Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559321 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1530 Dátum: 2011. április 09. - 23:16:34 »

de hat a kecske laba sem az a kimondott fogo lab,megis felmaszik mindenhova.
Vigyorog, hát, ez igaz... !  Vigyorog

Lehet, hogy azok a madarak meg kameruni szalonkák ?! Vigyorog
 Wave
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1531 Dátum: 2011. április 09. - 23:18:54 »

Sültnek mindenesetre nagyobb, mint az Európai Nyihi Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1532 Dátum: 2011. április 09. - 23:19:12 »

melyik madarfaj cippog ugy,vagy hasonloan,es hasonloan cifra a tollazata is.

Cifra a tollazata???  :Mosolyog
A pisszegést akár a rigó is tudja..
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1533 Dátum: 2011. április 09. - 23:45:45 »

Cifra a tollazata???  :Mosolyog
A pisszegést akár a rigó is tudja..
Igen cifra,feheres a hasan,es ha jol vettem ki mintha feher,vagy vilagos csik lett volna a fejukon. A csoruket nem tudtam pontosan kivenni. Nem ultek egyhelyben,hanem a nyarfa agai kozott repkedtek,idonkent egy-egy leult par pillanatra valamelyik agra,aztan mar ment is tovabb.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1534 Dátum: 2011. április 10. - 00:46:09 »

Még a végén neked lesz igazad...!    Vigyorog
..... Sam6
 Wave
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1535 Dátum: 2011. április 10. - 01:14:47 »


Hát az egyik tényleg fán ül. Fejvakarás

Ilyenek az amerikaiak Ördög

Naplózva

Don´t eat yellow snow
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1536 Dátum: 2011. április 10. - 09:26:14 »

Még a végén neked lesz igazad...!    Vigyorog

Ugye???



 Vigyorog Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1537 Dátum: 2011. április 10. - 09:38:41 »

Udv!

Ha nem szalonkak voltak,akkor van-e valakinek tipje,hogy melyik madarfaj cippog ugy,vagy hasonloan,es hasonloan cifra a tollazata is.
Egyebkent en is eloszor lattam ,ilyet,hogy fan vannak,de hat a kecske laba sem az a kimondott fogo lab,megis felmaszik mindenhova.
Ma reggel nem lattam egyet sem,ugyhogy a fotokra varni kell. Megprobalok eber lenni,es lefotozni okelmeket.

Nem léprigók, vagy fenyőrigók?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1538 Dátum: 2011. április 10. - 15:48:51 »


 Emelem

Scolopax silver --- 24cm. , 800 €

 Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1539 Dátum: 2011. április 11. - 13:16:43 »

Pár kép idénről:







 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1540 Dátum: 2011. április 11. - 13:19:44 »

Pár kép idénről:
 Emelem

 Emelem
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1541 Dátum: 2011. április 11. - 17:50:24 »

Álomszép képek,álomszép duplapuska!   Emelem Lehet tudni milyen fajta?
Naplózva
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #1542 Dátum: 2011. április 11. - 18:44:14 »

Kama! Gratulálok  Emelem
Naplózva
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #1543 Dátum: 2011. április 11. - 18:45:22 »

Szalonkavarázs

Csend van. A földön ülve gondolkodok. Nem hiszem el, ami történt. Előttem van a pillanat,  újra és újra pereg le előttem. Egy álom vált valóra...

Április 1-jén, bolondok napját, tele reményekkel indultam, életem harmadik szalonka vadászatára. Az előző héten voltam kétszer, az egyik nap három, a másik napon pedig egy madarat láttunk. Ezekből egyre rádupláztam, kettőre meg egyet-egyet "lövögettem" rá, de szalonka nem akart leesni. Talán túl messze voltak, gondoltam magamba.( Jó kifogás, de igaz, hogy a legközelebbi madár is 30 méterre húzott el tőlem). Így hát szombat este négy hibázással, de talán egy kicsit több tapasztalattal tértem haza. Kicsit mérges voltam magamra, mert úgy gondoltam elbizakodva, hogy majd én megmutatom, első lövésemre lövök egy szalonkát. Ez persze vicc volt, hisz a sörétlövés terén nincs tapasztalatom, így ha sikerült volna is, az valami isteni csoda révén történhetett volna.

Akkor tetszett meg ez a gyönyörű vadászat, ez a nagy kihívás, és akkor értettem meg igazán, hogy mekkora ajándékot tud adni az embernek ez a "kicsinyke madár", mikor a vöröslő égbolton hanggal vagy éppen csendesen villan meg, és mintha azt kiáltaná: Itt a tavasz!.

Elhatároztam, célként tűztem ki magam elé, az első szalonkám elejtését, otthon szorgalmasan gyakoroltam a légpuskámmal, egy előre kinézett tárgyra, a fegyver felkapását és a gyors célzást. A héten, mikor megtudtam, hogy még egy lehetőségem van az idén, hatalmasat dobbant a szívem. Úgy vártam a pénteket, mint még soha. Egy nagyon kedves vadász vitt ki magával, rengeteg mindent köszönhetek Neki, Vele szoktam menni vadászni hétvégenként. Annyi mindent tett értem, hogy azt nem lehet szavakba önteni. Példaképként tekintek rá...

Eljött a várva várt péntek. A rigók csicsergését egy éles hang törtem meg, mikor megtöltöttem az öreg Frommert. A már sokat látott 20-as duplacsövűbe két patront csúsztattam. Előtte megcsókoltam őket, hátha szerencsét hoznak. Egy fiatalos aljában voltunk, egy erdei út alatt. A múlt héten az úton voltunk, akkor itt húztak át, így abban bíztunk, most is erre jönnek. Mondta a vadász, hogy ha ketten jönnek, akkor lőhetem mind a kettőt, ezen persze jót nevettünk. A doubléra lövés "veszélye", hát valljuk be nem állt fönt. Sokat lőtt Ő már, de doublét azt még nem. Nem volt valószínű, hogy nekem elsőre sikerül. Vártunk...

Fél nyolc tájt lehetett, mikor meghallottam az elsőt, korrogva jött felém. Felkaptam a fegyvert, céloztam, de nem lőttem. Messze volt és nem akartam megint hibázni. Amilyen gyorsan érkezett, olyan sebesen szállt tova. Nem telt bele öt perc, ismét hallottam, hogy korrog és már láttam is a felém közeledő madarat. Egyenesen felém tartott, de hirtelen, oldalról egy másik is érkezett és eltérítette azt. Mikor elfordultak, akkor engedtem el a jobb csövet. Olyan 30 méterre lehettek, messze voltak, de azért rájuk lőttem, mert szorosan repültek egymás után és így nagyobb volt az esély, hogy eltalálom valamelyiket. Nos, hát nem ez történt. Életem ötödik lövését is elhibáztam szalonkára. Még újra se töltöttem már jött is következő ugyan úgy. Erre már nem lőttem rá, ezt is messzinek véltem( 30 fölött lehetett ez is). Ekkor szólt a vadász, a hátam mögül, hogy gyorsan menjünk fel az útra, a fölött húzott el az összes. Megtörtem a csövet és gyors tempóba felmentünk. Eközben azon gondolkodtam, hogy ha most ott állunk ahol múltkor, akkor négy szalonka jön lőtávon belül, ha viszont múlkor állunk ott a hol most, akkor is jól jöttek volna. Áh, ilyen ez a vadászat!- gondoltam, és már hallottam is ahogy a fejem fölött száll pisszegve egy vándor.

Mikor felértünk az útra ismét feszült várakozás kezdődött. Rohamosan sötétedett, és én is kezdtem elbizonytalanodni, hogy vajon látunk-e még szalonkát, vagy mára vége a húzásnak. Ilyen gondolatok játszódtak le bennem, mikor korrogásra figyeltem fel a bal oldalamról. Odafordulok és látom, hogy egy zvick vágódik ki az erdőből. Az út fölött jöttek egyenesen felém. Egyszer csak mintha meglassult volna az idő. Hirtelen kapom fel a puskát és szinte célzás nélkül, reflexből lövök. Az hibázás gondolata villant át rajtam. De tévedtem. A jobb oldali szalonka átfordult maga körül és a lábam elé esett le. Nem nagyon volt bennem a duplázás rutinja, így csak a vadász- Lődd a másikat is! - mondata után kaptam föl ismét a 20-ast. A másik szalonka szélsebesen vágódott be a biztonságot adó fiatalosba, mikor utoljára láttam kicsit elé fogtam és lőttem. Nem láttuk felszállni, de persze ettől még lehet, hogy cikázva eltűnt valahol a fák között. Mindenesetre én már nagyon boldog voltam, hisz meglőttem életem első szalonkáját. A vadász gratulált, és átadta a madarat. Leírhatatlan volt az érzés amit akkor éreztem...

Nemsokára fejlámpa fénye hasított bele a sötétségbe. A vadász a másik szalonka keresésére indult. Nem volt kutya, így nagyon nehéz volt a sűrűben a dolga. Én kintről próbáltam irányítani Őt, mondtam, hogy hol láttam utoljára, merre menjen. A szalonkámat a sapkámra tettem, a puskát egy cserjének támasztottam és visszamentem oda, ahol lőttem, talán így jobban vissza tudtam emlékezni, hogy hol ment be a másik madár. Öt perc után kijött és mondta, hogy nincs meg, nincs értelme keresni, hozzam a másik madarat és menjünk. Odamentem a  sapkámhoz, hogy elhozzam a ráfektetett szalonkát. Mikor odaértem földe gyökerezett a lábam. Lassan hátra néztem. A vadász mosolygott. Ott feküdt mind a két szalonka. Megtalálta a másikat is. Nem hittem el ami történt. Felpofoztam magam, hogy ha álom, akkor ne kínozzon tovább, ébredjek fel. De bizony valós volt... Szalonka doublét lőttem elsőre... Szerencse volt, semmi több. Talán életembe most sikerült először és utoljára... 

Egy álom vált valóra... egy nagyon szép álom.

Köszönöm, köszönöm szépen!





Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1544 Dátum: 2011. április 11. - 20:12:41 »

Márk! Hattalmas gratula!!!!!!! Igen Igen Igen Igen Igen Igen Taps Taps Taps
Öcsém! Kacsint Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: