Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263792 alkalommal)
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #345 Dátum: 2012. Január 17. - 10:45:11 »

A WD 40-es sprayt nyomkodva vettem észre,hogy (a gyártó szerint) fegyverápolásra is használható. Tényleg jó? Ha igen akkor mire?

Én WD-40 -et használok már az elejétől fogva. Ezt használom külső-belső pucoláshoz, kenéshez. A csőhöz is ezt használom, a dugattyút is ezzel kenem (fújom). Főleg a sörétesnél látszik, hogy a pára vagy a víz szépen lepereg róla. Nem hagy nyomot a farészeken sem. A lőpormaradványokat is szépen kihozza.
Naplózva

Dávid
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #346 Dátum: 2012. Január 18. - 22:46:37 »

Annyiért nem lenne drága, csakhogy ez az USA vevőkörének szól. USA-n belül ingyenes a kiszállítás. Itt Európában (legalább is Magyarországon) már a sokszorosába kerül.., mint minden.

Üdv!
Hát igen.  http://www.chemoshop.hu/ itt találtam meg. A 20ml kerül majdnem annyiba mint az ebay.com -on látható 120ml-es(ha jól látom). Ráadásul nálunk a szállítás még + annyi mint USA-ban a nagy flakon ára.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #347 Dátum: 2012. Január 25. - 20:27:30 »

Sziasztok!

Szeretnék venni valami jófajta tusaolajat, mert már kezd kicsit kiszáradni a sörétesem fája.
Tudnátok ajánlani valamit?

Esetleg próbálta már valaki a Scherell's tusaolajat?

Üdv! Norbert




Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #348 Dátum: 2012. Január 25. - 20:42:29 »

Sziasztok!

Szeretnék venni valami jófajta tusaolajat, mert már kezd kicsit kiszáradni a sörétesem fája.
Tudnátok ajánlani valamit?

Esetleg próbálta már valaki a Scherell's tusaolajat?

Üdv! Norbert






Minimális mennyiségű diószínű fapác por (szeszes lehetőleg) paraffinolajban feloldva... Filléres, és hatásos Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #349 Dátum: 2012. Január 25. - 20:54:41 »

Minimális mennyiségű diószínű fapác por (szeszes lehetőleg) paraffinolajban feloldva... Filléres, és hatásos Mosolyog

 Igen

Én paliszander színűt használtam (szeszes) + a paraffinolaj. Egész jól sikerült.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #350 Dátum: 2012. Január 25. - 21:02:53 »

Köszönöm szépen!  Emelem
Kifogom próbálni.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #351 Dátum: 2012. április 16. - 20:02:27 »

Sziasztok,

Érdeklődnék, van-e valakinek konkrét tapasztalata a Hoppe BoreSnake csőtisztító "csőkígyó" kapcsán? Érdemes pénzt adni érte? Felépítéséből arra következtetek, lövés után amikor nem kerül sor olajos suvickolós nagytakarításra, mégiscsak alkalmasabb a száraz tisztításra, mint a WFG filc... Fejvakarás

Köszönöm előre is!
Balázs  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #352 Dátum: 2012. április 16. - 21:35:12 »

Sziasztok,

Érdeklődnék, van-e valakinek konkrét tapasztalata a Hoppe BoreSnake csőtisztító "csőkígyó" kapcsán? Érdemes pénzt adni érte? Felépítéséből arra következtetek, lövés után amikor nem kerül sor olajos suvickolós nagytakarításra, mégiscsak alkalmasabb a száraz tisztításra, mint a WFG filc... Fejvakarás

Köszönöm előre is!
Balázs  Emelem S.Peti

Szia!

Én ezt használom 7x64 és az új 9.3x62 golyóshoz is. Szemre tükörsimára húzza a csövet. Amikor kihúzom, látható, ahogy a szennyeződés távozik. Mire vagy még kíváncsi?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #353 Dátum: 2012. április 16. - 21:40:56 »

Szia!

Én ezt használom 7x64 és az új 9.3x62 golyóshoz is. Szemre tükörsimára húzza a csövet. Amikor kihúzom, látható, ahogy a szennyeződés távozik. Mire vagy még kíváncsi?

Köszönöm! Állítólag mosható. Ezt próbáltad? Tisztítás után magát az eszközt hogy tisztítod ki? Hogy regenerálod? Fejvakarás Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #354 Dátum: 2012. április 16. - 21:56:38 »

Köszönöm! Állítólag mosható. Ezt próbáltad? Tisztítás után magát az eszközt hogy tisztítod ki? Hogy regenerálod? Fejvakarás Mosolyog

Azért csak úgy magában ne tedd bele a mosógépbe.  Mosolyog Valami zsebes ruha, amin van cipzár, ott legyen mosás közben. Őszintén megmondom, én minden húzás után nem szoktam tisztogatni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #355 Dátum: 2012. április 16. - 22:05:30 »

Azért csak úgy magában ne tedd bele a mosógépbe.  Mosolyog Valami zsebes ruha, amin van cipzár, ott legyen mosás közben. Őszintén megmondom, én minden húzás után nem szoktam tisztogatni.

Nem is gondoltam csak kézi mosásra Mosolyog
De ezek szerint nem hullik a bronzkefe rész gépi mosásnál sem. Ennek örülök!
Köszönöm az infokat, azt hiszem kipróbálom!

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #356 Dátum: 2012. április 16. - 22:09:10 »

Köszönöm! Állítólag mosható. Ezt próbáltad? Tisztítás után magát az eszközt hogy tisztítod ki? Hogy regenerálod? Fejvakarás Mosolyog

Elég sokat lehet húzogatni tisztítás nélkül. Nagy a felülete. Én a Naganttal még nem tudtam összekoszolni, pedig abból jön ki rendesen a mindenféle trutyi! Ha megtelik, a leírása szerint kézileg könnyen mosható, ha gépben mosod, akkor egy szövet zacsiba kell tenni előtte.  S.Peti
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #357 Dátum: 2012. április 16. - 23:01:58 »

Elég sokat lehet húzogatni tisztítás nélkül. Nagy a felülete. Én a Naganttal még nem tudtam összekoszolni, pedig abból jön ki rendesen a mindenféle trutyi! Ha megtelik, a leírása szerint kézileg könnyen mosható, ha gépben mosod, akkor egy szövet zacsiba kell tenni előtte.  S.Peti

Köszönöm a hasznos infot  Igen Igen Igen Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #358 Dátum: 2012. április 17. - 12:56:31 »

Elég sokat lehet húzogatni tisztítás nélkül. Nagy a felülete. Én a Naganttal még nem tudtam összekoszolni, pedig abból jön ki rendesen a mindenféle trutyi! Ha megtelik, a leírása szerint kézileg könnyen mosható, ha gépben mosod, akkor egy szövet zacsiba kell tenni előtte.  S.Peti

Szia!
Elég hosszú ez a bigyó? Mosolyog  A hosszú csövű Moszin_Nagant-on is használható? Talán hülyeséget kérdezek, de még nem láttam ilyen eszközt! Nekem gondom van a tisztítással, mert 75 cm hosszú a csövem + a tok, akármi Mosolyog át sem éri!
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #359 Dátum: 2012. április 17. - 13:38:57 »

Szia Sanyooo!

Biztosan elég hosszú. Ha gondolod megmérem neked 4 óra után, de szerintem a 75cm+a többi sem gond a hossz tekintetében.
 
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: