Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545775 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #225 Dátum: 2008. December 17. - 07:47:34 »

.. a nyuszik meg a fagyasztóban várják, hogy karácsonykor a marengói csata emlékét elevenítsék fel a fejedelmi asztalomon.


Csak nem akarod megenni azokat a tisztátalan rágcsálókat?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2008. December 17. - 07:50:00 »

Csak nem akarod megenni azokat a tisztátalan rágcsálókat?

Megeszik ez mindent. A legszomorúbb, hogy a sertéshúst sem veti meg a gyaur kutya és szeszes itallal (!) öblíti le.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #227 Dátum: 2008. December 17. - 07:58:44 »

Megeszik ez mindent. A legszomorúbb, hogy a sertéshúst sem veti meg a gyaur kutya és szeszes itallal (!) öblíti le.

 Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #228 Dátum: 2008. December 17. - 08:47:06 »

Ezt most találtam a neten, KÉRETIK NEM MEGVICCGYILKOLNI!!!


"Turbánt hord a török, csak a kávét issza,
 meg 120 feleségét b@ssza össze-vissza."


Ez olyan népiesch rigmusch...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2008. December 17. - 08:50:03 »

Ezt most találtam a neten, KÉRETIK NEM MEGVICCGYILKOLNI!!!


"Turbánt hord a török, csak a kávét issza,
 meg 120 feleségét b@ssza össze-vissza."


Ez olyan népiesch rigmusch...


Mely' szakaszával tudsz azonosulni?! Nyihi
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #230 Dátum: 2008. December 17. - 08:51:58 »

Nem is tudom....talán a kávé helyett beírhatnánk a whiskyt....más kivetnivalót nem találok. Vállat von

 :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2008. December 17. - 08:53:20 »

Nem is tudom....talán a kávé helyett beírhatnánk a whiskyt....más kivetnivalót nem találok. Vállat von

 :turbanos

A 120 asszony össze-vissza gépelése a bűrtűvel az gyöhet mi...?!!! Meglepődött >Nevet
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #232 Dátum: 2008. December 17. - 09:00:31 »

Mely' szakaszával tudsz azonosulni?! Nyihi
A turbánnal Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #233 Dátum: 2008. December 17. - 09:09:37 »

A 120 asszony össze-vissza gépelése a bűrtűvel az gyöhet mi...?!!! Meglepődött >Nevet

Öregember nem gyorsvonat...de azért hajrá!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #234 Dátum: 2008. December 17. - 12:41:50 »

  " Lassan járj, tovább" ke- Stoel -sz. Ha tudsz.    Ördög Ördög Ördög   Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2008. December 17. - 18:11:09 »

Ha megeszünk egy állatot, amit mi ejtettünk el, akkor elvileg belénk költözik az ereje.
Sábi most nyulat fog enni... Lehet, hogy annak a bizonyos töröknek is az volt a titka? A nyúlevés???? Vállat von
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #236 Dátum: 2008. December 17. - 20:55:11 »

Judy, hidd el, anyúl azzal a kis rombusz alakú kék fűszerrel elkészítve csodát tesz!! Ördög Ördög

 :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #237 Dátum: 2008. December 21. - 21:20:52 »

Megtörtént.
Nagykarácsonyba volt meghívásom, nyúl és fácán vadászatra. Mivel a tapsi még kimaradt a repertoárból, nagy örömmel és kedvvel kerekedtünk fel hajnali 5 órakor a 150 km megtételének. Megérkezés, köszöntő, eligazítás majd két traktorral ki a területre a hajtók, vadászok. A leállókat terepjárók vitték az ellenkező irányba. Felsorakoztunk, előbb a szárnyak, majd mi is megindultunk. A többnapos eső megtette jótékony hatását, a jó fekete föld keményen ragaszkodott a csizmához. Kellemesen tapostuk a mélyszántást. Hamar megszólalt a puska a hajtás jobb szélén, és a jobb szárnynon. Mondanom sem kell a bal szárny melletti széle jutott nekem. Csak láttuk a nyulakat, amit gyönyörű lövésekkel bukfenceztettek a kollegák, de a középvonaltól szigorúan csak jobbra. A mélyszántást felváltotta egy repce tábla, legalább a sarat lemosta a csizmáról a nedves leveleivel. Mennyivel könnyebben haladtam!  Bion

Már látszott a szembeni leállósor, amikor véget ért a  könnyű menet a repcében, (nyulat még csak nem is láttunk itt, pedig biztosan volt, csak nem sikerült kiugrasztani nagy valószinűséggel a néhol 20 cm magas növényzetből) ismét mélyszántás következett. Végre előttem ugrott kb. 20 m-re egy derék nyúl, és már csinálta is a nyúlszaltókat a lövésemre. Az ELSŐ! A mellettem levő hajtó átvette tőlem, és haladtunk tovább. Nem mentünk 100 m-t egy nyúl rohant felém, szédületes sebességgel, megcéloztam, a lövés pillanatában egy éles kanyart vett, hiba! A második, utána küldött lövésem helyben marasztalta. Ez már több mint jó, akár vége is lehetne a vadászatnak!

Ő volt az első nyulam:


Vége a hajtásnak, gyorsan elkértem a hajtótól kedves zsákmányom egy fotóra és már megyünk is a második hajtás színterére.
A bal szárnyban kapok helyet most, ahogy vonulunk fel 50 m-es távközt tartva a második szomszéd előtt kelt egy kakas, elhivázta, az erős szélben meredeken emelkedve érintetlenül húzott el a szomszédom felett, a lövésemtől gyönyörűen összecsomagolódott. Egy fasorba esett, mire érte mentem egy vizsla elvitte a traktoroknál várakozó gazdának. Megkímért a cipeléstől  Bion

Búzavetés szélén haladtunk előre, a hajtósorban szépen szólt a puska, de a szárny közepén nem találkoztunk nyúllal. Egy hatalmasr rétre zártunk, átkelve egy fasoron. amint beléptem a fák közé ott cikkcakkolt felőttem fákat kerülgetve a 3. nyulam. A másodikra találtam el. Boldogság!

Egy hatalmas rétre zárult be a kör, ekkor már háromnyulas voltam!

A harmadik, és  egyben utolsó hajtásra  vonult a lelkes csapat. Ebben esett a legkevesebb nyúl, számszerint 8 db. Itt nem jutottam lövéshez, de kit érdekelt ez már? Eddig is  sokkal több amit a mai naptól kaptam, mint amire számítottam.

Elérkezett a nap fénypontja, nyúlvadásszá avattak 4 társammal egyetemben:

A teríték:

Nagyszerű nap, meghívóimnak maximális köszönet.  Emelem
A napot őzpörkölttel zárta a fáradt, de boldog csapat!

Attila, kipróbáltam a "zsivány" nyúzást, működik!  Taps Taps
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 21. - 22:02:02 írta Voldemort » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #238 Dátum: 2008. December 21. - 21:28:05 »

Gratulálok, Varázsló!! Emelem Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2008. December 21. - 21:29:07 »

Voldi! Gratulálok!  Taps Taps Taps Emelem Emelem Emelem

Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: