Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472105 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #210 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 19:44:47 »

Szia Balázs!

Elkészült! Ime a képek.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #211 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 23:38:57 »

Szia Balázs!

Elkészült! Ime a képek.


Gratulálok Attila, szépen elkészítetted, a barnítás külön tetszik  Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #212 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 17:44:23 »

Olyan hihetetlen szerencsém van, hogy a 8x57-esemre beállított csőre szerelhető Kacsa lámpám az Izs-18-asomnál is pont oda világít ahová kell.

Erdőjáró!

Ötletes a megoldás, egy ilyen dúvadazós, melós puskára kiváló, masszív szerkezet.
Csakhát a 2 bilincs 2 helyen "koptathatja" a csövet, ugyanakkor a felszerelése kicsit "nyűgös", tehát egy olyan golyósra amire az ember szeretne jobban vigyázni a cső barnításának nem tenne túl jót.

Marks!

Nekem nem volt választási  lehetőségem, a "tusakészítő embörke" aszonta, hogy márpedig ilyen tusába nista furkálás... Bion Bion Bion
...igaza van/volt.  Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #213 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 09:55:55 »

Szia Wetzlar!

Valóban ez egy 222.-es re van feltéve, amit főleg esti, és hajnali dúvadazásra használok.
A bilincset úgy tettem fel. hogy egy srejfolt (Kalapálássak, faragással elvékonyított) marhabőr csik van belsejére felragasztva, a csövet így nem sérti, és tapadása miatt nem tud megmozdulni.  Szándékom szerint csak akkor kerül leszerelésre, ha valami gond van vele, vagy a puskával. Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 08. - 13:49:06 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #214 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:00:48 »

Szerbusz !
Nekem személyszerint nagyon tetszik ! Okos Igen
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #215 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 19:32:14 »

Attila

Hogyan kapcsolod a lámpát ? Van hozzá nyomókapcsoló csak a képen nem látszik ?
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #216 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 19:37:47 »

Szia Taser!

Igen van, csak a képen a rendes kapcsolóvég  van rajta.
Egy 5 cm széles trxtil-gumiszalagra tépőzár van varva, és ahhoz kapcsolódik a távkapcsoló. Zsinórját annyira lerövidítettem, hogy ne lötyögjön össze-vissza.

Üdv itthon! Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #217 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 19:54:40 »


Köszi  már indulok is vissza. Szomorú
 Csak azért kérdeztem mert a lógó kábelek miatt nálunk is inkább az terjed el, hogy az első agyat markoló kezed hüvelykujjával kapcsolod a lámpát de itt ahogy néztem eléggé elől van a csövön ( kicsit túlságosan is az én ízlésemnek ) Birja a lövést, nem lazultak ki a bilincsek ?
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #218 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 20:08:08 »

Kézzel teljes erővel sem tudom megmozdítani. Azért tettem ilyen előre, mert ha megnézed az első képet, közel van a szijjkengyel, és a szíjkengyel mögött rögtön a kisagy(előagy). Ez egy viszonylag rövid csövű Izs 18-as 222-es kaliberben. Én is gondoltam rá, hogy leveszem a kengyelt, és hátrébb tolom, de akkor csak kézben lehet vinni. És nagy úr a kényelem! :)A lámpa meg olyan könnyű, hogy nem zavar semmit!
Nem hiszem, hogy akkora erő hatna rá, hogy megmozdúlhatna.
Én is utálom, ha lötyögnek a zsinórok!

Vigyázz magadra,  erőben, egészségben hazavárunk! És biztos, hogy nem csak mi! Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #219 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 20:53:38 »


"Elkészült! Ime a képek."

Kérdésem lenne, hogy többszöri egymás utáni lövéskor a lövés pontosságát nem befolyásolja az, hogy a fegyver csövét terheled (még ha csak pár 100 grammal is)?

Én az előagyra gondoltam felrögzíteni hasonló bilincses megolsással (ne kelljen fúrni), csak hát a hordszíj útban van.........
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #220 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:04:42 »

Szerintem nem. Az egyik fegyveremen  egy sokkal nagyobb lámpa is a csőre van rögzítve, de még nem vettem észre, hogy befolyásolná.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #221 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:17:57 »

Akinek van tapasztalata tusba fúrt dugvillás lámpaszerelékekkel: Nagyobb tömegű lámpa esetén (belső akku) fordult már elő, hogy lövés után kiesett a foglalatból a lámpa?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #222 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:31:00 »

Akinek van tapasztalata tusba fúrt dugvillás lámpaszerelékekkel: Nagyobb tömegű lámpa esetén (belső akku) fordult már elő, hogy lövés után kiesett a foglalatból a lámpa?

Szia Balázs!
Holnap teszek fel képet az én lámpa felfogatási megoldásomról!
Soha nem fog leesni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #223 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:36:44 »

Akinek van tapasztalata tusba fúrt dugvillás lámpaszerelékekkel: Nagyobb tömegű lámpa esetén (belső akku) fordult már elő, hogy lövés után kiesett a foglalatból a lámpa?

Szia Balázs!
Holnap teszek fel képet az én lámpa felfogatási megoldásomról!
Soha nem fog leesni!

Szia Attila!

Rendben, köszönöm!

Ez a dugvillás tetszene, mert 2 másodperc alatt feltehető és levehető, egyszerű és olcsó megvalósítani, a kapcsolás is megoldott, és sem a csővel nmincs kapcsolatban, sem a Heliátorhoz hasonlóan nem szorítja a csövet a tusához. Kérdés, mennyire  stabil...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #224 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 15:06:48 »

Szia Balázs!

Itt valahol írtad, hogy nem tartod szerencsésnek ha a távcső tubusára van szerlve a lámpa, mert félsz hogy megreped a tubus.
Bár én csak tegnap lőtem elsőnek úgy vadra hogy világított is a lámpa, de ettől függetlenűl sokat volt már fent és lőtem is jópárat.
Nekem egy műanyag bilincses piros "ledes" lámpám van, úgy kaptam a vadászújságok is hirdetik bilincsl együtt van vagy 35 pénz.
A lényeg az hogy szerintem nem olyan könnyem rongálódik az a tubus meg, az is igaz hogy az én S&B még acélvázas Bion
 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: