Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 234850 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #105 Dátum: 2010. Július 06. - 18:09:50 »


A lövés hatására a kotyogós csőpár BÁRMILYEN irányban megkottyan, mivel igen nagy feszültség keletkezik a csőben lövéskor.
Foghatod te akár satuban is a tusát a csőpár a kotyogás miatt akkor is elmozdul!
A kotyogás mértékétől függően ez bizony akár jelentős is lehet.

Itt a lényeg!!!
No meg a kotyogás függvényében extrém esetben a balesetveszély, no meg a műszakiról való kiszórás!

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #106 Dátum: 2010. Július 06. - 18:17:28 »


Ezt írtad:
...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%.

Ez így kicsit félreérthető, mert abban igazad van, hogy nem 100-as így a "rendszer", viszont nem azért, mert a csőpáron van az optika, ha nem ott lenne, hanem "hátul", a fix részen, még rosszabb lenne a helyzet (mint pl. a légpuskánál).  Mosolyog Az alapkérdésben viszont, szerintem, egyetértünk, kotyogós puskával nehéz 100-on "likat likba" lőni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2010. Július 06. - 20:47:32 »

Ezt írtad:
...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%.

Ez így kicsit félreérthető, mert abban igazad van, hogy nem 100-as így a "rendszer", viszont nem azért, mert a csőpáron van az optika, ha nem ott lenne, hanem "hátul", a fix részen, még rosszabb lenne a helyzet (mint pl. a légpuskánál).  Mosolyog Az alapkérdésben viszont, szerintem, egyetértünk, kotyogós puskával nehéz 100-on "likat likba" lőni.

Hát én nem tudom mi ezen a félre érthető, ha figyelmesen olvasod az egészet?
(persze ha kiragadsz belőle egy tőmondatod úgy elég nehéz...)
Egy kotyogós puskán - ami a kifejezésből adódóan ugye élből billenő csövű lehet csak - hol lehet még optika?  Vállat von
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #108 Dátum: 2010. Július 06. - 23:16:31 »

OK, legyen igazad.
...azt mondjuk nem értem, hogy Sebipeti mint ZH tulajdonos miért nem így gondolja és miért nem vette magára ezt a ZH üldözést, dehát mindegy. Wave


...mert csupán arról van / volt szó hogy mindenki leírta a saját tapasztalatait,élményeit egy adott fegyverről. És nyilván ha valaki csak kotyogós ZH-val találkozott az nem fog ódákat zengeni róla.

A típus hibákkal,annak a lehetőségeivel mielőtt ZH fegyvert vettem, természetesen én is tisztában voltam! Viszont az anyagiak elég szűkös keretet engedélyeztek, ám mindig is egy vegyescsövű fegyver volt az álmom. Így elhatároztam, nagyon megnézem a leendő fegyvert,lehetőség szerint ki is próbálom, és igyekszem pártatlan véleményt szerezni róla.

Bevallom szerencsém volt, mert ilyen szép-jó fegyvert nem hiszem hogy találnék még egyszer... hát, sok minden máshoz is kell szerencse...

 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #109 Dátum: 2010. Július 07. - 07:23:05 »

Hát én nem tudom mi ezen a félre érthető, ha figyelmesen olvasod az egészet?
(persze ha kiragadsz belőle egy tőmondatod úgy elég nehéz...)
Egy kotyogós puskán - ami a kifejezésből adódóan ugye élből billenő csövű lehet csak - hol lehet még optika?  Vállat von

Aki egy kicsit ért hozzá, annak egyértelmű, aki viszont nem, s szerintem azért akadnak ilyenek is, azoknak viszont félreérthető lehet, legalábbis a tapasztalataim azt mutatják, hogy eme körben (vadászok), hogy finoman fogalmazzak, találahatók olyanok, akiknek hiányosak az ismereteik.
Annyira nem ismerem a fegyvertörténelmet, hogy biztosan tudjam, nem készült olyan fegyver, amely olyan kialakítású, hogy billenő cső esetében lehetséges az optikát a tok, tus részre felszerelni. Mintahogy billenő csőben sem csak olyan van, amit "mindenki" ismer, hanem egyéb módon is lehet megtörni a fegyver (pl. oldalra kifordítás, előre húzás, oldalra elfordítás).
Amennyiben kötözködésnek érzed, akkor vedd eme témában "keletkezet" hozzászólásaimat meg nem történtnek.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #110 Dátum: 2010. Július 07. - 08:47:07 »

...és még valami, talán nem véletlenül fogalmazta úgy, hogy "lövés"...mert ha jól olvasok vissza szó nem volt célzásról, illetőleg pontosságról sem, lövésről volt szó!
...de boncolgathatjuk a témát, csak szerintem előtte célszerű átgondolni a dolgokat.

...és akkor én is teszek egy  Kacsint jelet.
Ezt Te írtad: ...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%..
Én erre a mondatodra reagáltam.
Szerintem is célszerűbb lenne előtte átgondolni! Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2010. Július 07. - 16:48:11 »

Ezt Te írtad: ...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%..
Én erre a mondatodra reagáltam.
Szerintem is célszerűbb lenne előtte átgondolni! Kacsint

...érdekes Hansi értette miről is beszélek, de hagyjuk!
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #112 Dátum: 2010. Július 09. - 14:42:11 »

Szia Wetzlar!
Nem nagyon akarok vitába szállni, lévén nincs kotyogós puskám, de az a véleményem, hogy a cső csak azután mozdul el, amikor a lövedék már elhagyta a csövet. A végig agyazott stucni puskáknál sincs a cső az agyhoz fogatva, van egy kis mozgása a tusban (volt alkalmam végig agyazott manlicherrel vadászni). Ez a véleményem, de meg lehet győzni az ellenkezőjéről! Nevet Üdv! Lesi  Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2010. Július 09. - 14:45:53 »

Szia Wetzlar!
Nem nagyon akarok vitába szállni, lévén nincs kotyogós puskám, de az a véleményem, hogy a cső csak azután mozdul el, amikor a lövedék már elhagyta a csövet. A végig agyazott stucni puskáknál sincs a cső az agyhoz fogatva, van egy kis mozgása a tusban (volt alkalmam végig agyazott manlicherrel vadászni). Ez a véleményem, de meg lehet győzni az ellenkezőjéről! Nevet Üdv! Lesi  Emelem

Eldöntöttem nem győzködök már senkit sem.
Amit most írtál, jól gondold át mégegyszer, hogy megfelelő példát hoztál-e fel arra amiről eddig beszéltünk!  Kacsint
Még annyit, hogy a vélemény ugye szubjektív dolog...a gyakorlat és a fizika a másik!  Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #114 Dátum: 2010. Július 09. - 14:48:41 »

Szia Wetzlar!
Nem nagyon akarok vitába szállni, lévén nincs kotyogós puskám, de az a véleményem, hogy a cső csak azután mozdul el, amikor a lövedék már elhagyta a csövet. A végig agyazott stucni puskáknál sincs a cső az agyhoz fogatva, van egy kis mozgása a tusban (volt alkalmam végig agyazott manlicherrel vadászni). Ez a véleményem, de meg lehet győzni az ellenkezőjéről! Nevet Üdv! Lesi  Emelem
OMG
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2010. Július 09. - 14:48:58 »

OK, legyen igazad.
...azt mondjuk nem értem, hogy Sebipeti mint ZH tulajdonos miért nem így gondolja és miért nem vette magára ezt a ZH üldözést, dehát mindegy. Wave

Azért mert üldözési mániám van, az nem zárja ki, hogy nem üldöznek!  Nyihi
 Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2010. Július 09. - 14:49:37 »

Azért mert üldözési mániám van, az nem zárja ki, hogy nem üldöznek!  Nyihi
 Wave

Jogos...ezt megjegyzem! Ördög
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #117 Dátum: 2010. Július 09. - 17:30:33 »

Az én öreg szolgálati ZH-m szerintem öregebb mindannyiunknál,pár ezer lövés kiszaladhatott belőle.Nincs rajta gyorsító,és 4x32-es Zeissel kukucskálok.150 méter fölé nem lövök,de amit befog,az ritkán menekül. Ördög
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #118 Dátum: 2010. Július 09. - 20:45:17 »

Szia Wetzlar!
Nem nagyon akarok vitába szállni, lévén nincs kotyogós puskám, de az a véleményem, hogy a cső csak azután mozdul el, amikor a lövedék már elhagyta a csövet. A végig agyazott stucni puskáknál sincs a cső az agyhoz fogatva, van egy kis mozgása a tusban (volt alkalmam végig agyazott manlicherrel vadászni). Ez a véleményem, de meg lehet győzni az ellenkezőjéről! Nevet Üdv! Lesi  Emelem

Üdv Lesi!

Mivel billenőcsövű fegyverről van szó, a kotyogás ez esetben azt jelenti, hogy a cső(pár) a fegyver összecsukott,  -tehát zárolt- állapotában a normálisnál nagyobb mértékben meg tud mozdulni a zártestben.
A lövéskor fellépő nyomás a hüvelytalpat nekipréseli a csőfarnak, az ebből adódó erőhatás olyan, hogy megpróbálja a csövet eltávolítani a csőfartól. Kvázi megpróbálja lebillenteni a csövet. Ezt a hatást részben a reteszelő kampók, -vagy más reteszelő elemek- illetve a csőtengely fogja fel. Ha a csőtengely kopott, vagy más okból nem illeszkedik tökéletesen, akkor a lövés pillanatában a cső el tud mozdulni a tokban, és máris nem "oda mutat", ahova az elsütést megelőző pillanatban.

A szóban forgó modellnél ráadásul nem is hagyományos csőtengely van, hanem két különálló "féltengely".
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2010. Július 09. - 20:47:27 »

"A szóban forgó modellnél ráadásul nem is hagyományos csőtengely van, hanem két különálló "féltengely"." ---mint minden modern bock puskában.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: