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Július 09. - 21:04:17 »

Most kaptam az információt: a Minisztérium valóban az EU Madárvédelmi Irányelv szellemében hozott dörgedelme miatt módosította a Vhr.-t. Állítlag ez alapján ŐSZI kvótákat fognak meghatározni a szalonka vadászatára.

(Itt is) kérem azokat, akik bármilyen információval rendelkeznek a külföldi vadászati idényekről jelezzék itt, vagy mailben, privátban nekem: az EU tagállamaiban hol vadásznak párzási időszakban madárra jelenleg!

Köszönöm!


Na akkor íme amit így hirtelen kinéztem.

Erdei szalonka vadászati idények:

Németo. okt.16 - jan.15
Bulgária aug.1 - febr.28
Ausztria, tartományonként eltérő
Alsó-Ausztria márc.1 - ápr.15
Felső-A. okt.1 - ápr.30
Salzburg márc.1- ápr.15 és okt. 1- dec.31
Burgenland  ugyanaz
Karintia márc. 16- ápr.10  és szept. 1- dec. 31
Stájero. márc. 16- ápr. 15 és szept.1 - dec.31

nem tudom hogy mennyire naprakész adatok,
forrás:    allesjagd.com


Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Július 09. - 21:12:31 »

Most kaptam az információt: a Minisztérium valóban az EU Madárvédelmi Irányelv szellemében hozott dörgedelme miatt módosította a Vhr.-t. Állítlag ez alapján ŐSZI kvótákat fognak meghatározni a szalonka vadászatára.

(Itt is) kérem azokat, akik bármilyen információval rendelkeznek a külföldi vadászati idényekről jelezzék itt, vagy mailben, privátban nekem: az EU tagállamaiban hol vadásznak párzási időszakban madárra jelenleg!

Köszönöm!


Na akkor íme amit így hirtelen kinéztem.

Erdei szalonka vadászati idények:

Németo. okt.16 - jan.15
Bulgária aug.1 - febr.28
Ausztria, tartományonként eltérő
Alsó-Ausztria márc.1 - ápr.15
Felső-A. okt.1 - ápr.30
Salzburg márc.1- ápr.15 és okt. 1- dec.31
Burgenland  ugyanaz
Karintia márc. 16- ápr.10  és szept. 1- dec. 31
Stájero. márc. 16- ápr. 15 és szept.1 - dec.31

nem tudom hogy mennyire naprakész adatok,
forrás:    allesjagd.com




Úllátom a labancok azé' csak EU felettiek... :-\

Nem, ŐK EU TAGOK! Mi nem vagyunk! Értsd, ahogy akarod! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: