Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436385 alkalommal)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #390 Dátum: 2010. április 14. - 16:03:49 »

Ezért célszerű (és egyszerű) használat előtt és után is fenőacéllal meghúzni az élt, és akkor nem kell a már lekerekedett "piszkavas" élességű pengével kínlódni... Nyihi
 Wave

Ezek is így voltak élezve! Minden este meghúztam acélon ha használtam, aztán egyszercsak annyit se mondott, hogy nyekk. Főleg a két bicskám amit ipari mennyiségben használtam: a Wenger 3 pengés meg a Klaas 440-esem.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #391 Dátum: 2010. április 14. - 16:07:15 »

Ezek is így voltak élezve! Minden este meghúztam acélon ha használtam, aztán egyszercsak annyit se mondott, hogy nyekk. Főleg a két bicskám amit ipari mennyiségben használtam: a Wenger 3 pengés meg a Klaas 440-esem.

Lehet, hogy az élszög túl nagy, azért rontottál az élen acéllal? Nem veszed észre, csak egy idő után,de akkor az acél már tényleg nem viszi, vagy nem olyan látványosan.  Vállat von  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #392 Dátum: 2010. április 14. - 16:10:40 »

Lehet, hogy az élszög túl nagy, azért rontottál az élen acéllal? Nem veszed észre, csak egy idő után,de akkor az acél már tényleg nem viszi, vagy nem olyan látványosan.  Vállat von  Emelem

A 3 pengés Wengerrel egyébként meg vagy elégedve? Biztosítható rajta minden, vagy csak a penge?  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #393 Dátum: 2010. április 14. - 16:13:14 »

Lehet, hogy az élszög túl nagy, azért rontottál az élen acéllal? Nem veszed észre, csak egy idő után,de akkor az acél már tényleg nem viszi, vagy nem olyan látványosan.  Vállat von  Emelem

Nincs kizárva, hogy ott került homok a gépezetbe, pedig nem vagyok az a kapkodós csapkodom az acélon a kést fajta.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #394 Dátum: 2010. április 14. - 16:19:56 »

A 3 pengés Wengerrel egyébként meg vagy elégedve? Biztosítható rajta minden, vagy csak a penge?  Emelem

Eleinte voltak vele erős fenntartásaim. Azt a mai napig nem tudom megbocsájtani neki, hogy a fűrész rész enyhén elferdült az egyik kanban. A zsigerelős pengéjét sohasem használtam. De talán 1-2 alkalommal medvehagymát szedni meg gombát... Ördög

Csak a fő penge biztosítható, jó a formája, egész jól tartja az élét. Eleinte nem szerettem ezt a kést, szídtam is eleget. De azóta gyakorlatilag mindig az oldalamon van. Tescoban és egyéb helyeken szokták szeretni a biztonsági őrök. Bár erre hallottam egy jó történetet:

Vadász kolléga irány be tescoba, csizmából lóg ki a nagy bökő. Kihívták rá a rendőrök. Rendőr kérdezi, hogy hát mégis mi az. Ment a válasz, hogy kés. Najó de minek. Ment a válasz "miért? majd ha meglövöm az őzet akkor addig nyalom a picsáját míg az örömébe ki nem bújik a bőréből?"
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #395 Dátum: 2010. Május 11. - 17:37:27 »

Pl. a Cromwell-nél már 3500 Ft-ért hehet venni 6db-os különböző szemcséjű, és alakú (alumínium-oxid és szilícium-kardid) élező fenőkő készletet.
Egyével megvéve a hasábokat meg 200 - 700 Ft/ db.
Én biztos nem vennék 15-25 e. Ft-ért se Lansky-t se más hasonlót.
 Wave

Szia Anti!

Van ehhez valami linked? Nem találok gugliban semmit.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #396 Dátum: 2010. Május 12. - 09:22:07 »

Szia Anti!

Van ehhez valami linked? Nem találok gugliban semmit.

Tamás.

cromwell.hu  Kacsint
Az onlány katalógus nálam nem megy Vállat von, de a kezemben van a nyomtatott. Mosolyog
Esetleg hívd fel őket. (Vagy engem. Rendszeres kapcsolatban vagyunk velük.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #397 Dátum: 2010. Május 12. - 18:16:12 »

hello

kezdo vagyok a vadászat terén  Okos,es érdekelne vmi jó vadászkés ami  jol tartja az élét ,tobb tucat  házi disznót vágtam már de a vad az teljesen mas ,kiveszi az élét a gyenge késeknek vettem 1et Graybuul handmade hungary -tól de az élét hamar elvesziti hiba volt megvenni. hozzafuzeseket elore is koszonom
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #398 Dátum: 2010. Május 12. - 18:21:09 »

hello

kezdo vagyok a vadászat terén  Okos,es érdekelne vmi jó vadászkés ami  jol tartja az élét ,tobb tucat  házi disznót vágtam már de a vad az teljesen mas ,kiveszi az élét a gyenge késeknek vettem 1et Graybuul handmade hungary -tól de az élét hamar elvesziti hiba volt megvenni. hozzafuzeseket elore is koszonom

Szia sauer!

Én nem kés témában szólnék, hanem az írásmód ügyében.
Ez egy vadászfórum, ahol megtiszteljük egymást azzal, hogy tisztességesen írunk.
Így aztán az írásjeleket, nagybetűket használni KELL, a chat jellegű hozzászólás itt nem megengedett!

Üdv. w.
Naplózva
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #399 Dátum: 2010. Május 12. - 18:25:09 »

értem és tudom is ,ezért bocsánat is de mivel szlovák vagyok a billenty. is az es az ékezetes betukkel mindíg meggyulik a bajom
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #400 Dátum: 2010. Május 12. - 18:34:30 »

hello

kezdo vagyok a vadászat terén  Okos,es érdekelne vmi jó vadászkés ami  jol tartja az élét ,tobb tucat  házi disznót vágtam már de a vad az teljesen mas ,kiveszi az élét a gyenge késeknek vettem 1et Graybuul handmade hungary -tól de az élét hamar elvesziti hiba volt megvenni. hozzafuzeseket elore is koszonom

Sokak véleménye szerint az egyik legjobb kés a Mora kése. Igaz, nem elég drága, viszont igen jó éltartó.  Vigyorog

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #401 Dátum: 2010. Május 12. - 18:48:59 »

koszi meggondolom es jól lehet vele nyúzni a sáros homokos vaddisznót?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #402 Dátum: 2010. Május 12. - 19:02:48 »

koszi meggondolom es jól lehet vele nyúzni a sáros homokos vaddisznót?

Ha jól emlékszem, itt a fórumon hasonlított valaki össze a télen disznóhajtás után több kést, olyankor, amikor igen sok disznót kellett zsigerelni. Nem akarok hazudni, de a Mora verte a nagy márkákat. Ha nem jól emlékszem, majd kijavít az illető.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #403 Dátum: 2010. Május 12. - 19:04:52 »

Apropó Mora.

Ezt szettet ismeri valaki?

http://outdoorexpressz.hu/spd/M3050/Mora_Hunting_Set_3000
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #404 Dátum: 2010. Május 12. - 19:06:21 »

értem és tudom is ,ezért bocsánat is de mivel szlovák vagyok a billenty. is az es az ékezetes betukkel mindíg meggyulik a bajom

De azért remélem a nagy betűk és a mondatvégi írásjelek nem okoznak gondot...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: