Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559246 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1245 Dátum: 2011. Február 24. - 21:05:47 »

Persze, nem vendéget kell hívni, fizetőset meg pláne!

De ez:

"- mintagyűjtést elsősorban a megfigyelésben résztvevők végezhetik, szükség esetén a vadászatra jogosult felelőse kijelölhet további személyeket"

azért igen bőven ad lehetőséget, csupán akarat kérdése a vadászatra jogosult felelőse részéről!!

Azért írtam, hogy nem tudok pontosan idézni, de a vendéghívás nem lehetséges, ezt szóban is határozottan kiemelték a megyei eligazításon.
Nálunk a mf. pontok felelőseinek le van adva a vadászjegye, tehát a megyében pontosan tudják kik mintavételezhetnek.
Nagyon szívesen hívnék én is vendéget rá (vagy nevezzük segítőnek), de jelen állás szerint ez kerek perec tilos.
Pedig az én mf. pontomon is elég szép mennyiséget lehetne gyűjteni.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1246 Dátum: 2011. Február 24. - 21:09:53 »

Azért írtam, hogy nem tudok pontosan idézni, de a vendéghívás nem lehetséges, ezt szóban is határozottan kiemelték a megyei eligazításon.
Nálunk a mf. pontok felelőseinek le van adva a vadászjegye, tehát a megyében pontosan tudják kik mintavételezhetnek.
Nagyon szívesen hívnék én is vendéget rá (vagy nevezzük segítőnek), de jelen állás szerint ez kerek perec tilos.
Pedig az én mf. pontomon is elég szép mennyiséget lehetne gyűjteni.

Pedig látod, hogy nem. Szerintem Wipe a rendelkezésből másolta ki. Tehát szükség esetén a vadászatra jogosult felelőse kijelölhet további személyeket ezt kell egy kicsit elfogadóan olvasni. Te nem hívhatsz vendéget, meg vendéget senki nem hívhat, de be lehet vonni további személyeket, mint az kiemelt rész mutatja.

Hozzáállás kérdése. szerintem.

Ja, hogy nincs, vagyis nem lehet belőle bevétel? Az gáz. Akkor nem vonunk be senkit....

Nem Rólad, rólatok beszélek azt azért tudd!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1247 Dátum: 2011. Február 24. - 21:47:14 »


Ja, hogy nincs, vagyis nem lehet belőle bevétel? Az gáz. Akkor nem vonunk be senkit....

Igen markáns vélemény, de nem így van!
Azt sem hinném, hogy ez lenne az ok. Én nem igen tudok vadásztársaságot ahol ez jelentene valamilyen minimális bevételt is. (Inkább az erdőgazdaságoknál szokás a szalonkajegy kiadása.) Nekünk a vendégjegy függetlenül, hogy nagyvadra, vagy pajeszos fütyürkére szól 1000 Ft/nap.
Nálunk nyolcan-tízen (+ 2-3 vendég) jártunk éveken keresztül szalonkázni. Amikor a vadászata leállt már csak négyen vettünk részt a megfigyeléseken! A többiek kerek perec megmondták, hogy ők 30-40 kilométert nem autóznak két hónapig figyelgetni.  (Nekem a 21 lemenetel 2100 Km)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1248 Dátum: 2011. Február 24. - 21:54:55 »

Igen markáns vélemény, de nem így van!
Azt sem hinném, hogy ez lenne az ok. Én nem igen tudok vadásztársaságot ahol ez jelentene valamilyen minimális bevételt is. (Inkább az erdőgazdaságoknál szokás a szalonkajegy kiadása.) Nekünk a vendégjegy függetlenül, hogy nagyvadra, vagy pajeszos fütyürkére szól 1000 Ft/nap.
Nálunk nyolcan-tízen (+ 2-3 vendég) jártunk éveken keresztül szalonkázni. Amikor a vadászata leállt már csak négyen vettünk részt a megfigyeléseken! A többiek kerek perec megmondták, hogy ők 30-40 kilométert nem autóznak két hónapig figyelgetni.  (Nekem a 21 lemenetel 2100 Km)


Lehet, hogy markáns, lehet, hogy nem mindenhol van így, vagy nem is az anyagiak jelentik a motivációt, bár vadásztársaságok is adtak el szép számmal szalonka jegyet.

Azt gondolom, hogy  inkább a gőg az, ami megakadályozza a bővítést. Mert lehetőség lenne rá, ha már a tagságot, mint írtad nem érdekli a dolog.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #1249 Dátum: 2011. Február 24. - 22:08:02 »

Vagy végre lefújnánk magunkat a f@sz göbölyű végéről és újra vadászati idény szerint vadásznánk a szalonkát! Kacsint
Az érdekességnek a kedvéért valahol olvastam egy nagyon tudományos értekezést, hogy nálunk(figyelj!!) mennyire fogja éreztetni a hatását az Oroszországi tajga tűz a szalonkák vonulását tekintve..... Az unió tőlünk északra, és nyugatabbra eső részeit nem befolyásolja. Amint a megcsappant lélekszámú szalonka populáció átlépi az északi ill. nyugati országhatárt hirtelen megsokszorozódik....

Hát a kúrva anyjukat! Meg azoknak is akik asszisztáltak ehhez, és ennyire méltatlan, ennyire megalázó helyzetbe hozták a magyar vadászok azon részét akik mélységes tisztelettel, alázattal várták a tavasz eme csodáját! Nem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1250 Dátum: 2011. Február 24. - 22:12:32 »

"A szalonka nem száll fára !"


Az orosz  "вальдшнеп" nem válogatós !
 Ördög Vigyorog
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1251 Dátum: 2011. Február 24. - 22:19:22 »

Pedig látod, hogy nem. Szerintem Wipe a rendelkezésből másolta ki. Tehát szükség esetén a vadászatra jogosult felelőse kijelölhet további személyeket ezt kell egy kicsit elfogadóan olvasni. Te nem hívhatsz vendéget, meg vendéget senki nem hívhat, de be lehet vonni további személyeket, mint az kiemelt rész mutatja.

Hozzáállás kérdése. szerintem.

Ja, hogy nincs, vagyis nem lehet belőle bevétel? Az gáz. Akkor nem vonunk be senkit....

Nem Rólad, rólatok beszélek azt azért tudd!

SEHOL NEM ÍRNAK OLYANT HOGY NEM HÍVHATSZ VENDÉGET!

Idézném a határozat ide vonatkozó részét:

"Az erdei szalonka csak húzáson lőhető!
Az elejtés lehetősége nem értékesíthető, arra bérvadász nem fogadható. Az elejtett vad tovább nem értékesíthető.
(Egy szóval sem említik hogy anyagi haszonszerzés nélküli vendégvadászt nem hívhatsz!)
Az elejtési engedély visszavonásra kerül abban az esetben, ha a vadászatra jogosult nem teljesíti teljes körűen az erdei szalonkára vonatkozó tavaszi és őszi megfigyelési és adatszolgáltatási kötelezettségét, továbbá a mintagyűjtést, a minták adatfelvételezését és az adatok továbbítását a feldogozást végző kutatóhely felé."

Az más kérdés, hogy  mi a kvótát a tagságból jelentkező segítőkkel szeretnénk meglőni, és úgy döntöttünk hogy nem hívható vendég!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1252 Dátum: 2011. Február 24. - 22:22:56 »

SEHOL NEM ÍRNAK OLYANT HOGY NEM HÍVHATSZ VENDÉGET!

Idézném a határozat ide vonatkozó részét:

"Az erdei szalonka csak húzáson lőhető!
Az elejtés lehetősége nem értékesíthető, arra bérvadász nem fogadható. Az elejtett vad tovább nem értékesíthető.
(Egy szóval sem említik hogy anyagi haszonszerzés nélküli vendégvadászt nem hívhatsz!)
Az elejtési engedély visszavonásra kerül abban az esetben, ha a vadászatra jogosult nem teljesíti teljes körűen az erdei szalonkára vonatkozó tavaszi és őszi megfigyelési és adatszolgáltatási kötelezettségét, továbbá a mintagyűjtést, a minták adatfelvételezését és az adatok továbbítását a feldogozást végző kutatóhely felé."

Az más kérdés, hogy  mi a kvótát a tagságból jelentkező segítőkkel szeretnénk meglőni, és úgy döntöttünk hogy nem hívható vendég!


Én ugyanezt mondtam Peti.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1253 Dátum: 2011. Február 25. - 15:44:37 »

SEHOL NEM ÍRNAK OLYANT HOGY NEM HÍVHATSZ VENDÉGET!

Idézném a határozat ide vonatkozó részét:

"Az erdei szalonka csak húzáson lőhető!
Az elejtés lehetősége nem értékesíthető, arra bérvadász nem fogadható. Az elejtett vad tovább nem értékesíthető.
(Egy szóval sem említik hogy anyagi haszonszerzés nélküli vendégvadászt nem hívhatsz!)
Az elejtési engedély visszavonásra kerül abban az esetben, ha a vadászatra jogosult nem teljesíti teljes körűen az erdei szalonkára vonatkozó tavaszi és őszi megfigyelési és adatszolgáltatási kötelezettségét, továbbá a mintagyűjtést, a minták adatfelvételezését és az adatok továbbítását a feldogozást végző kutatóhely felé."

Az más kérdés, hogy  mi a kvótát a tagságból jelentkező segítőkkel szeretnénk meglőni, és úgy döntöttünk hogy nem hívható vendég!


No akkor mégegyszer!
NÁLUNK a 4 ember vadászjegyének száma le van adva a megyére!!!
EZT kérték, ezen személyek végezhetnek mintavételezést. (jelenlegi stádiumban.)

Ennek türkében légyszíves mond meg, hogy hívható vendég?
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1254 Dátum: 2011. Február 25. - 18:44:56 »

No akkor mégegyszer!
NÁLUNK a 4 ember vadászjegyének száma le van adva a megyére!!!
EZT kérték, ezen személyek végezhetnek mintavételezést. (jelenlegi stádiumban.)

Ennek türkében légyszíves mond meg, hogy hívható vendég?

A nálam lévő határozatból bemásolok néhány mondatot.
(Természetesen nem lehet bárkit meghívni mint régen, de van "kiskapu", és ezt ajánlatos is használni annak aki jövőre is szeretne mintavételezést folytatni!)
1. "- mintagyűjtést elsősorban a megfigyelésben résztvevők végezhetik, szükség esetén a vadászatra jogosult felelőse kijelölhet további személyeket"
2. "Az elejtés lehetősége nem értékesíthető, arra bérvadász nem fogadható. Az elejtett vad tovább nem értékesíthető.
Az elejtési engedély visszavonásra kerül abban az esetben, ha a vadászatra jogosult nem teljesíti teljes körűen az erdei szalonkára vonatkozó tavaszi és őszi megfigyelési és adatszolgáltatási kötelezettségét, továbbá a mintagyűjtést, a minták adatfelvételezését és az adatok továbbítását a feldolgozást végző kutatóhely felé."

Nálunk régen is viszonylag kevés madár esett évente, a legtöbb talán 20db/év volt.
Ezért korábban csak 3db-ra kaptunk engedélyt. Idén viszont 6db-ot KELL lőnünk, hogy jövőre is folytathassuk a mintavételezést!
Mivel több társaság nem teljesítette a vállalt kötelezettségét, tőlük elvették a mintavételezés lehetőségét, és azoknak adták akik maradéktalanul teljesítették azt!
Mivel a területünk adottsága, és a szalonkák csekély száma szinte kizárttá teszi hogy egyedül meglőjem a kötelező darabszámot időre, így segítőket kell hogy bevonjak!
Nálunk ez viszonylag simán és rugalmasan fog alakulni, mivel 5-6 fő szokott régen is kijárni, velük valahogy majd csak összejön az a néhány madár a megadott idő intervallumokban.
De vannak olyan társaságok(vadgazdálkodási egységek) ahol sokkal több madarat KELL elejteni, és azokról adatot, mintát közölni, küldeni.
Ahol kevesen vannak a tagok, és még kevesebben a monitoringosok, és arányaiban sok madarat kell leadni, nem fogják tudni megoldani máshogy, csak külsős segítők bevonásával.
Vagy jövőre már ők sem végezhetnek mintavételezést!
Vendéget nem hívhatsz, de segítőket kijelölhet a vadászatra jogosult felelőse! Ha a tagok nem mennek ki, más segítőket kell kijelölni, vagy buktad a jövő évet!

Remélem tudtam segíteni, és érted már hogy a vendég az nem vendég, hanem segítő! Nem lehet nyakra-főre vendéget hívni, de néhány fő (akár vendég is) kijelölhető segítőnek.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1255 Dátum: 2011. Február 25. - 18:57:42 »

No akkor mégegyszer leírom, immáron harmadjára...
Tisztában vagyok azzal, hogy mire célozgattok, de ti pedig legyetek azzal tisztában, hogy:
Jelen állásig - ez a mai nap - 4 fő vadászjegye van leadva a mintavételezéshez.
Szóval ők azok akik egyáltalán puskával kimehetnek a megfigyelő pontokra, senki másnak nincs jelen állásig jogosultsága kimenni.
Hangsúlyozom a jelen állásig.
Nem tudom miért nem lehet ezt tudomásul venni... Vállat von

Ha lesz segítő, az a tagságból fog kikerülni, mert nem akar a vezetőség mégcsak annak az árnyékában sem kerülni, hogy "vendég"-ként értékesít sumákban bármit is...
Le sem írom mennyi szalonkát lehet(ne) idén mintáznunk...
Én megkérdeztem, hogy lehet-e tagon kívül mást is bevonni, de a válasz kategórikus NEM volt.

...és szó nincs irigységről, egyszerűen csak nem akarják, hogy a sumákolás gyanúja is felmerüljön.
25 mf. pont működését visszavonták a megyében, mi nem akarjuk ezt.
Pedig nagyon szívesen hívnék én is segíteni barátokat, dehát egy dolgot tudok tenni, tudomásul venni a döntést.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1256 Dátum: 2011. Február 25. - 20:01:43 »

No akkor mégegyszer leírom, immáron harmadjára...
Tisztában vagyok azzal, hogy mire célozgattok, de ti pedig legyetek azzal tisztában, hogy:
Jelen állásig - ez a mai nap - 4 fő vadászjegye van leadva a mintavételezéshez.
Szóval ők azok akik egyáltalán puskával kimehetnek a megfigyelő pontokra, senki másnak nincs jelen állásig jogosultsága kimenni.
Hangsúlyozom a jelen állásig.
Nem tudom miért nem lehet ezt tudomásul venni... Vállat von

Ha lesz segítő, az a tagságból fog kikerülni, mert nem akar a vezetőség mégcsak annak az árnyékában sem kerülni, hogy "vendég"-ként értékesít sumákban bármit is...
Le sem írom mennyi szalonkát lehet(ne) idén mintáznunk...
Én megkérdeztem, hogy lehet-e tagon kívül mást is bevonni, de a válasz kategórikus NEM volt.

...és szó nincs irigységről, egyszerűen csak nem akarják, hogy a sumákolás gyanúja is felmerüljön.
25 mf. pont működését visszavonták a megyében, mi nem akarjuk ezt.
Pedig nagyon szívesen hívnék én is segíteni barátokat, dehát egy dolgot tudok tenni, tudomásul venni a döntést.


Célozgat a bánatos f@sz!
Ne csak olvass, értelmezz is!
Segítő bárki lehet! Akár vendég is!
Azt senki nem állította hogy szabadon hívhatsz vendéget!
Amit leírtam a határozatból, szintén ezt támasztja alá.
Ahol megoldható, (nálunk is) ott a tagok lesznek a segítők.
De!
Például ha nálunk bármilyen okból nem segítenének a tagok, de a monitoringot folytatni szeretnénk, akkor "külsős" segítőket kellene keresnem, magyarul vendéget kellene megbíznom a segítői feladatok ellátásával! (Hogy ki lehet segítő azt nem korlátozzák, csak bérvadászt nem fogadhatsz!)
Egy másik egyszerű példa: Kis létszámú földtulajdonosi közösség, (mondjuk 10 fővel), és nagyon jó adottságú terület komoly mintavételi darabszámmal!
A 10 ember közül kijár 4-5 fő, de adott esetben az lehet hogy kevés. Na ilyenkor jön be a képbe a "vendég", aki mint kinevezett segítő lehetőséget kap a mintavételezésre!
Természetesen onnantól kezdve nem csak lehetősége, de kötelezettsége is van!
Mit nem lehet ezen érteni??!!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1257 Dátum: 2011. Február 25. - 23:50:44 »

Vagy végre lefújnánk magunkat a f@sz göbölyű végéről és újra vadászati idény szerint vadásznánk a szalonkát! Kacsint
Az érdekességnek a kedvéért valahol olvastam egy nagyon tudományos értekezést, hogy nálunk(figyelj!!) mennyire fogja éreztetni a hatását az Oroszországi tajga tűz a szalonkák vonulását tekintve..... Az unió tőlünk északra, és nyugatabbra eső részeit nem befolyásolja. Amint a megcsappant lélekszámú szalonka populáció átlépi az északi ill. nyugati országhatárt hirtelen megsokszorozódik....

Hát a kúrva anyjukat! Meg azoknak is akik asszisztáltak ehhez, és ennyire méltatlan, ennyire megalázó helyzetbe hozták a magyar vadászok azon részét akik mélységes tisztelettel, alázattal várták a tavasz eme csodáját! Nem
Éppen én is ezen morgolódtam, elmentem kiváltani  a vadászjegyemet, kérdezem mennyi ? Nem változott ugyanannyi mint tavaly volt.............miért is változott volna? A vadászkamara összes tevékenysége az volt, aki nem váltotta ki időben a vadászjegyét azok listáját leadták az igazgatásrendészetre engedélybevonás miatt.
Szalonkát nem vadászhatunk.
A fegyvertartás ügyei nehézkesek és minden egyes bemozdulás min 3000Ft.
Pl lejár az orvosim 6800Ft, beírás a könyvbe 3000Ft
Gyakorlatilag felélik a befizetett díjakat szinte semmiért és még cseszegtetik is a vadászokat, a kamara valamikor jogvédő egyesület volt ...... ma jól-élő egyesület!!!
A nálunk életben lévő szabályoknak nem az EU-hoz de semmilyen országhoz semmi köze nincs és nem csak a vadászat területén....
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ezt a szép és kultikus vadásszezon-kezdést is elvették és még meg is magyarázzák.....monotoringozás..mi a sz@rt kell monitoringozni a szalonkán Rííí
50 000 vadász x 14 000Ft= ????????Ft
700 000 000Ft, ezért a pénzért meg lehetne mozdulni végre és olyan valamit csinálni aminek ÉRTELME és EREDMÉNYE is van...JÓ REGGELT!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Steve
Vendég
« Új üzenet #1258 Dátum: 2011. Február 26. - 08:52:08 »

 Igen Emelem
Éppen én is ezen morgolódtam, elmentem kiváltani  a vadászjegyemet, kérdezem mennyi ? Nem változott ugyanannyi mint tavaly volt.............miért is változott volna? A vadászkamara összes tevékenysége az volt, aki nem váltotta ki időben a vadászjegyét azok listáját leadták az igazgatásrendészetre engedélybevonás miatt.
Szalonkát nem vadászhatunk.
A fegyvertartás ügyei nehézkesek és minden egyes bemozdulás min 3000Ft.
Pl lejár az orvosim 6800Ft, beírás a könyvbe 3000Ft
Gyakorlatilag felélik a befizetett díjakat szinte semmiért és még cseszegtetik is a vadászokat, a kamara valamikor jogvédő egyesület volt ...... ma jól-élő egyesület!!!
A nálunk életben lévő szabályoknak nem az EU-hoz de semmilyen országhoz semmi köze nincs és nem csak a vadászat területén....
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ezt a szép és kultikus vadásszezon-kezdést is elvették és még meg is magyarázzák.....monotoringozás..mi a sz@rt kell monitoringozni a szalonkán Rííí
50 000 vadász x 14 000Ft= ????????Ft
700 000 000Ft, ezért a pénzért meg lehetne mozdulni végre és olyan valamit csinálni aminek ÉRTELME és EREDMÉNYE is van...JÓ REGGELT!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1259 Dátum: 2011. Február 26. - 10:05:40 »


Célozgat a bánatos f@sz!
Ne csak olvass, értelmezz is!


Ha "trágárkodsz" és nem vagy hajlandó megérteni amit a MI társaságunkra vonatozóan írtam, szerintem nincs miről beszélni. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: