Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 286963 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1020 Dátum: 2014. Július 20. - 19:29:55 »

Érdemes a sípokat előbányászni, az őzeink párban járnak. Nagy hajkurászás-futkosás nincsen még, de kísérgetik itt is ott is a sutákat a bakok és minden egyes vizelésnél mintát vesznek. Vigyorog
Alakul valami.


"Érdemes a sípokat előbányászni," Ha valaki nem talalja ...... augusztusben meg nem keso Kacsint
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1021 Dátum: 2014. Július 21. - 22:55:18 »

Erre a borús szutyok időre lehiggadtak az őzek is, korai volt az öröm. Rííí
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1022 Dátum: 2014. Július 21. - 23:07:57 »

Erre a borús szutyok időre lehiggadtak az őzek is, korai volt az öröm. Rííí
Nem baj az Robi.Még lehet ,hogy jobb is lesz tőle a harci kedv.(Tavaly így volt. Stoel)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1023 Dátum: 2014. Július 22. - 09:50:24 »

Tegnap este, mindenhol kergetőző őzeket láttunk, nálunk komolyan elindult az elő zönge.
A kereső bak még az egércincogásra is nekiindult a kocsinak... Ördög Röhög eléggé meg volt már kergülve...
 Emelem
Naplózva

Üdv End
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1024 Dátum: 2014. Július 22. - 10:04:59 »

Tegnap este, mindenhol kergetőző őzeket láttunk, nálunk komolyan elindult az elő zönge.
A kereső bak még az egércincogásra is nekiindult a kocsinak... Ördög Röhög eléggé meg volt már kergülve...
 Emelem

Szombat hajnalban én is vittem a sípot (már múlt héten kergetőztek az őzek) és egy fiatal bakra rá kellett szólnom, mert letarolt volna, ráadásul a rossz szél sem zavarta, háromszor visszajött.  Mosolyog Kamerát azt hiszem élesíteni kell!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1025 Dátum: 2014. Július 22. - 11:48:35 »

 Röhög



Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1026 Dátum: 2014. Július 22. - 15:30:11 »

Szombat hajnalban én is vittem a sípot (már múlt héten kergetőztek az őzek) és egy fiatal bakra rá kellett szólnom, mert letarolt volna, ráadásul a rossz szél sem zavarta, háromszor visszajött.  Mosolyog Kamerát azt hiszem élesíteni kell!
Milyen vadász vagy te ,hogy nem hagyod magad??? Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1027 Dátum: 2014. Július 22. - 17:41:23 »

Szombat hajnalban én is vittem a sípot (már múlt héten kergetőztek az őzek) és egy fiatal bakra rá kellett szólnom, mert letarolt volna, ráadásul a rossz szél sem zavarta, háromszor visszajött.  Mosolyog Kamerát azt hiszem élesíteni kell!

Üdv Oceanwave! Emelem
Erről a hozzászólásról egy régi történet jut eszembe, ahol az őzhívás egyik legendás alakja Dr. Bertóti István "kezelte" a sípot:
Az alábbi mondattal sürgette gyors lövésre a vendéget, amikor a síp hangjára szabályosan "rájuk rontott" a begerjedt bak: 
-Lőjön már, mert megb....sz bennünket! Ördög
Pista bácsi nagyon "szabad szájú" ember volt és erről is legendák keringtek, nem csak az őzhívó tudományáról.
Üdv: J. vadász  Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1028 Dátum: 2014. Július 30. - 14:01:47 »

Megkezdem az idei üzekedési beszámolómat. Vadásztatni csak pénteken kezdek. A folytatásokat pedig csak a szabadidőm függvényében tudom megírni és felrakni. Remélem az idén is lesz mit.

2014 július 29
Ma reggel láttam az első őzpárt egy tarlón. A bak igen lelkesen terelgette a sutát, de más nem volt.
Több helyen hívtam. Nem jött semmi a sípra.
2014 július 30
Reggel hatkor indultunk ki a területre K. Sanyi barátommal, aki a KNP-nél parkőr. Ma már láttunk az én területemen is két pár őzet. Több helyen hívtam eredménytelenül. Ezután átmentünk a Sanyi területére, ami az enyémmel délről határos.  A környéken mindig itt kezdődik az üzekedés a leghamarabb. Ő már tegnap látott itt borítást is. Itt is láttunk néhány párt, de a sípra itt is semmi. Egy bakra elég jól rámentünk, de a sípra az is csak nézett, unottan rágcsálva, felénk. Lassan elballagott.








Mi vissza a kocsihoz. Aztán tovább. Kb. 300 méterre egy bak a gazban. Megállunk. Nézzük. Az előbbi érdektelen az. Csak úgy a kocsiablakból ráhívok és láss, csodát. Gyönyörűen meg-megállva szépen befut mögénk ötven méterre. Az első, ami az idén egyértelműen a sípra jött.
Hazafelé már az én területemen ismét látunk egy párt. Semmilyen hangra nem reagálnak. Lefekszenek.  Egész közelre rájuk megyek. A szélben nem hallanak. Sajnos a bak egyből ugrik csak „röptében” sikerült elkapnom kicsit lemaradva róla. Kár érte, mert jó fotó lett volna.
Ennyi idáig.




Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1029 Dátum: 2014. Július 30. - 15:04:41 »

Köszi Gyula!  Emelem
Várom a többit! Kacsint Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1030 Dátum: 2014. Július 30. - 18:12:55 »

+1 várom a folytatást! Jó képek ezek így is!  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1031 Dátum: 2014. Július 30. - 20:58:19 »

+1 várom a folytatást! Jó képek ezek így is!  Igen

+2!  Igen
Gyula! Emelem
Mindig élmény olvasni a beszámolóidat és nézegetni a fotóidat!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1032 Dátum: 2014. Július 30. - 21:34:44 »


Szuper Gyula!

Reméljük lesz szabadidőd is!  Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1033 Dátum: 2014. Július 30. - 21:40:41 »

Gyula!   Igen Emelem Piál
Eléggé vonakodva jönnek itt is...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1034 Dátum: 2014. Július 30. - 22:24:47 »

Gyula!  Igen

Nálunk ma terítékre került az első. Hívásra jött. Igen kívánatos bak... Tegnapelőtt hajnalban magam is megcsodálhattam még élve.

Remélem, hogy tudok róla fotót feltenni!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: