Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471129 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2008. Május 13. - 14:34:23 »

Tényleg vagy nem eleget, vagy nem jót és jól sikerült becsomagolni, mert nem volt célom ! Wave
Ismételten megjegyezném, hogy ebben az alább felsorolásban nem korrekt az elhelyzése, tesztelése a Delta céltávcsőnek.
Ez olyan mint ha most egy Zeiss jena, vagy egy Wetzlar, és stb. ismert gyártmányt kivánunk hasonlítani egy középkategóriás távcsőhöz.
Még a mai nap is simán veri, veri optikailag, minőségileg, szerkezetileg, stb.
Középkategóriást tessék keresni !
Nehéz lesz ! Táncol
Továbbá a használt termékek beárazása soha nem volt korrekt, mert minden annyit ér, amennyiért el lehet adni !
Tehát az én Zeiss Jena távcsövemet ne árazza be senki 100 ezer Ft-ra, de 10 ezer Ft-ra se.
Tesztelés tág fogalom, és nem minden esetben szubjektívmentes, főleg, ha már eleve negatív elfogultsággal indulnak neki.
De köszönöm a lehetőséget, kedves Tőled ! Igen Wave


Tényleg külön malomban őrölünk... sajnos az autósmagazinok promóciós tesztjeihez hasonló összehasonlító tesztet valóban nem áll módomban szerveznem Neked, ehhez - a Te megközelítésedben - "nem pörög eléggé a honlap".... meg aztán mi nem is ebből élünk, viszont szeretünk vadászni és ehhez keressük a megfelelő optikát, a teszt is ezt szolgálta volna... sajnos ezek szerint a Deltával már nem tudjuk bővíteni az ismereteinket, így ez megmarad továbbra is titkos favoritnak. Maradva az üres szavaknál...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2008. Május 13. - 14:43:38 »

Bocsi, még valami: azt más körülmények közt kikérném magamnak, hogy bármilyen negatív fenntartással mennék bele egy tesztelésbe. Ha ismernél, tudhatnád, hogy

1) a tények meg szoktak győzni,
2) én örülnék a legjobban, ha valami tutit tudnék én is személyesen ajánlani.

Úgyhogy maradjunk annyiban: a tesztet nem az én technikai jellegű fenntartásaid, hanem a Te - személyemet illető - negatív előítéletei akadályozták meg.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #242 Dátum: 2008. Május 13. - 14:45:11 »

""Tényleg külön malomban őrölünk... sajnos az autósmagazinok promóciós tesztjeihez hasonló összehasonlító tesztet valóban nem áll módomban szerveznem Neked, ehhez - a Te megközelítésedben - "nem pörög eléggé a honlap".... meg aztán mi nem is ebből élünk, viszont szeretünk vadászni és ehhez keressük a megfelelő optikát, a teszt is ezt szolgálta volna... sajnos ezek szerint a Deltával már nem tudjuk bővíteni az ismereteinket, így ez megmarad továbbra is titkos favoritnak. Maradva az üres szavaknál..."""

Ismétlem ha tesztelni kivánod, akkor ott a forgalmazó, tessék kérni tőle.
Az én szavam nem üres !
Tesztelni lehet, de nem ebben a sorrendbe, mint már írtam.
Eltérőek a vélemények !?
Nem baj, ez természetes. Wave
Volt ídőszak mikor nem voltak eltérőek a véleményeink, csak megváltoztál kicsit. Szomorú Kacsint Mosolyog

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2008. Május 13. - 14:49:31 »

""Tényleg külön malomban őrölünk... sajnos az autósmagazinok promóciós tesztjeihez hasonló összehasonlító tesztet valóban nem áll módomban szerveznem Neked, ehhez - a Te megközelítésedben - "nem pörög eléggé a honlap".... meg aztán mi nem is ebből élünk, viszont szeretünk vadászni és ehhez keressük a megfelelő optikát, a teszt is ezt szolgálta volna... sajnos ezek szerint a Deltával már nem tudjuk bővíteni az ismereteinket, így ez megmarad továbbra is titkos favoritnak. Maradva az üres szavaknál..."""

Ismétlem ha tesztelni kivánod, akkor ott a forgalmazó, tessék kérni tőle.
Az én szavam nem üres !
Tesztelni lehet, de nem ebben a sorrendbe, mint már írtam.
Eltérőek a vélemények !?
Nem baj, ez természetes. Wave
Volt ídőszak mikor nem voltak eltérőek a véleményeink, csak megváltoztál kicsit. Szomorú Kacsint Mosolyog



Lázasan töröm a fejem a Sab nicknéven, de nem ugrik be. Segítenél?
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2008. Május 13. - 14:51:59 »

Sab!

Ne vidd ezt a vitát ingoványos talajra!

Lécci!

És nincs igazad abban , hogy nem lenne korrekt egy ilyen összevetés. mert igen is születtek már nagyon de nagyon meglepő eredmények...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2008. Május 13. - 15:08:05 »

Sab!

Ne vidd ezt a vitát ingoványos talajra!

Lécci!

És nincs igazad abban , hogy nem lenne korrekt egy ilyen összevetés. mert igen is születtek már nagyon de nagyon meglepő eredmények...


Dehogy akarom !
Félre és elbeszélünk egymás mellett sajnos.
És tényleg jó lenne az összevetés, de nem a felsorolt szinten, de ez gondolom érthető, vagy ha nem, legalább elmagyarátam, hogy miért nem fair. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2008. Május 13. - 15:10:25 »

Sab!

Ne vidd ezt a vitát ingoványos talajra!

Lécci!

És nincs igazad abban , hogy nem lenne korrekt egy ilyen összevetés. mert igen is születtek már nagyon de nagyon meglepő eredmények...


Dehogy akarom !
Félre és elbeszélünk egymás mellett sajnos.
És tényleg jó lenne az összevetés, de nem a felsorolt szinten, de ez gondolom érthető, vagy ha nem, legalább elmagyarátam, hogy miért nem fair. Wave


OK. Hagyjuk tényleg. Bocs... Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2008. Május 13. - 15:26:25 »

Én is bocs ! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #248 Dátum: 2008. Május 13. - 16:46:33 »

Bandi, Egon!

A figyelmes olvasás...

Én egy prémium 42-esről és egy Artemis 2100-as 50-esről írtam...Nem Meostarról és nem is Zeiss-ről...

Jogos,de nem írtad oda melyik Meopta. Wave
A véleményedre lennék kiváncsi a Meopta Meostar 8x56-os keresővel kapcsolatban,mit gondolsz róla?
(ha gondolod a keresőtávcsövek topikban válszolj)
Előre is kösz.

Szevasz Bandi!

Nem írtam meg, mivel 50-es Meopta, csak az Artemis 1000-2000 széria, az Artmis 3000 56-os és a Meostar is 56-os...szóval 50-es csak Artemis 1000 van, varia 50-es pedig csak Artemis 2000.
A Meostar keresőket nem ismerem, mégcsak ismerősi körömben sincs ilyen.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2008. Május 13. - 16:53:33 »

Bandi, Egon!

A figyelmes olvasás...

Én egy prémium 42-esről és egy Artemis 2100-as 50-esről írtam...Nem Meostarról és nem is Zeiss-ről...

Jogos,de nem írtad oda melyik Meopta. Wave
A véleményedre lennék kiváncsi a Meopta Meostar 8x56-os keresővel kapcsolatban,mit gondolsz róla?
(ha gondolod a keresőtávcsövek topikban válszolj)
Előre is kösz.

Szevasz Bandi!

Nem írtam meg, mivel 50-es Meopta, csak az Artemis 1000-2000 széria, az Artmis 3000 56-os és a Meostar is 56-os...szóval 50-es csak Artemis 1000 van, varia 50-es pedig csak Artemis 2000.
A Meostar keresőket nem ismerem, mégcsak ismerősi körömben sincs ilyen.
Igaz,erre nem gondoltam.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2008. Május 13. - 17:04:43 »

Szevasz Sab!

Annyira azért nem vagyok hibás, hogy ne tudnám, TAL rendelkezik vadászati iratokkal...

De szerinted hány szürkületi, esti, késő éjszakai lest tölt el egy évben...amikor mi itthon a legtöbbször vadászunk.
Mindamellett én is tisztelem TAL-t és azt hiszem mondhatom is, hogy jó a viszonyunk.
Főként a bajai pisztolylövészet óta. :-)

A baj, hogy - sajnos - azt a látszatot kelted, hogy mi itt hadjáratot folytatunk a Delta ellen, holott ez nem így van.
Légy oly kedves beidézni olyat ahol én kategórikusan kijelentem a Delta árkategóriájának sz.r terméke és ne vegyen senki se ilyet, mert sz.rt sem ér a vadászatban.
Ellenben elnézést kérek ha a hosszú évek alatt azt tanácsoltam bárkinek is, hogy hamár összejött az a 100 db ezres akkor venni kell egy jó 6x42-es, vagy 8x56-os  - ha lehet osztrák, vagy német - optikát. (terméket ismételten írni sem merek már)
Anno ezért lehetett venni 8x56-os SB-t, manapság már nem, "csak" használtan, pár éveset.
Akiknek ezt tanácsoltam, vagy szereltem fel ilyen optikát még egyik sem jött, jelzett vissza, hogy mehetek én a búsba a Zeisseimmel ...stb. együtt.

Azt a megközelítést sem értem, hogy miért nem összehasonlítási alap egy 80ezer ft-os 8x56-os SB és egy 100ezer ft-os Delta?
Elvileg a SB olcsóbb, akkor miért ne lehetne vele összevetni???
Véleményem szerint nem szabad összemosni, hogy egyik használt a másik meg nem...sőt!
Lássák meg az emberek mit vesznek a pénzükért.
Ha jól tudom érvelésed az ár/érték arányon alapult, nem?
Akkor hajrá, nézzük meg mire megy egy 3-4 éves SB és egy vadiúj Delta a 100ezer Ft-jáért...
Mert elsősorban itt arról volt szó, hogy "ennyi pénzért kategóriájában jó".

Én voltam az, aki anno a Meoptát is fenntartással fogadtam, de azóta ha kicsit is figyelted mit írok, azt tartom, hogy az első olyan cső, amit érdemes - mindenes, nagyobb kaliberű esti/éjszakai vadászatra is használt - puskára tenni.
Ettől függetlenül van 2-3 olyan barátom, akit a Meoptával világgá lehetne kergetni, mert az egyik párásodik, a mási tejesedik...stb.

...és ha a Delta is bizonyít - nem Vixen, meg mittudomén milyen néven - akkor azt mondom OK.
Tudod olyan sok termék jött már ki ilyen-olyan néven és a végén már a fene sem tudja, hogy melyik csavar honnan származik, ki tette bele.

Egyébként Vixen keresőket először kb. 1999-2000-ben láttam a soroksári úti Viking boltban.
Kiváló volt és akkor igen drágán adták.

Szóval a véleményem az, hogy nem beszéljünk el egymás mellett és főként ne adjunk más szájába olyat, ami nem hangzott el.

üdv. w.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2008. Május 13. - 17:49:09 »

Hagyd...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2008. Május 13. - 21:01:47 »

"""Hagyd..."""

Ne, ne hagyja !
Ismerem Wetzlar-t is, és neki is ismertem a régi véleményét, hozzáállását, neki is változott egy kicsit.
Én emlékszem, mikor csak álom volt számotokra egy német ( hungary) gyártmány, és bőven elegendő volt a Meopta is, mert ugye nem lehetett felérni azokat anno.
Most, hogy sikerült, van rálátásotok, hogy azért jobb, és főleg, hogy ez igaz.
Még mindig nem értem, hogy a S-B 8X56-os legyen világítós, miként lehet olcsobb a Delta 8X56-os világítósnál ?
Milyen árlistával dolgoztok ?
Most megnézem, egy pillanat !
Keresőbe néztem az egyik boltnál.
S-B 8X56-os viláító pontos, vagy keresztes ( igy van írva) 235.000 Ft
Ezzel szemben a Delta 8X56-os vil.pontos. kb.105-110 ezer Ft.
Duplája a S-B.
Kapok én 100 ezer Ft-ért annyi különbséget képminőségben ?
Mennyi percet kapok !?
Csak az válaszoljon aki most ki tud menni és van nála mind a kettő.
Én tudom mennyi perc különbség van a kettő közt. Mosolyog
Én ezt az árat találtam, lehet, hogy van másnak olcsó beszerzési forrása, de én azokkal nem élek.
Üdv !
Most már hagyom a topikot, nem azért, mert nem szertek beszélgetni Veletek, csak már ez a téma túlszárnyalt, és felesleges rágódni az eltérő véleményeken.
Nektek egyező, nekem nem, ez van. Wave

Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #253 Dátum: 2008. Május 13. - 21:07:46 »

Szia Sab,
az ár és minőség kérdése nem ilyen egyszerű.Valaminek a minőségét pl. 10 %-al javítani, az árban annyit jelent, hogy az új  ár 10-szerese lesz a kiinduló árnak. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #254 Dátum: 2008. Május 13. - 21:08:53 »

"""Hagyd..."""

Ne, ne hagyja !
Ismerem Wetzlar-t is, és neki is ismertem a régi véleményét, hozzáállását, neki is változott egy kicsit.
Én emlékszem, mikor csak álom volt számotokra egy német ( hungary) gyártmány, és bőven elegendő volt a Meopta is, mert ugye nem lehetett felérni azokat anno.
Most, hogy sikerült, van rálátásotok, hogy azért jobb, és főleg, hogy ez igaz.
Még mindig nem értem, hogy a S-B 8X56-os legyen világítós, miként lehet olcsobb a Delta 8X56-os világítósnál ?
Milyen árlistával dolgoztok ?
Most megnézem, egy pillanat !
Keresőbe néztem az egyik boltnál.
S-B 8X56-os viláító pontos, vagy keresztes ( igy van írva) 235.000 Ft
Ezzel szemben a Delta 8X56-os vil.pontos. kb.105-110 ezer Ft.
Duplája a S-B.
Kapok én 100 ezer Ft-ért annyi különbséget képminőségben ?
Mennyi percet kapok !?
Csak az válaszoljon aki most ki tud menni és van nála mind a kettő.
Én tudom mennyi perc különbség van a kettő közt. Mosolyog
Én ezt az árat találtam, lehet, hogy van másnak olcsó beszerzési forrása, de én azokkal nem élek.
Üdv !
Most már hagyom a topikot, nem azért, mert nem szertek beszélgetni Veletek, csak már ez a téma túlszárnyalt, és felesleges rágódni az eltérő véleményeken.
Nektek egyező, nekem nem, ez van. Wave



Ne haragudj, hogy ezt mondom: túl sok mindent és mindenkit vélsz ismerni. Nálam nem emlékezhetsz olyanra, hogy jó volt a Meopta is, nekem volt egy Leupoldom ugyan, de kezdettől fogva Zeiss-szel vadászom.

Úgy látom a figyelmetlenséged eredményezi részben a félreértéseket is: senki nem mondta, hogy a Bender VILÁGÍTÓS legyen. Senki. Egy világítós Deltát nyugodt lelkiisemerettel merek egy nem világítós Benderhez mérni. És ez egy árkategória.

Mivel olyan jól ismersz minket - bár mi annyira nem emlékszünk Rád (bocs az őszinteségért) - ismersz egy már-már közhelyszámba menő Wtzlari Alapszabályt is.. ugye? Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: