Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 305407 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #720 Dátum: 2012. Július 29. - 10:35:54 »

Szia Csabus! Emelem

Félreértettél! Nem arról van szó, hogy elvárjuk az ingyenes utánkeresést, csak a térítés mértékét sokalljuk!

A nyolcvanas években én is neveltem, tartottan Hannoveri vérebet.  Vért pisiltem, hogy tanítani, dolgoztatni tudjam, hetente kétszer mentem le vele a hatvan kilométerre lévő területre gyakorolni. Soha egyetlen forintot, (igaz, mások voltak a költségek) meghívást sem fogadtam el a keresésért, de sajnos így sem tudtam igazán kihasználni, ezért elajándékoztam Somogyba egy Vadászbarátomnak.Tisztában vagyok vele, hogy sem a kutyatatás, sem az útiköltség, sem az idő nincs ingyen. Soha nem merült fel senkiben, hogy szívességből jöjjön bárki segíteni, de azért a leírt összeget soknak tartom.

 Wave

Bár nem tudom, hogy pontosan milyen a vérebesek díjszabása. Gondolom nincs ez szabályozva. De mérlegelni kellene, hogy mit és kinek keres. Persze egy-egy keresés lehet, hogy veszteséges, ha egy helyi tagnak keres egy őz tarvadat vagy süldőt. De ha egy fizetős trófeás vadat keres, akkor azon jöjjön be neki a veszteség. Persze az útiköltség minden alkalommal jöjjön ki neki.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #721 Dátum: 2012. Július 29. - 10:50:44 »

Bízom benne, hogy ezen csak az érintettek sértődnek meg....de remélem ők legalább nagyon.. Emelem

A megsebzett és kutyával is -eredménytelenül- utánkeresett vad , a hivatásos vadászkísérő által becsült trófeasúlyának , vagy leadási árának 50%-át kitevő nettó összeget a Tag Úrral miért nem fizettetik meg ???  A havi tagdíjért cserébe , ingyen megpiszkolhatja a vadat . . . ? !  Vagy ez már nem tartozik a vaddal való gazdálkodás fejezetbe ? Fejvakarás Nyihi

 Wave Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #722 Dátum: 2012. Július 29. - 12:15:26 »

A megsebzett és kutyával is -eredménytelenül- utánkeresett vad , a hivatásos vadászkísérő által becsült trófeasúlyának , vagy leadási árának 50%-át kitevő nettó összeget a Tag Úrral miért nem fizettetik meg ???  A havi tagdíjért cserébe , ingyen megpiszkolhatja a vadat . . . ? !  Vagy ez már nem tartozik a vaddal való gazdálkodás fejezetbe ? Fejvakarás Nyihi

 Wave Emelem


Úgy gondolom, a sebzés lehetősége mindenkinek "adott". Valahol azonban kell különbséget kell tenni a tagdíjat fizető, gazdálkodó, dolgozó tagok, (+ erdészek, + hivatásos vadász) és a bérvadászat között. Nálunk egyébként a később megtalált és használhatatlanná vált vadat teljes árban a tagnak is ki kell fizetnie!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #723 Dátum: 2012. Július 29. - 12:48:08 »

Nálunk egyébként a később megtalált és használhatatlanná vált vadat teljes árban a tagnak is ki kell fizetnie!

 Igen Igen  Követendő , okos példa !!!

 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #724 Dátum: 2012. Július 29. - 13:23:13 »

A megsebzett és kutyával is -eredménytelenül- utánkeresett vad , a hivatásos vadászkísérő által becsült trófeasúlyának , vagy leadási árának 50%-át kitevő nettó összeget a Tag Úrral miért nem fizettetik meg ???  A havi tagdíjért cserébe , ingyen megpiszkolhatja a vadat . . . ? !  Vagy ez már nem tartozik a vaddal való gazdálkodás fejezetbe ? Fejvakarás Nyihi

 Wave Emelem

Ha ezt mindenhol bevezetnék, nem hogy kutyás utánkeresőt nem hívnának, hanem a sebzést egy az egyben letagadnák! A később előkerült elhullott vadat pedig az orvvadászok számlájára írnák.
A másik, hogy hogyan lehet elvárni azt, hogy valaki pénzért vérebest hívjon, mikor még egy lövést sajnál a sebzetten menekülő vadra leadni, mert az még 400 Ft!!! Van ilyen nem egy, s nem kettő! Meg mikor a szórója körüli nádban agancsozáskor előkerül disznó, szarvas, őz tetem, mert ha nem fekszik el a 30 méteres nyílt placcon, akkor már nem megy utána és nem hív bátrabb embert, aki esetleg be mer menni a sűrűbe! Na, az ilyenektől fordul fel a gyomrom! Ráadásul a közgyűlésen nekik van a legnagyobb hangjuk, tisztelet a kivételnek.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #725 Dátum: 2012. Július 29. - 13:44:00 »

Ha ezt mindenhol bevezetnék, nem hogy kutyás utánkeresőt nem hívnának, hanem a sebzést egy az egyben letagadnák! A később előkerült elhullott vadat pedig az orvvadászok számlájára írnák.

Ott , ahol az ilyen meséket az elnök , a vadászmester , a vadőr és a többi tag is beveszi , ott ugyanolyan szemhunyásos , kacsintós , összejátszás van !!!

 He? Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #726 Dátum: 2012. Július 30. - 08:11:49 »



A nyolcvanas években én is neveltem, tartottan Hannoveri vérebet.  Vért pisiltem, hogy tanítani, dolgoztatni tudjam, 

 Wave

Na ezt a csapafektetési módot eddig nem ismertem !     Röhög                                                 Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #727 Dátum: 2012. Július 30. - 08:17:28 »

Na ezt a csapafektetési módot eddig nem ismertem !     Röhög                                                 Wave

Pedig hatásos! Bár nekem olyan szagom van, amin egy jó kutya hónapok múlva is simán elmegy!:rohog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #728 Dátum: 2012. Július 30. - 11:20:47 »

A megsebzett és kutyával is -eredménytelenül- utánkeresett vad , a hivatásos vadászkísérő által becsült trófeasúlyának , vagy leadási árának 50%-át kitevő nettó összeget a Tag Úrral miért nem fizettetik meg ???  A havi tagdíjért cserébe , ingyen megpiszkolhatja a vadat . . . ? !  Vagy ez már nem tartozik a vaddal való gazdálkodás fejezetbe ? Fejvakarás Nyihi

 Wave Emelem


Jól beszélsz Károly bátyám!  Emelem Több lenne a munka, de sokszor lenne nagy köpködés is, hogy milyen szar a kutya, hogy miért nem találta meg a vadat, most lehet fizetni, mert amúgy a sebzés biztos, hiszen ott a vér... Aztán, ha még azt is bevezetnék, hogy minden leadott lövést le kell kutyával ellenőriztetni, ami után nem került elő a vad, akár még a róka sebzéseket is... Hajjaj. Na de találékony nép a magyar, meg az már nagy fokú bizalmatlanság lenne, ami azért mégis, na...

Szerencsére sokkal több a jó példa, főként, ott ahol már került elő vad a kereső kutyának köszönhetően.  Emelem

Ez is megkerült, pedig az elején nem volt vér és Soma nélkül azt se tudtuk volna, hogy merre van előre...

Ezt is könnyen kihámoztuk, pedig nem volt egy szikra vér se a 300 méteres csapán

Üdv, Dani
Naplózva

Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #729 Dátum: 2012. Július 30. - 12:32:33 »

meg az már nagy fokú bizalmatlanság lenne, ami azért mégis, na...
  Pacsi

Én "hat emelet nagyfokúan bizalmatlan" vagyok ... !   Fejvakarás  Vigyorog
Pl. vendégként , egy szóró körül leégett(?) tavalyi nádban - kb. százhúsz méteren belül - , 2 suta , 2 bak és 3 süldő csontvázát találtam !!!  OOO :Mosolyog
Gondolom , mindannyian heveny nádmérgezésben , esetleg rókahibázásban pusztultak el ... !  Nyihi

 Wave Emelem





Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #730 Dátum: 2012. Október 19. - 21:33:59 »

Sziasztok!

Kicsit régen írtam már ide, de tegnap igen kellemes élményben volt részem, amit muszáj megosztani. Egy "majdnem" jó helyen meglőtt süldőt sikerült terítékre hozni, ami a lapocka alját ért lövés ellenére csak lábtörést szenvedett,a kamrát átütő lövedék se a szívet, se a tüdőt nem sértette. A keresésben segítségem is akadt  Mosolyog

Alex a "dsiznó kereső"

Egyszer majd ő is egyedül keresi a sebzett vadat...

Soma féltékeny tekintette őrzi a zsákmányt

Kicsit bővebben is elolvashatjátok a történetet https://www.facebook.com/utankeresokbaratikore?ref=hl

Üdv, Dani
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #731 Dátum: 2012. Október 24. - 11:56:22 »

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #732 Dátum: 2012. Október 24. - 22:01:40 »

Emelem Emelem Emelem
Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 25. - 12:26:34 írta Voldemort » Naplózva

CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #733 Dátum: 2012. Október 25. - 11:54:51 »

Első pillantásra még jónak tűnt.  Ördög
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #734 Dátum: 2012. Október 25. - 12:04:42 »

    Ezt nem tévedésből tetted ki?

Basszus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez jól meg szívatott. AZonnal kérem a törlésést. Valami integetőset kértem. Most létom. Forend: ELNÉZÉST KÉREK.  Stoel Stoel Stoel Stoel Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 25. - 12:27:13 írta Voldemort » Naplózva

Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: