Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 549445 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Október 14. - 21:23:44 »

2007 januárjába "tévedt" a területre vagy 14 db.Most nem tudom mennyi van.Sok.2-300 db.Több helyen van már.

Itt a környéken is mindig feltűnik pár darab-vagy marad magnak-, aztán felszaporodik az állomány több ezresre, hogy 3-4 év után egy év alatt szinte teljesen eltűnjön.
Persze mire a vadászok észreveszik őket, addigra már csak dögöket, meg legyengült állományt találnak.
Ezért is választottam, kerestem ellenálló vonalból törzsállományt.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Október 18. - 14:02:27 »

Hát elkezdődött...
Kellemesen, a verőfényes nyarat idéző napsütésben bócorogtunk végig néhány harmatban fürdő tarlót és kukorica csíkot. Ez volt a nyitó vadászatunk. Egy bőrig áztató kukoricás után szudáni füves tarló következett. Váratlanul pattant ki az első tapsi a lábaim előtt, vízfelhőt csapva száguldott a csatakos gaztorzsák között. Amikor ideális távolságra ért, szépen mögé duplázva nyitottam az idényt. Rendesen lemaradtam. (Rendszerint a legelsőt, minden évben futni hagyom. Vadász) Ez után egy régebben tárcsázott másik tarló következett. A tábla közepe táján járhattunk, amikor a közelemben újabb nyúl pattant fel. Rövid kanyar után keresztben futott, amikor első lövésem (kicsit hátul) érte. Már szaladt is érte Lupi, barátom vizslája. A következő mezeire sem kellett soká várni. Szemben rohant, aztán 30 méterre meggondolta magát, elfordulva a baloldali vendég felé irányozva folytatta útját. "Mért nem lőtted?" - harsant a kiáltás, de csattant a vendég puskája, és egy újabb nyúllal szaporodott a teríték. A visszaúton két parádés lövéssel két nyuszkót karikáztatott fel Lupi gazdája is, kis húszas Merkelével. Egy szó mint száz, hasonlóan kellemes mezei nyúl vadászatokat kívánok mindenkinek. Végeredmény 19 nyúl, 1 kakas.   Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sziju
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. November 08. - 22:05:20 »

Sziasztok!
Ma nagyon jó íjas nyúlhajtáson vettem részt. Csak íjászok voltak, és segítőnek egy vizsla. Az íjas hajtás sokkal lassabb , mint a puskás. Szőlősorokat, friss szántást, kis nádasokat hajtottunk. Akadt szépen nyúl. Rögtön az elején láttam egy rókát, de mivel 4 méterrel fölöttem volt egy homokdombon, nem lőttem rá. Végül a srácok a második hajtásban meglőtték. A szőlősorok között voltam elálló a második hajtásban. Mivel csigás íjat vittem, lassabban tudok reagálni, mint a reflexesek. Jött rám két nyúl, de az egyik rákanyarodott a szomszédomra. A másik megállt, és 41 méterről meglőttem. (Íjász álló nyúlra is lőhet a törvény szerint.)

Hihetetlen szívós a nyúl. Ha íjjal lövik, dupla tüdőlövéssel is elfut 80 métert. Némelyiknek két nyílvessző is kellett. A teríték végül 16 nyúl, 1 róka lett.
Üzenem a vadásztatóknak, hogy érdemes íjászoknak is szervezni ilyen hajtást. Mindössze a tempónak kell lassabbnak lenni, és kell egy olyan íjász, aki a tapasztalataival segít, mert remek vadászat, és bevétel a vadásztatónak. Ha küldenek képet, majd felteszem.  Wave
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. November 09. - 12:37:52 »

Gratulálok Judit!
Nem semmi, 41 m-ről meglőni a nyulat Meghajol Szép terítéket hoztatok össze.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sziju
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. November 09. - 13:38:40 »

Köszönöm!
Történelmet is írtunk, mert ekkora teríték még nem volt íjas hajtáson. Remélem nem tiltanak ki a területről bennünket.  Bion
(Azt ígértük, 4-5 db a várható teríték. )
Nagyon profi volt a szervezés. Köszönöm nekik!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #95 Dátum: 2008. November 09. - 14:21:53 »

Sziju  gyozo Szép vadászat lehetett.Elismerésem! Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #96 Dátum: 2008. November 09. - 14:26:25 »

Ilyen hajtásról még nem is hallottam. Biztos érdekes lehetett.

Gratulálok a terítékhez!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. November 09. - 14:53:25 »

Köszönöm!
U hajtás volt, a hajtók is íjas vadászok voltak, lőttek is nyulat. (Reflexíjjal max 30 méterig lőnek, de inkább közelebbről.) Reflexíjjal nagyon gyorsan lehet lőni mozgó apróvadra. Néhányan voltunk csigás íjjal, de esélyünk leginkább elállóként volt. A hajtás tempója nagyon lassú, sok megállás, felzárkózás, csigatempó. A nyulak nem gondolták eleinte, hogy vadászunk rájuk, mert dörrenés nem volt. Látták, hogy emberek jönnek, és elfutottak.

Az utolsó hajtásban a hajtók és közénk keveredett egy több, mint 20 egyedes őzcsapat egy búzavetésben. Volt nyálcsorgatás, és önfegyelem a részünkről. Az őzek ide-oda vándoroltak a hajtók és köztünk, tanácstalanok voltak, hogy most mi van, se dörrenés, se elhullás, mégis tudták, hogy vadászat van. Több nyulat el kellett engedni, nehogy megsebezzük őket, amikor az őzek és közénk keveredtek.

Lehetett hallani, hogy kis sípolás szerű hangokkal, és horkantásokkal tartják az őzek egymással a kapcsolatot, merre menjenek. Ilyent nem hallottam még, mert még nem voltam ennyire közel ilyen nagy csapathoz.


Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. November 09. - 17:17:31 »

Minden elejtőnek gratulálok! Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. November 10. - 08:07:23 »

...
A teríték végül 16 nyúl, 1 róka lett.
...

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. November 10. - 08:09:37 »

Bocs, ez lemaradt:

Gratulálok a terítékhez! Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. November 11. - 09:49:06 »

Gratulálok Judit!
Még nem hallottam ilyen hajtásról, de biztos, hogy érdekes és jó lehetett.
Naplózva
Tündi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #102 Dátum: 2008. November 11. - 13:17:25 »

Gratulálok Judit!

Egy kedves ismerősöm is részt vett ezen a vadászaton és ugyanilyen büszkeséggel mesélte, hogy történelmet írtatok, mint Te.
Az elmondottakból is tudom, hogy igazán szép napotok volt.
Kívánok még sok hasonlót!

Üdv: Tündi
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. November 11. - 15:18:07 »

Köszönöm Tündi!
Tényleg nagyon érdekes, és főleg nagyon csendes nap volt!
Nagyon büszke vagyok a vadásztársaimra!
Minden vadászat tapasztalatszerzés, és mindig egyre jobban megy íjjal is, csak rá kell jönnünk, mit hogyan kell másképp, mint puskával.
A két legnagyobb különbség: mindent lassabban kell csinálni, és sokkal közelebbről lőni! A nyulak java részét 15 méteren belül ejtették el!
  Wave Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #104 Dátum: 2008. November 11. - 15:51:30 »

Kedves Sziju!

Nagy élmény lehetett. Még sok hasonlót kívánok! Éljen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: