Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2767471 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #300 Dátum: 2008. Május 05. - 09:31:31 »

Köszönöm szépen! Foga is van, 9,8 cm a nagyagyar! Mosolyog

Az első disznócskámnak is ekkora foga volt, ill. van is trófeaként a falamon. Nagyon kedves emlékeket és szép vadászatot juttat az eszembe, akár mikor ránézek.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2008. Május 05. - 09:49:23 »

Viktor!
Most már azt is leírhatnád, hogy valójában hogyan történt  Nyihi
Szilárd máshogy mesélte: a süket és a lámpától megvakult disznó odajött a les elé és könyörgött, hogy lődd már le, ne tökölj annyit.  Bion Vadász

Néhány kép:

Anti!

Köszönöm a képeket!

A sztorihoz még csak annyit. sajnos nagyon nehezen lehetett érteni mit mond, mert a hűtőházban annyira megdermedt szegény... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #302 Dátum: 2008. Május 05. - 10:08:27 »

Viktor, gratulálok az első disznódhoz!  Igen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2008. Május 05. - 10:12:47 »

Köszönöm Tomek!
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #304 Dátum: 2008. Május 05. - 11:07:00 »

Nagyon szépen köszönöm Fiúk!  ÖrömNeked Éljen Éljen

Egon: maradjunk annyiban, hogy évek óta próbálkozom a sertevaddal, de amikor lőhettem mást is, akkor mindig más jött (tarvad, bak, dámbika), amikor meg disznót lőhettem csak, akkor vagy nem jött, vagy valami hülye kaland miatt nem tudtam meglőni, vagy elhibáztam (háromszor), ami annál is furcsább, mert a disznó kivételével eddig mindent terítékre hoztam, amire rálőttem...


Gratulálok! Nekem idén még nem jött össze, ezért még inkább tudom értékelni :-))
Naplózva

Üdv:
Huta
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #305 Dátum: 2008. Május 05. - 11:15:45 »

Én nem írok gratulálást, mert irígy vagyok!!!! Dühös Dühös Dühös Gun Gun
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2008. Május 05. - 11:17:37 »

Nagyon szépen köszönöm Fiúk!  ÖrömNeked Éljen Éljen

Egon: maradjunk annyiban, hogy évek óta próbálkozom a sertevaddal, de amikor lőhettem mást is, akkor mindig más jött (tarvad, bak, dámbika), amikor meg disznót lőhettem csak, akkor vagy nem jött, vagy valami hülye kaland miatt nem tudtam meglőni, vagy elhibáztam (háromszor), ami annál is furcsább, mert a disznó kivételével eddig mindent terítékre hoztam, amire rálőttem...


Gratulálok! Nekem idén még nem jött össze, ezért még inkább tudom értékelni :-))

Köszönöm szépen! Imerve akitartásodat és a lőkészségedet, össze fog az jönni!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #307 Dátum: 2008. Május 05. - 11:25:50 »

Én nem írok gratulálást, mert irígy vagyok!!!! Dühös Dühös Dühös Gun Gun

Nem sül le a képedről a bőr! Te, mint gyakorlott disznóvadász, irígykedsz?!
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #308 Dátum: 2008. Május 05. - 11:27:46 »

Már gratuláltam itt is, meg telefonon is, ez csak eszembe jutott....
Ebben az évben 100%-kal több disznót lőttél, mint én.
Úgyhogy irígykedek tovább!!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10000



« Új üzenet #309 Dátum: 2008. Május 05. - 11:31:04 »

Na, erről is lemaradtam.
A reakciókból úgy látom, nem csak én fentem az akáckarót Viktor avatására, no de ami késik, az nem múlik.
Ha hétfejű sárkányt kell is lövetni vele első vadként, akkor is elnadrágolom egyszer!
Amúgy gratulálok!

Tegnap nekem is volt vaddisznós élményem.
A négynapos munkaszünetet végig kint töltöttem, napközben munka, este les. Lőhető bakot kerestem, egyszer kimenet láttam egy kívánatos félszárast, de túljárt az eszemen. Disznók is járnak a szóróra, süldőknek csak a nyomait láttam, valamelyik este egy kis (max 60) koca hozott ki négy malacot.
Tegnap egy vadlegelőnek szánt félhektáros területet tisztítottam a ligetesen kelt akácújulattól. 11 óra körül elfogyott az innivalóm. Dörmögtem is kicsit magamban, hogy lehettem ilyen hülye, fél üveg Colával nekivágni egy meleg napnak. Be a kocsiba, irány a vadászház.
Bepakolok egy-két dolgot, indulok vissza. Ahogy a ház előtt kiérek a domb takarásából, elnézek jobbra, mintha egy barna kutya lenne az úton. Jobban megnézem, disznó az, annak is az aprajából való. Satufék, nézzük egymást. Aki volt nálam, azok kedvéért: a vadkörtefák melletti útról van szó, a vadászháztól kétszáz méterre, nyugatra. Kergetőznek fejemben a gondolatok: eszembe sem volt disznót lőni, viszont ez a kedvenc szituációm, ez a lépéselvétős. A puska a vadászházban, de a nagyobbik gyerek már benyújtotta igényét a születésnapi disznópörköltre.
Hátramenet, visszatolatás a házig. Ajtó kinyit, puska betölt, osonás a telefonfülkéig. (A ház melletti domboldalt nevezzük így, mert egyedül ott van a környéken térerő.) A disznó persze már sehol.
Azért az ördög nem alszik, a puskát már nem viszem vissza a házba, beteszem a kocsiba. Elindulok, 50 méterrel jutok tovább, mint az imént, ismét ott a disznó, a másik úton. Blokkolás, ki a kocsiből, csőretölt, a kocsi takarásában hátralopakodok a platóig. A disznó, mint aki egyedül van az egész világon, halál nyugalomban szöszmötöl.
A radar befogja, látom, hogy farral áll, azt is, hogy az alig 50 méter távolság ellenére nem nagyon akarja kitölteni a távcsövet, de ha befordul, meglövöm.
Így is történik, a lövésre elfekszik, rúg kettőt, hármat, mire a puskát leteszem, a fényképezőgépet előszedem, már mozdulatlan.
A birtokba vételkor látom már, hogy korcsoportját a f.-i Tsz. hajdani állatleltárának megnevezés rovatában szereplő megállapítással lehetne  leginkább körülírni: "nem süldő, nem malac, valami disznóféleség". Kan, szőröstül-bőröstül lehet vagy 15 kiló, nem nagyon dőzsölhetett a jóban, a gerince olyan, mint a késpenge. Elverhette a süldőkonda valamiért.
Bordát, tüdőt, kicsit gerincet ért a lövés.
Délre zsigerelten, nyúzva már a húsosládában volt.
Hát, a szülinapi társaság jóltartásához pár kiló marhalábszár még szükségeltetik, az is biztos, hogy koleszterinszintjük nem borul fel a  vészes mértékben a sok disznózsírtól. Egy közeli  fotó mellékletként, a puskát nem tettem oda, mert így nagyobbnak látszik.
  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2008. Május 05. - 11:41:45 »

Gratulálok Lajos! Igen
Bizony, ha az ember kint van a területen, bármikor előfordulhat ilyen és ehhez hasonló találkozás vaddal.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #311 Dátum: 2008. Május 05. - 11:44:57 »

Tegnap nekem is volt vaddisznós élményem.

Neked is gratulálok!  Igen Szép történet, izgalmas elejtés volt.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #312 Dátum: 2008. Május 05. - 11:47:11 »

Üdv a sikeres Vadászoknak!!! gyozo

És külön Grarulálok Viktornak, az első sertevadhoz! gyozo gyozo gyozo Taps Taps Taps
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2008. Május 05. - 11:49:07 »

Na, erről is lemaradtam.
A reakciókból úgy látom, nem csak én fentem az akáckarót Viktor avatására, no de ami késik, az nem múlik.
Ha hétfejű sárkányt kell is lövetni vele első vadként, akkor is elnadrágolom egyszer!
Amúgy gratulálok!

Tegnap nekem is volt vaddisznós élményem.
A négynapos munkaszünetet végig kint töltöttem, napközben munka, este les. Lőhető bakot kerestem, egyszer kimenet láttam egy kívánatos félszárast, de túljárt az eszemen. Disznók is járnak a szóróra, süldőknek csak a nyomait láttam, valamelyik este egy kis (max 60) koca hozott ki négy malacot.
Tegnap egy vadlegelőnek szánt félhektáros területet tisztítottam a ligetesen kelt akácújulattól. 11 óra körül elfogyott az innivalóm. Dörmögtem is kicsit magamban, hogy lehettem ilyen hülye, fél üveg Colával nekivágni egy meleg napnak. Be a kocsiba, irány a vadászház.
Bepakolok egy-két dolgot, indulok vissza. Ahogy a ház előtt kiérek a domb takarásából, elnézek jobbra, mintha egy barna kutya lenne az úton. Jobban megnézem, disznó az, annak is az aprajából való. Satufék, nézzük egymást. Aki volt nálam, azok kedvéért: a vadkörtefák melletti útról van szó, a vadászháztól kétszáz méterre, nyugatra. Kergetőznek fejemben a gondolatok: eszembe sem volt disznót lőni, viszont ez a kedvenc szituációm, ez a lépéselvétős. A puska a vadászházban, de a nagyobbik gyerek már benyújtotta igényét a születésnapi disznópörköltre.
Hátramenet, visszatolatás a házig. Ajtó kinyit, puska betölt, osonás a telefonfülkéig. (A ház melletti domboldalt nevezzük így, mert egyedül ott van a környéken térerő.) A disznó persze már sehol.
Azért az ördög nem alszik, a puskát már nem viszem vissza a házba, beteszem a kocsiba. Elindulok, 50 méterrel jutok tovább, mint az imént, ismét ott a disznó, a másik úton. Blokkolás, ki a kocsiből, csőretölt, a kocsi takarásában hátralopakodok a platóig. A disznó, mint aki egyedül van az egész világon, halál nyugalomban szöszmötöl.
A radar befogja, látom, hogy farral áll, azt is, hogy az alig 50 méter távolság ellenére nem nagyon akarja kitölteni a távcsövet, de ha befordul, meglövöm.
Így is történik, a lövésre elfekszik, rúg kettőt, hármat, mire a puskát leteszem, a fényképezőgépet előszedem, már mozdulatlan.
A birtokba vételkor látom már, hogy korcsoportját a f.-i Tsz. hajdani állatleltárának megnevezés rovatában szereplő megállapítással lehetne  leginkább körülírni: "nem süldő, nem malac, valami disznóféleség". Kan, szőröstül-bőröstül lehet vagy 15 kiló, nem nagyon dőzsölhetett a jóban, a gerince olyan, mint a késpenge. Elverhette a süldőkonda valamiért.
Bordát, tüdőt, kicsit gerincet ért a lövés.
Délre zsigerelten, nyúzva már a húsosládában volt.
Hát, a szülinapi társaság jóltartásához pár kiló marhalábszár még szükségeltetik, az is biztos, hogy koleszterinszintjük nem borul fel a  vészes mértékben a sok disznózsírtól. Egy közeli  fotó mellékletként, a puskát nem tettem oda, mert így nagyobbnak látszik.
  

Gratulálok Lajos! Igen Igen Igen A Gyereknek üzenem: a sok koleszterin megárt, kis vörösborral kell oldani! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Látod, ezek a Csibészek elhappolták Előled a nadrágoltatásomat... ezért vesszőt érdemelnének... Elver
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #314 Dátum: 2008. Május 05. - 11:55:07 »

Viktor!
Ezúton is gratulálok!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: