Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436381 alkalommal)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #300 Dátum: 2009. November 06. - 20:00:27 »

Hát, oda azért kell más is. A legjobb kés élét is ki lehet nyírni ha rosszul forgatja a júzer. Disznónál pláne. Elég, ha nem bentről kifelé, hanem fordítva vág a stüszi, oszt a sáros szőr már veszi is ki a kés élét.

Ez stimmt. De volt, hogy ugyanannál az embernél forogtak át ezek a kések. 3 disznónként cserélt kb. Effektív a technikája ugyanaz volt mindegyiknél így ezzel a változó technikai szubjektivitást/voltozó faktort ki is zártuk. Így akárhogy csűrjük csavarjuk akkor is a száraz tény marad fent miszerint ugyanolyan körülmények közt, ugyanazzal a technikával, viszonylag konstans nagyságú kanoknál a Mora sokkal jobban teljesített mint a többi társa.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #301 Dátum: 2009. November 07. - 21:46:31 »

Na ma is letisztáztam pár disznót... én már ki nem igazodom a késeken. Az a Wenger ami mindenkinél jól teljesít az ma annyira felidegesített, hogy már rá se nézek....

A tegnapi Mora-k jól teljesítése után a zöld nyeles verzió mélyrepülésbe kezdett. Legalább is az amivel én dolgoztam. Biztos ezeknél a márkáknál is van szórás minőségben, valószínűleg kifogtam.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #302 Dátum: 2009. November 07. - 22:12:39 »

Na ma is letisztáztam pár disznót... én már ki nem igazodom a késeken. Az a Wenger ami mindenkinél jól teljesít az ma annyira felidegesített, hogy már rá se nézek....

A tegnapi Mora-k jól teljesítése után a zöld nyeles verzió mélyrepülésbe kezdett. Legalább is az amivel én dolgoztam. Biztos ezeknél a márkáknál is van szórás minőségben, valószínűleg kifogtam.

Szia Gaben!

Én is használok/tam az említett márkák közül pár kést, és szerintem rendkívül sokat számít, hogy ki hogyan végzi a késélezést, akár terepi körülmények között! Ezt a látszólag egyszerű műveletet szerintem kevesen végzik profi módon! Nagy sajnálatomra én se tartozom ebbe a táborba.

Az elcseszett élezgetéssel tönkretett pengéjű kések használhatóságát pedig nem lehet összehasonlítani objektíven.

Csak gyári zsírúj késeket lehet összehasonlítani szerintem.

Ez csak azért jutott eszembe, mert már több napja dolgoztok a bökőkkel.  Wave
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #303 Dátum: 2009. November 07. - 22:33:33 »

Szia!

Van benne igazság amit írsz! Viszont Wengernek a csontfűrésze az teljesen megadta magát.

Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2009. November 07. - 22:43:23 »

Szia!

Van benne igazság amit írsz! Viszont Wengernek a csontfűrésze az teljesen megadta magát.



 Fejvakarás

A Wenger az ugyanaz, mint a svájci bicska, nem?

Én kezdetben csak svájci bicsekot használtam, nekem kitűnően bevált, még bikákat is fűrészeltem vele (mint a varrógép) zsigereléskor. Pedig a szegycsontot elég végigfűrészelni azzal. Nagyon sokáig bírta (3 év). Eggig igazából még nem hallottam a fűrészéről rosszat...ezért csodálkozom a tapasztalatodon.

Aztán váltottam vadásztőrre meg elegem lett a bicska nehéz tisztéántartásából.

Dehát lehet, hogy már silányabb acélból készítik a fűrészeket...vagy csak az én elvárásaim voltak alacsonyabbak.  Wave
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #305 Dátum: 2009. November 07. - 22:58:07 »

Fejvakarás

A Wenger az ugyanaz, mint a svájci bicska, nem?

Én kezdetben csak svájci bicsekot használtam, nekem kitűnően bevált, még bikákat is fűrészeltem vele (mint a varrógép) zsigereléskor. Pedig a szegycsontot elég végigfűrészelni azzal. Nagyon sokáig bírta (3 év). Eggig igazából még nem hallottam a fűrészéről rosszat...ezért csodálkozom a tapasztalatodon.

Aztán váltottam vadásztőrre meg elegem lett a bicska nehéz tisztéántartásából.

Dehát lehet, hogy már silányabb acélból készítik a fűrészeket...vagy csak az én elvárásaim voltak alacsonyabbak.  Wave

Igazából mindenkitől csak jót hallok a Wengerről így nem tartom kizártnak, hogy valami rosszabb eresztést fogtam ki. Tényleg értetlenül állok elötte mert nem vagyok késgyilkos, ha lehetek nagyképű: tudok élezni mind terepen mind itthon. Allergiás vagyok a késeim állapotára, tisztaságára.

De természetesen sok dolog lehet ami befolyásolhatta azt, hogy nekem ez a véleményem alakult ki. De mindegy mert nekem kell dolgozni velük így ha csak pszichés is az egész akkor is nekem van igazam Ördög
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #306 Dátum: 2009. November 08. - 12:17:50 »

Na de a MIKOV on van sörnyító is! Azért az megfontolandó  Nyihi Nyihi Nyihi Piál
[/quotenamármost
-]Balkézzel marokra fogod az üveget jó erősen
-jobbkezedben a becsukott bicska(mindegy milyen)
-a bicskanyél szabad végét ráfekteted a balkezed mutatóujjának kézfelöli bütykére
- majd a kiálló (nem éles)pengehátat beakasztod a söröskupak alá
-azután a jobbkezeddel a bicska másik végét felfelé feszíted és máris lepattant a kupak
-hasonló tevékenységet sok más eszközzel is végezhetsz ami nem kimondottan sörnyitó... Bion
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #307 Dátum: 2009. November 08. - 12:20:59 »

Inkább veszek dobozos sört. Vagy amerikai kupakosat  Piál Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #308 Dátum: 2009. November 08. - 12:34:38 »

Visszatérve a késekre. Ha "vadászkés" akkor véleményem szerint nem kell neki neki 100 disznó zsigerelését bírnia. Ahhoz "munkakés " kell. A vadászkés  szerint inkább "mindenes kés" kell, hogy legyen, ami inkább szerszám ( favágástól a zsigerelésen át  borotválkozásig ) legyen jó mindenre. Azon kívül a vadászkés jelzés is, hogy aki viseli az vadász ( nem utcai bicskás, nem bozótharcos katona  , vagy hús és hentesáru boltban eladó) .
( Mondom ezt én akinek 87 1/2 kése van de egy igazi vadászkése sincs. De törekszem rá)
A Falkniven S1 már közel áll ahhoz amit én vadászkésnek gondolok
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #309 Dátum: 2009. November 08. - 13:56:56 »

Inkább veszek dobozos sört. Vagy amerikai kupakosat  Piál Bion Bion Bion

Az csak azoknak van, akiknek nincs bicskája!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #310 Dátum: 2009. December 05. - 21:29:38 »

http://www.knivesplus.com/CM-BK2-BKT.HTML

Ismeri valaki ezt a kést? Kiváncsi lennék tapasztalatokra vele kapcsolatban.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #311 Dátum: 2009. December 05. - 22:58:02 »

http://www.knivesplus.com/CM-BK2-BKT.HTML

Ismeri valaki ezt a kést? Kiváncsi lennék tapasztalatokra vele kapcsolatban.
Szasz, ránézésre nem rossz, én a neten keresgéltem egy kicsit és ezt találtam az anyagáról:
1095 CRO-VAN acél, 56-58 HRC lett a penge keménysége.
Éltartó, megfelelő szívós, biztos jó, nekem ATS 34-esem van az 60 HRC.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #312 Dátum: 2009. December 06. - 10:40:44 »

http://www.knivesplus.com/CM-BK2-BKT.HTML

Ismeri valaki ezt a kést? Kiváncsi lennék tapasztalatokra vele kapcsolatban.
A késportálosok elég sok Becker kést hozattak annakidején, nem lehet rosz. Nekem mondjuk nem tetszik a bevonatolt penge és a Kydex tokért sem rajongok egy vadászkésnél. Gyakorlatilag alkalmatlan az övön hordásra mert állandóan kopog mindenen amihez hozzáér, a válladon hordott puskán, a magasles ülésdeszkáján stb. Nomeg jártam úgy kydex tokkal, hogy estem egyet egy töltésoldalban és homok került a tokba, na azt az istennek sem sikerült kiimádkozni belőle, össze-vissza karcolta a pengét...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #313 Dátum: 2009. December 06. - 12:05:46 »

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mégpedig azt, hogy ha jól emlékszem, akkor valaki meg tudta mondani a Puma kések sorozatszámából a gyártási időt. Viszont azt nem tudom, hogy ki volt az? Köszönöm.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #314 Dátum: 2009. December 06. - 15:24:13 »

A késportálosok elég sok Becker kést hozattak annakidején, nem lehet rosz. Nekem mondjuk nem tetszik a bevonatolt penge és a Kydex tokért sem rajongok egy vadászkésnél. Gyakorlatilag alkalmatlan az övön hordásra mert állandóan kopog mindenen amihez hozzáér, a válladon hordott puskán, a magasles ülésdeszkáján stb. Nomeg jártam úgy kydex tokkal, hogy estem egyet egy töltésoldalban és homok került a tokba, na azt az istennek sem sikerült kiimádkozni belőle, össze-vissza karcolta a pengét...

Köszi a véleményt. Azóta én is olvastam róla és jó kritikákat. A bevonat engem nem zavar, ha sérül meg kopik róla se érdekel nagyon. Inkább a kedvező ár mozgatta meg a fantáziám.

A tokot meg a markolatot cserélném. Mostanában kipattant az ötlet az agyamból, hogy meg akarom mérettetni a kézügyességem és nem a rendelendő Fallknivenen kezdeném. Na meg van fölös bőröm 2-3 tokra meg fám is markolathoz. Mosolyog

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: