Oldalak: 1 ... 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 [352] 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581748 alkalommal)
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #5265 Dátum: 2022. Március 16. - 20:57:08 »

Köszi mindenkinek a válaszát.
Ma megvolt a doki, pénteken beiratom.
Egyébként öröm látni, hogy mennyire más az eljárásrend az országban.
Ahogy Lajos írta jogszabály hézag mindenhol….

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #5266 Dátum: 2022. Március 16. - 21:58:05 »

Ma felhívtam én is a fegyverügyesünket, mert lejárt az orvosim. Azt a választ kaptam, hogy ráérek a vészhelyzet végéig rendezni!
Egyszerűen felfoghatatlannak tartom, hogy egy rendelkezést egy országon belül mindenki kénye kedve szerint értelmezhet!
Több mint 30 évig dolgoztam a testületnél, munkakörömből kifolyólag sok parancs, rendelet, törvény előkészítésében vettem részt, és mondhatom ilyen "értelmezési szabadságot" soha nem tapasztaltam!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5267 Dátum: 2022. Március 17. - 05:06:06 »

... és mondhatom ilyen "értelmezési szabadságot" soha nem tapasztaltam!

Enélkül hogy működne a "Jupiter-kis ökör" faktor?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #5268 Dátum: 2022. április 12. - 11:38:36 »

A mellekelt ismertetot kuldte a VT vadaszmestere a tagsagnak:

"A Vadászati Hatóság határozatban kötelezte Vadásztársaságunkat a xyz határában elszaporodott nutria gyérítésére, mivel a határozat indoklása szerint jelentős számú állomány telepedett meg az adott területen. Az elejtéseket a beírókönyvben kell rögzíteni az egyéb vadfajokhoz hasonlóan."

Kerdes/megjegyzes:
1. A Nutria Magyarorszagon nem oshonos ozonfaj, ez igaz, de nem szerepel a vadaszhato listan.
2. A Vadaszati Hatosag eloirhatja olyan faj vadaszatat, amit a torveny nem engedelyez ? ? ?
3. Magasabb jogszabalyt elvben alacsonyabb rendelet nem modosithat.
4. Elofordult mar mashol is hasonlo eset?

 Stoel

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5269 Dátum: 2022. április 12. - 13:04:05 »

A mellekelt ismertetot kuldte a VT vadaszmestere a tagsagnak:

"A Vadászati Hatóság határozatban kötelezte Vadásztársaságunkat a xyz határában elszaporodott nutria gyérítésére, mivel a határozat indoklása szerint jelentős számú állomány telepedett meg az adott területen. Az elejtéseket a beírókönyvben kell rögzíteni az egyéb vadfajokhoz hasonlóan."


Nem találtam rá jogszabályi passzust.
A kormoránnal párhuzamosnak véltem némileg a dolgot, az sem szerepel a lőhető vadfajok között, viszont túlszaporodott állomány esetében gyéríthető. Viszont erre van környezetvédelmi jogszabály. (13/2001 KöM)
Szóval:  Fejvakarás
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #5270 Dátum: 2022. április 12. - 15:38:32 »

Nem találtam rá jogszabályi passzust.
A kormoránnal párhuzamosnak véltem némileg a dolgot, az sem szerepel a lőhető vadfajok között, viszont túlszaporodott állomány esetében gyéríthető. Viszont erre van környezetvédelmi jogszabály. (13/2001 KöM)
Szóval:  Fejvakarás
Nálunk mnden vadászatra jogosult kapott egy értesítést a vadaszati hatóságtól, hogy a nutria ugyan nem vadászható vadfaj, de lőhető. A lelövéseket a többi jelentéssel együtt kell lejelenteni a hatóság  felé. Még egy nutria rajzábra is érkezett, kifüggesztésre a beírókönyvhöz. Itt ugyan még senki sem látott, de mosonban van olyan társaság, ahol 150-e jelentettek le elmúlt évben.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #5271 Dátum: 2022. április 12. - 15:47:23 »

Nálunk mnden vadászatra jogosult kapott egy értesítést a vadaszati hatóságtól, hogy a nutria ugyan nem vadászható vadfaj, de lőhető. A lelövéseket a többi jelentéssel együtt kell lejelenteni a hatóság  felé. Még egy nutria rajzábra is érkezett, kifüggesztésre a beírókönyvhöz. Itt ugyan még senki sem látott, de mosonban van olyan társaság, ahol 150-e jelentettek le elmúlt évben.

Az en gondom az, hogy a Tiszantulon szinte vadasznak az emberre, ha megkuld egy kutyat vagy egy macskat a hatarban. Akkor mi lenne, ha nutriaval kapnanak el, ami gerincas allat - lasd allatvedelmi torveny - es egyertelmuen nem szerepel Magyarorszagon a vadaszhato fajok kozott. Mit szolnanak az ilyen kiloveshez a melyzoldek?

Multkor ket kutya hajtott egy sutat a hatarban, messze a falutol es a vador kerte, hogy ne emeljek puskat rajuk. Vendeg voltam, igy ki se biztositottam, hanem szepen mentunk tovabb...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #5272 Dátum: 2022. április 12. - 16:15:06 »

Vajon hány vidrát vagy "agyondédelgetett" hódot fognak "nutriának nézni"? Fejvakarás
Szeptemberben lesz majd a beírókönyvben páratlan tizenkettes nutria bika is... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #5273 Dátum: 2022. április 13. - 09:20:10 »

Vajon hány vidrát vagy "agyondédelgetett" hódot fognak "nutriának nézni"? Fejvakarás
Szeptemberben lesz majd a beírókönyvben páratlan tizenkettes nutria bika is... Ördög

Szervusz!

Ez azert nagyon talalo megjegyzes, mert a vadaszteruleten bizonyithatoan van hod es vidra is.

Tobb mint 40 eve vadaszom, de nutriat soha nem lottem es nem is lattam. Kivancsi vagyok, hogy egy "gyors kezu" fiatal vadasz, meddig fogja figyelni a vizben hodot, mielott oda durrant neki...

 Vadász
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5274 Dátum: 2022. április 20. - 14:27:34 »

Egy rövid részlet a Tizedes meg a többiekből:

"Barokányi: Na elég a színházból, gyerekek! Hát minél jobban mentitek, annál jobban bemártjátok magatokat!"
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #5275 Dátum: 2022. április 20. - 14:50:47 »

Igazából a kérdésem, hogy a vezetőségből valakinek van-e kötelezettsége jelenteni az ügyet?

Csaba leírta a lényeget.  Lehet, hogy nincs igazam, de úgy gondolom a vadásztársaság egy önálló jogi személy, saját  fegyelmi határozatra jogosult szervvel. Azt én nem tudom elfogadni, hogy a fegyelmi bizottság nem folytatja le a vizsgálatot, mert nincs rendes fegyelmi szabályzat. A bizottságnak minden körülményt figyelembe kell venni, mérlegelni és úgy hozni határozatot. A kizárás csak a legvégső döntés lehet.   Ha minden ilyen esetet kötelező lenne jelenteni, nagyon kevesen lennének akik vadászhatnának.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #5276 Dátum: 2022. április 20. - 15:35:05 »

Csaba leírta a lényeget.  Lehet, hogy nincs igazam, de úgy gondolom a vadásztársaság egy önálló jogi személy, saját  fegyelmi határozatra jogosult szervvel. Azt én nem tudom elfogadni, hogy a fegyelmi bizottság nem folytatja le a vizsgálatot, mert nincs rendes fegyelmi szabályzat. A bizottságnak minden körülményt figyelembe kell venni, mérlegelni és úgy hozni határozatot. A kizárás csak a legvégső döntés lehet.   Ha minden ilyen esetet kötelező lenne jelenteni, nagyon kevesen lennének akik vadászhatnának.

Szerintem is legyünk már annyira felnőtt Emberek, hogy ilyen ügyeket tudjunk megoldani saját hatáskörben, ne szaladgáljunk mindennel a különféle szervekhez. Van enélkül is elég ügyes-bajos dolga egy társaságnak, túlszabályozott amúgy is a rendszer (meg az életünk is).
Meg egyébként is ennek a "jelenteni" plusz "kötelezettség" szónak olyan rossz kicsengése van...
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #5277 Dátum: 2022. április 20. - 16:32:40 »

Csaba leírta a lényeget.  Lehet, hogy nincs igazam, de úgy gondolom a vadásztársaság egy önálló jogi személy, saját  fegyelmi határozatra jogosult szervvel. Azt én nem tudom elfogadni, hogy a fegyelmi bizottság nem folytatja le a vizsgálatot, mert nincs rendes fegyelmi szabályzat. A bizottságnak minden körülményt figyelembe kell venni, mérlegelni és úgy hozni határozatot. A kizárás csak a legvégső döntés lehet.   Ha minden ilyen esetet kötelező lenne jelenteni, nagyon kevesen lennének akik vadászhatnának.
Szerény véleményem szerint mindez a vonatkozó jogszabályok keretei között értelmezhető, és a vadászatra jogosult köteles betartani és betartatni a jogszabályokat. Ezen belül például mikor rendlenek el a saját területükön szigorúbb szabályokat (pl. nem lőhet bakot senki áprilisban) az saját döntés, és szankcionálhatja a fegyelmi bizottság az elfogadott szabályok szerint.
Ha valaki törvényt sért, engem nagyon meglepne, ha a társaságnak illetve  bármely tisztségviselőjének hivatalos mérlegelési joga lenne a hatóság felé történő bejelentéssel illetve a szankciókkal kapcsolatban. Az egy másik kérdés, hogy a hasonló eseteket "elintézik" nagyrészt helyben, a törvénysértés dokumentálása nélkül, tehát az hivatalosan meg sem történt, így nincsen semmi látnivaló.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5278 Dátum: 2022. április 20. - 17:16:55 »


Ha valaki törvényt sért, engem nagyon meglepne, ha a társaságnak illetve  bármely tisztségviselőjének hivatalos mérlegelési joga lenne a hatóság felé történő bejelentéssel illetve a szankciókkal kapcsolatban.


Keresd meg nekem, légy szíves, azt a jogszabályi hivatkozást, ami előír bármilyen hatósági bejelentési kötelezettséget, bármelyik egyesületi tisztségviselő részére!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #5279 Dátum: 2022. április 20. - 17:37:37 »

Szerény véleményem szerint mindez a vonatkozó jogszabályok keretei között értelmezhető, és a vadászatra jogosult köteles betartani és betartatni a jogszabályokat. Ezen belül például mikor rendlenek el a saját területükön szigorúbb szabályokat (pl. nem lőhet bakot senki áprilisban) az saját döntés, és szankcionálhatja a fegyelmi bizottság az elfogadott szabályok szerint.
Ha valaki törvényt sért, engem nagyon meglepne, ha a társaságnak illetve  bármely tisztségviselőjének hivatalos mérlegelési joga lenne a hatóság felé történő bejelentéssel illetve a szankciókkal kapcsolatban. Az egy másik kérdés, hogy a hasonló eseteket "elintézik" nagyrészt helyben, a törvénysértés dokumentálása nélkül, tehát az hivatalosan meg sem történt, így nincsen semmi látnivaló.

Mint írtam ennek az ügynek is ismerni kellene a részleteit! Abban teljesen igazad van, hogy a törvénysértések nem maradhatnak következmények nélkül! Nem mindegy, azonban hogy 10 perccel, vagy több órával lépte túl az időt, stb. Nem véletlenül írtam, hogy a fegyelmi bizottságnak nincs joga a tárgyalás lefolytatását megtagadni.  De, ennek vagy mindenre igaz kell lennie, vagy semmire!  Azt hiszem, mindannyiunk előtt ismert a mérhetetlen méreteket öltő éjjellátó, hőkamerás céltávcsövek használata, és terjed a hangtompító is. Még "magas vadászati kőrben is!)  Hol hallani tömeges felfüggesztésről ezek miatt?    De a vadászati szabályok megsértésére mesélek egy két hónapos történetet. Februárban terítékre került egy kicsi testű (11 kg) és 8cm agancs hosszúságú barkás bak. Vita lett belőle, hogy bak, vagy gida?  Végül a hivatalos bírálat megállapította, hogy az egy két éves bak!  A bírálat után nem kellett volna a vadászati hatóságnak hivatalból eljárást indítania?  Én a mai napig harcolok még az etikai vétségek miatt is, bár bevallom egyre inkább meddő dolognak tartom. Sajnos a vadásztársadalomban egyre inkább csökken az igény a rendre, még sok esetben a vadászbarátaim is úgy néznek rám mintha a holdról jöttem volna!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 [352] 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: