Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 153261 alkalommal)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #300 Dátum: 2012. November 12. - 12:56:57 »

Ezzel az a fő probléma, hogy nem kerülne vissza szerves anyag a talajba.
Régen ugye az történt, hogy a szalma ment az állatok alá, onnét a trágyadombra, amit a paraszt következő szántás előtt kiszórt a földekre.
A kukorica szár felszecskázva, tehen megette, a trágyával az is visszakerült.
Most a szalma és az egyéb száranyagok "tehénátalakítás" nélkül, leszecskázva bomlanak le. Ez rosszabb, mintha közbeiktatnánk a tehenet, mint átalakítót, de még mindig sokkal jobb, mintha elégetnénk az egészet és a talaj szervesanyag nélkül maradna.
A termőtalaj nem ásványi föld, sokkal több annál. Rendkívül összetett talajélet folyik benne, baktériumok, gombák, stb. amelyeknek az életéhez nélkülözhetetlen a szerves anyag.

Próbáld ki egyszer, ha valamilyen mélyebb gödröt ásol. Végy ki egy cserép földet 1 m mélyről, aztán ültess bele mondjuk egy paprikapalántát. Ültess egy másik cserépbe egy másikat, az alá a földfelszínről szedett talajt tegyél. Gondozd mindkettőt teljesen azonos módon, meg fogod látni a különbséget.

 Igen
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #301 Dátum: 2012. November 12. - 15:39:39 »


A gépesítés témához még annyit,hogy nekem nagyon szúrja a szemem,hogy a különböző növényi szárak energia-hordozóként kezelése még mindig gyerekcipőben jár. Nem csak a szalmaszárból lehetne bálázni,hanem meg kellene oldani a többi (napraforgó,kukorica, venyige,gyümölcsfa-nyesedék)  minél nagyobb arányú hasznosítását.

Idén sok helyen láttam kukorica bálát. Hogyan csinálták?  Fejvakarás
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #302 Dátum: 2012. November 12. - 16:04:50 »

Idén sok helyen láttam kukorica bálát. Hogyan csinálták?  Fejvakarás
Úgy, hogy nem volt érdemes ráküldeni a kombájnt... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #303 Dátum: 2012. November 12. - 16:11:53 »

Úgy, hogy nem volt érdemes ráküldeni a kombájnt... Rííí

Az addig oké, de míg egy szalma törékeny "valami" addig a szár más kategória, hogyan vágták le, mivel?
Mert ami bálákat láttam gyakorlatilag egész szárokból állt.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #304 Dátum: 2012. November 12. - 18:28:39 »

Úgy, hogy nem volt érdemes ráküldeni a kombájnt... Rííí

Láttam amit aratás után báláztak, itt Zanat határában......
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #305 Dátum: 2012. November 12. - 20:48:34 »

Láttam amit aratás után báláztak, itt Zanat határában......
Azt mivel aratták?
Mert a kombájn után már nem igazán van mit bálázni... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #306 Dátum: 2012. November 12. - 21:01:37 »

Aratás-szárzúzás-rendsodrás-bálázás. Ha 10 q alatt volt a termés, akkor a kombájnolás helyett egyből a szárzúzással kezdtek.
Az idén jó takarmány a kukoricaszár is.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #307 Dátum: 2012. November 12. - 21:04:06 »

Aratás-szárzúzás-rendsodrás-bálázás.
Szárzúzás után még van mit bálázni? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #308 Dátum: 2012. November 13. - 19:39:15 »

Szárzúzás után még van mit bálázni? Fejvakarás
Van! Nálunk az egyik nagygazda évek óta nagy kockabálákat csinál aratás után. Most már egyre többen szólnak neki, mert a nagyobb darabokról teljesen letakarítják a levél, szár maradványokat és meglepően sok nagy bála lesz! Azt mondják és ez igaz is, hogy sokkal könnyebb utána a talajmunkát elvégezni.
Aztán hogy a földnek ez jó-e? Mármint, hogy a szerves anyag nem kerül vissza a talajba. Szerintem nem az igazi, viszont minden hasznosítva van!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #309 Dátum: 2012. November 13. - 19:48:16 »

Szárzúzás után még van mit bálázni? Fejvakarás

A környékünkön a kukoricaszárbála így készül:

aratás, a vágóasztali szártépő kikapcsolva
kaszálás
rendsodrózás
bálakészítés
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #310 Dátum: 2013. Március 06. - 07:17:38 »

Legszívesebben egy új topikot nyitnék neki: Mutassuk meg mit művelünk... címmel,de a lényeg:tegnap hazafelé 6 helyen égett a nádas,közte természetvédelmi területen is. Megkezdődött, és egész évben folytatódni fog ez a barbár munka.  Hány
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #311 Dátum: 2013. Március 07. - 10:06:14 »

Legszívesebben egy új topikot nyitnék neki: Mutassuk meg mit művelünk... címmel,de a lényeg:tegnap hazafelé 6 helyen égett a nádas,közte természetvédelmi területen is. Megkezdődött, és egész évben folytatódni fog ez a barbár munka.  Hány
Jól elírogatok itt magamnak- (így legalább nincs gond a társaságra  Nyihi)-de ma rájöttem,hogy mire jó ez a mindent felégetni hozzáállás: az őzek rejtőszíne értelmét vesztette,csak úgy világítottak a koromfekete háttérben... Nem (Hajrá közmunka!)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #312 Dátum: 2013. Március 07. - 10:25:42 »

Jól elírogatok itt magamnak-

Nem egészen. Csak ehhez a barbársághoz már nemigen van kedve hozzászólni az embernek. Nálunk is népszokás, ráadásul olyan emberek gyújtogatnak, akiknek semmi köze a területhez. Csak azért, mert úgy "szép, rendes".
Egy ilyen akcióval ment le pár ha fenyves is pár éve. Még mi ültettük az osztálytársaimmal, ki voltunk kérve az általános iskolából... Szomorú
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #313 Dátum: 2013. Március 07. - 10:31:15 »

Nem egészen. Csak ehhez a barbársághoz már nemigen van kedve hozzászólni az embernek. Nálunk is népszokás, ráadásul olyan emberek gyújtogatnak, akiknek semmi köze a területhez. Csak azért, mert úgy "szép, rendes".
Egy ilyen akcióval ment le pár ha fenyves is pár éve. Még mi ültettük az osztálytársaimmal, ki voltunk kérve az általános iskolából... Szomorú
Tavaly annyit elértem,hogy volt egy cikk egy vadászújságban,de azt nem olvassák a "pogromosok". (Némelyik gazda sem...)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #314 Dátum: 2013. Március 08. - 12:10:25 »

 Hétvégén Szilárd barátom háza és csibefarmja esett egy ilyen piromán áldozatául. 15 ezres csibekeltető kapacitás, a család lakása (két kisgyerekük van) és a biztosító persze csak vakaródzik. A cimbora párszor már kapott komoly pofonokat az élettől, de ez most mindent überel. A feleségét a pogány is megszánta volna amikor a az üszkök között kotorászott. És akkor arról hallgatok, hogy a nádból kizavart fácánok most a szabad mezőn grasszálnak minden kocalégpuskás örömére.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: