Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545778 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #285 Dátum: 2009. Január 14. - 12:05:02 »




Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #286 Dátum: 2009. Január 14. - 12:10:51 »

Sziasztok!

A kinigli vadászok véleményére lennék kíváncsi. Nekem vannak Nyúlász (kaninchen) Tacskóim. Elég kis méretűek. Szívesen kipróbálnám velük az üregizést. Hol lenne lehetőség erre? Kutyával foglalkozik-e valaki vagy "csak" görénnyel?  Ha más lehetőség nincs akkor nézőként részt vennék egy üregizésen.

A válaszokat előre is köszönöm. Wave

Üdv: Csaba


Szia!-két telefonszámot tudok neked küldeni privátban. Hívd fel őket, hátha benne vannak a dolog kipróbálásában.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #287 Dátum: 2009. Január 14. - 15:07:02 »


 Üdv Péter! Köszönöm ,és is remélem :! Jó lenne hallgatni ,beszámolóidat élőben a rókákról. 
 Az üregizés nem rohangálos vadászat van idő böven beszélgetni.  Ördög Én még egy párszor leakarok menni.
 Remélem csatlakozik ,majd fórumtárs is! Wave

Már Szilvát is próbálom beszervezni! Valahogyan csak összehozzuk egyszer! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #288 Dátum: 2009. Január 14. - 15:23:48 »

Szia!-két telefonszámot tudok neked küldeni privátban. Hívd fel őket, hátha benne vannak a dolog kipróbálásában.

Hali!

Küld el légyszi.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #289 Dátum: 2009. Január 14. - 20:58:11 »

 
 üdv Manipulus! Wave Szerintem nem nagyon tudna mozogni az üregben a kutyus.A másik itt arról van szó ,hogy ugraszt a görény .Nehéz lenne megtanitani ,hogy ne fojtsa le a nyúszit.Szerintem ha ugyis szeretsz kotorékozni és van helyed érdemesebb ,egy -két vadászgörényt tartani és betanitani.Meglátod ,éppen olyan jó vadászmódszer,mint a kotorékozás és mozgalmasabb. Wave Legközelebb ,ha megyünk úgy is megirjuk a fórumon és nyugodtan jöhetsz velünk is. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #290 Dátum: 2009. Január 14. - 21:23:40 »

Sziasztok!

A kinigli vadászok véleményére lennék kíváncsi. Nekem vannak Nyúlász (kaninchen) Tacskóim. Elég kis méretűek. Szívesen kipróbálnám velük az üregizést. Hol lenne lehetőség erre? Kutyával foglalkozik-e valaki vagy "csak" görénnyel?  Ha más lehetőség nincs akkor nézőként részt vennék egy üregizésen.

A válaszokat előre is köszönöm. Wave

Üdv: Csaba

Szia Csaba!

Akármilyen kis testü is a tacsi a legtöbb kotorékba nem fér be.Az elején még be tud menni,de beljebb egész összeszükül. A régi kotorékok annyira zeg-zugosak,hogy a kutya nem fér el.Még a nagy him görények sem jók.Lassabbak és könnyebben fojtanak.Mi szelektáljuk már őket és a legkissebb nőstényektől hagyunk meg kölyköt.Sajnos Nekem a nyáron elpusztult mindkettő,pedig igazi kistermetüek voltak.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #291 Dátum: 2009. Január 18. - 17:52:22 »

 "Az üregizés nem rohangálos vadászat van idő böven beszélgetni.  Ördög Én még egy párszor leakarok menni.
 Remélem csatlakozik ,majd fórumtárs is! Wave"

Szia Lacus!
Gratulálok én is és talán személyesen elmeséled nekem is. Taps Taps
Üdv: Ma-98
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #292 Dátum: 2009. Január 18. - 18:56:54 »

 Üdv M- :WA98 Úgy legyen. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #293 Dátum: 2009. Február 01. - 10:11:06 »

Nos tegnap régi vágyam vált valóra.
Attila (Ruger) barátom szervezésében, Balogh Ferenc vendégeként vadászhattam kiniglire a Dunakömlődi Vt. területén.
Csodás területen bújtuk a galagonyabokrok közét a délután folyamán és bizony rendesen el is fáradtam.

Egy biztos lőtudományukkal vigéckedő vadásztársaimnak melegen ajánlanám ezt a vadászati módot...azt hiszem rá fognak jönni, hogy van mit tanulni.  Bion
A bokorsor szélén történő cserkelés során a vetésre kipenderedő kinigliket még sikerült szépen és eredményesen lőni..
No, de aztán következett a "fekete leves".  Ördög

Hatalmas völgyekben, kefesűrű galagonyásban, 1-1,5 m széles kis cserkésznyiladékon szélsebesen "átreppenő" kiniglikre bizony fogyott a patron...nem sok eredménnyel.  Bion Bion Bion
10-15 m-re átvillanó rugólábú fülesek bizony kifogtak rajtam rendre, magyarul el.asztam vagy 6-7 nyulat.  Vadász
Dehát így is sikerült párat aggatóra tenni és a délutáni csúszás-mászás-cserkelés csodaszép emlék marad...igaz, a sapkából és az alsó pulóveremből is alighanem vizet lehetett volna csavarni. Bion
Minden elismerésem ezért a remek kinigli állományért, a kialakított élőhelyért és persze hálás köszönettel tartozom Ruger - alsó képen jobb oldalon - barátomnak és Balogh Ferinek - bal oldalon - a felejthetetlen élményért!!! (a képminőség nem a legjobb...)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 01. - 10:56:32 írta wetzlar » Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #294 Dátum: 2009. Február 01. - 10:39:34 »

Wetzlar,  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #295 Dátum: 2009. Február 01. - 10:52:14 »

Roli! Emelem
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #296 Dátum: 2009. Február 01. - 11:30:07 »

 Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #297 Dátum: 2009. Február 01. - 12:26:27 »

 Igen Taps Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #298 Dátum: 2009. Február 01. - 12:31:36 »

Nos tegnap régi vágyam vált valóra.

Két hete futópadon vannak a házinyulaink, pénteken az egész nap azzal telt, hogy szürkére fessem őket. Szombat hajnalban irány Dunakömlőd...
Mit meg nem tesz az ember a Barátaiért...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 01. - 15:48:43 írta Viktor » Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #299 Dátum: 2009. Február 01. - 12:45:45 »

Üdv Wetzlar!

Gratulálok a szép vadászélményhez! Emelem

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: