Oldalak: 1 ... 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 [452] 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 653110 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6765 Dátum: 2014. Március 25. - 21:07:11 »

K.b. 10 mm-rel fentebb rögzítettem a hurkapálcához, egy pici gyorskötözővel, az akvarisztikában használatos levegőcsövet.

De nincs különösebb jelentősége a távolságnak.., mivel az ott lévő anyagok is a tányér aljára fognak süllyedni ismét..

A lényeg (nekem), hogy teljesen zsírmentes legyen a kocsonya felszíne..,ami ezzel a módszerrel, az is lett!

A vége felé kell picit figyelni.., hogy zsírt ne tudja felszippantani. 

Amennyiben beszippantja az se gond.., mert van a családban olyan Tag is, akit ez nem zavar.  Vigyorog   Emelem
Megoldás lehetett volna még,hogy a levet pezsgőssüvegbe töltjük, s a dugóként belekeményedett zsírt egy karddal levágjuk, az üveg nyakával együtt... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6766 Dátum: 2014. Március 25. - 22:08:13 »

K.b. 10 mm-rel fentebb rögzítettem a hurkapálcához, egy pici gyorskötözővel, az akvarisztikában használatos levegőcsövet.

De nincs különösebb jelentősége a távolságnak.., mivel az ott lévő anyagok is a tányér aljára fognak süllyedni ismét..

A lényeg (nekem), hogy teljesen zsírmentes legyen a kocsonya felszíne..,ami ezzel a módszerrel, az is lett!

A vége felé kell picit figyelni.., hogy zsírt ne tudja felszippantani. 

Amennyiben beszippantja az se gond.., mert van a családban olyan Tag is, akit ez nem zavar.  Vigyorog   Emelem
Sájen ,vagy az én kocsonya ismérveim gyengécske ,de szerintem a zsír a felszínen landol ,ahonnét a tacsi,vizsla ,labi .táljába kaparom és kész ,kivéve,ha nem az arcképemet akarom fogyatkozó módban a kajában látni..... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6767 Dátum: 2014. Március 26. - 06:30:26 »

Sájen ,vagy az én kocsonya ismérveim gyengécske ,de szerintem a zsír a felszínen landol ,ahonnét a tacsi,vizsla ,labi .táljába kaparom és kész ,kivéve,ha nem az arcképemet akarom fogyatkozó módban a kajában látni..... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
    A vége felé kell picit figyelni.., hogy zsírt ne tudja felszippantani.         Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #6768 Dátum: 2014. Március 27. - 14:32:01 »

Sziasztok!

Kacsát mindenki a bőrében szokta megsütni?
Azért kérdezem, mert most hallottam, hogy le szokták nyúzni (legalább is ott) , hogy ne legyen mellékíze a koszos/mocsaras víz miatt, ami a bőrén érezhető.

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6769 Dátum: 2014. Március 27. - 16:34:30 »

Sziasztok!

Kacsát mindenki a bőrében szokta megsütni?
Azért kérdezem, mert most hallottam, hogy le szokták nyúzni (legalább is ott) , hogy ne legyen mellékíze a koszos/mocsaras víz miatt, ami a bőrén érezhető.

 Emelem
Úgy is lehet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6770 Dátum: 2014. Március 27. - 17:13:45 »

A csurgópusztai disznótelep "szarevő" nyárasban és a tocsogóján hízott, majd a Kaposon meglőtt kacsát akár hypóban is áztathattuk volna, annak olyan szaga volt, hogy vegyi fegyverként lazán el lehetett volna adni a szabadalmát bármelyik világ-nagyhatalomnak Ördög
Nyúzhatta azt bárki, pácolhatta bármivel, sütés-főzés után az edény is ment a kutyának etetőtálként.
Onnan lehetett azonnal megismerni a kakukktojást, hogy a vizsla nem akarta elhozni Vigyorog

De ha szép tiszta vízen nevelődött tásról van szó, akkor sütni csak bőrében!  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #6771 Dátum: 2014. Március 27. - 20:21:25 »

Köszönöm!  Emelem

De ha szép tiszta vízen nevelődött tásról van szó, akkor sütni csak bőrében!

Úgy lesz  Vigyorog
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #6772 Dátum: 2014. Március 28. - 16:50:12 »

Sziasztok!

Kacsát mindenki a bőrében szokta megsütni?
Azért kérdezem, mert most hallottam, hogy le szokták nyúzni (legalább is ott) , hogy ne legyen mellékíze a koszos/mocsaras víz miatt, ami a bőrén érezhető.

 Emelem
Szervusz,  Feri!
Én mindig nyúzom a récét. (Igen, lusta vagyok...  Stoel  Ördög )
Sütés előtt mindig pácolom pár napig (ízlés szerint). Aztán római tálban szoktam megsütni, vastagon burkolva jóféle házi szalonnával.
Nagyon finom tud lenni káposztásan.  Foez
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6773 Dátum: 2014. Március 29. - 13:03:34 »

Egy ismerősöm borjút vágott ma. Vettem tőle bélszínt is,igen baráti áron...Áldassék a neve! Vigyorog Nem bírtam ki,két szép szeletet megsütöttem steaknak. 3-3 percig sült egy-egy oldal,végül dobtam rá egy szelet vajat,megolvadt egy perc alatt és mindkét oldal megfürdött benne...Az utolsó vacsorám is ilyen legyen. Angyal
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6774 Dátum: 2014. Március 29. - 15:11:32 »

Egy ismerősöm borjút vágott ma. Vettem tőle bélszínt is,igen baráti áron...Áldassék a neve! Vigyorog Nem bírtam ki,két szép szeletet megsütöttem steaknak. 3-3 percig sült egy-egy oldal,végül dobtam rá egy szelet vajat,megolvadt egy perc alatt és mindkét oldal megfürdött benne...Az utolsó vacsorám is ilyen legyen. Angyal

3-3 perc?
Balázs! Nem szabad szarrá égetni olyan sok ideig!
"Vágják le a fejét, töröljék ki a seggét és hozhatják."

Én mikor még csak szeletelem is jól szoktam lakni.  Nyihi
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #6775 Dátum: 2014. Március 29. - 15:48:26 »

3-3 perc?
Balázs! Nem szabad szarrá égetni olyan sok ideig!
"Vágják le a fejét, töröljék ki a seggét és hozhatják."

Én mikor még csak szeletelem is jól szoktam lakni.  Nyihi

Picit sarkos, de igaz.  Ördög Veresen számomra is volumenekkel finomabb  Piál
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6776 Dátum: 2014. Március 29. - 18:03:53 »

3-3 perc?
Balázs! Nem szabad szarrá égetni olyan sok ideig!
"Vágják le a fejét, töröljék ki a seggét és hozhatják."

Én mikor még csak szeletelem is jól szoktam lakni.  Nyihi
Úgy kellett elkészítenem,hogy a feleségem is egyen belőle... Angyal
Annak idején nászutunkon kihozták nekem az espetada-t,úgy megsütve a marhahúst ahogyan én szeretem...A drága feleségem megkérdezte,hogy mi az a szósz ami csöpög a húsból???-Mondtam,hogy vér...Nem tudta eldönteni,hogy hányjon vagy elájuljon... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6777 Dátum: 2014. Március 29. - 18:33:12 »

Úgy kellett elkészítenem,hogy a feleségem is egyen belőle... Angyal
Annak idején nászutunkon kihozták nekem az espetada-t,úgy megsütve a marhahúst ahogyan én szeretem...A drága feleségem megkérdezte,hogy mi az a szósz ami csöpög a húsból???-Mondtam,hogy vér...Nem tudta eldönteni,hogy hányjon vagy elájuljon... Röhög

 Röhög  Igen
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #6778 Dátum: 2014. Március 29. - 19:02:31 »

Úgy kellett elkészítenem,hogy a feleségem is egyen belőle... Angyal
Annak idején nászutunkon kihozták nekem az espetada-t,úgy megsütve a marhahúst ahogyan én szeretem...A drága feleségem megkérdezte,hogy mi az a szósz ami csöpög a húsból???-Mondtam,hogy vér...Nem tudta eldönteni,hogy hányjon vagy elájuljon... Röhög

Hol a fenébe volt a védőangyalod, hogy  mindez az esküvő után történt! Vállat von Fejvakarás  Ha pár hónappal előbb rendelsz ilyen kaját, még most is boldog, szabad ember lehetnél!   Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6779 Dátum: 2014. Március 29. - 21:16:51 »

Hol a fenébe volt a védőangyalod, hogy  mindez az esküvő után történt! Vállat von Fejvakarás  Ha pár hónappal előbb rendelsz ilyen kaját, még most is boldog, szabad ember lehetnél!   Röhög Röhög Röhög
Boldognak boldog vagyok most is...Szabadság??   -Az meg az a havi egy-két este a lesen... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 [452] 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: