Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 228337 alkalommal)
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #1035 Dátum: 2023. április 14. - 01:07:52 »

Nem értek hozzá azért kérdem: hőkamerában, éjjellátóban lehet látni egy nyakörvet?
 Este hallottam a tévében, hogy a farkas nincs meg csak a jeladót fogták ki a Hernádból. De házkutatás már volt. Vállat von
Látni, 100 m-ről számolod a szőrszálakat egy középkategóriás cuccal.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1036 Dátum: 2023. április 14. - 07:35:56 »

A hvg.hu ezzel párhuzamosan több, egymástól független, az ügyre rálátó forrásból úgy értesült, hogy a farkasnak először a jeladója került elő, amit a Hernádban találtak meg, az Acnews.hu pedig egy név nélkül nyilatkozó környékbeli vadászt idézett, aki „úgy hallotta”, hogy egy amatőr vadász lehetett a tettes, aki azt hihette, hogy kóbor kutyára lő, és amikor rájött, hogy mit tett, levehette a kilőtt farkasról a jeladóját, és később úgy bukott le, hogy a tettével dicsekedett társai előtt.

Ha valóban így történt, akkor tényleg elég amatőr volt.  Röhög
Már az is csoda, hogy nem tette fel a Faszbukra.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1037 Dátum: 2023. április 14. - 08:32:31 »

Úgy érzem, nem értettél meg. Nem a vadász cselekedetét méltatom, hanem a nagaragadozókkal való kísérletezést ítélem el, Európa sűrün lakott területein.
Az alpokban született farkas, nem indul el egy spontán ötlet alapján az Ural felé.
Véleményemet, pedig nem titkolom, a 21. század Magyarországán, nincs helye medvének, farkasnak.
 Emelem
Üdv!
Ugye azt tudod, hogy ott ahol ezt a nyakörvet rátették, lövik rendesen a farkasokat? Hivatalosan.
Ott sem örül minden vadász...de el tudják fogadni a törvényt.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1038 Dátum: 2023. április 14. - 08:34:25 »

Géza megértettem hidd el. Az hogy hol született teljesen lényegtelen. A csúcsragadozók fontosak a populáció fenntartásban. Régen a Nagy-Magyarország határain belül voltak farkasok, medvék. Ez most is igaz annyival hogy már hivatalosan nem a mi területünk. Az a tévhit hogy elhittük, azt hogy már nem lesznek nálunk. De lesznek. Ahol a terület elbírja, fenntartja a populációjukat meg fognak jelenni és ez csak idő kérdése. Ahol nem onnan elkezd új területet keresni, úgy mint ez a szerencsétlen
migráns farkas. A betelepítés természetesen más kérdés… ebben osztom a véleményedet. A visszatérő fajok pl. sakál sok gondot okoz a vadállományban. De el kell fogadni hogy itt vannak.Természetben kell bízni az majd kiválaszt és dönt. Ahogy megoldott sok kérdést ez után is meg fog oldani sokat. Kérdés már csak az, hogy ki ejtse el a vadat. A vad vagy a vadász ? Úgye ez nem is kérdés ?
Elhiszem hogy van velük sok gond. De ők is el kell, hogy férjenek a hazai élővilágban.
 Emelem
Komoly teleken a mai Magyarország területén is megjelent keleten.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1039 Dátum: 2023. április 14. - 08:39:26 »

Tudom, hogy most nem leszek népszerű...
De ha az érintett területeken a hivatásos állomány ejti el akkor egy szavunk sem lehetne.
Simán megtehették volna. Hivatalosan. Bármelyik hivatásos vadász.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1040 Dátum: 2023. április 14. - 08:41:44 »

Egyébként ismerem azt aki a barátkeselyűt lelőtte.
Azóta is vadászik boldogan.
Nem ülnék le vele egy asztalhoz...de szerencsére nem is kell.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1041 Dátum: 2023. április 14. - 08:59:47 »

De ha az érintett területeken a hivatásos állomány ejti el akkor egy szavunk sem lehetne.
Simán megtehették volna. Hivatalosan. Bármelyik hivatásos vadász

Ezt nem értem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1042 Dátum: 2023. április 14. - 09:31:26 »

Üdv!
Ugye azt tudod, hogy ott ahol ezt a nyakörvet rátették, lövik rendesen a farkasokat? Hivatalosan.
Ott sem örül minden vadász...de el tudják fogadni a törvényt.


 S.Peti
Én úgy tudom, csak szeretnék lőni...
Meg az állattartók is szeretnék lövetni. Csak az a baj, hogy a városi többség leszavazza a dolgot így tehetetlenek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1043 Dátum: 2023. április 14. - 09:32:24 »

Tudom, hogy most nem leszek népszerű...
De ha az érintett területeken a hivatásos állomány ejti el akkor egy szavunk sem lehetne.
Simán megtehették volna. Hivatalosan. Bármelyik hivatásos vadász.


 S.Peti

Ezt most a szokásos bőbeszédűséged  Ördög mellett kifejthetnéd egy kicsit...
Milyen jogszabály alapján?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1044 Dátum: 2023. április 14. - 09:44:19 »

Egyébként ismerem azt aki a barátkeselyűt lelőtte.
Azóta is vadászik boldogan.

Nem ülnék le vele egy asztalhoz...de szerencsére nem is kell.

  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Az meg hogy lehet? Elég nagy ügyet csináltak abból is... Fejvakarás
Én az ilyen Woest -t - aki a nyilvánvaló törvényszegésen kívül sok ezer normális vadász renoméját rombolja szét - még a levegő vételtől is eltiltanám.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1045 Dátum: 2023. április 14. - 09:45:40 »

Tudom, hogy most nem leszek népszerű...
De ha az érintett területeken a hivatásos állomány ejti el akkor egy szavunk sem lehetne.
Simán megtehették volna. Hivatalosan. Bármelyik hivatásos vadász.


 S.Peti

Csak akkor, ha megeszi Ursula von der Leyen póniját.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1046 Dátum: 2023. április 14. - 09:47:36 »

A visszatérő fajok pl. sakál sok gondot okoz a vadállományban. De el kell fogadni hogy itt vannak.Természetben kell bízni az majd kiválaszt és dönt.
Sokmindent elfogadok, sok mindennel egyetértek, de ez ellentmond mindennel, ami miatt az ember oda került az evolúció során, ahol jelenleg tartózkodik.
A törzsfejlődés egészen biztosan nem volt egy habosbabos babazsúr.
Az embert a kíváncsisága, az intelligenciája és az agresszivitása reptette a táplálékpiramis csúcsára.
És az is tartja ott, kb. 50 ezer éve, ahonnan a modern ember megjelenését datáljuk.
Soha nem fogom elfogadni pl. a sakál ilyen mértékű jelenlétét, és a magam módján lokálisan küzdök is ellene, de nem más a véleményem a ránk erőltetett nagyragadozó repatriálási törekvésekkel szemben sem.
Ez egyre inkább a valóságtól elváló, a természet igaz valójától elszakadó rétegek üzlete, aminek a realitásokhoz vajmi kevés köze van.

Szerencsére a szűkebb környezetemben azt látom, hogy a földből, erdőből-mezőből élők és az ahhoz valamilyen formában kötődők körében ez a modern szemlélet még nem ette bele magát a szürkeállományba.
Ha segítséget kérek a falunk lakosaitól a téli dögteres vadászatok eredménye érdekében, ha tájékoztatom őket az aktualitásokról a település facebook oldalán, akkor 10-20 reakcióra, hozzászólásra jut egy vadászatellenes megnyilvánulás, ráadásul mindig az a néhány, városba nagyon régen elszakadt, vagy városból ideköltözött laikus állatkedvelő részéről. Velük meg nem is foglalkozik senki.
Illetve egyszer fordult elő, hogy az egyik ilyen szerencsétlen belekezdett valami vadászat betiltós, fogamzásgátlóval való vadállománykezeléses ámokfutásba, de amint néhányan beígérték neki (nem vadászok) hogy eltörik kezét-lábát, inkább csendben maradt.

Olvasva azt a lila takonyban pácolt ömlengést, amit magukat vadásznak tartó emberek művelnek a facebook felületén, komolyan elgondolkodom azon, hogy hová korcsosult alig egy emberöltő alatt az emberi faj?
Jó, hogy nem szerveznek segélykoncertet, vagy közös virrasztást a Kékesen…. Lennon vagy Mandela halála nem váltott ki ekkora hisztériát…
Különösen bántó ez a kurvanagy szenzitivitás akkor, amikor nyilván való, hogy ezeknek a magamutogató faszoknak a jelentős része nem nyitja meg a saját ingerkapuját akkor, ha a hírek mondjuk egy komolyabb hideghullám idején kihűlt és halálra fagyott idős, beteg, magatehetetlen emberekről szólnak… de Ő most szégyelli a magyarságát egy még ismeretlen okból (talán) agyonlőtt farkas miatt, meg abbahagyja a vadászatot, mert nem képes közösséget vállalni a felhígult magyar vadásztársadalommal… Szánalmas, figyelemhiányos exhibicionista kretén egytől egyig👎
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1047 Dátum: 2023. április 14. - 09:51:28 »

Én úgy tudom, csak szeretnék lőni...
Meg az állattartók is szeretnék lövetni. Csak az a baj, hogy a városi többség leszavazza a dolgot így tehetetlenek.
Lövik. Engedéllyel. Nem is keveset.
Utánanéztem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1048 Dátum: 2023. április 14. - 09:54:18 »

Ezt most a szokásos bőbeszédűséged  Ördög mellett kifejthetnéd egy kicsit...
Milyen jogszabály alapján?
Egy engedélyes,  jogszerűen kihelyezett csapda simán megfoghatta volna.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1049 Dátum: 2023. április 14. - 09:57:30 »

 Csodalk  Csodalk  Csodalk
Az meg hogy lehet? Elég nagy ügyet csináltak abból is... Fejvakarás
Én az ilyen Woest -t - aki a nyilvánvaló törvényszegésen kívül sok ezer normális vadász renoméját rombolja szét - még a levegő vételtől is eltiltanám.
Nem feltétlenül azt büntették meg aki elkövette...szerintem.  :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: