Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545704 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 25. - 12:38:53 »


Élvefogó láda csapdával kellene megcsípni.

Én is ilyenre gondoltam. De van valakinek hasonlóval tapasztalata a nyúlvédelemben?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 25. - 12:39:24 »


Élvefogó láda csapdával kellene megcsípni.

Én is ilyenre gondoltam. De van valakinek hasonlóval tapasztalata a nyúlvédelemben?


rétes... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 25. - 12:41:21 »


Szia én innen a távolból görényre tippelek.

Valószínű. Most néztem nyomképet és inkább görényre hajaz, mint másra. Csapdázni hogy lehet?Mik erre az előírások? Jó lenne megvédeni a kinigliállományt a ragadozóktól. Még ha egyenlőre ketrecben is vannak, nem kellene piszkálniuk őket-arról nem is beszélve, ha a ketrecen keresztül elkapja valamelyik lábát. Házinyúlnál már tapasztaltam ilyet és bizony a tepsiben végezte szegény füles,mert láb nélkül elég rossz lett volna neki...

Élvefogó láda csapdával kellene megcsípni.

De jó masszív csapda legyen!
Egyszer a tojásain ülő pulykámat elvitte egy görény. Csak a fejét találtam meg.
Megfogtam egy maszek csapdával.  Egy ponton gyenge volt a hegesztés, hát megtalálta, csak egy marék szőrt hagyott hátra.
Még nagyobb szabaduló művész mint a róka.
Naplózva

Renkecz Rafael
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 25. - 13:03:51 »

De jó masszív csapda legyen!
Egyszer a tojásain ülő pulykámat elvitte egy görény. Csak a fejét találtam meg.
Megfogtam egy maszek csapdával.  Egy ponton gyenge volt a hegesztés, hát megtalálta, csak egy marék szőrt hagyott hátra.
Még nagyobb szabaduló művész mint a róka.

Hú bammeg!-kigyúrt lehetett az a görény,mint egy táposcsirke...Jól megszenvedhetett azzal a pulykával mire elráncigálta. (Hát ha még együltő helyében meg is ette Nyihi )

Bár a vadászgörényből kiindulva, a vad rokon elég érdekes dolgokra is képes lehet még. A csapda gyári, most kértem egy egy kacsákkal foglalkozó ismerősömtől. Remélem jó lesz!

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. április 25. - 14:51:20 »


Van egy buszod?!
Amúgy a rókának elég 10x10centi...

Nincs buszom(pedig jó lenne)-csak azzal járok be dolgozni. Kilőtték alólam a céges autót és most állandó buszozásra vagyok fogva.


Ezek szerint rosszúl lőttek... :'(

 Bion Bion Taps
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. április 25. - 20:01:26 »


Ezek szerint rosszúl lőttek... :'(

 Bion Bion Taps

Nem-nem terepjáróra nincs vadászidény. Az védett... Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Május 07. - 11:00:53 »

Május elsején két kinigli kivette a szabadságot és lelépett a ketrecéből etetés közben(elbénáztam, mert rosszul csuktam vissza az ajtót). Szerencsére nem tudnak az udvarról kimenni -de nem is akartak. Ott maradtak a többi nyúl közelében és kiválasztották menekülési célnak a ketrecek közelében lévő farakás alját. Az elmúlt 4-5 napban rendes csapásokat tapostak ki a kertben, és már üregeket is ástak az udvarra két helyen is(2-3 hónapos nyulakról van szó)! Szerencsére a vetést elkerülték, de az egyik őszibarackomnak megrágták a kérgét jól van
Ma reggelre sikerült mindkét szökevényt befogni -az eddig használt élvefogó csapdával- úgy, hogy minden járatukat, csapást lezártam egy kivételével és oda tettem a csapdát. Három óra alatt megvolt az első, ma éjszaka pedig belesétált a másik is. Hát nem semmi, mire képesek.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Május 07. - 11:09:03 »

Május elsején két kinigli kivette a szabadságot és lelépett a ketrecéből etetés közben(elbénáztam, mert rosszul csuktam vissza az ajtót). Szerencsére nem tudnak az udvarról kimenni -de nem is akartak. Ott maradtak a többi nyúl közelében és kiválasztották menekülési célnak a ketrecek közelében lévő farakás alját. Az elmúlt 4-5 napban rendes csapásokat tapostak ki a kertben, és már üregeket is ástak az udvarra két helyen is(2-3 hónapos nyulakról van szó)! Szerencsére a vetést elkerülték, de az egyik őszibarackomnak megrágták a kérgét jól van
Ma reggelre sikerült mindkét szökevényt befogni -az eddig használt élvefogó csapdával- úgy, hogy minden járatukat, csapást lezártam egy kivételével és oda tettem a csapdát. Három óra alatt megvolt az első, ma éjszaka pedig belesétált a másik is. Hát nem semmi, mire képesek.

Na ezért is tartották mindenütt Isten csapásának a kininglit... Mosolyog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Május 07. - 11:24:27 »


Na ezért is tartották mindenütt Isten csapásának a kininglit... Mosolyog
Ilyen kis mennyiségben nem vészes és ami fő: meg sem próbáltak a kerítés alatt kiásni.  Az egyik kerítésünk mellett ugyan kijártak egy csapást, de nem próbáltak meg átjutni rajta. Ez nekem azért fontos, mert úgy látszik, hogy ha elég nagy helyen vannak, akkor a kerítés visszafogja őket. Ez később még jól jöhet, mert tervezem, hogy majd veszek egy földterületet(persze ez nem mostanában lesz),ahova lekerítés után kitelepítek egy adag kiniglit. Amúgy amit meséltem neked, azt is megcsinálom(az udvarban kerítek le egy rész nekik, természetesen oda ezért a földbe is ások le nekik akadályt).De apumékat már meggyőztem erről Kacsint

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Május 07. - 12:14:34 »


 Üdv Girgesz! Egy nagyobb domb is megfelel.Én már láttam olyat is .Jó sok nyuszika belefér.Sok sikert.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Május 07. - 12:28:38 »

Mármint hol gondolod a dombot? Az udvarban?Ahol én kinéztem nekik terültet, az egy borókás-fehérnyáras társulás a homokbuckákon. Talán nem kell senkinek,amíg össze nem jön a rávaló...(Felénk ezeken vagy hasonló terepen van üregi, vagy esetleg még telepített fenyvesekben.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 07. - 12:40:27 »


 Girgesz! Az udvarban is lehetne.Könnyen beszél akinek nincs udvara igaz ?
 Drukkolok Neked ,biztos találsz földet is ,bár ne tudom mennyibe kerül 1ha arra.
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 07. - 12:50:14 »

Hát a homok nem olyan drága -bár a lovasok a KNP rendesen fel tudja tornászni az árát;)

Az udvarban egyenlőre még nincs meg a helyük(és nem is engedélyezik), de van egy tervem,ami megfelelne az előírásnak,csak költséges. Azt egyenlőre még hanyagolom. Jók az ilyen tervek, mert az elkövetező 20évben biztos nem fogok még unatkozni Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 20. - 10:15:05 »

Múlt héten megkapták a kiniglik az első oltásukat. Szegények kicsit kábák voltak pár napig, de mostanra teljesen helyrejöttek.Most már nőhetnek, szaporodhatnak nyugodtan. Következő oltás augusztusban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 20. - 10:17:59 »

Mi ellen oltatod őket?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: