Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263803 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #390 Dátum: 2012. Május 04. - 18:16:37 »

Biztos van jobb, de én a Ballistol után áttértem a Gunnex2000-re és a vasnak tutira jobb! Fára persze nem azt fújom. Wave
Ráadásul ha jól tudom ezt is a Ballistol cég gyártja.?  Fejvakarás Vállat von

Ez a Gunnex jó a csőnek kívül-belül?

Mert a fát én is jóféle gyógyszertári paraffinnal ápolom, nekem a vason lenne hangsúlyos a kérdés, meg hogy ne piszkálja a távcsövet semmiképpen, ha odakerül pár csepp.


 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #391 Dátum: 2012. Május 24. - 13:39:22 »

Tisztelt fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. A minap jutottam hozzá életem első (golyós)fegyveréhez. Itt a fórumon több helyen azt olvastam, hogy bizonyos esetekben a töltényűr felől kell áttolni a csövön a puskavesszőt. Namármost a puskavessző, ami nekem van, az a csövön bőven átérne (ha a csőtorkolat felől tolnám), de nagyjából addig a részig érne csak ki, ahol a töltényt adagolja/veti ki a fegyver, és nem egészen hátra, ahonnan bele lehet nézni a csőbe. Tehát ha hátulról tolnám be a tisztítót, ahol a zárdugyattyút eltávolítom, akkor a vessző eleje nem jutna ki a csőtorkolaton.  Kérdésem, hogy én vettem túl rövid puskavesszőt, vagy esetleg a "töltényadagoló nyílásnál" kéne betolni a puskavesszőt (meghajlítva)?

Elnézést, ha nagyon primitív a kérdés, a válaszokat előre is köszönöm!

Szabolcs
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #392 Dátum: 2012. Május 24. - 13:44:39 »

Tisztelt fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. A minap jutottam hozzá életem első (golyós)fegyveréhez. Itt a fórumon több helyen azt olvastam, hogy bizonyos esetekben a töltényűr felől kell áttolni a csövön a puskavesszőt. Namármost a puskavessző, ami nekem van, az a csövön bőven átérne (ha a csőtorkolat felől tolnám), de nagyjából addig a részig érne csak ki, ahol a töltényt adagolja/veti ki a fegyver, és nem egészen hátra, ahonnan bele lehet nézni a csőbe. Tehát ha hátulról tolnám be a tisztítót, ahol a zárdugyattyút eltávolítom, akkor a vessző eleje nem jutna ki a csőtorkolaton.  Kérdésem, hogy én vettem túl rövid puskavesszőt, vagy esetleg a "töltényadagoló nyílásnál" kéne betolni a puskavesszőt (meghajlítva)?

Elnézést, ha nagyon primitív a kérdés, a válaszokat előre is köszönöm!

Szabolcs

Ne feszegesd! Egyébként a zárdugattyú felől kell bedugni, tehát rövid a vessző. Milyen puskád van?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #393 Dátum: 2012. Május 24. - 13:46:35 »

Milyen puskád van?

Golyós!     Stoel    Röhög
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #394 Dátum: 2012. Május 24. - 13:50:13 »

Hú, ez gyors volt!  Mosolyog a puska CZ550-es
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #395 Dátum: 2012. Május 24. - 14:15:24 »

ja, és persze köszönöm a választ!  Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #396 Dátum: 2012. Május 24. - 14:25:17 »

Ne feszegesd! Egyébként a zárdugattyú felől kell bedugni, tehát rövid a vessző. Milyen puskád van?
Aranyos dolog ez. Nemrég vettem én is új puskavesszőt és itthon szembesültem a problémával, hogy a 62 centis csövet hátulról nem éri végig Fejvakarás. Utána már szabócentivel mentem a vadászboltba. Sajnos az összerakható puskavesszőből nem kaptam megfelelő hosszúságút Nem, a régi, tönkrement példánynak egy tagjával kellett megtoldani.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #397 Dátum: 2012. Május 24. - 14:26:38 »

Tisztelt fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. A minap jutottam hozzá életem első (golyós)fegyveréhez. Itt a fórumon több helyen azt olvastam, hogy bizonyos esetekben a töltényűr felől kell áttolni a csövön a puskavesszőt. Namármost a puskavessző, ami nekem van, az a csövön bőven átérne (ha a csőtorkolat felől tolnám), de nagyjából addig a részig érne csak ki, ahol a töltényt adagolja/veti ki a fegyver, és nem egészen hátra, ahonnan bele lehet nézni a csőbe. Tehát ha hátulról tolnám be a tisztítót, ahol a zárdugyattyút eltávolítom, akkor a vessző eleje nem jutna ki a csőtorkolaton.  Kérdésem, hogy én vettem túl rövid puskavesszőt, vagy esetleg a "töltényadagoló nyílásnál" kéne betolni a puskavesszőt (meghajlítva)?

Elnézést, ha nagyon primitív a kérdés, a válaszokat előre is köszönöm!

Szabolcs
Ja, és jobb, ha csak hátulról tisztítod, így nem vered szét a huzagkifutást.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #398 Dátum: 2012. Május 24. - 15:03:02 »

Aranyos dolog ez. Nemrég vettem én is új puskavesszőt és itthon szembesültem a problémával, hogy a 62 centis csövet hátulról nem éri végig Fejvakarás. Utána már szabócentivel mentem a vadászboltba. Sajnos az összerakható puskavesszőből nem kaptam megfelelő hosszúságút Nem, a régi, tönkrement példánynak egy tagjával kellett megtoldani.

Én is két készletből oldottam meg. Viszont aki jó minőségű bronz/réz kefe lelőhelyet tud ne tartsa vissza.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #399 Dátum: 2012. Május 24. - 16:12:59 »

Én is két készletből oldottam meg. Viszont aki jó minőségű bronz/réz kefe lelőhelyet tud ne tartsa vissza.


Milyen kaliberben kellene?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #400 Dátum: 2012. Május 24. - 17:27:21 »

Golyós!     Stoel    Röhög

Vagy alu... Nem szól szám
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #401 Dátum: 2012. Május 24. - 18:41:48 »


Milyen kaliberben kellene?

.243 és 8x57
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #402 Dátum: 2012. Május 24. - 20:11:24 »

Mikor vettem a söréteshez a tisztító szettet, mondom embernek, hogy a golyóssal mi a problémám (rövid a vessző)...vállat vont ,bazsalygott "a szettben levők mind rövidek" . volt a válasz...vegyek mellé egy egybe vesszőt az biztos jó lesz, vagy még egy szettet, vagy keressek olyan vadász kollégát akinek tönkre ment, vagy van megmaradt darabja a szettből.
Ebben csak az a vicces, hogy TUDJÁK a forgalmazók és b@sznak szólni. A gyártót meg miért nem tudja értesíteni valaki, hogy nem megfelelő a termék, és hogy forgalmazhatnak HASZNÁLHATATLAN (mert használhatatlan) szetteket az üzletek?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #403 Dátum: 2012. Május 25. - 07:11:35 »

Lehet úgy is, hogy veszel egy szettet, meg egy fűrészlapot... Vállat von


 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #404 Dátum: 2012. Június 03. - 22:45:18 »

Olyan problémám van, hogy a 9.3-ast nem tudom tisztára húzni a csőkígyóval. A 7x64-essel nem volt ilyen gond. Általában 4 doboz lőszer után szoktam olajos tisztítást is végezni, de a 9.3-assal még nem tartok ott. Háromszor áthúztam, de jól láthatóan maradt benn szennyeződés. Mossam ki a kígyót? Olajos tisztítás? Vagy mindkettő?  Vállat von
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: