Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 [312] 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581059 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4665 Dátum: 2018. November 20. - 14:32:38 »

„(3) A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket.”

Ezt nem lehet úgy értelmezni, hogy egy lezárt gépjármű csomagtartójában tárolom, hiszen a fenti jogszabálynak megfeleltem úgy, hogy megtettem azokat az intézkedéseket, hogy illetéktelen személy hozzáférhessen a lőfegyveremhez vagy lőszeremhez?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4666 Dátum: 2018. November 20. - 16:06:33 »

 Emelem

Tulajdonképpen, ha jól értem, az van, hogy kivették ugyan a törvény korábbi változatából a puska autóban hagyásának tiltását, de nem írtak bele olyan részt, ami kifejezetten megengedi...
Tehát, amig nincs baj, nem foglalkozik vele kutya se, de ha gond van (pl. feltörik a kocsit, ellopják a fegyvert), jön Hemingway... + egyébb büntik.
 Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4667 Dátum: 2018. November 20. - 16:21:57 »

„(3) A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket.”

Ezt nem lehet úgy értelmezni, hogy egy lezárt gépjármű csomagtartójában tárolom, hiszen a fenti jogszabálynak megfeleltem úgy, hogy megtettem azokat az intézkedéseket, hogy illetéktelen személy hozzáférhessen a lőfegyveremhez vagy lőszeremhez?

Szia!

Ha elolvasod figyelmesen #4660 as irást, akkor láthatod, hogy senki nem mondta az ellenkezőjét De!! Amiről beszélünk az a módosítás nem új keletű mert a 371/2016 (XI 29) korm rendelettel került a szövegbe
a jogalkotó egy igen konkrét és egy, vagy másfél gumi feltételt szabott annak, hogy milyen módon tárolhatod a fegyveredet ha nem az állandó bejelentett tartási helyen vagy vele. a jogalkotót az nem érdekli, hogy ezek a feltételeket, te hol, hogy teremted meg autóban, frigyládában, szekér soroglyán, vagy kocsmába. Emelem


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4668 Dátum: 2018. November 20. - 16:41:37 »

Szia!

Ha elolvasod figyelmesen #4660 as irást, akkor láthatod, hogy senki nem mondta az ellenkezőjét De!! Amiről beszélünk az a módosítás nem új keletű mert a 371/2016 (XI 29) korm rendelettel került a szövegbe
a jogalkotó egy igen konkrét és egy, vagy másfél gumi feltételt szabott annak, hogy milyen módon tárolhatod a fegyveredet ha nem az állandó bejelentett tartási helyen vagy vele. a jogalkotót az nem érdekli, hogy ezek a feltételeket, te hol, hogy teremted meg autóban, frigyládában, szekér soroglyán, vagy kocsmába. Emelem




És akkor magamnak is válaszolok Ördög én úgy gondolom a fő gond az a kérdésekben, hogy mindenki el szeretne távolodni attól a helytől (pl autó csomagtartó stb, stb) ahova véleménye szerint biztonságba becsukta a fegyverét, nos a kodifikációnál szerintem senki nem merte felvállalni azt, hogy olyan szöveg kerüljön bele ami miatt a fegyver még bezárt esetben is kikerüljön a fegyvertartó figyelmi zónájából, ezért tette bele azt a konkrétan megfogalmazott feltételt, hogy személyes jelenléte. Ezen azért lehet egy kicsit rugózni, hogy ez mit takar lehet rá példákat, ellenpéldákat hozni sőt akár valami felettes szervtől állás foglalást kérni, és leginkább durrogni, hogy ezt nem lehet kivitelezi a lényeg akkor is az marad és a hatóságot piszkosul nem fogja érdekelni ha lenyúlták a vasat ezek a szempontok mind kivizsgálásra kerülnek. A személyes jelenlét szerintem leginkább azt jelenti, hogy a fegyver nem kerül ki a figyelmi zónából és észlelési távolságból, hogy aztán ez a valóságban kinek, hogy sikerül az megint más.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4669 Dátum: 2018. November 21. - 21:22:35 »

Szia!

Ha elolvasod figyelmesen #4660 as irást, akkor láthatod, hogy senki nem mondta az ellenkezőjét De!! Amiről beszélünk az a módosítás nem új keletű mert a 371/2016 (XI 29) korm rendelettel került a szövegbe
a jogalkotó egy igen konkrét és egy, vagy másfél gumi feltételt szabott annak, hogy milyen módon tárolhatod a fegyveredet ha nem az állandó bejelentett tartási helyen vagy vele. a jogalkotót az nem érdekli, hogy ezek a feltételeket, te hol, hogy teremted meg autóban, frigyládában, szekér soroglyán, vagy kocsmába. Emelem




Valóban nem, csak amikor írtam, nem tulajdonítottam jelentőséget a "személyes jelenlét" fogalmának. Ahogy írtad is az utolsó hozzászólásodban, a személyes jelenlét előírása miatt nem kerülhet ki a fegyver a tartásra jogosult figyelmi zónájából, azaz hiába biztosítom én azokat a feltételeket, hogy illetéktelen személy ne férjen hozzá a fegyverhez vagy lőszerhez, mégsem éjszakázhat pl. a puska a kocsi csomagtartójában, csak ha mellette silbakolok. Jogszabály szerint.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
tokár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #4670 Dátum: 2018. November 22. - 20:48:31 »

Sziasztok! Ma csináltattam meg az orvosit a fegyvertartásihoz is és a jogsihoz is. A doki mindkettőért külön-külön elkérte a pénzt. Hiába mondtam,
hogy öt éve is  egy összegért csinálta meg mind a kettőt, már ekkor az volt a szabály, hajthatatlan maradt, fizessek. Változott ezzel kapcsolatban valami? Üdv.: tokár Emelem   
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4671 Dátum: 2018. November 22. - 21:18:01 »

Sziasztok! Ma csináltattam meg az orvosit a fegyvertartásihoz is és a jogsihoz is. A doki mindkettőért külön-külön elkérte a pénzt. Hiába mondtam,
hogy öt éve is  egy összegért csinálta meg mind a kettőt, már ekkor az volt a szabály, hajthatatlan maradt, fizessek. Változott ezzel kapcsolatban valami? Üdv.: tokár Emelem   

Én ugyanígy jártam augusztusban.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #4672 Dátum: 2018. November 22. - 21:43:48 »

Sziasztok! Ma csináltattam meg az orvosit a fegyvertartásihoz is és a jogsihoz is. A doki mindkettőért külön-külön elkérte a pénzt. Hiába mondtam,
hogy öt éve is  egy összegért csinálta meg mind a kettőt, már ekkor az volt a szabály, hajthatatlan maradt, fizessek. Változott ezzel kapcsolatban valami? Üdv.: tokár Emelem   

48/2013. (VII. 9.) EMMI rendelet
a kézi lőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról szóló 22/1991. (XI. 15.) NM rendelet módosításáról:
2. § Az NMr. 8. § (1a) bekezdésében az "is mindkét vizsgálat tekintetében meg kell fizetni" szövegrész
helyébe az "egyszeresen kell megfizetni" szöveg lép.

3. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Balog Zoltán s. k.
emberi erőforrások minisztere
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4673 Dátum: 2018. November 22. - 23:05:22 »

Tavaly járt le az orvosim.2023-ban jár le a jogsim. A dokim azt mondta, majd akkor kifizetem egyben. Így ez most ingyen volt. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4674 Dátum: 2018. November 23. - 17:38:10 »

Mivel ügyvéd barátom nem volt kéz alatt, az itteni jogtudorokat kérdezném. Tavasszal le akarom tenni a magyar vadászvizsgát (f..sz tudja mi lesz ebben a szép országban) is és szeretnék fenntartani egy fegyvert a "hazai" vadászatokra. Szóval vadász és fegyvervizsga meg lészen, de van egy rohadt gubanc. Van ugyan lakcímkártyám magyar lakcímmel, és az egyéb kötelezettségekkel (pl kamarai tagság) is tisztában vagyok de a húgom és sógorom nem vadásznak, én meg Magyarország területén kb 10-15 napot tartózkodom évente. Megoldható-e (szigorúan a jog keretein belül) hogy a tervbe vett magyar fegyveremet átadom megőrzésre (bérbe adom, mittudom én, hogy megy ez) valamelyik határ-menti, a tárolási előírásoknak megfelelő fegyverszekrénnyel rendelkező vadászbarátomnak, akitől szükség esetén átvehetem. Az meg már külön csemege, hogy a lakcímem nem fog egybeesni a fegyver "tartózkodási helyével".
Mindezt az indokolja, hogy újabban egy-egy kis magyar vadászcsemegéhez csak-csak hozzájutok és nagyon elegem van abból, hogy vendéglátóimtól kell fegyvert kölcsönöznöm meg közjegyzőnél házalni az ukrán vadászjegyem és fegyvertartásim fordításának hitelesítéséért.
Naplózva
debrő74
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #4675 Dátum: 2018. November 23. - 18:35:38 »

 Szia Pista! Bocs a tegezésért. Én nem vagyok jogtudor,de az nem lehet,hogy az ukrán hivatásos vadász papirjaidat elfogadnák itt csonkahonban . Pláne úgy ,hogy amint írod csak 10-15 napot vagy Mo.-n . Kötelező tanfolyam 70 vagy több órában,plusz kötelező gyakorlat . Én valami különbözeti vizsgát tartanék megfelelőnek. A vadászható fajok és idényeikben lehet különbség a két ország között. A kölcsönadás az működhet , ismerősöm így oldja meg amikor hónapokra ellutazik . Sok sikert. A nagyobb ügyintézési jártassággal rendelkezők majd megírják a tutit.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4676 Dátum: 2018. November 24. - 08:15:45 »

Mivel ügyvéd barátom nem volt kéz alatt, az itteni jogtudorokat kérdezném. Tavasszal le akarom tenni a magyar vadászvizsgát (f..sz tudja mi lesz ebben a szép országban) is és szeretnék fenntartani egy fegyvert a "hazai" vadászatokra. Szóval vadász és fegyvervizsga meg lészen, de van egy rohadt gubanc. Van ugyan lakcímkártyám magyar lakcímmel, és az egyéb kötelezettségekkel (pl kamarai tagság) is tisztában vagyok de a húgom és sógorom nem vadásznak, én meg Magyarország területén kb 10-15 napot tartózkodom évente. Megoldható-e (szigorúan a jog keretein belül) hogy a tervbe vett magyar fegyveremet átadom megőrzésre (bérbe adom, mittudom én, hogy megy ez) valamelyik határ-menti, a tárolási előírásoknak megfelelő fegyverszekrénnyel rendelkező vadászbarátomnak, akitől szükség esetén átvehetem. Az meg már külön csemege, hogy a lakcímem nem fog egybeesni a fegyver "tartózkodási helyével".
Mindezt az indokolja, hogy újabban egy-egy kis magyar vadászcsemegéhez csak-csak hozzájutok és nagyon elegem van abból, hogy vendéglátóimtól kell fegyvert kölcsönöznöm meg közjegyzőnél házalni az ukrán vadászjegyem és fegyvertartásim fordításának hitelesítéséért.

Szia !  Még mindig olyan nagy és merész vállalkozás az ukrán határon fegyvert áthozni-átvinni ?

A kérdésre nem jobb megoldás hogy a barátod vesz a Te pénzeden egy fegyvert és mikor "haza" jössz vadászni kölcsönkapod  ?  Fejvakarás                    Emelem

Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4677 Dátum: 2018. November 24. - 09:07:19 »

Szia Pista! Bocs a tegezésért. Én nem vagyok jogtudor,de az nem lehet,hogy az ukrán hivatásos vadász papirjaidat elfogadnák itt csonkahonban . Pláne úgy ,hogy amint írod csak 10-15 napot vagy Mo.-n . Kötelező tanfolyam 70 vagy több órában,plusz kötelező gyakorlat . Én valami különbözeti vizsgát tartanék megfelelőnek. A vadászható fajok és idényeikben lehet különbség a két ország között. A kölcsönadás az működhet , ismerősöm így oldja meg amikor hónapokra ellutazik . Sok sikert. A nagyobb ügyintézési jártassággal rendelkezők majd megírják a tutit.

Ex-főnököm jelenleg Sopronban másod (harmad-negyed) diplomázik vadgazda üzemmérnökin és professzor uraival talán meg lehetne beszélni ezt a különbözeti vizsgát tanfolyam nélkül. Ráadásául a 90-es években (1998-ban)[Gödöllőn egyetemistaként már tettem egyszer vadászvizsgát, de az ugye mára nem érvényes. A tanfolyamot meg rohadtul nem értem. Az ember vagy tud válaszolni egy kérdésre vagy nem, fegyvervizsgán vagy meglövi a minimumot vagy nem. Az, hogy hogyan jutott a tudás és készségek birtokába szerintem igencsak huszadrangú. A mi a vadászható fajok és vadászidények kérdését illeti abszolút nem egyeznek a dolgok, (pl nálunk a farkasnak van vadászidénye, de ennek ellenére tavaly TÖRVÉNYESEN valami 14 szarvast (bikát, borjút, tehenet) löttek egész Kárpátalján). A magyar szabályozás ugyanakkor nem idegen számomra mivel gyakorta vadászom az Anyaországban, hála jóbarátaimnak.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #4678 Dátum: 2018. November 24. - 09:19:08 »

Szia !  Még mindig olyan nagy és merész vállalkozás az ukrán határon fegyvert áthozni-átvinni ?

A kérdésre nem jobb megoldás hogy a barátod vesz a Te pénzeden egy fegyvert és mikor "haza" jössz vadászni kölcsönkapod  ?  Fejvakarás                    Emelem


Esélytelen a fegyver áthozatala. Ági Laci barátom a jómultkorában belevágott. Bele is tört a bicskája rendesen, ezért most a testvére (Tudod ugye a Sanyi tuzséri illetőségű) puskáit használja. Esetemben viszont a fegyver és vadászvizsgát mindenképpen le kell tenni, hiszen "kölcsön" fegyvert csak az kaphat aki az adott típusra és kaliberre vizsgával rendelkezik ha jól tudom. Magyar vadászvizsga birtokában meg sok hercehurcától mentesülnének vendéglátóim meg jómagam is.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4679 Dátum: 2018. November 24. - 09:46:12 »

Ex-főnököm jelenleg Sopronban másod (harmad-negyed) diplomázik vadgazda üzemmérnökin és professzor uraival talán meg lehetne beszélni ezt a különbözeti vizsgát tanfolyam nélkül. Ráadásául a 90-es években (1998-ban)[Gödöllőn egyetemistaként már tettem egyszer vadászvizsgát, de az ugye mára nem érvényes. A tanfolyamot meg rohadtul nem értem. Az ember vagy tud válaszolni egy kérdésre vagy nem, fegyvervizsgán vagy meglövi a minimumot vagy nem. Az, hogy hogyan jutott a tudás és készségek birtokába szerintem igencsak huszadrangú. A mi a vadászható fajok és vadászidények kérdését illeti abszolút nem egyeznek a dolgok, (pl nálunk a farkasnak van vadászidénye, de ennek ellenére tavaly TÖRVÉNYESEN valami 14 szarvast (bikát, borjút, tehenet) löttek egész Kárpátalján). A magyar szabályozás ugyanakkor nem idegen számomra mivel gyakorta vadászom az Anyaországban, hála jóbarátaimnak.
A vadászvizsga az érvényes,ha külön tetted, csak a diplomához nem jár már autómatikusan vadászjegy.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 [312] 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: