Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 235053 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #315 Dátum: 2012. Január 17. - 15:19:24 »

Pati!

Használd eredményesen, legyen benne sok örömöd!  Igen  Emelem

Ez majd fogja a sakált, meglátod!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #316 Dátum: 2012. Január 17. - 15:27:14 »

Gyönyörű fegyver  Mosolyog
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #317 Dátum: 2012. Január 18. - 12:26:24 »

Így vagyok vele én is! Már háromszor vettem le a hirdetést, de most döntöttem végleg az eladás mellett! Akarok egy másfajtát venni, de már nem fér a szekrénybe, így meg egyszerre szabadulok meg kettőtől!! (meg nem kapok már több engedélyt!) Ördög


Attila, csak neked! Tudok egy szép nagy fegyverszekrényt.  Kacsint
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #318 Dátum: 2012. Január 18. - 22:14:19 »

Egy. Van. Remélem, hogy még sokáig is marad. 3. puska egyébként, de messze a legtöbbet használt és a legnagyobb kedvenc. (12/70-243win) Amit írtam, az az én erősen érzelmi alapon született tapasztalatomat tükrözte. Apróvadason vagyok tag és nagyon szeretek dúvadazni...
Csak Forma4 ft-nak szerettem volna segíteni a válaszommal, azt persze magam sem gondoltam, hogy egyetlen fegyverként megoldás lehet. De azt továbbra is tartom, hogy egy sörétes párjaként akár 2. puskaként is megállhatja a helyét, ha a golyós kalibert jól választja meg hozzá az ember. Pl. a Te 30-06-os Brno kombid...
 Wave
 Emelem
Nem azt mondom, hogy vegyescsövűt ne vegyen, hanem azt hogy Savaget és annak klónjait ne Fejvakarás, ha Amerikában ha nem válik be akkor szemétbe vele, Nem mi ezt még nem engedhetjük meg magunknak Vállat von, ezért próbáltam segíteni............. Mosolyog Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #319 Dátum: 2012. Január 23. - 22:44:39 »

Tisztelt fórumozók!

Ha valakinek van bármilyen tapasztalata Sabatti Master vegyescsövű puskáról, az kérem ossza meg velem!

Köszönettel: ptomi
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #320 Dátum: 2012. Január 24. - 14:28:38 »

Én 2005-ben vettem egy új Sabatti Forest vegyescsövűt (8x57/12/70), ami lényegében megegyezik a Master-rel.

Nagyon megszerettem ezt a puskát már az első vadászatunkon. Mivel nem jött meg időben a szerelék, nyílt irányzékkal vittem ki először vadászni és sikerült is szép lövéssel elejteni egy szarvast vele. Előtte persze lőtéren próbálgattam, hogy hogy is megy vele a nyílt irányzékos lövés. Úgy emlékszem a 70 méterre kitett céltáblában 8 centi átmérőjű körön belül voltak a lukak a tesztlövésekkor.
Szóval a lényeg az, hogy szerintem nagyon jól használható az irányzék célgömb kettős!
Gyári oldható szereléket tettem rá. Stabil, a levétel-felrakás nem befolyásolja a lőpontosswágot, bár egy minimális elmozdulási lehetőség van fixálás előtt előre -hátra. Én mindig a hátsó helyzetben zárom le a szereléket. Ennek gyakorlati jelentősége szerintem nincsen.
Ami fontos lehet. 7x50-es coll-os tubusú messzelátó van rajta. Az ötvenes tárgylencséjű távcső eleje (alja) és a csősín között kb. 1 mm ! van, tehát ebben a felállásban nem is férne rá nagyobb átmérőjű cső. (Én nem is tennék rá nagyobbat különben, mert szerintem gusztustalan. Idővel még ezt is le szeretném cserélni egy kisebbre.)
A puskát pátyolgatni, olajozgatni kell, mert érzékeny a lelkem. Ha hagyod rajta a párát, esőt, akkor a töltényűrnél rögtön elkezd rozsdásodni. Én esős használat után még az előagyat is leveszem róla, és alaposan letisztogatom fülpiszkálóval a nehezen elérhető helyeket is. Azért nem kell megijedni, minimális gondossággal karbantartható a görbecsövű.
A puskát le lehet engedni, ami jó!
Egyszer volt, hogy nagy hidegben (<-15C) a korábban bennemaradt pára miatt összefagyott a kezemben a puska. A biztosító csak nehezen mozdult meg, a kulcs kintmaradt oldalt...(a hanghatás miatt el is ment egy disznó a közelemből). Amikor párátlanítottam a puskát hazaérkezéskor és olajoztam becsületesen, ilyen nem fordult elő.
A puska nagyon jó súlyeloszlású, szabad kézből is csodálatosan lehet vele lőni, kézreálló.
A barnítás pár helyen lekopott már róla, de ez természetes.
A sörétes cső nekem a NIKE-t nagyon szétszórta minden sörétméretben, de szerencsére az RC-t jól viszi (4-es), másfajta söréttel nem is próbálkoztam.
A golyós cső nekem eddig A CSEH SB-t vitte a legjobban, de a Norma oryx, alaska, Sako HH is elfogadható lőképet produkál.
Tusája elég jó kemény fából van, jól bírja a nyüstölést (utánkereséskor én ezt a puskát viszem).

Remélem segítettem. Szerintem jó választás ez a puska!  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 24. - 16:36:49 írta Boar » Naplózva

Erdő az én templomom...
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #321 Dátum: 2012. Január 24. - 17:46:36 »


Köszönöm a választ Silvestris!

Akkor a te puskádon megvan a kifordítós szereléknek a talp, vagy csak sima sín van rajta? Mert amit én néztem, azon most is fix szerelék van, és a boltos azt mondta, hogy kb. 120.000 Ft rá egy oldható szerelék! Meglepődött Ha lenne rajta legalább egy oldható szerelék, nem is gondolkodnék sokat...
Brennekével próbáltad, mennyire szórja el a golyóshoz képest?

Üdv: ptomi
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 24. - 17:52:19 írta galoscsabus » Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #322 Dátum: 2012. Január 24. - 19:22:36 »

Szia Tomi!
Holnap valaszolok, mert most korulmenyes az iras.  Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #323 Dátum: 2012. Január 24. - 22:16:32 »

Rendben, előre is köszönöm! Wave
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #324 Dátum: 2012. Január 25. - 14:38:47 »

Szia Tomi!

2005-ben 50 000 Ft volt rá egy gyári oldható szerelék (nyilván ezen a kereskedőnek Trófea Kft - Gödöllő) már meg volt a haszna. Először különben hiányosan érkezett (?) meg a szerelék. Igencsak elkeserítő volt...hetek teltek el, mire megjött a másik csomag. Az első is zárt csomagolásban volt, ezért nem gondoltam arra, hogy bármilyen gond lehet vele. Célszerű ezért még az üzletben ellenőrizni az ilyen csomagok tartalmát...
A puska a csupasz gyári csősines. A sínen van kialakítva hátul egy horony (gyárilag persze), ebbe ül bele a szereléken lévő "félgömb" ellendarab, ez akadályozza meg előre-hátra a mozgását. A szereléken oldalt van egy "L" keresztmetszetű darab, ami beül a csősínbe oldalról. Két karral lehet lezárni. Gyorsan és a tapasztalataim alapján biztosan, stabilan zár a rendszer, és egyszerű.
Persze biztos van ezer másféle, jobb is, de ez működik megbízhatóan, az biztos. Olyan, mint egy komlói szerelék, csak oldhatóban.
Itt egy kép, hátha látszik rajta valami.

Bár az euro sokkal drágább, mint bő 6 éve, akkor se szabadna 70-80 000 -nél többe kerülnie a szereléknek. Kérdezd meg a Trófeát, hátha foglalkoznak még a márkával. Szerintem a gyári megoldás (szerelék) legtöbbször a jobb megoldások közé tartozik, mint a csináltatás.

Többféle gyöngygolyót próbáltam a puskához, de túlzásba nem vittem a keresgélést, mert csak kegyelemlövéshez használtam eddig mindig (utánkeresés), azon a távon (nyílt irányzékkal!) meg mindegyik megfelelt. De 50 méteren mindet egy kb. 10 centi átmérőjű körbe vitte, ami végül is nem túl nagy szám, de ha keresgélsz a fajták között, akkor biztos lehet jobbat találni, ami megfelel a puskának.
Ha távcsővel lövök Brennekét, akkor eddig nekem az összes típust a célponttól balra vitte kb. 5-6 centivel, egyik fajtánál kb. 11 óra irányba (kicsit felfelé is), a másikat oldalra vizszintesen.
Próbálgatni kell a típusokat, ha olyat akarsz találni, amit messzebb (70m) is jól visz a puska.

Vadászüdv! 
Naplózva

Erdő az én templomom...
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #325 Dátum: 2012. Január 25. - 19:45:13 »

Szia Tomi!

2005-ben 50 000 Ft volt rá egy gyári oldható szerelék (nyilván ezen a kereskedőnek Trófea Kft - Gödöllő) már meg volt a haszna. Először különben hiányosan érkezett (?) meg a szerelék. Igencsak elkeserítő volt...hetek teltek el, mire megjött a másik csomag. Az első is zárt csomagolásban volt, ezért nem gondoltam arra, hogy bármilyen gond lehet vele. Célszerű ezért még az üzletben ellenőrizni az ilyen csomagok tartalmát...
A puska a csupasz gyári csősines. A sínen van kialakítva hátul egy horony (gyárilag persze), ebbe ül bele a szereléken lévő "félgömb" ellendarab, ez akadályozza meg előre-hátra a mozgását. A szereléken oldalt van egy "L" keresztmetszetű darab, ami beül a csősínbe oldalról. Két karral lehet lezárni. Gyorsan és a tapasztalataim alapján biztosan, stabilan zár a rendszer, és egyszerű.
Persze biztos van ezer másféle, jobb is, de ez működik megbízhatóan, az biztos. Olyan, mint egy komlói szerelék, csak oldhatóban.
Itt egy kép, hátha látszik rajta valami.

Bár az euro sokkal drágább, mint bő 6 éve, akkor se szabadna 70-80 000 -nél többe kerülnie a szereléknek. Kérdezd meg a Trófeát, hátha foglalkoznak még a márkával. Szerintem a gyári megoldás (szerelék) legtöbbször a jobb megoldások közé tartozik, mint a csináltatás.

Többféle gyöngygolyót próbáltam a puskához, de túlzásba nem vittem a keresgélést, mert csak kegyelemlövéshez használtam eddig mindig (utánkeresés), azon a távon (nyílt irányzékkal!) meg mindegyik megfelelt. De 50 méteren mindet egy kb. 10 centi átmérőjű körbe vitte, ami végül is nem túl nagy szám, de ha keresgélsz a fajták között, akkor biztos lehet jobbat találni, ami megfelel a puskának.
Ha távcsővel lövök Brennekét, akkor eddig nekem az összes típust a célponttól balra vitte kb. 5-6 centivel, egyik fajtánál kb. 11 óra irányba (kicsit felfelé is), a másikat oldalra vizszintesen.
Próbálgatni kell a típusokat, ha olyat akarsz találni, amit messzebb (70m) is jól visz a puska.

Vadászüdv! 

Szia Silvestris!

Köszönöm a kimerítő választ! Mosolyog
Megkérdezem holnap a Trófea Kft.-t, bár ugy még nem vettem meg a puskát (lehet már el is kelt), nem is mertem volna addig, míg nem látom tisztán a dolgokat.
Akkor a Te szereléked az, amit a gyári oldalon láttam a képeken.
Szerintem az 50 méteren 10 centis szórás gyöngygolyónál jó eredmény, nem hiszem, hogy talál az ember olyan puskát, ami jobbat produkál (persze nem a huzagolt csövű amerikai gyöngygolyós puskákra gondolok...), én nem is igen lőttem még brennekével 40 méternél messzebbre.
Mindenesetre holnap megkérdezem a szereléket, és ha megvan még a puska, akkor akármi is történhet! Vigyorog

Üdvözlettel: ptomi Emelem
Naplózva
Bernát
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #326 Dátum: 2012. Március 02. - 13:07:05 »

Szép jó napot!

Véleményekre lennék kíváncsi (jóra, rosszra egyaránt) a cseh gyártmányú zh vegyes-csövűeket illetőleg, ugyanis találtam egy ilyen vegyeset 12/70-5,6x50r kaliberbe és nagyon gondolkodom rajta. Tulajdonképpen dúvadazni szeretném használni és esetleg siketfajdra (ha majd újra vadászható lesz). Ha valakinek volt szerencséje ilyent használni, megkérném írja le a tapasztalatait.   
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #327 Dátum: 2012. Március 02. - 14:14:21 »

Szép jó napot!

Véleményekre lennék kíváncsi (jóra, rosszra egyaránt) a cseh gyártmányú zh vegyes-csövűeket illetőleg, ugyanis találtam egy ilyen vegyeset 12/70-5,6x50r kaliberbe és nagyon gondolkodom rajta. Tulajdonképpen dúvadazni szeretném használni és esetleg siketfajdra (ha majd újra vadászható lesz). Ha valakinek volt szerencséje ilyent használni, megkérném írja le a tapasztalatait.   

Szia!

Saját tapasztalatom nincs ilyen puskával, nem volt még ilyenem (valószínű nem is lesz  :Mosolyog), de hallottam már róla hideget-meleget. Problémás darab tud lenni. Konkrét dolgokat majd úgyis elmondják az e téren tapasztaltabbak.  Türelmetlenül
Én inkább a Brno 500 és a Brno Super modellekből válogatnék a cseh puskáknál maradva (már ha van választék Fejvakarás), vagy kissé vastagabb bukszával a patinás német márkák közül...
De ha kicsit vársz, az új fegyvertörvénnyel (remélhetőleg) sokkal könnyebb lesz külföldről is puskát behozni. Néha - itthoni szemmel - nevetségesen alacsony áron lehet hozzájutni pl. egy régebbi modell Blaser vegyescsövűhöz... Kacsint
Azért a siketfajdra való fegyverkezést ne siesd el... Kacsint Ördögű
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Bernát
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #328 Dátum: 2012. Március 02. - 19:43:35 »

Ne siessem el a siketfajdra való fegyverkezést? Meglepődött Miért? Nálunk (Erdélybe) a múlt évbe még vadászható volt és a hírek szerint újra az lesz.
Az igaz, hogy nekem is inkább lett volna kedvem egy Blaserhez, de tudod ..... a pénztárca. Ez pedig elég kecsegtető áron van, kb. egy használt ij18as áráért van, esztétikailag nagyon jól néz ki és a csövei épek.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #329 Dátum: 2012. Március 02. - 20:20:50 »

Bernát  Emelem ! Ne siessem el a siketfajdra való fegyverkezést ? Ne , várj meg minket  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: