Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436389 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 07:19:20 »

Ezekrol a kesekrol mi a velemenyetek?

http://debreczeni-kes.hu/kesek/index.html

Kosz
Mark, lehet mazsolázgatni közöttük, szépen kidolgozottnak tűnnek a képek alapján, kár lenne elhagyni bármelyiket is... Vigyorog
Azért az árakat hiányolom a honlapról...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 07:53:10 »


Azért az árakat hiányolom a honlapról...

Ja ...hat az  "sejtem"  mit jelent!  Bion  gondolom Te is!? .... csak ugy kapasbol az " Egyedi kesek" kozul a 11-el vagy  a 43-al szivesen megbaratkoznek kozelebbrol, (na nem mintha a tobbivel nem)  OOO Bion
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 08:00:07 »

Ja ...hat az  "sejtem"  mit jelent!  Bion  gondolom Te is!? .... csak ugy kapasbol az " Egyedi kesek" kozul a 11-el vagy  a 43-al szivesen megbaratkoznek kozelebbrol, (na nem mintha a tobbivel nem)  OOO Bion

Fene tudja, nekem nem tetszik, ha a markolaton külön bemélyedés van a mutatóujj számára. Nem minden fogásnál jó.
A "tanto damascus" feliratú késen meg jót röhögtem, kicsit olyan vásári gagyi hangulatot áraszt ezzel a felirattal, akármilyen igényesen van is amúgy megcsinálva.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 10:23:03 »

Általában magas minőségű anyagokat használnak fel az említett késekhez, de emellett is azt mondom az árban a nevet is keményen ki fogjátok fizetni, ha ilyen kést szeretnétek. Az árak tényleg nem véletlenül nincsenek ott. Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 21:23:16 »

Fene tudja, nekem nem tetszik, ha a markolaton külön bemélyedés van a mutatóujj számára. Nem minden fogásnál jó.
A "tanto damascus" feliratú késen meg jót röhögtem, kicsit olyan vásári gagyi hangulatot áraszt ezzel a felirattal, akármilyen igényesen van is amúgy megcsinálva.

Mar olvasta a legujabb tortenelmi kutatasokat ami szerint a kinaiak sokat kereskedtek az arabokkal . Ha ok is  akkor lehet, hogy a japanok is  Bion Bion Bion A mutatoujj tarto meg azota divat amiota valami nagy vizen tuli  szagerto azt nyilatkozta, hogy ettol nem csuszik ra kezed a pengere. Na marmosta aki nem tudja ugy megfogni a kest, hogy ne csusszon ra az vagy balf@sz vagy valami extrem csuszos anyagbol van a markolat ami max diszkesnek jo. Fejvakarás Minden estre majdhogynem kotelezo lett ilyen fomaval gyartani keseket.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Október 12. - 20:12:13 »

Szeretném kérdezni, hogy 1095 és 15N20 anyagból milyen minőségű damaszk penge készíthető?

Szereztem egy ilyen kombóban készült nyers darabot.

Lehet ebből késpengét készíteni? Szikraforgácsolóval menne a megmunkálás így nem lágyulna ki.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Október 24. - 20:35:52 »

Boda Knives Japan  Vállat von
Tud esetleg valaki segíteni ?
Ki gyártja és milyen anyagból van?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Október 25. - 18:06:54 »

Biztos, hogy nem japán. Boda Stainless egy kínai fémgyártó cég.
Viszont a Boda Nova svéd késkészítő cég de eddig tudtommal, csak konyhakéseket és evőeszközöket gyártottak. De hogy bonyolódjon a helyzet van egy Kosta Boda nevű spanyol cég is aki szintén ilyesmiben utazik. ( konyhafelszerelések) Fejvakarás
Ha Boda vadászkésre gondoltál akkor én az első variáció mellett voksolnék Vállat von
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Október 25. - 19:37:31 »

Biztos, hogy nem japán. Boda Stainless egy kínai fémgyártó cég.
Viszont a Boda Nova svéd késkészítő cég de eddig tudtommal, csak konyhakéseket és evőeszközöket gyártottak. De hogy bonyolódjon a helyzet van egy Kosta Boda nevű spanyol cég is aki szintén ilyesmiben utazik. ( konyhafelszerelések) Fejvakarás
Ha Boda vadászkésre gondoltál akkor én az első variáció mellett voksolnék Vállat von
Igen szerintem is kínai.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Október 31. - 14:27:13 »

Szia!
Ez a három az én kedvenc vadászkéseim.

Linder Cheyenne
Cudeman
Muela Grand Casador

Ez a kettö pedig a szolgálati késeim voltak
John Ek      Cold Steel SRK


Üdv  Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Október 31. - 20:03:40 »

Na', Ilyet sem láttam még! A képeknek nyoma sincs, de ha rákattintok a válasz gombra, előjönnek. Ha visszamegyek a rendes hozzászólásra, megint nincs kép! Fejvakarás Fejvakarás Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Október 31. - 20:06:24 »

Na', Ilyet sem láttam még! A képeknek nyoma sincs, de ha rákattintok a válasz gombra, előjönnek. Ha visszamegyek a rendes hozzászólásra, megint nincs kép! Fejvakarás Fejvakarás Vállat von Vállat von
Lassú a képfeltöltés.hu és sokat kell várni amíg megjelenik a kép.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kicsivuk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #282 Dátum: 2009. November 01. - 22:06:52 »

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tud e valaki egy Börcsök nevű bicskáról?  A készítő már vagy húsz éve meghalt, de jó lesz használt is! Ha valaki tud ilyet én szívesen megvenném! Egy öreg vadászbarátomnak szeretném adni!
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 02. - 09:12:06 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #283 Dátum: 2009. November 03. - 21:08:52 »

Szervusz Kicsivuk! Szekszárdon a Szluha György  utca sarkán volt a Börcsök késes üzlete.Emlékezetem szerint kb a 80--as évek végén bezárt.Gyártot bugyli bicskákat, zsebkéseket, szöllő olló vagy szemező kést,  és tőrkéseket.A markolat anyaga fa,agancs,ill müanyag ( gyönyház jellegü volt fekete és fehér szinben) Én annak idején vettem töle egy törkést,  jó éltartó pengéje volt és elérhető áron lehetett töle vásárolni.A tőrkés az idők viharában nyomtalanul eltűnt.A kések anyagára visszatérve, nem lehet a mai modern anyag minőségekkel ősszehasonlitani, ezáltal az éltartosságot sem.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #284 Dátum: 2009. November 05. - 13:34:03 »

Sziasztok!
Mi a véleményetek a napjainkban készülő MIKOV vadászbicskákról?
http://www.kesedenyollo.com/index.php?page=products&id=3321
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: