Oldalak: 1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586263 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3615 Dátum: 2016. Március 03. - 15:28:44 »

A földhaszonbérleti szerződésbe belefoglalt vadászati haszonbérleti szerződés vagy megbízás vagy akárhogy nevezzük már nem érvényes.
Külön "Meghatalmazást" kell kötni a földtulajdonossal. A törvény a földhasználót szerintem meg sem elmíti. A Meghatalmazást a tulajdonos adhatja akár temészetes személynek akár joginak. A Meghatalmazásból mindig az időben utolsó az érvényes, azaz ha pl utánnad másnak is aláír a tulaj akkor a Tiéd érvénytelen. De még visszaelőzhetsz egy újabbal...   Ördög Stoel
Az osztatlan közöseknél lesznek érdekességek, ugyanis egy hrsz egyfelé szavazhat (vagyis a "gazdája"), mégpedig úgy, hogy ha a tulajdonosainak legalább 51%-ától van meghatalmazás. De akkor az adott hrsz egész területével szavazol. Ha nincs meg csak max 49 akkor 0-val.
NFA pedig senkinek sem ad ki meghatalmazást...legalábbi a mostani álláspont szerint és errefelé.

 Emelem
Így már érthető! Köszönöm szépen!  Wave  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3616 Dátum: 2016. Március 03. - 16:31:01 »

Adott egy beüzemelt fegyverszekrény(hatóság évekkel ezelőtt átvette) ami kezd kicsi lenni.Nagyobb szekrényre cserélésnél be kell-e jelenteni a hatóságnak?Esetleg ha ugyanabban az ingatlanban másik helyiségbe kerülne át?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Na, akkor nézzük részletesen, mert azt hiszem nem voltam elég világos!

A többször módosított  253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
egyértelműen leírja a fegyver tárolás szabályait, amit a rendőrség időnként (kénye kedve szerint ) ellenőrizhet. Ez a rendelet nem írja sehol, hogy -az egyébként engedélyezett- tároló helyen belül hol kell tartanod a fegyverszekrényt,azt nem cserélheted nagyobbra, kisebbre, fémre, fára, de azt sem, hogy nem rakhatod át másik helységbe a lakáson belül,  vagy ezeket köteles vagy jelenteni! Amit előír, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie a szekrénynek, és a tárolásnak. (Már a fém tárolószekrény sem kötelező!)
Azt sem értem, amit itt leírtatok, hogy mi az, hogy lemérte a szekrény adatait, és átvette a rendőr! Ha a fegyverszekrény az előírásoknak megfelel, és annak  tárolása is, köteles azt elfogadni!
Tudom, hogy nagyon sok helyen még mindég ragaszkodnak pl. a szekrény rögzítéséhez, és egyéb baromságokhoz, de ezek a rendelet ismeretének hiányából adódnak. Merjetek nyugodtan vitába szállni a fegyverügyessel, de csak akkor, ha igazatokat a rendelettel alá tudjátok támasztani. Ő meg mutassa meg, hogy ezek a baromságok hol vannak szabályozva.
Magyarul, ha a tárolóhely és a szekrény megfelel az előírásoknak, köteles elfogadni!
Egyébként egy órája -a biztonság kedvéért - felhívtam a BRFK Fegyverosztályát, megkérdeztem, és sem a szekrénycserét, sem a tárolóhelyen belüli áthelyezést nem kell bejelenteni!

De ha valamelyikőtök úgy gondolja, hogy neki az a megnyugtatóbb, az hívja fel a lakhelye szerinti illetékes fegyverügyi előadóját és vele egyeztessen!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3617 Dátum: 2016. Március 03. - 19:02:07 »

https://www.magyarvadasz.hu/index.php?p=vadaszhirek&id=1877
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3618 Dátum: 2016. Március 03. - 19:56:44 »


Kösz !   Meghajol  Szerintem élni fog a "lehetőséggel" a vezetőségünk !    Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #3619 Dátum: 2016. Március 03. - 21:22:46 »

A közlönyben nem találom... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3620 Dátum: 2016. Március 03. - 23:07:16 »

Ma "befáradtam" a földhivatalba. /kb. két hete már beszéltem velük, hogy jövök majd, ha kijön az új tudnivaló/
Nagyon fölényesen közölték, hogy ők mindenkinek 200,- ért adnak, nekem se adnak 100,-ér és különben is már azt a környéket "elvitték" mit akarok én!   Csodalk
Mondom: A törvényben írva vagyon a földkönyv, amely 100,- Ft, mire megint közölték hogy 200,- és különben is elvitték már.
Mondom: Nem baj, én is elviszem mert nekem is kell, fiatal földmérő mosolyogva: ő aztán biztos nem, majd holnap lesz az "Öreg" gyűjjek be hozzá oszt majd pepecsel...  Fejvakarás
Erre mit lehet lépni?  Vállat von
Holnap bemegyek de lehet lesz nálam egy sörétes. 

Megint megérkeztem... magyarisztánba.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ollotq
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #3621 Dátum: 2016. Március 04. - 00:33:09 »

Ma "befáradtam" a földhivatalba. /kb. két hete már beszéltem velük, hogy jövök majd, ha kijön az új tudnivaló/
Nagyon fölényesen közölték, hogy ők mindenkinek 200,- ért adnak, nekem se adnak 100,-ér és különben is már azt a környéket "elvitték" mit akarok én!   Csodalk
Mondom: A törvényben írva vagyon a földkönyv, amely 100,- Ft, mire megint közölték hogy 200,- és különben is elvitték már.
Mondom: Nem baj, én is elviszem mert nekem is kell, fiatal földmérő mosolyogva: ő aztán biztos nem, majd holnap lesz az "Öreg" gyűjjek be hozzá oszt majd pepecsel...  Fejvakarás
Erre mit lehet lépni?  Vállat von
Holnap bemegyek de lehet lesz nálam egy sörétes. 

Megint megérkeztem... magyarisztánba.

 Emelem
A 200.-/hrsz.  az igaz, mi annyit fizettünk, még januárban és a beadványtól, illetve a kérelemtől számítva 8 napon belül CD-én megkaptuk.(Csongrád-m) Nem vagytok egy kicsit bealudva?
Üdv! ollotq
Naplózva
ollotq
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #3622 Dátum: 2016. Március 04. - 00:55:34 »

A 200.-/hrsz.  az igaz, mi annyit fizettünk, még januárban és a beadványtól, illetve a kérelemtől számítva 8 napon belül CD-én megkaptuk.(Csongrád-m) Nem vagytok egy kicsit bealudva?
Üdv! ollotq
Még annyit, hogy nem az ügyintéző gondja, hogy ki, melyik környéket kéri ki, ha 5-ször kérik ugyanazt, még könnyebb a dolga, feltéve, ha nem felejtette el elmenteni az elsőt. 3másodperc alatt keres a "munkaadójának" több százezer forintot. Megjegyezheted neki, hogy leépítések várhatók a kormányhivatalokban.  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3623 Dátum: 2016. Március 04. - 08:09:33 »

Ma "befáradtam" a földhivatalba. /kb. két hete már beszéltem velük, hogy jövök majd, ha kijön az új tudnivaló/
Nagyon fölényesen közölték, hogy ők mindenkinek 200,- ért adnak, nekem se adnak 100,-ér és különben is már azt a környéket "elvitték" mit akarok én!   Csodalk
Mondom: A törvényben írva vagyon a földkönyv, amely 100,- Ft, mire megint közölték hogy 200,- és különben is elvitték már.
Mondom: Nem baj, én is elviszem mert nekem is kell, fiatal földmérő mosolyogva: ő aztán biztos nem, majd holnap lesz az "Öreg" gyűjjek be hozzá oszt majd pepecsel...  Fejvakarás
Erre mit lehet lépni?  Vállat von
Holnap bemegyek de lehet lesz nálam egy sörétes. 

Megint megérkeztem... magyarisztánba.

 Emelem

Panasz a járási hivatal vezetőjénél ! Most úgyis karcsúsítást terveznek a közszférában .     Rózsa             S.Peti
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3624 Dátum: 2016. Március 04. - 08:12:03 »

Panasz a járási hivatal vezetőjénél ! Most úgyis karcsúsítást terveznek a közszférában .     Rózsa             S.Peti

Bocs ezt a labdát már leütötték - de én tényleg leütném ha így bunkóskodnak !     Wave
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3625 Dátum: 2016. Március 04. - 09:39:52 »

"(4) Állami tulajdonú földterület esetén a  vadászati joggal kapcsolatos eljárásokban meghatalmazásnak minősül
a  vagyonkezelési szerződésbe foglalt, vadászati joggal összefüggő képviseletre vonatkozó meghatalmazás, amely
a meghatalmazott által bemutatott, a képviselettel érintett állami földterületek listájával együtt érvényes."

Ezt segít valaki kibontani értelmezni? Fejvakarás
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3626 Dátum: 2016. Március 04. - 09:49:30 »

Ma "befáradtam" a földhivatalba. /kb. két hete már beszéltem velük, hogy jövök majd, ha kijön az új tudnivaló/
Nagyon fölényesen közölték, hogy ők mindenkinek 200,- ért adnak, nekem se adnak 100,-ér és különben is már azt a környéket "elvitték" mit akarok én!   Csodalk
Mondom: A törvényben írva vagyon a földkönyv, amely 100,- Ft, mire megint közölték hogy 200,- és különben is elvitték már.
Mondom: Nem baj, én is elviszem mert nekem is kell, fiatal földmérő mosolyogva: ő aztán biztos nem, majd holnap lesz az "Öreg" gyűjjek be hozzá oszt majd pepecsel...  Fejvakarás
Erre mit lehet lépni?  Vállat von
Holnap bemegyek de lehet lesz nálam egy sörétes. 

Megint megérkeztem... magyarisztánba.

 Emelem

VHR:
9. § (3) A vadászterületnek minősülő ingatlan tulajdonjoga igazolásaként el kell fogadni: a) az ingatlan tulajdoni lapjának hiteles másolatát; b) az ingatlan tulajdonjogának földhivatali bejegyzéséről szóló határozat eredeti vagy közjegyző által hitelesített másolati példányát; c) az ingatlanügyi hatóság által papíralapon vagy elektronikus adathordozón kiadott földkönyvet vagy tulajdonosi adatokkal kiegészített földkönyv kivonatot; d) az  ingatlanügyi hatóság által papíralapon vagy elektronikus adathordozón kiadott, a  tulajdonosok nevét, tulajdoni hányadát, a földrészletek helyrajzi számait, valamint azok területét hektárban tartalmazó összesítőt; e) az ingatlan-nyilvántartási adatbázishoz adatátviteli vonalon való csatlakozással számítógépes hálózaton történő adatlekéréssel történő helyszíni adatbemutatást, vagy a tulajdoni lapról elektronikus formában szolgáltatott nem hiteles másolat helyszíni bemutatását. (4) A tulajdonosi közösség tagjának tulajdonában álló föld tulajdonjogának első alkalommal történő igazolását mindaddig el kell fogadni, amíg a változást a (3) bekezdés szerinti okirattal igazolva be nem jelentették.


Így tiszta hogy minden meghatalmazott visz egy cd-t ugyanarról a községhatárról,csakhát az ott lesz a levezető emberke,vagy aszisztense gépén is ugyanúgy. Szóval bebiztosítani jó ha olyanok a kilátások,de a rendelet az elektronikus földkönyvi kivonatot is engedélyezi,így a helyszínen az alapján mindenki leellenőrizhető egyesével,vagy szúrópróba szerűen,vagy kérésre.  11. §  (2) A  tulajdonosi vagy képviseleti jogosultság igazolását a  kialakított vadászterületen belül, a  vadászterület kiterjedésének megállapításánál figyelembe vehető földterülettel rendelkező bármely tulajdonos kérheti.
 Egyetlen ilyen CD kell ami hiteles hivatal által kiadott cd,vagy még az se,hanem az online földhivatali rendszerbe van hozzáférése a közzösségi ülésen helyet foglaló jogásznak,vagy ügyintézőnek és máris meg van oldva a dolog.
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #3627 Dátum: 2016. Március 04. - 10:35:24 »

Sziasztok
Azon vitatkoztam minap a vadásztársammal hogy a bekeritett területek (gyümölcsös,stb) nem számitanak bele a vadászterületbe vagyis az le van vonva a vadászterületből?!! Ő váltig állititta hogy nem az is beleszámit és ez hülyeség!!
Tudna valaki erre vonatkozóan nyilatkozni esetleg hol találom az ehhez tartozó rendelkezéseket??  Stoel
előre is köszönöm
 Emelem
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #3628 Dátum: 2016. Március 04. - 10:44:18 »

Sziasztok
Azon vitatkoztam minap a vadásztársammal hogy a bekeritett területek (gyümölcsös,stb) nem számitanak bele a vadászterületbe vagyis az le van vonva a vadászterületből?!! Ő váltig állititta hogy nem az is beleszámit és ez hülyeség!!
Tudna valaki erre vonatkozóan nyilatkozni esetleg hol találom az ehhez tartozó rendelkezéseket??  Stoel
előre is köszönöm
 Emelem

2016.01.01-2016.06.30-ig érvényes törvényszöveg alapján: http://omvk.hu/hirek/elerhetok-a-vtv--modositasok-egyseges-szerkezetben.html

8. § ...
(2) Nem minősül vadászterületnek, és a vadászterület kiterjedésének megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni az azon található
a) település közigazgatási belterületét, valamint
b) lakóingatlanul szolgáló bekerített külterületi ingatlan,
c) tanya, valamint major,
d) temető,
e) nem mező-, erdő- vagy vadgazdálkodási célból bekerített hely,
f) repülőtér,
g)  közút, valamint a közút és annak fel- és lehajtója által határolt, továbbá
h) vasút
területét.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3629 Dátum: 2016. Március 04. - 10:52:33 »

"(4) Állami tulajdonú földterület esetén a  vadászati joggal kapcsolatos eljárásokban meghatalmazásnak minősül
a  vagyonkezelési szerződésbe foglalt, vadászati joggal összefüggő képviseletre vonatkozó meghatalmazás, amely
a meghatalmazott által bemutatott, a képviselettel érintett állami földterületek listájával együtt érvényes."

Ezt segít valaki kibontani értelmezni? Fejvakarás
XY vagyonkezelő erdészetnek van a vagyonkezelői szerződésébe meghatalmazás akkor azzal a területtel szavazhat..Azokra a területekre amiről nincs a szerződésébe a vadászati jogról meghatalmazás,de a vagyonkezelője, még senki sem tudja, hogy ki fog szavazni..(tipikus magyar sz........)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: