Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 552389 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Október 09. - 11:51:53 »

Bakker lentről kezdtem el nézni a képeket és az az alsó háromnál simán elhittem, hogy  ezek tényleg festmények Fejvakarás
Forsterh ha ki tudod őket festmény méretben printelni csak állj ki vele valamelyik pláza/madaras tesco földszintjére és egy fél nap alatt meg lesz két havi fizetésed.  Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Október 09. - 11:53:11 »

Idézet
Sziasztok! Ezt a bikát hétfőn lőttem. Nálunk is kezdődik a barcogás,igaz még kicsit gyengén,de azért lehet már hallani.


 Igen Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 11. - 01:21:45 írta Boar » Naplózva

Üdv End
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Október 09. - 11:56:51 »

Sziasztok! Ezt a bikát hétfőn lőttem. Nálunk is kezdődik a barcogás,igaz még kicsit gyengén,de azért lehet már hallani.

Gratulálok  Igen
Nem gondoltam volna, hogy arrafelé van dám ! Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Október 09. - 11:58:26 »

Szólhattál volna a szinpadi ügyelőnek, hogy húzza feljebb a függönyt  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Október 09. - 13:18:05 »

Bakker lentről kezdtem el nézni a képeket és az az alsó háromnál simán elhittem, hogy  ezek tényleg festmények Fejvakarás
Forsterh ha ki tudod őket festmény méretben printelni csak állj ki vele valamelyik pláza/madaras tesco földszintjére és egy fél nap alatt meg lesz két havi fizetésed.  Bion Bion Bion

Hallo! Az a helyzet, hogy nem találtad fel a spanyolviaszt, mert már évek óta ebből élek. Wave

http://hu.fotoalbum.eu/forsterh/a347026
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Október 09. - 17:30:58 »

Sziasztok! Köszönöm a gratulációkat!! Történet: Kicsit későn sikerült kiülnöm a lesre,17.30kor,mert még segítenem kellett a barátomnak kutyát képezni. Kiértem a leshez,felültem,húsz perc múlva csörgés a nyarasból,én azt gondoltam őzek,de ehelyett bejött a szóróhoz kettő dámtarvad. Vadőr barátom a lelkemre kötötte,hogy ne lőjjem,higgyem el jön velük bika. Természetesen ha nem jön,és jónak látom lőhetek tehenet is. Megfogadtam tanácsát,vártam,és mit ad isten,nemsokára megjelent kb.200méterre 2 bika. Egy kb 2,5-3kilós fekete,meg az enyém. A kisebbik  megindult felém,a fekete meg se mozdult,csak nézet a szóró felé. Én vártam hátha a fekete közelebb jön,mert 200-ról nem akartam szügylövést megkockáztatni,sőt még ha keresztbe állt volna se lövöm meg annyiról. De az csak nézett,nézett,semmi mozgás. Közben szépen lopakodott be a naplemente a nyarasba,ezért döntöttem a kisebbik elejtése  mellett. 40 méterről szíven löttem, kb.50métert ment a lövés után. Súlyát 1,5-1,7-re becsülöm,kora szerintem 3-4év. Holnap főzöm ki a fejét,bírálat után többet tudok majd mondani. Tegnap rálövettek a feketére,de elhibázta a vendég,lehet megmarad nekem Ördög
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Október 10. - 08:10:37 »

Kedves Antiszoc! Elmondanád, mely szakmai ismérv alapján ejtetted el ezt a bikát? Csak azért kérdezem, mert mindig szomorúan látok kanalas bikákat a terítéken, főleg ha azok jó képességűnek tűnnek.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Október 10. - 14:21:58 »

A következő szakmai ismérv alapján döntöttem,mellettem ült egy vadőr,és azt mondta lőhetek. Ő gyenge lapátosnak mondta,nem kanalasnak. Én is szomorúan látok olyan bakokat a különböző vadászújságokban amik még maradhattak volna,de hát ugye a pénz az nagy úr. A bikákhoz nem értek,sőt egyedül ki sem lehet ülni a társaságnál ha bikát szeretnél lőni,csak a vadőr társaságába. Lehet máshol ezt bent hagyták volna,itt nem.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Október 10. - 22:14:15 »

Kedves antiszoc! A válasz kimerítő volt, "gratulálok" a vadőr kollégának!
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Október 11. - 08:04:25 »

Gábor most komolyan annyira sz...r kilövés ez a bika?? Mert ha a bírálaton is ezt mondják mint Te,akkor lesz  egy beszélgetésem a vadőrrel  Woest
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 11. - 21:32:08 írta Sziju » Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Október 11. - 17:48:13 »

Szia antiszoc! A bikának semmilyen hibáját nem látom, ezért is nem értem, miért kellett elejteni? Fére ne érts, nem csesztetni akarlak, de nekem szabályos alakúnak, egyúttal fejlődőképesnek tűnik. Lehet, hogy az adott helyen ez elejthetőnek számít, de akkor az egy boldog környék.  Vállat von Én egyébként így képről 3. agancsnak gondolom, bár az adott populációt nem ismerem.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Október 11. - 19:03:56 »

Szia Gábor! Próbáltam privátot küldeni,remélem megkaptad,nem vagyok a technika ördöge Mosolyog Privátban leírtam hogy működnek a dolgok felénk. Nem veszem csesztetésnek,mert ha olyan bakról látok képet,ami még maradhatott volna,én is szóvá szoktam tenni >Nevet  A lényeg az,hogy itt nálunk úgymond vadgazdálkodási jelentősége nincs a dámnak,mert csak a szomszédból szokott áttévedni egy-kettő,és ha meglátják,mindegy milyen halálra van ítélve. Csak egy bikára szoktak kilövést kérni,azt meg általában fiatalra kapják meg. Ugye a korosztályos bírálatnak ez a hátulütője,hogy mindegy milyen csont van a fején,évben stimmeljen. De javítsatok ha tévednék.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Október 11. - 19:41:34 »

Szia Gábor! Próbáltam privátot küldeni,remélem megkaptad,nem vagyok a technika ördöge Mosolyog Privátban leírtam hogy működnek a dolgok felénk. Nem veszem csesztetésnek,mert ha olyan bakról látok képet,ami még maradhatott volna,én is szóvá szoktam tenni >Nevet  A lényeg az,hogy itt nálunk úgymond vadgazdálkodási jelentősége nincs a dámnak,mert csak a szomszédból szokott áttévedni egy-kettő,és ha meglátják,mindegy milyen halálra van ítélve. Csak egy bikára szoktak kilövést kérni,azt meg általában fiatalra kapják meg. Ugye a korosztályos bírálatnak ez a hátulütője,hogy mindegy milyen csont van a fején,évben stimmeljen. De javítsatok ha tévednék.

Biztos, hogy ezt így és ilyen formában akartad megfogalmazni?
Nem sok jóval "ruháztad fel" a helyi gazdálkodót dám ügyben!  Vállat von
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Október 11. - 20:12:46 »

Wetzlar,biztos.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Október 11. - 20:19:02 »

Azt elfelejtettem odaírni,hogy nem beszélhetünk gazdálkodásról,mert nincs mivel!!! Egy bikára kapnak kilövést,az is a szomszédból jön át,ha átjön,és ennyi. Itt szerintem nem beszélhetünk gazdálkodásról. Őzbak viszont van szépen,és profi módon bánnak az állománnyal. Szakszerűen végzik a tarvadak selejtezését,és ha nincs benne a korban a bak,nem lövetik agyon egyből az idény elején,csak azért mert nagy,és kell a pénz a társaságnak.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: