Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 98021 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #150 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:12:11 »

Nem állhatom meg, hogy bele ne szóljak, tudja, aki akarja, hogy milyen vagyok.

Legjobban István hozzáállása tetszik ehhez a kérdéshez, mert ő minden részletre figyelve foglalt állást.

Igen, én, a kutyák örök barátja is ezt mondom, mióta láttam egy sutát, zihálva, félre lógó nyelvvel rohanni, úgy, hogy bennünket szinte észre sem vett.
Valahogy úgy éltem meg ezt akkor, hogy az az őz, aki bennünk az örök ellenségét látja, mégis inkább azt választja, hogy felénk menekül, az oltalmunkba helyezi az életét, mint hogy a kutyák martaléka legyen.

Meg is lepődtek a barátaim, hogy velük együtt szó nélkül tüzet nyitottam a két garázdára.

Viszont -igaz, hogy érintőlegesen, de - felmerült egy igen fontos kérdés:
a gazda felelőssége.

Éppen hétvégén hallottam, hogy megint előtérbe került a kuttyok chippel való ellátása.
Talán itt lenne az ideje, hogy ha már ilyen szép eredményeket ért el a vadásztársadalom a vadorzás szankcionálása terén, akkor ebben a kérdésben is felemeljük a szavunkat.

Ha keresztre feszítenek is (ami az én esetemben meglehetősen morbid lenne... Effendi ), akkor is az a véleményem, hogy NEM A KUTYA A HIBÁS!!

Ez a viselkedés is a két lábra emelkedett ember szemétségének köszönhető.

Baikalbock, le a kalappal az előtt, amit tettetek!

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #151 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:14:43 »


Komolyan, mikor lesz már likvidálva innen ez az irritáló alak?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #152 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:18:41 »

Ha keresztre feszítenek is (ami az én esetemben meglehetősen morbid lenne... Effendi ), akkor is az a véleményem, hogy NEM A KUTYA A HIBÁS!!
Ez a viselkedés is a két lábra emelkedett ember szemétségének köszönhető.
Baikalbock, le a kalappal az előtt, amit tettetek!

Szervusz!

Sajnos evek ota tart ez a veszekedes vadaszok es kutyasok kozott. Pedig ertelmetlen az egesz.

Nem a vadaszok dolga, hogy kutyara lovoldozzenek!

Letezik olyan orszag, ahol ezt nagyon egyszeruen megoldottak.

Ha a kutya elkoborol, akkor befogjak es a gazdaval kifizettetik a befogas, orzes koltseget (nem keveset...). Aki nem tudja vallalni, a kutyaja utan jaro felelosseget, akkor kerem az ne tartson kutyat. Nem kotelezo kutyat tartani! Senkinek sem az!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #153 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:21:34 »

Nem állhatom meg, hogy bele ne szóljak, tudja, aki akarja, hogy milyen vagyok.

Legjobban István hozzáállása tetszik ehhez a kérdéshez, mert ő minden részletre figyelve foglalt állást.

Igen, én, a kutyák örök barátja is ezt mondom, mióta láttam egy sutát, zihálva, félre lógó nyelvvel rohanni, úgy, hogy bennünket szinte észre sem vett.
Valahogy úgy éltem meg ezt akkor, hogy az az őz, aki bennünk az örök ellenségét látja, mégis inkább azt választja, hogy felénk menekül, az oltalmunkba helyezi az életét, mint hogy a kutyák martaléka legyen.

Meg is lepődtek a barátaim, hogy velük együtt szó nélkül tüzet nyitottam a két garázdára.

Viszont -igaz, hogy érintőlegesen, de - felmerült egy igen fontos kérdés:
a gazda felelőssége.

Éppen hétvégén hallottam, hogy megint előtérbe került a kuttyok chippel való ellátása.
Talán itt lenne az ideje, hogy ha már ilyen szép eredményeket ért el a vadásztársadalom a vadorzás szankcionálása terén, akkor ebben a kérdésben is felemeljük a szavunkat.

Ha keresztre feszítenek is (ami az én esetemben meglehetősen morbid lenne... Effendi ), akkor is az a véleményem, hogy NEM A KUTYA A HIBÁS!!

Ez a viselkedés is a két lábra emelkedett ember szemétségének köszönhető.

Baikalbock, le a kalappal az előtt, amit tettetek!

 Emelem

Sabbati, vitatkoznék veled, hogy mindig az ember a hibás. Nekünk voltak kutyáink régen, amiket semmi nem állított meg. Sem az alábetonozott kerítés, se a lánc, a szögesdrót, vagy a kihegyezett kerítés, a verés. Már a nagyszüleim is olyan becsben tartották a kutyát, hogy minden nap külön lett neki étel főzve, vagy készítve. Az éjszakára való megkötés is csak akkor jött be, mikor észre vették, hogy mit művelnek. Természetesen mind golyó általi halált halt és bár a szívem szakadt meg értük, volt amelyik után hetekig sírtam kisgyerek fejjel, mégsem, soha nem jutott eszembe, hogy a vadász bármiért is hibás. Szerencsére majd 10 éve nincs ilyen gondom, pedig van kutyám. Most a szomszéd nem tudja visszatartani az övét, pedig már áram is van a kerítésben. Szerencsére az nem vadászni megy, csak hozzánk szökik át valamiért.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #154 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:25:46 »

Szervusz!

Sajnos evek ota tart ez a veszekedes vadaszok es kutyasok kozott. Pedig ertelmetlen az egesz.

Nem a vadaszok dolga, hogy kutyara lovoldozzenek!
Letezik olyan orszag, ahol ezt nagyon egyszeruen megoldottak.

Ha a kutya elkoborol, akkor befogjak es a gazdaval kifizettetik a befogas, orzes koltseget (nem keveset...). Aki nem tudja vallalni, a kutyaja utan jaro felelosseget, akkor kerem az ne tartson kutyat. Nem kotelezo kutyat tartani! Senkinek sem az!

Maximálisan egyetértek, viszont:
1. Az eddigi véleményemet megmásítva nem tartom helyénvalónak, ha a vadat űző kutya láttán a ("sport")vadász megvonja a vállát és a vadőrre mutogat.
2. A vad az állam tulajdona. A védelméről is kötelessége (lenne) gondoskodni. Annyi bőrt lehúznak rólunk, hogy igazán kiszoríthatnának egy keretet az általad említett apparátus fenntartására.
3. A felelőtlen kutyatartást besorolnám a bűncselekmények rovatba és zokszó nélkül alkalmaznám a szankciókat.


 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #155 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:29:42 »

Sabbati, vitatkoznék veled,

Nem akarom én rövidre zárni ezt a gondolatmenetet, de akkor is, mi vagyunk a nagy homo sapiens, a homo ludens, találjunk erre megoldást!Ha már magunkhoz édesgettük ezt a vadállatot, ha már a szolgánkká, barátunkká emeltük, akkor gondoskodjunk róla maximálisan!

Mert az is gondoskodás, ha a kutyám nem jár el csavarogni, vadat hajtani, gyereket harapdálni.


 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #156 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:44:33 »

Ha a kutya elkoborol, akkor befogjak es a gazdaval kifizettetik a befogas, orzes koltseget (nem keveset...). Aki nem tudja vallalni, a kutyaja utan jaro felelosseget, akkor kerem az ne tartson kutyat. Nem kotelezo kutyat tartani! Senkinek sem az!
Ez vicc..ugye?
Te fogsz szaladgálni a kóbor kutyák után?
Te fogod a kutyákat őrizgetni, amíg valaki értük jön...ha jön egyáltalán, főleg a kilátásba helyezett büntetés után?
És ha nem jönnek értük? Vállat von
Akkor jön a doki, és egy injekcióval belövi őket.
Jobb megoldás egy jól elhelyezett találat.
Jó dolog, hogy minden kutyába kötelező lesz a chip.
De aki nem ültetteti be, az megszabadul tőle...ugyanúgy, mint oltás előtt...akkor is többszörösére nő a kóborrá vált kutyák létszáma.
Létezik olyan ország, ami sokkal komolyabb gondokkal küzd...ja...itt élünk.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #157 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 15:00:43 »

Sabbati, vitatkoznék veled, hogy mindig az ember a hibás. Nekünk voltak kutyáink régen, amiket semmi nem állított meg. Sem az alábetonozott kerítés, se a lánc, a szögesdrót, vagy a kihegyezett kerítés, a verés. Már a nagyszüleim is olyan becsben tartották a kutyát, hogy minden nap külön lett neki étel főzve, vagy készítve. Az éjszakára való megkötés is csak akkor jött be, mikor észre vették, hogy mit művelnek. Természetesen mind golyó általi halált halt és bár a szívem szakadt meg értük, volt amelyik után hetekig sírtam kisgyerek fejjel, mégsem, soha nem jutott eszembe, hogy a vadász bármiért is hibás. Szerencsére majd 10 éve nincs ilyen gondom, pedig van kutyám. Most a szomszéd nem tudja visszatartani az övét, pedig már áram is van a kerítésben. Szerencsére az nem vadászni megy, csak hozzánk szökik át valamiért.
Vannak ilyen kutyák.
Vadásznak.
Nem való a kutya és a macska sem a határba.
Ennyi.
Lőni kell őket...tetszik vagy nem.
A felelősség kérdése itt másodlagos.
Most is van egy befogadott kutyánk, sem a nyulakat, sem sz őzeket nem bántja, pedig egy-két fórumtárs látta már, hogy az őzek max 20 méterre laknak. Kacsint
Az előző ugyancsak befogadott már odafent kergeti őket, ha engedik neki...a vadőrök idelenn nem engedték.
Sajnáltam, de nincs mit tenni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #158 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 15:39:33 »

Maximálisan egyetértek, viszont:
1. Az eddigi véleményemet megmásítva nem tartom helyénvalónak, ha a vadat űző kutya láttán a ("sport")vadász megvonja a vállát és a vadőrre mutogat.
2. A vad az állam tulajdona. A védelméről is kötelessége (lenne) gondoskodni. Annyi bőrt lehúznak rólunk, hogy igazán kiszoríthatnának egy keretet az általad említett apparátus fenntartására.
3. A felelőtlen kutyatartást besorolnám a bűncselekmények rovatba és zokszó nélkül alkalmaznám a szankciókat.
 Emelem Effendi

Szervusz!

Abban tokeletesen igazad van, hogy allami feladat lenne a kobor kutyak, macskak befogasa. (Sajnos Magyarorszagon ezt a feladatot az allam atadta az onkormanyzatoknak, de penzt nem adott melle... Oldjak meg a gyepmesteri szolgalatot, ahogy akarjak... Amikor donteni kell, hogy befogjak a kobor kutyakat a falu szelen, vagy kijavitsak az orvosi rendelo tetejet, akkor a kobor kutya problema el van felejtve...)

Abban az orszagban amit elozo levelemben emlitettem, ott az allami (kantoni) alkalmazott fogja be a kutyat es kemeny szamlat tesz le a tulajdonos asztalara. Ott egy-egy ilyen szamla utan el lehet gondolkozni, hogy erdemes-e a kutyat szabadon engedni az erdoben.

Ez olyan, mint Kelemen Anna es a kutyaja esete az idos nenivel, akinek szetmarta a kutya a kezet. Ha barmi gond van a kutyaval, akkor a gazda fizeti a buntetest es a kart. Ha olyan a helyzet, akkor meg a kutyat is el kell altatni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #159 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 15:41:31 »

Ez vicc..ugye?
Te fogsz szaladgálni a kóbor kutyák után?
Te fogod a kutyákat őrizgetni, amíg valaki értük jön...ha jön egyáltalán, főleg a kilátásba helyezett büntetés után?
És ha nem jönnek értük? Vállat von
Akkor jön a doki, és egy injekcióval belövi őket.
Jobb megoldás egy jól elhelyezett találat.
Jó dolog, hogy minden kutyába kötelező lesz a chip.
De aki nem ültetteti be, az megszabadul tőle...ugyanúgy, mint oltás előtt...akkor is többszörösére nő a kóborrá vált kutyák létszáma.
Létezik olyan ország, ami sokkal komolyabb gondokkal küzd...ja...itt élünk.

Szervusz!

Sajnos ez csak Magyarorszagrol nezve vicc... Amit leirtam az elo valosag egy masik Europai orszagban...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #160 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 15:45:20 »

Szervusz!

Sajnos ez csak Magyarorszagrol nezve vicc... Amit leirtam az elo valosag egy masik Europai orszagban...
Ahová a kisebbségünket nem engedik be...mert itt nálunk jobb helyen tudja őket az unió.
Persze nem csak a kisebbséggel vannak gondok kutyaügyben sem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #161 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 15:47:01 »

Szervusz!

Sajnos ez csak Magyarorszagrol nezve vicc... Amit leirtam az elo valosag egy masik Europai orszagban...
De egy kérdésre sem próbáltál meg válaszolni...
Mindegy.

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #162 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 15:52:46 »

 A felelősségre vonás lehetőségét ugyan magában hordozza a chip, de ki fog minden-meglőtt vagy befogott- kóbor állathoz kimenni azért, hogy leolvassa a számot? Az állatorvos? Vagy legyen majd minden vadőrnél mindig chipolvasó? Netán a "sport"vadásznál is?
 A rendőrségnek megint lesz egy kis plusz munkája az azonosításokkal?...  Persze ezért is vannak.
 Sokaknak meg egyszerűbb lesz az egész chipes procedúránál elhantolni az ebet...
 A macska-kérdést ezzel még nem oldotta meg senki és semmi, pedig szerintem a kártétele egy apró-vagy "vegyes"vadas területen számottevő lehet...  

A kutyám még nem elég felnőtt ahhoz, hogy bárhol szabadon jöjjön velem.  Póráz, és kész.

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #163 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 16:01:48 »

Akkor tetelesen valaszolok:

Ez vicc..ugye?
- Nem nem az! Ez csak Magyarorszagrol nezve vicc. Amit leirtam az elo rendszer egy masik europai orszagban.

Te fogsz szaladgálni a kóbor kutyák után?
- Az allam feladata (lenne) a kobor kutyak, macskak befogasa, mint ahogy csak az allamnak van lehetosege az azonosito jeleket kotelezove tenni es a nyilvantartast vezetni.

Te fogod a kutyákat őrizgetni, amíg valaki értük jön...ha jön egyáltalán, főleg a kilátásba helyezett büntetés után?
- Az allami szolgalat ezt jo penzert meg fogja tenni. A penz jelentos resze a buntetesbol fog bejonni.

És ha nem jönnek értük? Vállat von
- Az altalam emlitett orszagban jonnek ertuk!!!

Akkor jön a doki, és egy injekcióval belövi őket.
- Igen!

Jobb megoldás egy jól elhelyezett találat.
- De ennek nincs meg Magyarorszagon a megbizhato jogi hattere. A mai szabalyozas alapjan, nagyon konnyen rahuzhatjak a vizes lepedot a vadaszra. Lasd az elmult evek peldait.

Jó dolog, hogy minden kutyába kötelező lesz a chip.
- Igen!!!

De aki nem ültetteti be, az megszabadul tőle...ugyanúgy, mint oltás előtt...akkor is többszörösére nő a kóborrá vált kutyák létszáma.
- Az ilyen kutyakat be kell fogni.

Létezik olyan ország, ami sokkal komolyabb gondokkal küzd...ja...itt élünk.
- Szerintem a cel az osztrak, nemet szint elerese es nem mas. Ha tovabb folytatnam ezt a gondolatmenetet, akkor mar elkezdenek politizalni, azt meg nem szeretnem.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #164 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 16:10:02 »

Üdv ! Volt egy cikk csak nem találom ! Romániában feljelentették a vadászt mert lelőtt egy ebet kint a területen .
Per lett a vége , a bíró megbüntette a tulajt  Igen -- mit keresett egyedül az eb közterületen !!!!  Emelem 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: