Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264028 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #300 Dátum: 2011. Június 15. - 22:01:24 »

A szilika gél tökéletes, de ne edd meg!  Ördög
Ha színtelenné válik, akkor be kell tenni a sütőbe, és jól kiszárítani, amíg vissza nem kapja az eredeti színét.  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2011. Június 15. - 22:14:40 »

A szilika gél tökéletes, de ne edd meg!  Ördög
Ha színtelenné válik, akkor be kell tenni a sütőbe, és jól kiszárítani, amíg vissza nem kapja az eredeti színét.  Emelem

Szia!
Hol kapni szilika gélt? Tudom szedjem ki a multivitaminos tubus tetejéből! Nevet
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #302 Dátum: 2011. Június 15. - 22:20:16 »

Azt nem tudom, de amikor dolgoztunk a Tbányai alállomásban, a trafók olaját ezzel vízmentesítették. Most már asszem más a technológia, de akkor hoztam egy vödörrel. Így csináltam élethű szárazvirágot feleségemnek, mert pár óra alatt kiszedte belőle a nedvességet. Sajnos költözéskor ez is repült a konténerbe a többi vacakkal együtt. Miért nem szóltatok időben?  Ördög
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #303 Dátum: 2011. Június 15. - 22:23:32 »

http://www.veszik.hu/index.php?cPath=266_72
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2011. Június 15. - 22:27:45 »

Köszönöm!  Wave
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #305 Dátum: 2011. Június 15. - 22:33:52 »

A Ballistolt illetően, én áldom a napot mikor áttértem a Brunox Turbo-ra.
Könnyebben kihozza a csőből a mocskot, és nagyon jól véd a nedvesség/rozsda ellen.
Nem egyszer berozsdásodott a puskám, míg Ballistolt használtam, egy kis eső, és már a légnedvességtől is elkezdett vörösödni a Sauer csöve, mintha nem is lenne rajta olaj...  Woest
Mióta Brunox-ot használok, egyszer sem rozsdásodott be, pedig kapott már esőt is a puska azóta, (persze nem áztam vele ronggyá, de azért kapott eleget) letöröltem róla a vizet, és meglepetésemre, estig nem lett semmi baja a puskának.

Én ekkor határoztam el magam, hogy Ballistolt, soha az életben nem veszek még egyszer, inkább WD40, ha más nincs.











Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #306 Dátum: 2011. Június 15. - 22:37:13 »

A Ballistol nem állitólag, hanem igen is emulgál erös esöben, sajnos saját tapasztalatom szerint, régen csak azt használtam, ma csak kutyapóráz ápoláshoz és fertötlenitéshez használom, arra nagyon jó, de acélra én többé nem kenem.
A rozsda ellen a szekrényben szét van teregetve korrozió gátló papir, originál autó-alkatrész csomagolásból, pl. féktárcsák , vizpumpák csomagolásába lehet találni. Ingyen van, el lesz dobva, én meg beteszem a fegyverszekrénybe, eddig nagyon jól bevált.

 Emelem     Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #307 Dátum: 2011. Június 16. - 10:02:10 »

Sziasztok!

Mindenki olyan fegyveroljat használ amilyet akar. De legalább valamit használjon! - Ez a legfontosabb. (Már ha érdekli fegyverének állagmegóvása.)
Azért én a ballistolt se húznám le...
Szerintem - és több általam szakmailag nagyra tartott fegyvermester szerint is - a legjobb általános fegyverolaj.
Ami a lényeg, hogy fémre fára egyaránt jó.
Más olaj lehet, hogy jobban tisztít, de nem mindegyiket ajánlatos hosszú ideig a csőben hagyni.
A Brunoxot használtam egy darabig, de nem győzött meg.  Vállat von - A fa részekre nem való.
Az igaz, hogy a Ballistol emulgálódik a vízben. De ez azért van, mert természetes alapanyagokból készül, és az összetevők csak egy része emulgálódik, az olaj tartalma nem. -Próbáltam.
A Ballistol mellett használok mást is (egy ipari spec. korróziógátló olajat - mert abból van sok  :Mosolyog), de azt csak külsőleg és csak a fémre.
A csőbe belülről kizárólag Ballistol!
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2011. Június 16. - 10:12:30 »

Én is hosszú évekig nagy megelégedéssel Ballistolt használtam.
Aztán valami történhetett, mert kifogtam 2 olyan palackot, amik nem sok sz@rt értek eső ellen.

Nagyon egyszerű a próba, én belefújtam egy vödör esővízbe és gyönyörűen betrutymósodott, emulgeálódott és "folyt" le a vödör aljába.
Elkezdtek rozsdafoltok megjelenni a puskáimon, amik eddig nem történtek meg.  Vállat von

Egyszer nálam volt Kapszli mester vadászni és eső után egy erdős részt hajtottunk, tele cserjével, szóval hullott az eső a nyakunkba.
Neki megmutattam mit tud a Ballistol.
Be volt kenve a sörétesen szépen Ballistollal ahogy kell, mire kiértem a cserjésből úgy nézett ki mintha túróval behitették volna.
Aki ismeri a fém megmunkáló gépek emulziós folyadékát, hát a puskám olyan volt, mintha azzal leöntötték volna és a résekbe ez a "kula" beült.

A Ballistolt odaadtam apósomnak vágó-üregelő helyett - arra jó - én pedig áttértem a Brunox/Break Free kettősre.
Azóta megint nincs gondom a puskáimmal, amiből én azt vonom le, hogy azzal a Ballistol szériával igenis bajok voltak.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #309 Dátum: 2011. Június 16. - 20:19:20 »

Kipróbáltam, de nemhogy a vizet, még a párát sem tartotta távol a fémtől a ballistol.. órákkal a teszt után már szépen vörösödött a fém.
Azt hiszem, most már bizonyosan másra cserélem. Első körben kipróbálom a Brunox turbo-t, meglátjuk mit produkál.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #310 Dátum: 2011. Július 03. - 11:27:30 »

Szép Napot!

Kinek, mi a véleménye azokról a sörétes drótkefékről (nem a szőrös, hanem fel van rá karikákban tekerve a drót), amik nem rézből, hanem vasból készültek?
Nem is tudom.., nem jó szívvel pucolnám vele a fegyveremet.

Más: pár napja /más nemlévén/ vendégségben ballistollal kentem át a puskámat vadászat előtt. Az még a régi szériából való volt. Láss csodát: szépen tette a dolgát, se nem trutymósodott be a ballistol, se nem ette meg a puskámat a rozsda, mire hazaértünk (pedig jópár órát mentünk, sokszor derékig érő, vizes fűben, az eső is szitált szépen). Gondoltam, megírom, mint érdekességet.
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #311 Dátum: 2011. Július 03. - 12:08:07 »

Szép Napot!

Kinek, mi a véleménye azokról a sörétes drótkefékről (nem a szőrös, hanem fel van rá karikákban tekerve a drót), amik nem rézből, hanem vasból készültek?
Nem is tudom.., nem jó szívvel pucolnám vele a fegyveremet.

Más: pár napja /más nemlévén/ vendégségben ballistollal kentem át a puskámat vadászat előtt. Az még a régi szériából való volt. Láss csodát: szépen tette a dolgát, se nem trutymósodott be a ballistol, se nem ette meg a puskámat a rozsda, mire hazaértünk (pedig jópár órát mentünk, sokszor derékig érő, vizes fűben, az eső is szitált szépen). Gondoltam, megírom, mint érdekességet.
 Emelem

Rugalmasak a szálak (ha egyre gondolunk) semmi gondot nem okoz. Hasznos dolog, én úgy jöttem rá, hogy sokáig csak olajat, rongyot, meg a műanyag keféket használtam, és egyszer kiváncsiságból áthúztam ezt a drótos kefét a tisztának gondolt, fényes csövön. Annyi dzsuvát hozott ki, hogy csak lestem. Azóta használom - bár én sörétessel nem sokat lövök.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #312 Dátum: 2011. Július 03. - 12:14:49 »

Én elejétől fogva használom, és tükör fényesre lehet tisztítani vele a csövet.  Igen Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #313 Dátum: 2011. Július 03. - 12:25:44 »

Teljesen jó portéka és igen nagyot pucol... Nálam is az vált be, hogy olajjal "kiáztatom" a retket a csőből, ezzel kisuvickolom, aztán puha papírgalacsinokkal tisztára takarítom. Eleinte azt hittem jól pucolok csövet, már tudom, nem, kell egy ilyen mechanikus tisztítás is Mosolyog Mosolyog Azóta tiszta, fényes marad a cső (sajnos) hónapokon át is, ha kell.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #314 Dátum: 2011. Július 03. - 12:33:30 »

Én is minden tisztításnál használom. Amíg a Nike beszerezhető volt a környékünkön, addig mindig látványos szutyok volt a sörétes csöveiben. Nem volt kérdés, hogy kivakartam belőle. Aztán kénytelen-kelletlen átálltam a Saga-ra (igen elégedett vagyok vele egyébiránt), ami szabad szemmel láthatóan kevesebb lerakódást produkált. Emiatt egy kicsit elhanyagoltam a témát. A meglepetés ezután ért, mikoris egy szolidabb dúvad létszámapasztás után (kb 15-20 lövés) nekifogtam a látszólag tiszta csövek takarításának. Irdatlan mennyiségű koszt húztam ki vele. Nagyban megkönnyíti a pucolás további fázisait. Viszont elég hamar megsérül, ilyenkor azonnal kidobom, mert a kiálló kis drótszálak nem hiszem, hogy jót tesznek a csőnek. Érdemes odafigyelni rá.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: