Oldalak: 1 ... 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 [350] 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 727041 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5235 Dátum: 2015. Február 10. - 20:53:11 »


Hosszú, reménytelen cserkelés, majd hason csúszás, majd csúszva cserkelés és két jól kidolgozott szerencsés lövés.




Gratulálok! Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #5236 Dátum: 2015. Február 11. - 06:30:06 »

Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5237 Dátum: 2015. Február 11. - 09:34:48 »

J.vádasz, godena!

Köszönöm Emelem (a vad szándékosan fekszik így jobb nem látni a másik oldalukat)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5238 Dátum: 2015. Február 11. - 16:43:50 »



Köszönöm Emelem (a vad szándékosan fekszik így jobb nem látni a másik oldalukat)

Rögtön gondoltam! Vigyorog
A golyóval lőtt rókát külön művelet "fotózható állapotba" rendezni.
Milyen kaliberű a puskád?
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5239 Dátum: 2015. Február 11. - 18:05:03 »

Rögtön gondoltam! Vigyorog
A golyóval lőtt rókát külön művelet "fotózható állapotba" rendezni.
Milyen kaliberű a puskád?
 Emelem

.223 Rem. Hirtenberger  55 gr. Nosler Ballistic Tip Varmint, lőszerrel múködik. Pedig szép gereznájuk volt. Érdekes hangokat adtak ki mikor egymással voltak elfoglalva és kergetőztek, nekem olyan cincogás szerű hangnak tűnt. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5240 Dátum: 2015. Február 12. - 19:58:10 »

A mai délután így sikerült:
Hosszú, reménytelen cserkelés, majd hason csúszás, majd csúszva cserkelés és két jól kidolgozott szerencsés lövés.
Nekem Ők voltak a 2014/15 évi vadászati idény tortáján a hab.
Mindenkinek hasonlóan szerencsés idényzárást kívánok. Emelem





 Emelem
Gratula!! Taps
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5241 Dátum: 2015. Február 12. - 20:05:33 »

 Emelem sziasztok!

Ma voltam a fehován, nem volt túlságosan nagy tömeg azaz délutánra már már voltak főleg a puskák körül..
Volt szerencsém látni és hallani  Mihalkó Károly sípjait... nagyon profi munkák mindenkinek ajánlom. barátom használja és nagyon jön rá a  Róka
Érdemes megnézni őket aki teheti ne hagyja ki! Ördög


Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5242 Dátum: 2015. Február 14. - 13:04:40 »

Sikerült kijutni tegnap este, nagy reményekkel, de sajnos csak szaladgáló nyuszikat és őzeket láttam rókát nem..a hó eltűnt, inkább tavaszias mint télies lett volna a hangulatom:)
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5243 Dátum: 2015. Február 15. - 12:38:54 »

Gratulálok a sikeres rókavadászoknak!  Igen Emelem Piál

Én ma így jártam:

Ma hajnalban kedvenc legelőmben próbálkoztam az őzekkel.


 Egy jó barátom (gyakran volt szerencsemalacom) kísért el. Félszelünk volt, amivel ki lehetett békülni, viszont a tervezett útvonalon sok helyen megmaradt még pár cm-es hó, ami csúnyán ropogott. A nyugati oldalon kellett mennünk, a legelőt a szomszédos mezőtől elválasztó 20-30 lépés széles akácos mellett.
Nem terveztem hosszú sétát, mert semmi kedvem nem volt az esetleg elejtett őzet kilométereket cipelni, de a belátható részen nem is mozdult semmi…
Mintegy 500 méter séta után az akácoson átlopakodva a mellettünk levő vetést szerettem volna megnézni és minden figyelmemet oda koncentráltam – annál is inkább, mert teljesen friss őznyomok mutattak arra –, amikor társam rámpisszent.
Tőlünk jobbra, közel 200 méterre állt valami a szántás szélében. A távcső mindjárt mutatta, hogy nagy valószínűséggel egy sakál néz bennünket! Teste alsó részét a terephajlat takarta, így lábait, farkát nem láthattam, de a test- és fejnagyság, és a szín (bár még nem kelt fel a Nap, így még kissé szürke volt minden) is ezt valószínűsítette.
Épp mellettem állt egy sárga vasoszlop, biztos határjelzőnek tették oda. A lőbotomat nekitámasztva lövéshez készülődtem. Már a gyorsítót is megnyomtam, és csak annyi volt vissza, hogy a szálkeresztet rátéve elengedjem a lövést, amikor a botom eldőlt (én is a vékony oszlopnak támaszkodtam) és összetartó csavarja fémes sikoltással karcolta végig a pózna oldalát. A következő pillanatban üres volt a távcső mezeje…  Fej a falba Fej a falba Fej a falba Suicide Rííí Rííí Rííí
Hiába osontunk vissza a legelőbe és cincogtam pár sort, ez már veszett fejsze nyele volt.

Vissza is fordultunk, más területrészre szándékoztam menni. A legelő déli oldalán rét van, nádas bozótossal, kis patakkal.


Ezen a helyen volt szerencsém tavaly, szinte napra pontosan a szép rókabukfenchez, ami annyira megörvendeztetett. Most első pillantással észrevettem a nádas utolsó bokrai mellett keresgélő rókát. Kicsit messzinek tűnt a lövéshez, illetve saját képességeimhez, így nem kapkodtam, a koma viszont felénk közeledett, majd pár lépést után eltűnt.
Ez nem okozott bosszúságot, úgy gondoltam, hogy ha nem jön elő, akkor kicsit előrébb húzódunk és majd az ott található kukoricaszár-kúp takarásából becincogom. A szelünk most tökéletes volt.
Egy-két perc múlva óvatosan el is indultunk, de szinte azonnal visszavonulót fújt az ismét megjelenő koma. Átjött az árkon, ki elénk a rétre, de szaladt fel a falu felé, és nem tudtam megállítani.  Vállat von
Már kezdtem elkönyvelni magamban, hogy észrevett bennünket, amikor a nyomában feltűnt a másik róka. Úgy látszik, elkergette a területéről a betolakodót.
Ő már lassabban ment, a réten szépen meg is állt, mintegy 150 méterre, az elmenekült kolléga után figyelve, de sajnos izgalmamban kicsit előbb értem a ravaszhoz, mint kellett volna, és egy hajszállal elé lőttem.  Woest Fej a falba
Nagy szerencsémre a róka visszafutott ugyan a patakpartra, de ott felénk indult, és immár egy 20-30 lépéssel közelebb ismét kikocogott a rétre. Ment ő is fel a régi fűrésztelep felé. Cincogással, egy halk füttyel lassítani tudtam rajta valamit, de nem állt meg. Nem is nagyon bántam, most már jobban rajta voltam és egy kicsit a szügye elé célozva engedtem el a második lövést.
Ez már még közelebb lehetett hozzá, mert elbukott, majd az elejével a havat szántó, meg-megboruló vágtában szaladt a mintegy 25-30 lépésre levő kis gazos mélyedés felé, amelyben eltűnt.
Nem nagyon szoktam hozzá, hogy a 30-06-os normális találatával utánkeresni kelljen egy rókát  Fejvakarás  Vállat von , ezért hát vártunk pár percet. Még így is kétségekkel viaskodva mentem a rálövés helyére, és igencsak örültem volna valamelyik sörétes puskámnak a kezemben a golyós helyett – de azok otthon pihentek a szekrény mélyén.
Aztán egy pillanat alatt elmúlt minden kétely:



Feltűnően kistestű kanróka feküdt a mélyedésben, nagy vértócsában, utolsó erejével még visszafordulva a rálövés irányába.



Jó helyen érte a golyó is:



Igen örülök neki, de azért az a sakál…

 Emelem

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5244 Dátum: 2015. Február 15. - 13:16:38 »

Gratulálok Péter!

A döhér kanrókák jól bírják a 30-06 ot.  Vigyorog
A sakálon meg ne bánkódj. H. Lajost szabadon idézve: az nem a Te sakálod volt.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5245 Dátum: 2015. Február 15. - 17:05:55 »



Feltűnően kistestű kanróka feküdt a mélyedésben, nagy vértócsában, utolsó erejével még visszafordulva a rálövés irányába.




Gratulálok Péter! Emelem
Nagyon élvezetes élménybeszámolót olvashattam megint! Igen
A róka esetenként engem is meglepett egy pontosnak gondolt lövés után! OOO
A sakál miatt meg ne bánkódj, mert szerintem lesz ott másik alkalom is!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5246 Dátum: 2015. Február 15. - 18:06:02 »

Igen örülök neki, de azért az a sakál…

 Emelem



 Emelem
Gratulálok a rókához!  Taps A sakál ott lesz még...próbáld meg nyúlsíróval behívni valószínű a környéken van...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 16. - 08:59:00 írta Pyrus » Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #5247 Dátum: 2015. Február 15. - 18:17:33 »

Péter,
Gratulálok, a sikeres vadászathoz, és a sakállal való újabb találkozáshoz nagy kalappal. Sam6
A beszámolót és a fotókat is nagyon köszönöm, nagyon profi. Mint mindig!  Igen
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5248 Dátum: 2015. Február 15. - 19:30:13 »

A sakál ott lesz még...próbáld meg nyúlsíróval behívni valószínű a környéken van...


Nem megy az olyan könnyen.

Péter  Igen Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #5249 Dátum: 2015. Február 15. - 19:41:22 »

Peti!
 Igen Igen Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 [350] 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: