Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 287059 alkalommal)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #915 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 23:37:27 »

Péter! Igen Emelem
 Gratulálok!  Emelem Igen mozgalmas napjaid vannak... S.Peti
 Kíváncsian várjuk a további történeteket, beszámolókat, folytatást! Igen  Wave
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #916 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 08:16:34 »

Tegnap reggel a melegben rengeteg őzet láttam. Néhány helyen hívtam rövid ideig és három fiatal bak jött be, meg egy helyen egy suta. Még egy bak megindult felém, de a nyílt terepen ültem az úton és kiszúrt, de nem szaladt el.
Három középkorú bikát is láttam 6 órakor az egyik tarlón és kergetőző, pihenő őzpárokat minden felé!
Ma reggel ugyanazokon a területrészeken suta három gidával, több egyedüli bak, se szarvas, se disznó sehol! Néhányszor hívtam, de semmi nem mozdult rá. Ideért a hidegebb front, némi széllel, lehet, hogy ez miatt nem volt mozgás?
Már 7 óra után még láttam két kergetőző párt, mindkettő 3-4 éves hatos bak volt a sutájával! Egy hasonló korú, de igen hosszú szárú, nagy hatost pedig egyedül!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #917 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 09:21:31 »

Szevasztok! Szik kérésedre itt a kész trófea. Agancstőtorzulás látszik a nyárs alatt, mechanikai sérülésnek nem látom jelét. Azóta a másik, nagyvadas, területemen sípoltam, de be kell látnom hogy a teljesen zárt lombkoronájú tölgyerdőben, vagy annak kis tisztásain az én felszerelésemmel esélytelen a jókép, hiába ugrálnak a bakok. Majd ma újra a Tisza parton! Mosolyog Üdv: Lesi





Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #918 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 09:22:56 »




A képfeltöltést elbakkantottam! Nevet
Naplózva
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #919 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 09:26:34 »

Gyönyörű!! Fogad megint hatalmas gratulációm!! Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #920 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 11:30:31 »

Tetszik! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #921 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 13:21:04 »

Egyik bak jobb, mint a másik Igen
 Emelem

Én meg valamit csak nem jól csinálok.
Tegnapelőtt hajnalban disznó jött a buttolóra, tegnap este meg egy nagy kanróka  Vigyorog
Annak meg mellé lőttem 26 méterről, de legalább a vesszőt elnyelte a nádas Ördög
Ma hajnalban pedig az égvilágon semmi sem mozdult a síp hangjára, pedig volt látó-/hallótávon belül bak és semmi reakció.
Kezdem azt gondolni, hogy talán túl sokat hívok...... Fejvakarás
Nehéz ez a popszakma Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #922 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 15:54:00 »

 Valami nállam sem stimmolt, mert egy hete Tuzséron suta vészsirámra egy szarvastehén jött kiváncsiskodni a tavalyi ünnőjével. Amúgy nagyon keservesen ment a hívás. Szombat vasárnap szinte nem mozogtak az őzek, ami azért is baj volt mert utánnam "komoly" (anyagilag) osztrákok jöttek, aztán szegény Peti nemcsak a sípot fújta, hanem a fogát is szívta, mert nem álltak kötélnek a bakkok. Érdekes, hogy ugyanakkor az adott napokon más területeken (Dömsöd és Abádszalók) is stagnált az üzekedés.Ági Sanyi barátom vasárnap este viszont lőtt egy amojan "majdnemgyilkost". Már csak mogyorónyi dudorok jelezték az ágak helyét és igen verekedős lehetett az öreg mert az egyik szeme is ki volt ütve.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #923 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 18:12:07 »

Egyik bak jobb, mint a másik Igen
 Emelem
.......................Én meg valamit csak nem jól csinálok...........
 Wave


Szia Csabus!

Én nem tudom, de valahogy ezzel a buttolóval való hívás nekem sem megy igazán.  Nekem túl hangosnak tűnik. Ha a nellényem zsebébe nyomkodom, vagy a táskában még talán obban odafigyelnek rá mint ha szabadon nyekergetem. Nagyon sokszor rá sem hederít az őz, amíg a régi sípomra ugyanakkor beszalad. Úgy érzem, amikor a buttolóra odafigyel, akkor már az ajtónyikorgásra is beugrik! Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #924 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 18:30:18 »

Szia Csabus!

Én nem tudom, de valahogy ezzel a buttolóval való hívás nekem sem megy igazán.  Nekem túl hangosnak tűnik. Ha a nellényem zsebébe nyomkodom, vagy a táskában még talán obban odafigyelnek rá mint ha szabadon nyekergetem. Nagyon sokszor rá sem hederít az őz, amíg a régi sípomra ugyanakkor beszalad. Úgy érzem, amikor a buttolóra odafigyel, akkor már az ajtónyikorgásra is beugrik! Fejvakarás Vállat von

Akkor nem vagyok egyedül, a fűszál sokkal jobban bejön.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #925 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 19:02:09 »

Szia Csabus!

Én nem tudom, de valahogy ezzel a buttolóval való hívás nekem sem megy igazán.  Nekem túl hangosnak tűnik. Ha a nellényem zsebébe nyomkodom, vagy a táskában még talán obban odafigyelnek rá mint ha szabadon nyekergetem. Nagyon sokszor rá sem hederít az őz, amíg a régi sípomra ugyanakkor beszalad. Úgy érzem, amikor a buttolóra odafigyel, akkor már az ajtónyikorgásra is beugrik! Fejvakarás Vállat von

Attila, nekem nagyon bejön a buttolo (a tegnap esti viharos szélben is sikeresen hívtam vele), amúgy fűszállal nem tudok hívni, a fa sípok meg a nálunk levő állandó párás levegőben folyamatosan "elhangolódnak".  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #926 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 22:32:33 »

Még a nyár elején kaptam meghívást egy kedves fórumtársunktól: üzekedésben lőhetek náluk egy bakot! Amilyen és amekkora nekem tetszik!
Hát, nem mondom, ez nagyon kecsegtető ajánlat volt, igen nagyon örültem is neki. És július közepén megkezdtük a kijárkálást, de eleinte nem sok szerencsével, illetve vendéghez nem nagyon illően egy távolról szabályos hatosnak, golyóérettnek nézett bakot elengedtem, elérve ezzel azt, hogy még jó párszor jönnünk kellett, vendéglátóm idejét és üzemanyagát pocsékoltam... Ráadásul ezután bakot jóformán nem is láttunk, sípra sem mozdult semmi.
De ma végre mellénk állt a szerencse, úgy tűnt, van üzekedés végre! Először sikerült egy távolabbról lőhetőnek nézett bakot jobban megnéznem, melynek az arckifejezése aztán gyorsan tisztázta, hogy talán, ha három éves lehet, és még van benne fantázia (2 sutával volt), majd alig indultunk tovább, a távoli kukorica szélében feltűnt egy gyanúsan viselkedő őz.
Sutának látszott ugyan, de mintha keresgélt volna...
A Buttolóhoz fordultunk az ügy tisztázása érdekében, és az első hangokra már teljes sebességgel lódult is felénk a furcsa ismeretlen. Ő már nem kerülhette el a golyót...
Köszönöm mégegyszer!!! Igen Piál



 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #927 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 22:34:43 »

Szép magyartarka borjú... Vigyorog Irigyellek. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #928 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 22:48:54 »

 Igen Emelem


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #929 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 23:24:53 »

Gratulálok Peti, jó kis 'kivaló', kiváló bankot választottatok. Igen Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: