Oldalak: 1 ... 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 [793] 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454486 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11880 Dátum: 2018. Augusztus 26. - 15:59:19 »

Végre nálam is megtörtént a tervezett csere.
"Zeiss" terra ment a levesbe (valószínűleg átköltözik a .22 magnumra, legfeljebb teszek egy próbát vele a 243-ason),
a 300-as Mistralon pedig ott virít egy S&B 8x56 világító pontos kukker.
A belövés először az EAW szereléken történt meg oldalra állítva, a magasságot
nagyon sikerült eltalálni a közdarab kiválasztásánál a fegyvermesternek, alig kellett
a céltávcsövön utána állítani.
Az oldalirányt is sikerült úgy befinomítani a szereléket állítva, hogy 3 kattintást kellett
csak elmozdítani a középpontból a szálkeresztet.
A lövések a próbatáblán természetesen "egybeszakadtak", ez nem lehet kérdés  Ördög

Óóó  a szokásos szerénység !   OOO
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #11881 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 10:10:03 »

Urak!
Delta Titanium HD használókat kérdezném, akik ugyebár mind-mind elégedettek a termékkel.  Vigyorog
Szóval elcsábultam, és vettem egy 2,5-10*56-ost én is, a digitális világításerősség szabályzásút.
Azt vettem észre, hogy miután a leghaloványabbra leszabályzom a fényerőt, majd kikapcsolom, kb. 1 hónap után ismét belenézve, a pötty nem világít, és az elemben 0,1 V feszültség van. Ezt 2x eljátszotta már, úgy, hogy eddig fel sem szereltem, csak a dobozában áll. Kissé aggaszt a dolog, van valakinek hasonló tapasztalata ilyesmivel?
Köszönettel: Zoli
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11882 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 10:36:46 »

Urak!
Delta Titanium HD használókat kérdezném, akik ugyebár mind-mind elégedettek a termékkel.  Vigyorog
Szóval elcsábultam, és vettem egy 2,5-10*56-ost én is, a digitális világításerősség szabályzásút.
Azt vettem észre, hogy miután a leghaloványabbra leszabályzom a fényerőt, majd kikapcsolom, kb. 1 hónap után ismét belenézve, a pötty nem világít, és az elemben 0,1 V feszültség van. Ezt 2x eljátszotta már, úgy, hogy eddig fel sem szereltem, csak a dobozában áll. Kissé aggaszt a dolog, van valakinek hasonló tapasztalata ilyesmivel?
Köszönettel: Zoli
 Emelem

 Emelem

A megoldás:
Jobb kéz-bal váll! (Elhajít.)  Röhög
Egyébként is, van egy eladó varia-világító 56-os Docterem...  Kacsint  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #11883 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 11:04:11 »

Emelem

A megoldás:
Jobb kéz-bal váll! (Elhajít.)  Röhög
Egyébként is, van egy eladó varia-világító 56-os Docterem...  Kacsint  Vigyorog

 Wave

Neked is van ilyen szarod, inkább arról írj... 😉
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #11884 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 11:05:29 »

Urak!
Delta Titanium HD használókat kérdezném, akik ugyebár mind-mind elégedettek a termékkel.  Vigyorog
Szóval elcsábultam, és vettem egy 2,5-10*56-ost én is, a digitális világításerősség szabályzásút.
Azt vettem észre, hogy miután a leghaloványabbra leszabályzom a fényerőt, majd kikapcsolom, kb. 1 hónap után ismét belenézve, a pötty nem világít, és az elemben 0,1 V feszültség van. Ezt 2x eljátszotta már, úgy, hogy eddig fel sem szereltem, csak a dobozában áll. Kissé aggaszt a dolog, van valakinek hasonló tapasztalata ilyesmivel?
Köszönettel: Zoli
 Emelem

Szerintem az is egy megoldás, ha kiveszed az elemet, ha nem használod.  Jobb is kivenni, mert ezek a sz@rok bármikor kidurranhatnak.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11885 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 11:28:47 »

Neked is van ilyen szarod, inkább arról írj... 😉

Az enyém nem a digitális világítás-szabályozós. Azzal nincs is semmi baj.  Kacsint Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11886 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 13:43:46 »


 Ha csak egy szekrényben tartod a dobozában, akkor tökmindegy, hogy lemerül-e vagy nem. Engem legalábbis nem zavarna.De biztos, ami biztos hallgatnék Attilára. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #11887 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 16:30:16 »

Ha csak egy szekrényben tartod a dobozában, akkor tökmindegy, hogy lemerül-e vagy nem. Engem legalábbis nem zavarna.De biztos, ami biztos hallgatnék Attilára. Ördög

Én is szeretek más kínján élcelődni...  Röhög
De a sajátom azért más...!  Angyal

Különben nem azért vettem, hogy a szekrényben álljon, de mostanra készült el az alávaló szerelék, puska, stb. Közben néha nézegettem, hogy milyen, és a leírtakat tapasztaltam. Ami nem tölt el örömmel... Eddig is előítéletes voltam vele szemben, de megadtam az esélyt neki, lám, egyenlőre nem szolgált rá.  Fejvakarás
Se Meopta, se a Bendereim nem csinálták ezt, évekig használok egy-egy elemet bennük.

Ha van valakinek gyakorlati tapasztalata erről a fajta megvilágítási egységről, ne titkolja el. Előre is köszönöm!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11888 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 19:22:16 »

Én is szeretek más kínján élcelődni...  Röhög
De a sajátom azért más...!  Angyal

Különben nem azért vettem, hogy a szekrényben álljon, de mostanra készült el az alávaló szerelék, puska, stb. Közben néha nézegettem, hogy milyen, és a leírtakat tapasztaltam. Ami nem tölt el örömmel... Eddig is előítéletes voltam vele szemben, de megadtam az esélyt neki, lám, egyenlőre nem szolgált rá.  Fejvakarás
Se Meopta, se a Bendereim nem csinálták ezt, évekig használok egy-egy elemet bennük.

Ha van valakinek gyakorlati tapasztalata erről a fajta megvilágítási egységről, ne titkolja el. Előre is köszönöm!


Hasonló "Gálosmarketinggel" Te is megszabadulhatsz tőle .  Ördög

https://vadaszapro.net/reszletek/288483/kaps-8x56-vilagito-pont         Bocs ha nagyon morbid vagyok !
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #11889 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 22:20:12 »

Szeretnék tanácsot kérni!

Céltávcsövet szeretnék venni 30-06-osra. Kb 2-250-et gondoltam rá. Persze inkább lentebb, mint fentebb.
Jelenleg 2-3 jelöltem van ebben a kategóriában:
-Delta Titanium 2,5-10x56 HD céltávcső     http://tavcsoar.hu/Celtavcso/Delta-Celtavcso/Delta-Titanium-2-5-10x56-HD-celtavcso?
-Delta Optical Titanium 2,5-10x50 HD IR (4A)    http://tavcsoar.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=158_229&products_id=11943
-Leupold VX-R 3-9X50 Duplex világító pontos...   http://vadasztavcso.hu/index.php?id_product=749&controller=product

Felhasználása szerint ez egy mindenes puska, mindenes távcsöve lenne. (Tudom ami mindenre jó, az igazából semmire sem az igazi. De most ez van.)
Szóval a vadkártól a szóróig, a sakáltól a gímig, verőfénytől töksötétig, tarlótól a 3 méteres sűrű kukoricáig, 4 métertől rácserkeléskor -200ig. (7x50-es Meoptámmal hajszoltam már röhögőgörcsbe süldő kondát 4 méterről történt mellélövéssel.)

Szóval, aki mostanában találkozott ezekkel közelről, mondja melyiket válasszam???
Ja! Milyen szereléket alá? Én valamiért nem bízom az oldhatóban, variábelnél meg talán nem is indokolt.
Naplózva

"Apának háta van!"
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #11890 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 23:59:12 »

Urak!
Delta Titanium HD használókat kérdezném, akik ugyebár mind-mind elégedettek a termékkel.  Vigyorog
Szóval elcsábultam, és vettem egy 2,5-10*56-ost én is, a digitális világításerősség szabályzásút.
Azt vettem észre, hogy miután a leghaloványabbra leszabályzom a fényerőt, majd kikapcsolom, kb. 1 hónap után ismét belenézve, a pötty nem világít, és az elemben 0,1 V feszültség van. Ezt 2x eljátszotta már, úgy, hogy eddig fel sem szereltem, csak a dobozában áll. Kissé aggaszt a dolog, van valakinek hasonló tapasztalata ilyesmivel?
Köszönettel: Zoli
 Emelem
Ugyan igy jártam énis. Vettem bele új elemet azota nem csinálta.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #11891 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 06:07:03 »

Szeretnék tanácsot kérni!

Céltávcsövet szeretnék venni 30-06-osra. Kb 2-250-et gondoltam rá. Persze inkább lentebb, mint fentebb.
Jelenleg 2-3 jelöltem van ebben a kategóriában:
-Delta Titanium 2,5-10x56 HD céltávcső     http://tavcsoar.hu/Celtavcso/Delta-Celtavcso/Delta-Titanium-2-5-10x56-HD-celtavcso?
-Delta Optical Titanium 2,5-10x50 HD IR (4A)    http://tavcsoar.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=158_229&products_id=11943
-Leupold VX-R 3-9X50 Duplex világító pontos...   http://vadasztavcso.hu/index.php?id_product=749&controller=product

Felhasználása szerint ez egy mindenes puska, mindenes távcsöve lenne. (Tudom ami mindenre jó, az igazából semmire sem az igazi. De most ez van.)
Szóval a vadkártól a szóróig, a sakáltól a gímig, verőfénytől töksötétig, tarlótól a 3 méteres sűrű kukoricáig, 4 métertől rácserkeléskor -200ig. (7x50-es Meoptámmal hajszoltam már röhögőgörcsbe süldő kondát 4 méterről történt mellélövéssel.)

Szóval, aki mostanában találkozott ezekkel közelről, mondja melyiket válasszam???
Ja! Milyen szereléket alá? Én valamiért nem bízom az oldhatóban, variábelnél meg talán nem is indokolt.



Szia,


A delta 56 HD szerintem jó vétel sokan dicsérik. Nekem nincs, nekem a leu vxr van. Én nagyon szeretem, bár akik mindkettőt nézték azok a hd felé dőlnek, az esti tovább tartó lővilága miatt.

Komlói szerelék vagy optilock. Én eaw-s vagyok és igencsak szeretem Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #11892 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 08:12:45 »



Szia,


A delta 56 HD szerintem jó vétel sokan dicsérik. Nekem nincs, nekem a leu vxr van. Én nagyon szeretem, bár akik mindkettőt nézték azok a hd felé dőlnek, az esti tovább tartó lővilága miatt.

Komlói szerelék vagy optilock. Én eaw-s vagyok és igencsak szeretem Mosolyog

Köszönöm a választ!
Kissé megleptél!
Azt hittem(talán reméltem), hogy a Leupoldot hallom inkább ajánlottnak.
Egy ismerős ajánlja nagyon, aki élt vadászként amerikában, mondván, hogy annyival nagyobb számban gyártják sorozatban a Leu-t, mint pl a Zeiss-t, hogy emiatt olcsóbb. Nem utolsó sorban az amerikai hadseregnek is beszállitója, hogy az biztosan jó kell legyen.
Szürkületben úgy érzed, hogy hagy kívánni valót maga után?

A Deltát sokan kritizálják(ez kevésbé foglalkoztat) Emelem de abból viszonylag sok is van szerintem az országban, így érthető.
A Leu-nál az élettartam garancia jól hangzik! De mennyire van gond vele a tapasztalatod, hallomásaid alapján?
Naplózva

"Apának háta van!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11893 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 08:29:34 »

Köszönöm a választ!
Kissé megleptél!
Azt hittem(talán reméltem), hogy a Leupoldot hallom inkább ajánlottnak.
Egy ismerős ajánlja nagyon, aki élt vadászként amerikában, mondván, hogy annyival nagyobb számban gyártják sorozatban a Leu-t, mint pl a Zeiss-t, hogy emiatt olcsóbb. Nem utolsó sorban az amerikai hadseregnek is beszállitója, hogy az biztosan jó kell legyen.
Szürkületben úgy érzed, hogy hagy kívánni valót maga után?

A Deltát sokan kritizálják(ez kevésbé foglalkoztat) Emelem de abból viszonylag sok is van szerintem az országban, így érthető.
A Leu-nál az élettartam garancia jól hangzik! De mennyire van gond vele a tapasztalatod, hallomásaid alapján?

 Emelem

Fényerőben egyértelműen jobb a Delta.  Igen
Persze hosszú távra gondolkozva, az élettartam garancia is számít...  Vállat von
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #11894 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 10:50:58 »

Emelem

Fényerőben egyértelműen jobb a Delta.  Igen
Persze hosszú távra gondolkozva, az élettartam garancia is számít...  Vállat von
 Wave

Ez a dilemma!

Az élettartam garanciát úgy értelmezem, hogy rendeltetésszerű használat mellett, ha pl. 15 év múlva elmozdul a szálkereszt, vagy elengedi a nitrogént és bepárásodik akkor javítják.
De vajh vonatkozik-e ez 10 év után az elektronikára is?
Mert ha nem, akkor a legkritikusabb rész nagyjából egálban van!
Naplózva

"Apának háta van!"
Oldalak: 1 ... 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 [793] 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: