Oldalak: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586255 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3030 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 20:34:47 »

Ezek szerint a helyi TAB-oknak nem lesz szerepe a vadászati jog haszonbérbeadásánál? (korábban ez hallatszott) Vállat von
Indulhat újra a harc az aláírásokért,meghatalmazásokért! Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3031 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 20:49:12 »

"A törvénytervezet eleme az is, hogy megkezdett négy hektáronként hivatásos vadászt kell alkalmazni."


A vadőrök országa leszünk... (nyilván csak elírás, de egy pillanatra meglepett)  Röhög


50 tájegység lesz, (186000 ha  kb.30 vadászterület /1 fő) mindegyiknek egy felügyelője. Eddig volt egy megyei "felügyelő" egy egész apparátussal. Most lesz + 2 felügyelő, akikre -szerintem- rá lesz lőcsölve  az összes szaros adminisztráció, terület ellenőrzés, irányítás, tervezés, hivatásos vadászok segítése, irányítása beszámolók..... stb! Na, ez aztán meg fogja váltani a vadászvilágot!

Arra is  qrva kíváncsi vagyok, hogy ki fogja a területek odaítélésében azokat a kis földtulajdonosokat képviselni akik nem élnek szavazati jogukkal? Mert ugye a tervezet szerint a jegyző nem, bizottság nem,...??  Ki fog dönteni, ha  azonos nagyságú területtel rendelkezik két vagy több bérlőjelölt? Ahogy hallom  a Területi Agrár Bizottságok elnökei. Ez sok helyen (nálunk biztosan)  egyenlő lesz a társaságok halálával.
Az is érdekel, hogy azt az öt méteres sávot (ami vadkárelhárítás szempontjából valóban jó) hogyan fogja betartani egy olyan földtulajdonos akinek pl. egy tíz méter széles nadrágszíj parcellája van az erdő mellett? Lesz még itt balhé rendesen!     Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #3032 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 18:41:32 »

Szép Napot,


Valaki meg tudja mondani hogy külföldi fegyver vasár után mennyi időn belül kell szemléztetni, majd beìratni?

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3033 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 22:23:38 »

Szép Napot,


Valaki meg tudja mondani hogy külföldi fegyver vasár után mennyi időn belül kell szemléztetni, majd beìratni?

 Emelem
Mindegy, hogy külföldről vagy itthon veszed, 8 napon belül kell beíratni.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #3034 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 22:31:26 »

Szuper,

És ez természetesen munkanapra vonatkozik?!


Köszönöm!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3035 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 05:30:59 »

Nem, naptári napra.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
sab
Vendég
« Új üzenet #3036 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 08:57:58 »

Én azért kétfelé osztanám ezt.

Beíratni valóban 8 naptári nap, de a szemlézést (kategória igazolás), avagy ha használt, akkor műszaki vizsgáztatást el lehet tologatni.

Vagy felviszi személyesen B.p-re és azonnal meg van, vagy a másik megoldás, hogy megbíz egy fegyverboltot, vagy fegyverjavítót, akik foglalkoznak műszaki vizsgára való szállítással, és ebben az esetben kap egy hivatalos átvételi igazolást, hogy x.y. átvette műszaki vizsgára való szállításra.
Ezzel az igazolással berobog az illetékes rendőrhatósághoz, bemutatja az átvételi igazolást, és ezennel eleget tett a jogszabálynak, és ha meg lesz a Kézilőfegyvervizsgáló igazolása, akkor azt majd akkor bemutatja.

Ez utóbbi megoldás, akkor költségkímélő, ha Bivalybasznádról utazna fel B.p-re saját g.k-val. Mosolyog Emelem
Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #3037 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 09:03:57 »


50 tájegység lesz, (186000 ha  kb.30 vadászterület /1 fő) mindegyiknek egy felügyelője. Eddig volt egy megyei "felügyelő" egy egész apparátussal. Most lesz + 2 felügyelő, akikre -szerintem- rá lesz lőcsölve  az összes szaros adminisztráció, terület ellenőrzés, irányítás, tervezés, hivatásos vadászok segítése, irányítása beszámolók..... stb! Na, ez aztán meg fogja váltani a vadászvilágot!

Arra is  qrva kíváncsi vagyok, hogy ki fogja a területek odaítélésében azokat a kis földtulajdonosokat képviselni akik nem élnek szavazati jogukkal? Mert ugye a tervezet szerint a jegyző nem, bizottság nem,...??  Ki fog dönteni, ha  azonos nagyságú területtel rendelkezik két vagy több bérlőjelölt? Ahogy hallom  a Területi Agrár Bizottságok elnökei. Ez sok helyen (nálunk biztosan)  egyenlő lesz a társaságok halálával.
Az is érdekel, hogy azt az öt méteres sávot (ami vadkárelhárítás szempontjából valóban jó) hogyan fogja betartani egy olyan földtulajdonos akinek pl. egy tíz méter széles nadrágszíj parcellája van az erdő mellett? Lesz még itt balhé rendesen!     Fejvakarás

Szia Attila!

Ezt kifejtenéd:
Ahogy hallom  a Területi Agrár Bizottságok elnökei. Ez sok helyen (nálunk biztosan)  egyenlő lesz a társaságok halálával.

Elképzelhető, hogy annyi földtulajdonos nem fog élni a szavazati jogával, hogy a TAB elnökei döntsenek? Mi van a korábbi bérlővel? Nem ő az elsődleges, ha úgy tetszik jogutód ilyen esetben?

Elnézést, ha hülyeség a kérdés, de tényleg érdekel a gondolatod.



Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3038 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 09:37:19 »

Szia Attila!

Ezt kifejtenéd:
Ahogy hallom  a Területi Agrár Bizottságok elnökei. Ez sok helyen (nálunk biztosan)  egyenlő lesz a társaságok halálával.

Elképzelhető, hogy annyi földtulajdonos nem fog élni a szavazati jogával, hogy a TAB elnökei döntsenek? Mi van a korábbi bérlővel?

Elnézést, ha hülyeség a kérdés, de tényleg érdekel a gondolatod.
"Semjén Zsolt kitért többek között arra is, az új törvény értelmében minden földtulajdonosnak jogában áll rendelkeznie saját területe vadászati hasznosításáról vagy megbízhat valakit, hogy ő rendelkezzen, de ha egyiket sem teszi, akkor - a korábbi gyakorlattal ellentétben - helyettük sem bizottság, sem jegyző nem rendelkezhet."
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3039 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 09:57:40 »

"Semjén Zsolt kitért többek között arra is....
Elismerve azt, hogy S.Zs. annyit tett a magyar vadászatért és vadgazdálkodásért, mint előtte egyetlen "újkori" politikus sem, azért szerencsés lenne megvárni az elfogadott törvényt.
Annyi tervezet látott már napvilágot (csak én benne voltam 3 különálló bizottságban, ahol műhelymunka folyt a készülő trv. tartalmáról) és azokat annyian annyi féle képen csűrték-csavarták
már szanaszét, hogy ezekből véleményem szerint semmit sem szabad tényként, vagy valós elemként kezelni.
A 96-os LV trv. tervezésekor nagyon sok jónak tűnő terv élt egészen a kodifikáció utolsó másodpercéig.....aztán sok részletben, pillanatnyi politikai érdekek mentén, homlokegyenest ellentétes törvény született. Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #3040 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 10:11:51 »

Elismerve azt, hogy S.Zs. annyit tett a magyar vadászatért és vadgazdálkodásért, mint előtte egyetlen "újkori" politikus sem, azért szerencsés lenne megvárni az elfogadott törvényt.
Annyi tervezet látott már napvilágot (csak én benne voltam 3 különálló bizottságban, ahol műhelymunka folyt a készülő trv. tartalmáról) és azokat annyian annyi féle képen csűrték-csavarták
már szanaszét, hogy ezekből véleményem szerint semmit sem szabad tényként, vagy valós elemként kezelni.
A 96-os LV trv. tervezésekor nagyon sok jónak tűnő terv élt egészen a kodifikáció utolsó másodpercéig.....aztán sok részletben, pillanatnyi politikai érdekek mentén, homlokegyenest ellentétes törvény született. Fejvakarás

Szia Csaba !

"született."

Mert már meg van az új Vtv ?  Hol olvasható ?
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3041 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 10:43:07 »

Szia Csaba !

"született."

Mert már meg van az új Vtv ?  Hol olvasható ?
 Emelem
Az ami "született" már régóta,sok helyen. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #3042 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 10:57:48 »

Én azért kétfelé osztanám ezt.

Beíratni valóban 8 naptári nap, de a szemlézést (kategória igazolás), avagy ha használt, akkor műszaki vizsgáztatást el lehet tologatni.

Vagy felviszi személyesen B.p-re és azonnal meg van, vagy a másik megoldás, hogy megbíz egy fegyverboltot, vagy fegyverjavítót, akik foglalkoznak műszaki vizsgára való szállítással, és ebben az esetben kap egy hivatalos átvételi igazolást, hogy x.y. átvette műszaki vizsgára való szállításra.
Ezzel az igazolással berobog az illetékes rendőrhatósághoz, bemutatja az átvételi igazolást, és ezennel eleget tett a jogszabálynak, és ha meg lesz a Kézilőfegyvervizsgáló igazolása, akkor azt majd akkor bemutatja.

Ez utóbbi megoldás, akkor költségkímélő, ha Bivalybasznádról utazna fel B.p-re saját g.k-val. Mosolyog Emelem


Közben beszéltem a BRFK-val.
Mivel aznap nincs fegyverügyintézés mikor tudnék menni, így ha írok egy kérelmet, akkor túlnyúlhatok a beíratás 8 napján. A beíratással együtt kell odaadnom.
A szemlét is 7. napra tudom megtenni csak.


Köszönöm a segítséget!


 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3043 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 15:17:45 »


"született."

Mert már meg van az új Vtv ?  Hol olvasható ?
 Emelem

Szervusz SAB!
A 96-os LV trv. tervezésekor nagyon sok jónak tűnő terv élt egészen a kodifikáció utolsó másodpercéig.....aztán sok részletben, pillanatnyi politikai érdekek mentén, homlokegyenest ellentétes törvény született. Fejvakarás
Ez még a most érvényben lévő törvény szülőszobájáról szólt Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #3044 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 11:53:47 »

Kedves Fórum Társak!
Mit hallottatok,mit tudtok az 1000Ft/HA terület bérleti dijjakról?
Valóban így lesz?
Én egy kicsit sokallom! Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: