Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586262 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2055 Dátum: 2012. December 08. - 10:27:04 »

Szia! Emelem

A vendéghívást a házi-szabályzatokban szabályozzák a vadásztársaságok mivel ez a közgyűlés hatásköre.
A vendég vadászatáról/vadásztatásáról már ír a vtv is!

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #2056 Dátum: 2012. December 08. - 11:24:09 »

Akkor olyan hogy ha lesvadászatra hívom meg a vendégemet,köteles vagyok mellette ülni a lesen,nincs törvényben,viszont a tag gyűlés meghatározhat ilyet.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2057 Dátum: 2012. December 08. - 11:27:10 »

Akkor olyan hogy ha lesvadászatra hívom meg a vendégemet,köteles vagyok mellette ülni a lesen,nincs törvényben,viszont a tag gyűlés meghatározhat ilyet.
A házi szabályzat bármiben szigoríthat, csak könnyítési lehetősége nincsen a törvényhez mérten.
Így akár azt is előírhatja szabályként, hogy fognod kell a vendéged kezét, ha ezt a tagság többsége megszavazza.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #2058 Dátum: 2012. December 08. - 15:41:39 »

Ez okés Csaba,de nekem konkrétan azt mondták, le van írva a VTV-be hogy ha vendéget hívok lesvadászatra kint kell mellette ülnöm a lesen. Én ilyet nem találtam,azért is kérdeztem meg itt. Kérdeztem miért is van ez így erre a válasz az volt,hogy nehogymár én is vadásszak,amikor vendégem van,csak az ő szórakozása a fontos. Ez eddig oké is,de amikor mondjuk fácánvadászatra a kisfiát meghívja ugyanaz az ember aki ezt mondta,akkor ő se vadásszon,csak hajtson a gyereknek?   Ördög Na majd előadom én magam taggyűlésen  Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2059 Dátum: 2012. December 08. - 16:04:29 »

Ez okés Csaba,de nekem konkrétan azt mondták, le van írva a VTV-be hogy ha vendéget hívok lesvadászatra kint kell mellette ülnöm a lesen. Én ilyet nem találtam,azért is kérdeztem meg itt. Kérdeztem miért is van ez így erre a válasz az volt,hogy nehogymár én is vadásszak,amikor vendégem van,csak az ő szórakozása a fontos. Ez eddig oké is,de amikor mondjuk fácánvadászatra a kisfiát meghívja ugyanaz az ember aki ezt mondta,akkor ő se vadásszon,csak hajtson a gyereknek?   Ördög Na majd előadom én magam taggyűlésen  Ördög

Nem hiszem, hogy igazad lenne! Vigyorog
A társas vadászat és a lesvadászat is más! A törvény ugye azt írja, hogy a vadászatra jogosult köteles a vendég kíséretéről gondoskodni ha az nem rendelkezik helyismerettel, vagy igényli. Társas vadászaton ez ugye adott!  Mosolyog
 
 Egyéni vadászat esetén általában a társaságok házi szabályzata, vagy közgyűlési határozat nem ragaszkodik hozzá, hogy  a vendég és a kísérő  "fogja egymás kezét", de ez mindenütt más és más!
Egyébként az valóban ciki, ha a vendéglátó a másik lesen lő valamit, a vendég meg csak nézi a semmit! Én csak azoknak a vendégeknek adom meg a lehetőséget egyedül vadászni akikben feltétlenül megbízok, de akkor én rendszerint csak az üres puskát szorongatom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2060 Dátum: 2012. December 08. - 16:20:53 »

Részlet a 79/2004(V.4.) FVM rendeletből:

67. § (1) A vadászatvezető, illetőleg a kísérővadász köteles a vadászat megkezdése előtt meggyőződni arról, hogy a vadász rendelkezik-e a vadászat gyakorlásának személyi feltételeivel.

(2)110 A vadászterületen a jogosult azoknak az egyénileg vadászó személyeknek a közvetlen (együtt tartózkodó) kíséretéről köteles gondoskodni, akik a biztonságos vagy szakszerű vadászathoz szükséges helyi ismeretekkel nem rendelkezhetnek, vagy ezt kérik. Kísérőként a jogosult elsősorban a hivatásos vadászt köteles megbízni, illetve - ha a körülmények ezt nem teszik lehetővé - e feladatra alkalmas, vadászjeggyel rendelkező vadász is megbízható. Az egyénileg vadászó, meghatározott fajú és számú vad vadászatára jogosító bérvadászati szerződéssel rendelkező személy mellé - eltérő megállapodás hiányában - közvetlen kísérőszemélyt kell állítani. Társas vadászati mód esetén a kíséretről a vadászat rendjének megfelelően kell gondoskodni, amelynek során a kíséret meghatározott területrészen irányított is lehet.

(3) A vadászatvezető, illetőleg a kísérővadász a vadászat megkezdése előtt tájékoztatást ad a vadászat alatt követendő magatartásról. A vadász csak olyan fajú, ivarú, trófeaminőségű és mennyiségű vadat ejthet el, amelyre rendelkezik a jogosult hozzájárulásával, illetve arra adhat le lövést, amelynek elejtésére a vadászatvezető vagy a kísérővadász előzetesen engedélyt adott. Aki a vadászat során nem engedélyezett vadat ejt el, köteles haladéktalanul a jogosultnak, illetve társasvadászaton a vadászatvezetőnek bejelenteni.

(4) A jogosult évente legalább egy alkalommal köteles balesetvédelmi oktatást tartani a vadászatra vonatkozó szabályokról; erről jegyzőkönyvet kell felvenni. A vadászatvezető, illetve egyéni vadászat esetén a kísérő köteles a vadászat megkezdése előtt balesetvédelmi eligazítást tartani, amit a résztvevők aláírásukkal igazolnak.

Ezt lehet szigorítani, de enyhíteni nem.
Ugyan akkor nem mondja ki egyértelműen a törvény, hogy minden esetben szükséges a kísérő "közvetlen (együtt tartózkodó)" jelenléte.
Tehát ha a vendégvadász elég IQ-val rendelkezik ahhhoz, hogy pl. ne hagyja el a leshelyét és minden egyéb részletet megnyugtatóan lehet vele tisztázni, akkor az a vadásztatón múlik, hogy ad-e mellé kísérőt, vagy sem.
Viszont nem véletlenül emeltem ki a (4) szakaszban jelölt részt.
Sok helyen (szinte mindenhol!!) hajlamosak arra, hogy megfeledkezzenek az egyéni vadászaton is szükséges balesetvédelmi eligazításról és arról még inkább, hogy ennek tényét a vendéggel írásban elismertessék.
Ha neadj'Isten bármi történik és ez nem bizonyítható, akkor a vvadászatra jogosult, vagy annak képviselője (vendéglátó) igen nagy bajba kerül.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2061 Dátum: 2012. December 08. - 16:28:50 »

Egyébként az valóban ciki, ha a vendéglátó a másik lesen lő valamit, a vendég meg csak nézi a semmit! Én csak azoknak a vendégeknek adom meg a lehetőséget egyedül vadászni akikben feltétlenül megbízok, de akkor én rendszerint csak az üres puskát szorongatom!
Ez meg ugyi már nem jogi, hanem erkölcsi kategória Vigyorog
Habár ebben én kissé más véleményen vagyok.
Ha valakit meghívok vendégvadászatra az biztos, hogy csak olyan vadászember lehet, aki el tudja fogadni ha nem neki megy a lőhető vad, még ha (természetesen) az "esélyesebb" helyre is került.
Tehát nem arról van szó, hogy egy rég nem etetett szóróra teszem ki szerencsétlen madarat, ahol egeret sem lát reggelig, közben én a dugi szóróimat végigjárom és telelövöm a saroglyát, mert az undorító viselkedés.
Volt ilyenben részem, mint meghívott vendégnek. Jó pofát vágtam hozzá, segítettem zsigerelni és pakolni. Aztán soha többé nem fogadtam el oda meghívást.
De ha vendégem van és nem igényli a jelenlétemet, akkor én is szoktam vadászni, főleg ha pl. vadkárelhárítás az elsődleges célja a vadászatunknak.
Ez nem jelenti, hogy ne tudnám elfogadni azt, amit te képviselsz ezzel kapcsolatban  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #2062 Dátum: 2012. December 08. - 17:14:58 »

Ez meg ugyi már nem jogi, hanem erkölcsi kategória Vigyorog
Habár ebben én kissé más véleményen vagyok.
Ha valakit meghívok vendégvadászatra az biztos, hogy csak olyan vadászember lehet, aki el tudja fogadni ha nem neki megy a lőhető vad, még ha (természetesen) az "esélyesebb" helyre is került.
Tehát nem arról van szó, hogy egy rég nem etetett szóróra teszem ki szerencsétlen madarat, ahol egeret sem lát reggelig, közben én a dugi szóróimat végigjárom és telelövöm a saroglyát, mert az undorító viselkedés.
Volt ilyenben részem, mint meghívott vendégnek. Jó pofát vágtam hozzá, segítettem zsigerelni és pakolni. Aztán soha többé nem fogadtam el oda meghívást.
De ha vendégem van és nem igényli a jelenlétemet, akkor én is szoktam vadászni, főleg ha pl. vadkárelhárítás az elsődleges célja a vadászatunknak.
Ez nem jelenti, hogy ne tudnám elfogadni azt, amit te képviselsz ezzel kapcsolatban  Emelem

Hasonló a helyzet,mert arra a területre  akar meghívni az egyik barátom vadászni,ahol gyakorlatilag felnőttem,és a vadőrök munkáját még ma is aktívan segítem Mosolyog Elég szépen járnak a disznók mostanában,és több ember,több esély,ezért akarunk két különböző lesre felülni,csak ugye az okosok azt mondták hogy a vendéghívás csak úgy működik,ha a vendéghívó felül velem a lesre... Na mindegy vannak itt bajok,nem kicsit.
 Köszönöm szépen a segítségeteket!!! Wave Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2063 Dátum: 2012. December 08. - 17:35:01 »

Szia Csabus! Emelem

Én nagyon ritkán hívok vendéget, mert igen csak korlátozott a lehetőség, akár a vendéghívásra, akár a vadszámra gondolok. (Ami nincs arra nem hívok vendéget! Röhög)
Vadkárelhárítás nálunk nincs, mivel néhány téli napot kivéve nálunk nincs disznó, és a mezőgazdasági részünk is olyan kicsi, hogy nincs vad amelyik azért idejön. Egyszer fizettünk csak 400 000 forintot, mert a dámok bementek ünnepelni a gyümölcsösbe, de ott előtte a gazdák leszedték a kapukat és a kerítést!?  Vállat von Persze tőlünk meg senki nem fellebbezte meg! Vállat von

Persze tudom, hogy a vadászszerencse nagyon forgandó, de talán nem is a vendég rossz szájízére tekintettel nem lövök ilyenkor, hanem nekem lenne ciki. Persze nem azt mondom, hogy ha dámra, vagy őz tarvadra megyünk, nem lövök meg egy rókát, de dámot, vagy sutát-gidát olyankor nem.

De annyira már gondolom ismersz, hogy nem vagyok mindenben normális! :Mosolyog Röhög

 Wave Wave Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pinti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Új üzenet #2064 Dátum: 2012. December 10. - 15:15:39 »

Sziasztok. Abba kérném a segítségeteket, hogy ha valakinek bevonták a fegyvertartási engedélyét és lejárt a 2 év, amire bevonták. Ha jól tudom, újra vizsgázni nem kell, orvosi alkalmassági papírral, vadász vizsga bizonyítvánnyal és vadászjeggyel lehet menni a rendőrségre és lehet igényelni a fegyvertartási engedélyt?  Vagy mi az eljárási mód? Köszönöm előre is a segítségeteket.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2065 Dátum: 2012. December 10. - 17:05:46 »

Sziasztok. Abba kérném a segítségeteket, hogy ha valakinek bevonták a fegyvertartási engedélyét és lejárt a 2 év, amire bevonták. Ha jól tudom, újra vizsgázni nem kell, orvosi alkalmassági papírral, vadász vizsga bizonyítvánnyal és vadászjeggyel lehet menni a rendőrségre és lehet igényelni a fegyvertartási engedélyt?  Vagy mi az eljárási mód? Köszönöm előre is a segítségeteket.
Nem mindegy miért vonták be, mert lehet, hogy fegyverismereti vizsgát újra kell tenni.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
istvantanya
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2066 Dátum: 2012. December 10. - 21:29:17 »

Sziasztok.
Szerintetek kölcsön adhatom 16 os sörétesemet annak a barátomnak, akinek 12 es van bejegyezve a tartásiba.
A kalibernek is van jelentősége, vagy csak a fegyver jellegének? Vagy annak se?
Ha kölcsönadom tud majd 16 os lőszert vásárolni?
Köszönöm.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2067 Dátum: 2012. December 10. - 21:54:58 »

Sziasztok.
Szerintetek kölcsön adhatom 16 os sörétesemet annak a barátomnak, akinek 12 es van bejegyezve a tartásiba.
A kalibernek is van jelentősége, vagy csak a fegyver jellegének? Vagy annak se?
Ha kölcsönadom tud majd 16 os lőszert vásárolni?
Köszönöm.


Kölcsönadhatod, de ő nem tud hozzá lőszert vásárolni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #2068 Dátum: 2012. December 28. - 12:49:13 »

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy:
Rendelkezem fegyvertartási engedéllyel,adásvételivel veszek egy golyós puskát!
Ugye 8 napom van átiratni,de addig használhatom az adásvételivel míg nincs átiratva a nevemre?
 
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #2069 Dátum: 2012. December 28. - 13:02:48 »

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy:
Rendelkezem fegyvertartási engedéllyel,adásvételivel veszek egy golyós puskát!
Ugye 8 napom van átiratni,de addig használhatom az adásvételivel míg nincs átiratva a nevemre?
 




Az adásvételire került dátum után már a vevőé a fegyver, tehát igen!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: