Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436390 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 13:50:03 »

Szia Zoli

Nézz körül a késboltokban. A legtöbb vadászkés ezeken a helyeken már megfelel azoknak a követelményeknek amiket leírtál ( jó minőség, tartósság) Vagy olvasd végig ezt a topicot és innen is vehetsz ötleteket.Vagy nézd végig sok magyar késgyártó honlapját szintén remek vadászkéseket fogsz ott találni.
 Aztán válaszd ki azt ami formára legjobban tetszik és meg tudod fizetni, és lesz egy olyan vadászkésed ami jó minőségű és tartós. Aztán pár hónap múlva majd veszel egy másikat majd egy harmadikat stb. Bion
 Ha végképp extra igényeid vannak akkor meg is keresheted a gyártókat és ők szívesen csinálnak neked saját vadászkést ( jó pénzért) ha meg egyedivé akarod tenni akkor keresd meg a fórumon "csontmetszőt".
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 13:58:55 »

Üdvözletem!

Egy kis segítséget kérnék. Egy jó minőségű, tartós, vadásztőrt szeretnék venni de sajna nem sokat értek a késekhez, tőrökhöz, ha valaki tudna ajánlani esetleg valamit amit persze ő is használ már egy ideje és megbízható akkor szívesen meghallgatnám a véleményét róla!
Előre is köszönöm!  Wave

Szia!
Nézd meg itt, a zöld tokos kést, ez megfelel vadászcélra, és olcsó!
http://outdoorexpressz.hu/shop_artdet.php?shop_id=8035&cikk=MK860
Ha szebbet, jobbat, drágábbat akarsz,  az más kérdés. Plafon a csillagos ég! Mosolyog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 14:03:40 »

Kérdezd majd meg udvariasan Espetit, majd ő tartalmas előadást tart.
Hideg élelem, víz,ilyesmi legyen nálad... Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 14:05:03 »

Üdvözletem!

Egy kis segítséget kérnék. Egy jó minőségű, tartós, vadásztőrt szeretnék venni de sajna nem sokat értek a késekhez, tőrökhöz, ha valaki tudna ajánlani esetleg valamit amit persze ő is használ már egy ideje és megbízható akkor szívesen meghallgatnám a véleményét róla!
Előre is köszönöm!  Wave

Szia!

Nekem egy Muela Colibrim van. Azért vettem,mert egy hivatásos ismerősőm évek óta ezt használja és meg van vele elégedve. Zsigerelni és nyúzni is jó. Szúrni kicsit rövid és széles.



Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
zoli080
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 14:25:32 »

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 16:07:53 »

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek  Emelem
Hogy konkrétumok is elhangozzanak, ha olcsó és jó kést akarsz venni, akkor Mora, valamelyik vadászmodellje olyan 3-5 ezer forint között.
Ha kicsit drágább késre vágysz, akkor Martiini fa markolattal, a műanyag markolatos modelljei felejtősek.
A Muelák közt is vannak jó kések de sok a gagyi és több modell markolata nagyon kicsi.
Eztán jönnek a magyar gyártók modelljei 440c pengeanyagból, elég jó választék van belőlük. Utána például az általam is használt Fallkniven kések amik nagyon jók csak sajnos drágák, fölöttük meg az egyedi modellek.
Ha esetleg amerikai gyártók nagyon jó ár-érték arányú késeire fáj a fogad, akkor toolshop.de.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 20:59:47 »

Legegyszerűbb, ha veszel egy "Svájci keresztes" bicskát arra még én nem hallottam senkit panaszkodni, pedig igen sokan főként hivatásos vadászok azt használnak.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 21:11:56 »

Legegyszerűbb, ha veszel egy "Svájci keresztes" bicskát arra még én nem hallottam senkit panaszkodni, pedig igen sokan főként hivatásos vadászok azt használnak.
A bicskának az a baja, hogy nehéz tisztántartani, zsigerelés után győzi az ember kiimádkozni belőle a cuccost.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 23:42:12 »

A bicskának az a baja, hogy nehéz tisztántartani, zsigerelés után győzi az ember kiimádkozni belőle a cuccost.

Nem győzöm hangsúlyozni: A meleg víz, szappan, és egy körömkefe csodákra képes!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 00:11:15 »

Én a szülinapomra "megleptem magam" egy Wenger New Ranger bicskával, egy penge, egy zsigerelő penge és egy fűrész van benne. Barátom hivatásosként igen sok éve gasználja elődjét nagy megelégedéssel, valószínű nálam sem lesz gond vele jódarabig.  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 07:44:25 »


Névnapomra kaptam a Páromtól egy Böker Kést a Magnum kollekcióból. 2008 év kése volt.





Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 08:48:21 »

Névnapomra kaptam a Páromtól egy Böker Kést a Magnum kollekcióból. 2008 év kése volt.




Kár, hogy ilyen szutyok rövid pengéje van és nem ért be a mócsingos szívedig. Ördög   Pedig gyanítom, a párod minden erejét beleadta a szúrásba Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 09:15:48 »

Szia!

Nálunk két Muela szolgál a családban. Nekem Muela Kodiakom van, a sógorom nagyobb mancsához egy Colibrit szereztem be, amely létezik, -mint utóbb kiderült- emberesebb markolattal is.

Szóval nincs panasz a tőrökre!!   Emelem
Naplózva
zoli080
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 09:57:24 »

Még egyszer köszönöm a válaszokat, már tudom kb milyen márkákból válogassak  Wave
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 16:38:19 »

Legegyszerűbb, ha veszel egy "Svájci keresztes" bicskát arra még én nem hallottam senkit panaszkodni, pedig igen sokan főként hivatásos vadászok azt használnak.

Az egy hibátlan kis szerkezet...  amit Balázs is írt lentebb: Wenger New Ranger.  Nekem is van, ugye Pistikének is. Jó cucc. Tény, hogy nem lehet csak úgy egy darab szilvia törlőkendővel tisztára húzni mint ahogy Boar is megemlítette.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: