Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432221 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1605 Dátum: 2014. Január 07. - 19:02:10 »

http://vadaszapro.net/reszletek/205555/steyr-luxus-stutzen

Inkább ez.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #1606 Dátum: 2014. Január 07. - 20:37:33 »


Ez egy picit túl árazott, de van több ember is, aki kitalál egy neki tetsző árat, aztán várja a hívásokat ... 900-ért már lehet, hogy hívást is kapna, de mint tudjuk, vannak még csodák ..
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #1607 Dátum: 2014. Január 07. - 21:14:39 »

Ez egy picit túl árazott, de van több ember is, aki kitalál egy neki tetsző árat, aztán várja a hívásokat ... 900-ért már lehet, hogy hívást is kapna, de mint tudjuk, vannak még csodák ..
Az a fa az igen messze van a luxus minőségtől...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1608 Dátum: 2014. Január 08. - 13:14:05 »

Nem tűnik túlárazottnak. Ez még a régi Luxus, azaz az utolsó kiemelkedő fegyvere a Steyr-nek. Néztem a szereléket, az is eredeti Steyr, a távcső sem egy olcsóság. Jó közelítéssel azt lehet mondani, hogy "árában" van....(Ha új áron összeadnánk sokkal többre  jönne ki...)

Üdv: Regius
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1609 Dátum: 2014. Január 08. - 14:48:10 »

Szerintem ezek a fegyverek még egészen biztosan olyan minőséget képviselnek, amit a maiakról csak 20-25 év múlva tudunk meg, hogy képviselnek-e. Vállat von
Ez a pénz szerintem jobban megéri érte, mint egy modern Blaser, vagy ehhez hasonló modern neves márka puska ilyen távcsővel.
Már kérdés, hogy nem divatfegyver. Engem ilyenért evett a fene (na nem ebben a kaliberben Vigyorog) jó pár évig.
Azt viszont nehezen hiszem, hogy belövésen kívül nem lőttek vele... (ez a tipikus 20 éves Merci, /nem dohányzó, végigy szervízelve, garázsban tartva, hölgy, vidéki pap tulajdonostól harmadik autónak nem használva, kihasználatlanság miatt eladó/ hirdetési szöveg kategória Meglepődött)
A fája szerintem teljesen korrekt, ezeket a Luxusokat ilyen fával adták.
Adták ezeket más, habos-babos erezettel is, meg agyon gravírozott, meg ezüstözött tokkal is (jóízlésű emebernek simán giccs kategória Stoel), de azt nem is ennyiért vesztegették.
Azok valami Exclusive, vagy Sziper-Szuper Exclusive fantázianévvel futottak.
Ez a fegyver mai mértékkel mérve, egy 3,5-4 ezer Euros kategóriájú puska, de lehet, hogy több is.... a fene se tudja ezeket átszámolni.
Más kérdés, hogy kevesen ismerik ezeknek a fegyvereknek az anyag és kidolgozási minőségből eredően a valós használati értékét.... de valljuk be, ki az, aki 5-10000 lövéses élettartamú puskát ki tud ma már használni?
Egy ideig nagyon kerestem ilyet, de csak nagyon leharcolt darabok voltak eladóak - csilliárdért.
Élettartam miatt előny a kaliber is... nem nagy nyomáson, viszonylag lassú lövedék koptatja az acélt.... szvsz. gyakorlatilag tönkre tehetetlen, kilőhetetlen darab.
Jó puskája lesz annak, aki megalkuszik rá, én úgy gondolom.
 Emelem
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #1610 Dátum: 2014. Január 08. - 17:25:53 »

Eme témával még ezen hozzászólás erejéig foglalkoznék.

http://www.egun.de/market/item.php?id=4711842

Ha a távcső kölönbözetet hozzátesszük, ami cirka 1000 euro, akkor 2800 euro az ára, ennek a "hasonló" fegyvernek. Fegyvereket nem csak nálunk forgalmaznak, és főkéntt ezek a Steyr Luxus fegyverek németországben elterjedtek, ha valaki ilyet keres, ott tud válogatni, nem itthon. Itthon mondhatjuk hogy ennyi az ára, mert nincs másik eladó az aprón, de kint, ha megnézem az általam látogatott oldalakat, 10 darabot biztos mutatok, így az árát nem csak a hasamra ütve írtam. Zeiss távcsöveket is lehet kint venni újakat 1300 euro-tól (Classik), a szóban forgó fegyveren lévőt pedig 1700 euro-ért adják. Mivel ez a fegyveren használt, jó indulattal 420 eFt a reális ára. Szóval a lényeg, mindenki annyiért, és ott vásároljon, ahol akar, és tud, de azért a "mai világ" nincs bezárva határaink közé.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1611 Dátum: 2014. Január 08. - 19:00:41 »

Szóval a lényeg, mindenki annyiért, és ott vásároljon, ahol akar, és tud, de azért a "mai világ" nincs bezárva határaink közé.
Bizony, ez nagyon jó érzés.... Igen

A te matekod szerint ez az itthon 1,1 millióra hirdetett fegyver kb. 850-et ér.
Ha egy komoly érdeklődő belengeti a tulajnak az egy miskát, 99%, hogy szó nélkül odaadja a puskát.
Innen kezdve a különbség 150 ezer Ft.
Ha csak emiatt kibumlizik valaki Deutschlandba, akkor az autós útiköltséget (40ft/km-es nem túl vad áron számolva) egy átlagos, mondjuk Budapest-Frankfurt a.M.
oda-vissza távon (2000 km) vegyük 80.000,- Ft-nak.
Maradt a 150 ezres különbözetből 70 darab ropogós ezres.
Tekintve, hogy honfitársaink egy igen jelentős része még a saját anyanyelvén is jobb lenne, ha néha nem szólalna meg, nemhogy idegen nyelven beszéljen,
a külföldi tranzakció rejt magában némi plusz kockázatot a hazaival szemben.
Nekem és gondolom neked, ez nem jelent problémát, de bizony nagyon sok embernek igen....
Ha mindezeket összeadjuk és vonunk egy egyenleget, akkor nem biztos, hogy minden esetben megéri külföldre menni, 1-2 százezer vélt árelőny miatt.
Persze van az az alkalom, amikor igen....de akkor megyek is Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #1612 Dátum: 2014. Január 08. - 19:31:49 »

Bizony, ez nagyon jó érzés.... Igen

A te matekod szerint ez az itthon 1,1 millióra hirdetett fegyver kb. 850-et ér.
Ha egy komoly érdeklődő belengeti a tulajnak az egy miskát, 99%, hogy szó nélkül odaadja a puskát.
Innen kezdve a különbség 150 ezer Ft.
Ha csak emiatt kibumlizik valaki Deutschlandba, akkor az autós útiköltséget (40ft/km-es nem túl vad áron számolva) egy átlagos, mondjuk Budapest-Frankfurt a.M.
oda-vissza távon (2000 km) vegyük 80.000,- Ft-nak.
Maradt a 150 ezres különbözetből 70 darab ropogós ezres.
Tekintve, hogy honfitársaink egy igen jelentős része még a saját anyanyelvén is jobb lenne, ha néha nem szólalna meg, nemhogy idegen nyelven beszéljen,
a külföldi tranzakció rejt magában némi plusz kockázatot a hazaival szemben.
Nekem és gondolom neked, ez nem jelent problémát, de bizony nagyon sok embernek igen....
Ha mindezeket összeadjuk és vonunk egy egyenleget, akkor nem biztos, hogy minden esetben megéri külföldre menni, 1-2 százezer vélt árelőny miatt.
Persze van az az alkalom, amikor igen....de akkor megyek is Ördög
 Wave

Még a műszaki is plusz költség, így az is csökkenti a különbséget, de ha a fegyver árát/értékét nézzük, függetlenül attól, hogy hol árulják, akkor azért elmondható, hogy nálunk a legdrágább ez is, holott itt keres az átlag pógár (szinte) legkevesebbet a környező országokhoz képest. Nekem inkább ez ba...a a csőröm. A szállításra azért vannak érdekes példák, amik olcsóbbak a kiautózásnál, de tény, hogy jól meg kell tervezni egy egy ilyen vásárlást. Nem feltétlenül az egun-ról kell vásárolni, van egy csomó nagy fegyverbolt, ami tele van jó minőségű használt fegyverrel, ott azért meg lehet nézegetni vásárlás előtt őket.

400 euro körül pl. nagyon szép, és jó állapotú Krico fegyvereket lehet venni, 630-ért gyönyőrű stucznit adtak el nem rég, 7x64 kaliberben, amit meg is vettem volna, ha lett volna rá felesleges pénzem.

Szóval, drága az üzemanyag, így azért vannak még korlátaink ....

Üdv!
 Emelem
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1613 Dátum: 2014. Január 08. - 19:34:45 »


Tekintve, hogy honfitársaink egy igen jelentős része még a saját anyanyelvén is jobb lenne, ha néha nem szólalna meg, nemhogy idegen nyelven beszéljen,


 Röhög
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1614 Dátum: 2014. Január 08. - 19:50:44 »

Kép alapján nagyon nehéz véleményt mondani, de szerintem a hazai nagyságrenddel jobb állapotban levő fegyver.
Meg aztán..... gyári Steyr szerelék Zeiss hajtástávcsőre, mit is lehet helyette beletenni? Jószerével semmit.
Tehát kell egy Steyr szerelék felső is.
Lehet külön kapni?
Passz. Vállat von
Ha ez is olyan mint az EAW, hogy az alja "megcsinálja" a tetejét, akkor OK, de ha nem, akkor az alja is csere. Na az még egy szép pénz.
Mondjuk a Steyrből kinézem, hogy van ennyire igényes, és az alját nem kell cserélni, mert a teteje igazodik hozzá.... Majd a szakértők megmondják.
Siófokra még azért vonattal is elutazok egy gurigás vasért, lőni is biztos lehet vele, Némethon egy cseppet messze van és nix probíren.
Le kell ütni, fizetni, majd utazni, vagy küldetni. Ja, azt nem szabad. Vigyorog Akkor marad az utazás. Angyal
Szóval nem ugyanaz.
Ennek ellenére én még nem keféltem rá, de azért a verebek csiviteltek már egy-s-mást.
Nem mondom, hogy nem volt bennem egy kicsit a para, amikor kiküldtem a (hívjuk Johannak) Johannak 1600 pénzt egy darab üveg nélküli vasért a volt DDR-be, ahol azért más kereskedelmi kultúrán nevelkedtek a keletnémet elvtársak. És csak vártam...., vártam egy jó darabig.
Hát, azért nem volt megnyugtató érzés....
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1615 Dátum: 2014. Január 08. - 21:08:16 »

Eme témával még ezen hozzászólás erejéig foglalkoznék.

http://www.egun.de/market/item.php?id=4711842

Ha a távcső kölönbözetet hozzátesszük, ami cirka 1000 euro, akkor 2800 euro az ára, ennek a "hasonló" fegyvernek. Fegyvereket nem csak nálunk forgalmaznak, és főkéntt ezek a Steyr Luxus fegyverek németországben elterjedtek, ha valaki ilyet keres, ott tud válogatni, nem itthon. Itthon mondhatjuk hogy ennyi az ára, mert nincs másik eladó az aprón, de kint, ha megnézem az általam látogatott oldalakat, 10 darabot biztos mutatok, így az árát nem csak a hasamra ütve írtam. Zeiss távcsöveket is lehet kint venni újakat 1300 euro-tól (Classik), a szóban forgó fegyveren lévőt pedig 1700 euro-ért adják. Mivel ez a fegyveren használt, jó indulattal 420 eFt a reális ára. Szóval a lényeg, mindenki annyiért, és ott vásároljon, ahol akar, és tud, de azért a "mai világ" nincs bezárva határaink közé.

Üdv!
HZ
Igen
Max 5 G, ha tényleg karcmentes.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #1616 Dátum: 2014. Január 09. - 09:24:44 »

Ez egy picit túl árazott, de van több ember is, aki kitalál egy neki tetsző árat, aztán várja a hívásokat ... 900-ért már lehet, hogy hívást is kapna, de mint tudjuk, vannak még csodák ..

   Jó napot!
   Itt egy másik is amit árul,,a szokásos kamu szöveg! Vigyorog
   http://vadaszapro.net/reszletek/194547/699.000-ft-rossler-titan-6-luxus-300wm.uj!!
   

   Ismerem az eladót, (sajna) ő ebből él , vesz és jó haszonnal elad, autó , fegyver , erdő, fakitermelés, mindegy hogy mi csak melózni ne keljen, ha valaki meg tőle vásárol az meg vessen magára!
   Bocsánat kérek mindenkitől ez az én véleményem, nem szeretem amikor a másikat totál hülyének nézik!  Emelem

Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1617 Dátum: 2014. Január 09. - 09:48:12 »

   Jó napot!
   Itt egy másik is amit árul,,a szokásos kamu szöveg! Vigyorog
   http://vadaszapro.net/reszletek/194547/699.000-ft-rossler-titan-6-luxus-300wm.uj!!
   

   Ismerem az eladót, (sajna) ő ebből él , vesz és jó haszonnal elad, autó , fegyver , erdő, fakitermelés, mindegy hogy mi csak melózni ne keljen, ha valaki meg tőle vásárol az meg vessen magára!
   Bocsánat kérek mindenkitől ez az én véleményem, nem szeretem amikor a másikat totál hülyének nézik!  Emelem



Szmöre Igen
Hát igen, mert itt bújik meg a lényeg nem a matekon illetve a ki mit ,hogyan mer be vállalni.Mert aki mer az nyer.Jelen esetben csávóka szeretne cirka 4 gurigát.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1618 Dátum: 2014. Január 09. - 13:09:36 »

Négy gurigát szeretne nyerni????  Egy jó állapotúnak tűnő Rössler,egy nagy varia Schmidt-Benderrel, szíjjal és 20 norma lőszerrel azért nem nagyon kapható 300-ért  Fejvakarás
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1619 Dátum: 2014. Január 09. - 13:17:55 »

Négy gurigát szeretne nyerni????  Egy jó állapotúnak tűnő Rössler,egy nagy varia Schmidt-Benderrel, szíjjal és 20 norma lőszerrel azért nem nagyon kapható 300-ért  Fejvakarás

Elnézést ha pontatlanul fogalmaztam.Nem a Rössler re szándékoztam gondolataimat érteni hanem a mát korábban be linkelt 1.1 milleres puskura.Egyébb iránt a Rössler el is kínlódik már jó pár helyen 1 ideje.S akkor le vezekeltem délutánig mindent most ahogy CID írná...ZAB S.Peti
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: