Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436387 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #375 Dátum: 2010. Február 22. - 21:27:13 »

Aprítókéspenge. Minimum 5mm vastag.
Az a baj, hogy egy kicsit lágyítani kell.
Ha így is érdekel, tudok segíteni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #376 Dátum: 2010. Február 22. - 21:39:20 »

Érdekel, hogyne. A lágyítás illetve a fémmunka nem gond, bátyám és faterom is szerszámkészítő ill. a fél rokonság.  Bion
A részleteket beszéljük meg privátban, mert a sok off miatt nem leszünk megdícsérve.
Előre is köszi: Gábor
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #377 Dátum: 2010. Február 22. - 21:40:04 »

Érdekel, hogyne. A lágyítás illetve a fémmunka nem gond, bátyám és faterom is szerszámkészítő ill. a fél rokonság.  Bion
A részleteket beszéljük meg privátban, mert a sok off miatt nem leszünk megdícsérve.
Előre is köszi: Gábor
Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #378 Dátum: 2010. április 13. - 14:33:58 »

Nézegettem két élezőt és szeretnék tanácsot kérni ha valakinek volt már velük tapasztalata:

Gatco és Lansky élezőket néztem ki. Ezen belül is van több széria, kíváncsi lennék ki mit ajánl.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #379 Dátum: 2010. április 13. - 19:20:03 »

Nézegettem két élezőt és szeretnék tanácsot kérni ha valakinek volt már velük tapasztalata:

Gatco és Lansky élezőket néztem ki. Ezen belül is van több széria, kíváncsi lennék ki mit ajánl.

Szia!

Én a Lansky-ra esküszök, megvan olyan 15-20 éve (már nem tudom),nagyon jó, lehet nálunk mindent hozzá egyenként kapni, tehát alkatrészt, különbözö speziális köveket stb.
Nekem megvan az ötös készlet, de szerintem a hármas böven elég,


Üdv                                  Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #380 Dátum: 2010. április 13. - 19:31:14 »

Szia!
Nekem ez vált be.
Élező szett,Tri-angle,Sharpmaker
nagyobb kép
Élező szett,Tri-angle,Sharpmaker
19.800 Ft
Élező szett, mely kétféle alumina kerámia élezőkövet tartalmaz.
Egyszer 2 db ( egy pár ) közepes finomságú, barna színű követ az erőteljesebb élezéshez és egyszer 2 db ( egy pár ) finom kidolgozású és erősségű, fehér színű élezőkövet az élezés végének befejezéseként, a finomabb műveletek elvégzéséhez.
A fenőkövek rúdjának formája mind háromszög alakú, mely a sima élű Spyderco késeket a háromszög sima felén, a Sypder vagy recés éllel rendelkező késeket pedig a háromszögek sarkain lehet élezni.
Az élezési művelethez ne használjunk semmiféle adalékanyagot, így tilos olajjal vagy vízzel használni az élezőszettet. A szetthez tartozik egy komplett kezelési és élezési útmutató DVD és egy használati kézikönyv is, valamint egy kézvédő kesztyű is.

Modell : Triangle-Sharpmaker élező szett

Anyag : A fenőkövek kétféle finomságú alumina-kerámia összetételű anyagból állnak.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #381 Dátum: 2010. április 13. - 19:48:16 »

Szia!

Én a Lansky-ra esküszök, megvan olyan 15-20 éve (már nem tudom),nagyon jó, lehet nálunk mindent hozzá egyenként kapni, tehát alkatrészt, különbözö speziális köveket stb.
Nekem megvan az ötös készlet, de szerintem a hármas böven elég,


Üdv                                  Gyuri

Köszönöm a választ!

Mi a különbség a standard és az arkansas közt? Jól sejtem,  hogy az arkansasban jobb minőségű kő van?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #382 Dátum: 2010. április 14. - 08:18:50 »

Biztos jók ezek a profi élező szettek, de baromi drágák.

Szerintem egyszerűbb ha az ember vesz egy jó fenőhasábot és egy fenőacélt.
Hasábot köszörűszerszámokkal foglalkoró üzletben 1-2 e. Ft-ért (vagy még olcsóbban) lehet venni. Fenőacélt pl. lehet venni vadászboltban is. Nekem egy toll formájú van, jól használható (kis méretű, vadásztáska zsebében mindíg ott van).
Persze ehhez meg kell tanulni kézzel élezni, de nem egy ördöngős dolog.
Így kb. ötödd áron kijössz, mint egy "márkás" szettel.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #383 Dátum: 2010. április 14. - 10:40:35 »

Köszönöm a választ!

Mi a különbség a standard és az arkansas közt? Jól sejtem,  hogy az arkansasban jobb minőségű kő van?
Nem a standard vagy az arkansas kövön kell gondolkodni, hanem a gyémántos szérián. Egy hármas Lansky szet gyémántos kövekkel emlékeim szerint olcsóbb, mint a Spyderco Sharpmaker-hez egyetlen pár gyémántos rúd.
Az ötös Lansky felesleges szerintem, mert a két vége(a legdurvább és a legfinomabb) azonos a hármassal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #384 Dátum: 2010. április 14. - 10:46:56 »

Én vettem egy jó minőségű (asszem Fiskars) acélt.
Nem mondom, hogy jól tudok élezni, de eddig még mindig élesebb lett a kés, mint éleszés előtt volt.  Vigyorog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #385 Dátum: 2010. április 14. - 10:53:43 »

Pl. a Cromwell-nél már 3500 Ft-ért hehet venni 6db-os különböző szemcséjű, és alakú (alumínium-oxid és szilícium-kardid) élező fenőkő készletet.
Egyével megvéve a hasábokat meg 200 - 700 Ft/ db.
Én biztos nem vennék 15-25 e. Ft-ért se Lansky-t se más hasonlót.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #386 Dátum: 2010. április 14. - 11:48:50 »

Én vettem egy jó minőségű (asszem Fiskars) acélt.
Nem mondom, hogy jól tudok élezni, de eddig még mindig élesebb lett a kés, mint éleszés előtt volt.  Vigyorog


Jó minőségű acélom nekem is van de eljutott most két késem is abba a gyalázatos állapotba amikor már az acél nem segít. Amikor gyakorlatilag vakaródzni lehet az élükkel de vágni nem.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #387 Dátum: 2010. április 14. - 12:57:09 »

Jó minőségű acélom nekem is van de eljutott most két késem is abba a gyalázatos állapotba amikor már az acél nem segít. Amikor gyakorlatilag vakaródzni lehet az élükkel de vágni nem.
Fórumtalálkozó előtt szólj rám, elviszem a Lansky-t aztán kipróbálod.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #388 Dátum: 2010. április 14. - 15:28:36 »

Fórumtalálkozó előtt szólj rám, elviszem a Lansky-t aztán kipróbálod.

Köszönöm!

Mert bár van nekem professzionálisként árult Fischer fenőacélom amire nem sajnáltam a pénzt, de van 1-2 késem ami annyi harcot megjárt már velem, hogy azoknak már nem elég az acél. Újra kéne húzni az élt. Fenőkövem volt, jó minőségű de az Istennek se tudtam rendesen betartani a szöget ezért gondolkozom valami hülyebiztos megoldásban. Ezért is mondtam le a Fallknivenről hisz ha jól tudom az egyik fő ereje a speciális élprofilba van amit meg csak kézből lehet fenni. Mert köszörűshöz meg vigye el akinek 3 anyja van úgy nagy hirtelenjében.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #389 Dátum: 2010. április 14. - 15:46:32 »

Köszönöm!

Mert bár van nekem professzionálisként árult Fischer fenőacélom amire nem sajnáltam a pénzt, de van 1-2 késem ami annyi harcot megjárt már velem, hogy azoknak már nem elég az acél. Újra kéne húzni az élt.

Ezért célszerű (és egyszerű) használat előtt és után is fenőacéllal meghúzni az élt, és akkor nem kell a már lekerekedett "piszkavas" élességű pengével kínlódni... Nyihi
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: